Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βεβαίως και γίνεται. Εγώ έχω αυτό τον συνδυασμό εδώ και 3 μήνες. Αρκεί να μην χρησιμοποιείς για τίποτα άλλο το νούμερο F2G παρά μόνο για να πέρνεις μόνο εσύ το αγαπημένο σου πρόσωπο. Γιατί εδώ υπάρχει ένα BUG, ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΏΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ 1% της κλήσης αλλά όλο το ποσό, όταν σε πάρουν τηλέφωνο στο F2G και έχεις ενεργό το συμβόλαιο. Το ανάποδο δουλεύει στο 2in1.
Link to comment
Share on other sites

Αχα! αλλη μια πονηριά από την TIM δηλαδη?
Οποιος εχει προγραμματακια για smartphones μπορεί να τα ανεβάσει στο emet για να τα κάνει sharing μαζι μας!!! :p
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και γίνεται. Εγώ έχω αυτό τον συνδυασμό εδώ και 3 μήνες. Αρκεί να μην χρησιμοποιείς για τίποτα άλλο το νούμερο F2G παρά μόνο για να πέρνεις μόνο εσύ το αγαπημένο σου πρόσωπο. Γιατί εδώ υπάρχει ένα BUG, ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΏΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ 1% της κλήσης αλλά όλο το ποσό, όταν σε πάρουν τηλέφωνο στο F2G και έχεις ενεργό το συμβόλαιο. Το ανάποδο δουλεύει στο 2in1.

Έχω κ εγώ 2σε1 συμβόλαιο κ F2G κ είμαι λίγο μπερδεμένος. Όταν έχεις ενεργοποιημένη την κάρτα κ σε πάρει κάποιος στην σύνδεση κ γίνει η έκτροπη, ποιός πληρώνει κ τι?

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και γίνεται. Εγώ έχω αυτό τον συνδυασμό εδώ και 3 μήνες. Αρκεί να μην χρησιμοποιείς για τίποτα άλλο το νούμερο F2G παρά μόνο για να πέρνεις μόνο εσύ το αγαπημένο σου πρόσωπο. Γιατί εδώ υπάρχει ένα BUG, ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΏΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ 1% της κλήσης αλλά όλο το ποσό, όταν σε πάρουν τηλέφωνο στο F2G και έχεις ενεργό το συμβόλαιο. Το ανάποδο δουλεύει στο 2in1.

δυστυχώς στο F2G δεν ισχύει η έκπτωση(έχει φύγει η ανάλογη καταγγελία στο ΙΝΚΑ) ενώ με παλιό ίσχυε...ΠΟΝΗΡΙΕΣ!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω κ εγώ 2σε1 συμβόλαιο κ F2G κ είμαι λίγο μπερδεμένος. Όταν έχεις ενεργοποιημένη την κάρτα κ σε πάρει κάποιος στην σύνδεση κ γίνει η έκτροπη, ποιός πληρώνει κ τι?

Σε αυτή τη περίπτωση δουλεύει κανονικά η μείωση του 99% στην προώθηση της κλήσης :( . Στην αντίθετη δεν δουλεύει, όταν έχεις ενεργό το συμβόλαιο και σε πάρουν στην κάρτα.. :mad:

Link to comment
Share on other sites

http://www.tim.com.gr/04.cfm

Πλέον και χάρτης του 3G δικτύου!

Πολύ καλή κίνηση από την ΤΙΜ.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καιρός ήταν!

Ας την μιμηθούν και οι άλλες εταιρείες.

Έστω βάζοντας ένα εργαλείο που δεν σου δείχνει συνολικά το χάρτη, αλλά σου λέει αν υπάρχει κάλυψη με βάση τη διεύθυνσή σου (όπως κάνουν και οι εταιρείες σε Γερμανία, Αγγλία κλπ. καθώς δεν συμφέρει με τόσο μικρή κάλυψη να βάλεις ολόκληρο τον χάρτη).

 

EDIT: Τώρα που είδα τον χάρτη, να συμπληρώσω ότι είναι λιγουλάκι... τραβηγμένη η κάλυψη που δείνει! Πόσο μάλλον στη Λάρισα όπου με βάση το χάρτη υπάρχει και κάλυψη γύρω από την πόλη τη στιγμή που καλά καλά δεν υπάρχει κάλυψη μέσα στην πόλη... Και στην Αθήνα επίσης έχουν -πώς να το πω;- υπερβάλλει λίγο...

Link to comment
Share on other sites

μπράβο λοιπόν στην ΤΙΜ για ΤΟΣΟ ΚΑΛΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ,πρωτοπορικακές όπως πάντα.εγώ πάλι λέω πως ο χάρτης είναι φτωχός(σε αντίθεση με τον gmmour.Υπάρχει κάλυψη 3g σε όλο τον Παγασητικό και στην περιοχή του Βόλου :) Επιπλέον έχει σήμα και στο σπίτι μου στην Αργαλαστή(ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ :D -είμαι πολύ ψηλά) Για Λάρισα ξέρω πως έχει,τώρα πόσο καλή δε ξέρω :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συνοψίζοντας λοιπόν έχουμε κάλυψη 3ης γενιάς σε:

-Αθήνα(και περιοχή Αθηνών από ότι φαίνεται τουλάχιστον εκτός αν πράγματι το έχουν παρακάνει :p )

-Θεσσαλονίκη& Νέα Μουδανιά Χαλκιδικής

-Πάτρα

-Ηράκλειο

-Βόλο

-Λάρισα

-Τρίπολη

-ΕΟ: Αυλώνα,σε μια μεγάλη ευθεία πολλών χιλιομέτρων υπάρχει UMTS coverage και πάρα πολύ δυνατή(όπως και του gsm)

Ωστόσο μου κάνει εντύπωση που δεν έχει UMTS coverage σε: Ιωάννινα,Καβάλα,Χανιά και Ρόδο(τα δύο τελευταία λόγω τουρισμού)Επίσης μου κάνει εντύπωση(εξαρχής) που υπάρχει UMTS coverage στο Βόλο μετά τα πάθη που έχει περάσει το τεχνικό τμήμα στην περιοχή αυτή :p

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kala ok.... an pate papafi 8essalonikh kai vrhte 3G diktyo na me grapsete :P (toulaxiston sto ipsos pou hmoyn egw..)

 

Σε κάποια σημεία στην Παπάφη δεν έχει καλά καλά gsm κάλυψη, umts θα έχει; :p

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

παπάφη=πάπαλα από σήμα; από όλες τις εταιρίες; Γιατί κανένας δήμαρχος θα φταίει,έτσι το κόβω... Θεσσ/νίκη από ότι ξέρω μόνο στην Περαία,σε κάτι στροφές έχει πρόβλημα το gsm ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ :mad: και δεν κάνουν τίποτα.Σε άλλες πχ Νίκαια φταίνε οι δήμαρχοι αλλά και πάλι κάτι έχει γίνει στην προναφερθείσα περιοχή και πιάνει καλά :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Exw pou rwtw gia xarth edw kai ena xrono!!

Bravo sthn Tim etsi na anoiksei o xoros!

Elpizw na ftixnetai kai to diktuo tous olo kai perissotero outws wste na gemisei grhgora grhgora o xarths:)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Exw pou rwtw gia xarth edw kai ena xrono!!

Bravo sthn Tim etsi na anoiksei o xoros!

Elpizw na ftixnetai kai to diktuo tous olo kai perissotero outws wste na gemisei grhgora grhgora o xarths:)

Χάρτη έβγαλε, το 3g πάγιο πότε θα δεήσει να το βγάλει??

Link to comment
Share on other sites

Μα εχει παγιο 3G, 38ευρω ειναι και εχεις 70 λεπτα δωρεαν χρονο(μπορει 60 τωρα) περιλαμβανοντας και βιντεοκλησεις.

εχει 15μμς δωρεαν! και 40 mb πλοηγηση

μετα μπορεις να βαλεις και και επιλογη 3g με 25 ευρω παγιο 40 mb πλοηγηση

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Kai ola auta einai kala?

Thewrountai prosfora?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Μα εχει παγιο 3G, 38ευρω ειναι και εχεις 70 λεπτα δωρεαν χρονο(μπορει 60 τωρα) περιλαμβανοντας και βιντεοκλησεις.

εχει 15μμς δωρεαν! και 40 mb πλοηγηση

μετα μπορεις να βαλεις και και επιλογη 3g με 25 ευρω παγιο 40 mb πλοηγηση

και δε μπορεί να βγάλει ένα πακέτο χωρίς να τα περιλαμβάνει αυτά;η cosmote δεν έχει πάγιο αλλά δίνει δωρεάν video conference,πλοήγηση στο imode 3g και e-mail.Η ΤΙΜ δεν έχει ούτε καν στα καρτοκινητά και στα συμβόλαια ζητάει πάγιο για μια υπηρεσία που είναι αυτονόητη.όχι,δε το δέχομαι αυτό.Ο άλλος μπορεί να θέλει 3g για video κλήσεις και απλές κλήσεις,πως του το απαγορεύεις; δε θέλει internet(τα 40mb μου φαίνονται λίγο μούφα,απεριόριστα πρέπει να είναι) ούτε mms.H TIM έχει προβλέψει για αυτόν;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

40 mb........XAAXAXAXAXAX!!Polla polla!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

πάντως πλάκα πλάκα είναι τα φθηνότερα 40ΜΒ στην Ελληνική αγορά :D Φαντάσου πόσο πίσω είμαστε.Η ΤΙΜ θα χάσει το παιχνίδι στο uMTS και είναι ΜΕΓΑΛΟ ΚΡΙΜΑ γιατί έχει τρομερή ποιότητα σε αυτόν τον τομέα(όχι τόσο ευρεία αλλά καλή κάλυψη) και είναι πολύ αξιόπιστο δίκτυο(ούτε drop call,ούτε αποτυχία κλήσεων ούτε τίποτα τέτοιο) Άντε να δούμε που θα τη βγάλει αυτή η πολιτική.Απορώ ποιος χρησιμοποιεί ΤΙΜ umts.επίτηδες το κάνει;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

elpizw na xalarwsoun na skeftoun kai na DWSOUNNNNNNN!!!!!!!!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια στιγμή στις ΗΠΑ η T-Mobile παρέχει απεριόριστο EDGE με 20$ το μήνα και η Verizon απεριόριστο EV-DO με 60$ το μήνα!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=81659

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα τώρα,το vodafone 3g αρχίζει να λειτουργεί άψογα άρα βλέπω ρεύμα προς vodafone...δεδομένου ότι καλύπτει περισσότερες πόλεις(όπως τέλος πάντως τις καλύπτει...) και έχει καλύτερες τιμές&περισσότερες συσκευές(περιμέναμε και από την ΤΙΜ motorolla αλλά στην αναμονή μείναμε)

η ΤΙΜ από την άλλη άφησε το EDGE στην τύχη του και περιμένει με 25Ε+ΦΠΑ να προσελκύσει πελάτες στο umts :O Κάτι δε πάει καλά,σίγουρα όχι ΤΕΧΝΙΚΑ :mad: αλλά στο marketing

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γκρινιαρη!!

η τιμ εχει πολυ καλο 3g τουλαχιστον εγω που εχω κανει βιντεοκληση δειχνει αψογα!!

ενω με βοντα που δοκιμασαμε δεν επιανε!! ειναι δυνατον??

αν και πιστευω καλυτερη καλυψη θα εχει η τιμ απο ολες στο 3g.

μεγαλα λογια να μη λεμε..ας ερθει με το καλο η ωρα να δουλευει παντου το 3g αρκει να μην μας κηνυγανε οι γυναικες μας! :P:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Makari na exei kaluterh kalupsh h Tim!

Egw proswpika ths to euxomai kai giati oxi me mia pragmatika kalh prosfora twra pou exei anebasei thn kalupsh ths genika tha skeftomoun na perasw apo to magazi tous kapoia stigmh!

 

Basika perimenw pws kaipws na dw pws tha aksiopoihsoun emporika to EDGE.

To,OSO telws pantwn diktuo UMTS tous den to aksiopoioun swsta pantws.

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...