Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σήμερα η WIND στη Σπάρτη κατά τις 8μμ κατά την διάρκεια διακοπής ρεύματος είχε σοβαρό πρόβλημα (να μην μπορούν να σε πάρουν, καθυστέρηση SMS).
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χθες το βράδυ μετά την διακοπή ρεύματος δεν ήταν διαθέσιμο το GPRS , με έπαιρναν τηλ. και ενώ είχα σήμα ερχόταν γραπτό μύνημα ότι είχα κλήσεις..
Link to comment
Share on other sites

Στο Βόλο περίεργο αλλά απο τη διακοπή ούτε ένα πρόβλημα :wacko: Να μου πείτε,πως θα το καταλάβω αφού ούτως ή άλλως το δίκτυο πάει λίγο "αργά" στην περιοχή. Της COSMOTE το δίκτυο κατήντησε χριστουγενιάτικο δέντρο με τις διακοπές,ανάβει,σβήνει,ανάβει,σβήνει...:lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το βραβείο της κορυφαίας Ελληνικής εταιρείας στον τομέα της καινοτομίας απέσπασε η Wind Ελλάς στην έρευνα Leading Companies Greece που διεξήγαγε η Hay Group. Η παρουσίαση των αποτελεσμάτων έγινε σε εκδήλωση που διοργανώθηκε, τη Δευτέρα 17 Μαρτίου, στο Συνεδριακό Κέντρο της Εθνικής Ασφαλιστικής υπό την αιγίδα του Υπουργείου Ανάπτυξης. Στην έρευνα συμμετείχαν 315 κορυφαίες επιχειρήσεις και όμιλοι επιχειρήσεων που δραστηριοποιούνται στην Ελλάδα, ενώ η αξιολόγηση βασίστηκε στην αντίληψη που είχαν τα στελέχη των επιχειρήσεων που συμμετείχαν στην έρευνα βάσει συγκεκριμένων κριτηρίων που θεωρούνται ότι συνιστούν συγκριτικό ανταγωνιστικό πλεονέκτημα. Η Wind ξεχώρισε για την έμφαση σε θέματα όπως η ανάπτυξη δημιουργικών ιδεών και λύσεων, η ανάπτυξη νέων τεχνολογιών και η εισαγωγή στην αγορά νέων προϊόντων και υπηρεσιών ταχύτερα από τον ανταγωνισμό.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας.

 

Μπορεί να μου πει κάποιος αν μπορώ να βρω μια λίστα με τα LAC (Location Area Code)/CID (Cell ID) της Wind (ειδικότερα κέντρο Θεσσαλονίκης)?

Αν ναι, που?

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με πήραν στο κινητό από την wind και μου είπαν αν θέλω να κάνω φορητότητα και με ενημέρωσαν για μια προσφορά και καλά όπου θα έκανα και άλλον wind κλπ κλπ.

 

Επειδή είναι η πρώτη φορά που με παίρνουν στο κινητό για πώληση από ανταγωνιστική εταιρία, μάλλον η wind φαίνεται να έχει "άγριες" διαθέσεις. Ελπίζω να της κάτσει (που μάλλον θα της κάτσει) και να αυξήσει το μερίδιο αγοράς της έτσι ώστε να πάμε σε πόλεμο τιμών και να βγούμε κερδισμένοι κι εμείς :rolleyes:

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με εχει παρει κι εμενα η Vodafone, φιλε Guru ειναι συνηθισμένη τακτική πιά
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγει και στους δρόμους τώρα.. πηγαίνουν από σπίτι σε σπίτι. Είχε έρθει μια κοπελίτσα να μου πει για το adsm. Φυσικά μόλις μου είπε ότι είναι από την wind την έδιωξα :p
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τελικά τι να πω... Η τακτική του ...δίνω προσωρινά προσιτές υπηρεσίες για να τραβήξω πελάτες... και μετά ...η υπηρεσία αναπροσαρμόζετε ή καταργήτε λόγω αποφυγής κακόβουλης χρήσης... εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει...! για αυτό και έφυγα από την wind. Το θέμα είναι πως αν το δούμε σφαιρικά το θέμα το μόνο σημείο που υπάρχει ανταγωνισμός είναι η κάλυψη δικτύου κατά τα άλλα χρεώσεις, υπηρεσίες κτλ. στην πλειονότητα είναι ίδια!
fake! :X
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τελικά τι να πω... Η τακτική του ...δίνω προσωρινά προσιτές υπηρεσίες για να τραβήξω πελάτες... και μετά ...η υπηρεσία αναπροσαρμόζετε ή καταργήτε λόγω αποφυγής κακόβουλης χρήσης... εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει...! για αυτό και έφυγα από την wind. Το θέμα είναι πως αν το δούμε σφαιρικά το θέμα το μόνο σημείο που υπάρχει ανταγωνισμός είναι η κάλυψη δικτύου κατά τα άλλα χρεώσεις, υπηρεσίες κτλ. στην πλειονότητα είναι ίδια!

 

Η wind ειναι πολυ φθηνοτερη στην καρτοκινητη απο τις αλλες δυο.Οποτε μην λεμε οτι εχουν ιδιες χρεωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι είναι πολύ καλύτερο από Cosmote (αυτή η εταιρεία έχει το πιο δύσχρηστο site που έχω δει) αλλά χειρότερο από το καινούργιο της Vodafone. Δεν είναι καθόλου δύσχρηστο και νομίζω πως εύκολα βρίσκεις τις πληροφορίες που χρειάζεσαι. Πολύ μεγάλο μείον όμως η απουσία ενός e-shop. Εμφανισιακά το θεωρώ μέτριο, αλλά αυτό είναι εντελώς υποκειμενικό.
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ιστοσελιδα ειναι που θα την εκανε εξαιρετικη αν ειχε ενα e-shop.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Η απουσία ενός e-shop είναι αυτό που την κάνει να είναι η χειρότερη ιστοσελίδα από τις 3

http://www.estudents.gr/images/links/8831.JPG Το Νο1 φοιτητικό site!!

Πωλείτε JC777 καινούριο για Θεσσαλονίκη 147€: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=217191

Πληροφορίες για JC777 εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215460

Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέμματα η σελίδα της Vodafone είναι απίστευτα εύχρηστη με πολλές δυνατότητες (νέα σύνδεση, αναβάθμιση, ανανέωση χρόνου ομιλίας και πολλά άλλα) με την CosmOTE να έρχεται δεύτερη με την σελίδα e-cosmote.gr και δυστυχώς την Wind τελευταία με μεγάλη διαφορά.

Κρίμα:(

Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέμματα η σελίδα της Vodafone είναι απίστευτα εύχρηστη με πολλές δυνατότητες (νέα σύνδεση, αναβάθμιση, ανανέωση χρόνου ομιλίας και πολλά άλλα) με την CosmOTE να έρχεται δεύτερη με την σελίδα e-cosmote.gr και δυστυχώς την Wind τελευταία με μεγάλη διαφορά.

Κρίμα:(

 

Ειδικά αυτό με την ανανέωση χρόνου ομιλίας (για να μην κάνω λόγο για το e-shop) τόσο δύσκολο είναι πια?

Ασε που η vodafone με 20€ σου κάνει δώρο 4€ επιπλέον (online ανανέωση) Ενώ στα καταστήματα wind για 20€ σου κάνουν δώρο 2€

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά αυτό με την ανανέωση χρόνου ομιλίας (για να μην κάνω λόγο για το e-shop) τόσο δύσκολο είναι πια?

Ασε που η vodafone με 20€ σου κάνει δώρο 4€ επιπλέον (online ανανέωση) Ενώ στα καταστήματα wind για 20€ σου κάνουν δώρο 2€

 

Ναί εντάξει συμφωνώ μαζί σου αλλά η Vodafone έχει τουλάχιστον 60% πιο ακριβές χρεώσεις. Αλλά βέβαια δεν είναι αυτό το θέμα μας.

Link to comment
Share on other sites

έψαχνα κάτι πολύ απλό σε αυτό το υπέροχο site, το πως απενεργοποιώ τον τηλεφωνητή.

 

λείπει. το βρήκα στο φόρουμ.

 

 

κακώς. αλλά φυσικά επίτηδες το κάνουν για να πάρεις την εξυπηρέτηση και να χρεωθείς με 12 λεπτά. αυτά είναι. κατά τα άλλα το site καλό είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
na ta kaneis ti,alitheia??

 

Για να τα ξηλώσει :lol: Φαντάσου... :p

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εχω βαλει στο κινητο μου το MiniGPS Elf (κατι που διχνει σε πιο LAC και CID ειναι συνδεδεμενο το κινητο) και μπορεις να βαλεις ονοματα για καθε συνδιασμο LAC:CID, ώστε, οταν εισαι συνδεδεμενος εκει που εχεις βαλει ονομα, να βγαζει την περιοχη σου.

Περισσοτερες πληροφοριες: http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=27391

 

Εγω θελω την λιστα για να μπορω να ξερω που βρισκομαι (οχι οτι δεν μπορω χωρις αυτο, αλλα εχει ενδιαφερον... :P).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...