Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου εχουν ερθει καποια περιεργα sms και απο την wind αλλα και απο 2 φιλους μου, και ειναι της μορφης @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

 

ξερετε τι μπορει να παιζει? σιγουρα συμπτωση δεν νομιζω να ειναι γιατι μου εχουν ερθει και σε 2 διαφορετικα κινητα το ενα με vodafone kaime wind

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

τι μαρκα ειναι το κινητο σου;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παρατηρώντας τον λογαριασμό που ήρθε από την wind ανακάλυψα ότι με χρεώνει μηνύματα τα οποία δεν έχουν σταλεί ποτέ. Συγκεκριμένα ενώ έχω προς 1 αριθμό 1000 δωρεάν sms σε 3 πραγματικά μηνύματα της μορφής 69ΧΧΧΧΧΧ η χρέωση ήταν όντως μηδενική , ενώ υπάρχει χρέωση στον ίδιο αριθμό που ξεκινάει από 003069XXXX :confused:. Την ίδια δουλειά την κάνει καθημερινά προς 2 αριθμούς με διαφορά στα μηνύματα από 3 μέχρι 10 δευτερόλεπτα. Επικοινώνησα αμέσως με το τμήμα εξυπηρέτησης και σήμερα μου ήρθε απάντηση ότι τα μηνύματα τα έχω κάνει πραγματικά :mad:. Ούτε τα μηνύματα φυσικά έχουν γίνει ούτε και είμαι τόσο γάτα να μπορώ να στέλνω μηνύματα εντός 3 δευτερολέπτων χρησιμοποιόντας το 00306ΧΧΧ και χωρίς να έχει λάβει το άλλο τηλ μήνυμα (μάλον χάσανε τον δρόμο τους :p). Εκανα εκ νέου παράπονα και η απάντηση που πήρα ήταν ότι επειδή χρησιμοποιώ το 0030 το θεωρεί σαν κλήση εξωτερικού :worry: . Μήπως έχουν χαζέψει τελείως εκεί στην WIND ? Μας έχουν περάσει για τίποτα ανίδεους που κατεβήκαμε από τα βουνά ? Αντε μην πω και τίποτα χειρότερο:mad:
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώντας τον λογαριασμό που ήρθε από την wind ανακάλυψα ότι με χρεώνει μηνύματα τα οποία δεν έχουν σταλεί ποτέ. Συγκεκριμένα ενώ έχω προς 1 αριθμό 1000 δωρεάν sms σε 3 πραγματικά μηνύματα της μορφής 69ΧΧΧΧΧΧ η χρέωση ήταν όντως μηδενική , ενώ υπάρχει χρέωση στον ίδιο αριθμό που ξεκινάει από 003069XXXX :confused:. Την ίδια δουλειά την κάνει καθημερινά προς 2 αριθμούς με διαφορά στα μηνύματα από 3 μέχρι 10 δευτερόλεπτα. Επικοινώνησα αμέσως με το τμήμα εξυπηρέτησης και σήμερα μου ήρθε απάντηση ότι τα μηνύματα τα έχω κάνει πραγματικά :mad:. Ούτε τα μηνύματα φυσικά έχουν γίνει ούτε και είμαι τόσο γάτα να μπορώ να στέλνω μηνύματα εντός 3 δευτερολέπτων χρησιμοποιόντας το 00306ΧΧΧ και χωρίς να έχει λάβει το άλλο τηλ μήνυμα (μάλον χάσανε τον δρόμο τους :p). Εκανα εκ νέου παράπονα και η απάντηση που πήρα ήταν ότι επειδή χρησιμοποιώ το 0030 το θεωρεί σαν κλήση εξωτερικού :worry: . Μήπως έχουν χαζέψει τελείως εκεί στην WIND ? Μας έχουν περάσει για τίποτα ανίδεους που κατεβήκαμε από τα βουνά ? Αντε μην πω και τίποτα χειρότερο:mad:

 

δεν παιζει κανενα ρολο το 0030. και εγω εχω 1000 μηνυματα σε εναν αριθμο και οπως και να το στειλω δεν χρεωνομαο. αφαιρουνται κανονικα απο τα 1000 μηνυματα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήραν από την εξυπηρέτηση και με ενημερώσαν ότι με το 0030 το θεωρούν εξωτερικό. Και αυτός είναι και ένας λόγος που δεν έχουν παραδωθεί. ΜΙΛΑΜΕ ΣΟΒΑΡΑ ??????:mad:
Link to comment
Share on other sites

Όχι, καθόλου σοβαρά δε μιλάμε... ακόμα και στο εξωτερικό να ήσουνα, το 0030 θα ήταν περιττό, εφόσον έχεις σωστά καταχωρημένο το κέντρο μηνυμάτων. Είτε το βάλεις είτε όχι είναι το ίδιο πράγμα, όπου και να βρίσκεσαι. Αυτά τα πράγματα μόνο στη Wind μπορούν να συμβούν.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη καποιος που ταξιδευει στο εξωτερικο συχνα και εχει ολους τους αριθμους του τηλεφωνικου του καταλογου με την μορφη 0030...... για να μπορει να κανει κλησεις απο το εξωτερικο χωρις προβλημα, οταν ειναι στην ελλαδα και στελνει μηνυμα το μηνυμα χρεωνεται σαν να το στελνει στο εξωτερικο? ρε πατε καλα εκει στην wind η τα εχετε τελειως χαμενα? και η γελοιοτητα εχει ορια
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας εδώ και καιρό όποτε βάζω Wind Plus κυρίως, μετά αρχίζουν κάτι μηνύματα που λέγονται "Μήνυμα SI προώθησης". Λέει να μπω σε κάποιο site, αλλά δεν ξέρω ακριβώς τι είναι.

Λέει

"Μήνυμα υπηρεσίας

Έχετε νέο μήνυμα.

Πληροφορίες

Wildcat."

 

(πάτησα να δώ και όντως μου λέει να κατεβάσω ένα αρχείο, δεν δείχνει καν απο που έρχεται τίποτα ούτε να σταματήσω το subscribe) Λέει κομμένα επάνω http://dl1.sms24...

 

Ρώτησα στην wind και μου είπαν να δώ εαν χρεώνομαι, δεν έχω καταφέρει να το δώ γιατί το ξεχνάω κτλπ, αλλά νιώθω ότι η κάρτα τελειώνει σχετικά γρήγορα και με εκπλήσσει. Είχα βάλει 11 ευρώ την Κυριακή και τώρα έχω 0.93 ευρώ!!!

Τι να κάνω θα τρελαθώ, να αλλάξω νούμερο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα

παλιότερα η wind είχε το b-online μέσω του οποίου μπορούσαμε να έχουμε δωρεάν sms με τον αποστολέα για κάθε email που είχαμε. Ετσι είχα κάνει forward τα εμαιλ μου στο bonline και εκμεταλευόμουν την δωρεάν sms ειδοποίηση.

Υπάρχει κάτι αντίστοιχω τώρα; Λογικά απο τιν στιγμή που το έχουν οι 2 άλλες εταιρίες θα υπάρχει αλλά δεν μπόρεσα να βρώ κάτι στην σελίδα τους αλλα ούτε κα ισε κατάστημα μπόρεσαν να μου πούν.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από έντονες διαμαρτυρίες και γραπτώς μου απαντήσαν ότι χαριστικά και μόνο θα τα αφαιρέσουν. Μας κάνουν και χάρη δηλαδή. Δεν ήξεραν όμως να μου πούν αν υπάρχουν και άλλα τέτοια στον επόμενο λογαριασμό. Με βλέπω πάλι να μαλώνω στον επόμενο λογαριασμό. ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ. Ακούω διαρκώς ότι έχουν οικονομικά προβλήματα. Ετσι βρήκαν τον τρόπο να τα καλύψουν ?
Link to comment
Share on other sites

Όλα μου τα νούμερα στον τηλεφωνικό κατάλογο τα έχω στην μορφή 003069... ποτέ δεν είχα κάποια παραπάνω χρέωση (π.χ. να μου χρεώνονται με τιμές εξωτερικού). Δεν έχω βέβαια πακέτο με δωρεάν μηνύματα οπότε δεν ξέρω αν είχα αν θα με χρέωνε, αλλά είναι εντελλώς γελοίο....
Link to comment
Share on other sites

Όλα μου τα νούμερα στον τηλεφωνικό κατάλογο τα έχω στην μορφή 003069... ποτέ δεν είχα κάποια παραπάνω χρέωση (π.χ. να μου χρεώνονται με τιμές εξωτερικού). Δεν έχω βέβαια πακέτο με δωρεάν μηνύματα οπότε δεν ξέρω αν είχα αν θα με χρέωνε, αλλά είναι εντελλώς γελοίο....

 

και εγω ετσι τα εχω για να μπορω να παιρνω τηλεφωνο και να στελνω μηνυμα απο το εξωτερικο χωρις προβλημα. ειναι η γελοιοτερη δικαιολογια που εχω ακουσει ποτε απο εταιρια κινητης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από έντονες διαμαρτυρίες και γραπτώς μου απαντήσαν ότι χαριστικά και μόνο θα τα αφαιρέσουν. Μας κάνουν και χάρη δηλαδή.

 

Αυτό πραγματικά με αφήνει άφωνη. :X

Θα μας πουν και πώς θα αποθηκεύουμε τα νούμερά μας, αλλιώς... υπερχρέωση;;; :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ξερει κανεις αν υπαρχει καποιο προβλημα διαθεσης του ΟΤ-800 γιατι αν και εχς διαβασει πως ειναι διαθεσιμο απο την WIND απο τον Οκτωβριο,δεν το εχουν στα φυλλαδια τους και εχω ρωτησει 2καταστηματα και δεν το εχουν..μπορει καποιος να μου πει που το εχουν γιατι πρεπει να το εχω σε 2 μερες και δεν το εχω βρει πουθενα!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα ! Θα θελα να ρωτησω για την προσφορα του wii μαζι με καθε νεα συνδεση το προγραμμα wind xl. Ισχυει μαζι και επιδοτηση για νεο κινητο η πρεπει να διαλεξεις ή επιδοτηση ή την κονσολα?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

H Vodafone στο δίνει δώρο το Wii με πάγιο 50 ευρώ και όχι 90 τόσα ευρώ, και σου δίνει και το LG BL20 τζάμπα

 

το lg bl20 σίγουρα το δίνει τζάμπα?

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

το lg bl20 σίγουρα το δίνει τζάμπα?

Αν και είμαστε off-topic, θα σου απαντήσω. :p

 

Ναι. Δίνει και το LG BL20 δωρεάν και το Wii στο Vodafone Unlimited 50.

Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανείς μήπως την δωροεπιταγή των 100 ευρώ ?? Μέχρι πότε μπορούμε να την εξαργυρώσουμε?? Ξέρει κανείς?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανείς μήπως την δωροεπιταγή των 100 ευρώ ?? Μέχρι πότε μπορούμε να την εξαργυρώσουμε?? Ξέρει κανείς?

λογικα 1 χρονο. εγω εχω απο περσυ και δεν υπαρχει θεμα

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...