Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προχθές δέχτηκα ένα μήνυμα στο κινητό μου από την WIND που έγραφε:

«ΛΟΓΩ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑΤΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 6/3-9/3 ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΩΝ, ΣΕ ΕΠΟΜΕΝΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΘΑ ΛΑΒΕΤΕ ΕΚΠΤΩΣΗ 50% ΣΤΟ ΠΑΓΙΟ»

 

Το μήνυμα αυτό πήραν και άλλοι φίλοι μου!

Link to comment
Share on other sites

Προχθές δέχτηκα ένα μήνυμα στο κινητό μου από την WIND που έγραφε:

«ΛΟΓΩ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑΤΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 6/3-9/3 ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΩΝ, ΣΕ ΕΠΟΜΕΝΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΘΑ ΛΑΒΕΤΕ ΕΚΠΤΩΣΗ 50% ΣΤΟ ΠΑΓΙΟ»

 

Το μήνυμα αυτό πήραν και άλλοι φίλοι μου!

 

και εγω το πηρα αλλα ελεγε 10Ε εκπτωση στο παγιο.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ μπορεί να έχει να κάνει με το μέγεθος του προβλήματος στον κάθε συνδρομητή. Πάντως εγώ δεν αντιλήφθηκα κάποιο πρόβλημα αυτό το 4μερο!
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς όλοι σας έχετε tellas! Η έκπτωση αφορά την τελλάς και όχι το κινητό! ξέχασαν να το αναφέρουν στο μήνυμα!:)

ακριβως ετσι. για την τελλας ειναι

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι έχω Tellas αλλά δεν το έχω συνδεδεμένο με το κινητό καθώς είναι σε διαφορετικά ονόματα.

Λογικά θα το μάθουμε σε ένα μήνα γιατί άλλαξε η πολιτική και πλέον την Tellas την πληρώνουμε ανά μήνα!

Link to comment
Share on other sites

ειπα κι εγω...γιατι το στειλαν στο καρτοκινητο???

 

επομενη ερωτηση:

πριν λιγο καιρο με ειχαν παρει τηλεφωνο απο την τελλας να μου πουνε,πως επειδη ειμαι ενα χρονο στο δικτυο τους και παρεμεινα παρα το προβληματα που ειχαμε,μου κανουν δωρο ενα παγιο στον επομενο λογαριασμο και ενα του χρονου..

το "επομενο δωρεαν" παγιο συμπιπτει με αυτο το σμς.

να υποθεσω πως δεν θα ερθει μηδενικος ο λογαριασμος ε?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ψαχνω μια διαφημηση της wind (Μπορει να ηταν και tim τοτε) ή οποια συγκρινει τα δικα της προγραμματα με αυτα της vodafone και της cosmote αναφεροντας κανονικα τα ονοματα τους. Μπορει καποιος να βοηθησει;
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω μια διαφημηση της wind (Μπορει να ηταν και tim τοτε) ή οποια συγκρινει τα δικα της προγραμματα με αυτα της vodafone και της cosmote αναφεροντας κανονικα τα ονοματα τους. Μπορει καποιος να βοηθησει;

 

Και εγω ψαχνω μερικα σποτακια προς το παρων εχει εδω μερικα:http://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&tablePageID=247&pageID=136 και εδω εχει μερικα επισης:http://www.a-zmarketing.gr/tvspots/default.aspx?Keyword=Wind&search.x=0&search.y=0

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να λετε μια που ονομαζε τις εταιρειες δειχνοντας κατι κυβακια ε;

 

Μήπως λες τη διαφήμιση του Φώτη (από το Ευτυχισμένοι μαζί) που έπαιζε με κάτι μπλε, κόκκινα και πράσινα κυβάκια;

 

Αυτή όμως δεν έλεγε τις εταιρείες με τα ονόματά τους.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Οχι λεει μια σχετικα παλια διαφημιση που εδειχνε πινακες με ολες τις εταιριες και τις χρεωσεις τους, δεν μπορω να την βρω προς το παρον.
Link to comment
Share on other sites

Ένα διευρυμένο τριετές πλάνο ανάκαμψης το οποίο προβλέπει επενδύσεις ύψους 500 εκατ. ευρώ τρέχει από φέτος η Wind Ελλάς.

 

Στόχος, όπως ανέφερε ο διευθύνων σύμβουλος της εταιρείας κ. Νάσος Ζαρκαλής, είναι η Wind στο τέλος του 2012 να έχει γυρίσει στην κερδοφορία παράγοντας παράλληλα και σημαντικές ταμειακές ροές. «Θέλουμε να είμαστε εύρωστοι, δυνατοί και να αποτελούμε έναν ολοκληρωμένο πόλο τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών στην ελληνική αγορά», σχολίασε ο ίδιος.

 

Όπως ανέφερε ο κ. Ζαρκαλής ο βασικός μέτοχος της εταιρείας, ο Αιγύπτιος μεγιστάνας Naguib Sawiris, είναι απόλυτα δεσμευμένος στην επένδυσή του στη χώρα μας και μάλιστα βλέπει τις προοπτικές ανάπτυξης για την επόμενη δεκαετία.

 

Μάλιστα, όπως είπε χαρακτηριστικά «η διοίκηση νοιώθει πραγματική στήριξη σε όσα κάνει στην Ελλάδα, γιατί και η προσήλωση του μετόχου είναι να πάει η εταιρεία καλά».

 

Η στρατηγική της Wind από δω και πέρα επικεντρώνεται στα έσοδα και την κερδοφορία «και θα κάνουμε ό,τι χρειαστεί για να πάει η εταιρεία μπροστά», τόνισε ο διευθύνων σύμβουλος της, αναγνωρίζοντας ότι η εταιρεία αντιμετώπισε ένα πολύ δύσκολο 2009, το οποίο όμως είχε σαν θετική κατάληξη την αναδιάρθρωση του δανεισμού. Για την εφετινή χρονιά η εταιρεία έχει υποχρεώσεις ύψους 130 εκατ. ευρώ σε τόκους μετά την αναδιάρθρωση των δανείων της, οι οποίοι μειώθηκαν κάτω από το μισό σε σχέση με αυτούς της περσινής χρονιάς.

 

Ωστόσο με βάση τα στοιχεία του πρώτου τριμήνου, παρουσιάζεται περιορισμός στην πτωτική χρονιά του τζίρου της, αλλά και θετικό cash flow, ενώ αυξητική είναι και η πορεία στους νέους συνδρομητές της σταθερής τηλεφωνίας. Αν και η χρήση του 2010 δεν αναμένεται να είναι κερδοφόρα, η διοίκηση εκτιμά ότι το κλίμα έχει αναστραφεί. Για την τρέχουσα χρονιά, οι επενδύσεις θα ανέλθουν σε περίπου 150 εκατ. ευρώ, ποσό που θα διατεθεί κυρίως για την αναβάθμιση των υποδομών και δικτύων σε κινητή και σταθερή τηλεφωνία. «Πρόκειται για το μεγαλύτερες τριετές πλάνο επενδύσεων που έχει εφαρμόσει ποτέ η Wind», σημείωσε ο κ. Ζαρκαλής, το οποίο δεν θα χρηματοδοτηθεί από νέο δανεισμό αλλά από την ίδια την παραγωγή ρευστού της εταιρείας.

 

Για τον πόλεμο τιμών που έχει ξεσπάσει στην καρτοκινητή και την αγορά γενικότερα, ο κ. Ζαρκαλής επισήμανε ότι δεν ήταν η Wind αυτή που τον ξεκίνησε, αλλά «θα απαντάμε και δη σκληρά» στις κινήσεις του ανταγωνισμού. Ωστόσο, θεωρεί παθογενείς τις συνθήκες που διαμορφώνονται στην τόσο ραγδαία πτώση των τιμών, οι οποίες μπορεί αρχικά να φαίνονται προς όφελος του καταναλωτή, αλλά εντέλει εξαντλούν τα όρια της αγοράς εις βάρος των επενδύσεων και της ποιότητας των παρεχόμενων υπηρεσιών.

 

Ερωτηθείς για το ψηφιακό μέρισμα ο κ. Ζαρκαλής χαρακτήρισε «χρυσή ευκαιρία» για την πολιτεία ώστε να δώσει λύση στις τηλεπικοινωνιακές αλλά και τηλεοπτικές ανάγκες της χώρας. Για το πολυσυζητημένο δίκτυο των οπτικών ινών στο σπίτι –FTTH σημείωσε ότι είναι από τις εξαιρετικές πρωτοβουλίες για την δημιουργία σωστών υποδομών στη χώρα. Η Wind, σύμφωνα με τον ίδιο, ενδιαφέρεται να συμμετέχει στο FTTH στο πλαίσιο της παροχής υπηρεσιών.

 

http://www.capital.gr/Articles.asp?id=944772

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για τον πόλεμο τιμών που έχει ξεσπάσει στην καρτοκινητή και την αγορά γενικότερα, ο κ. Ζαρκαλής επισήμανε ότι δεν ήταν η Wind αυτή που τον ξεκίνησε, αλλά «θα απαντάμε και δη σκληρά» στις κινήσεις του ανταγωνισμού. Ωστόσο, θεωρεί παθογενείς τις συνθήκες που διαμορφώνονται στην τόσο ραγδαία πτώση των τιμών, οι οποίες μπορεί αρχικά να φαίνονται προς όφελος του καταναλωτή, αλλά εντέλει εξαντλούν τα όρια της αγοράς εις βάρος των επενδύσεων και της ποιότητας των παρεχόμενων υπηρεσιών.

 

Έχει δίκιο ως προς αυτό. Όμως ο χορός των μειώσεων στην καρτοκινητή ας μην ξεχνάμε ότι ξεκίνησε πέρυσι με την προσφορά του wind f2g για το 2009. Οι ανταγωνιστές αν και υποχρεώθηκαν να απαντήσουν προσφέροντας παρόμοιες προσφορές και μειώνοντας ακόμα και το κόστος ενεργοποίησης, χαρακτήρισαν την κίνηση αυτή «αυτοκτονική». Απ' ότι φάνηκε η wind ξεκίνησε με αυτή την (όπως αποδείχτηκε) κίνηση εντυπωσιασμού μία τρελή κούρσα που δεν μπορούσε να παρακολουθήσει έως το τέλος, της γύρισε δηλαδή μπούμερανγκ, πράγμα που επιβεβαιώνουν και τα άσχημα νούμερα σε νέες συνδέσεις τα τελευταία τρίμηνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα μπαμ μπουμ τα ακουω μονο εγω;

 

Για τον πόλεμο τιμών που έχει ξεσπάσει στην καρτοκινητή και την αγορά γενικότερα, ο κ. Ζαρκαλής επισήμανε ότι δεν ήταν η Wind αυτή που τον ξεκίνησε, αλλά «θα απαντάμε και δη σκληρά» στις κινήσεις του ανταγωνισμού. Ωστόσο, θεωρεί παθογενείς τις συνθήκες που διαμορφώνονται στην τόσο ραγδαία πτώση των τιμών, οι οποίες μπορεί αρχικά να φαίνονται προς όφελος του καταναλωτή, αλλά εντέλει εξαντλούν τα όρια της αγοράς εις βάρος των επενδύσεων και της ποιότητας των παρεχόμενων υπηρεσιών.

 

Καποιος να του πει να κοιταξει τις χρεωσεις στο εξωτερικο.

Edited by Nrg
Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ως προς αυτό. Όμως ο χορός των μειώσεων στην καρτοκινητή ας μην ξεχνάμε ότι ξεκίνησε πέρυσι με την προσφορά του wind f2g για το 2009. Οι ανταγωνιστές αν και υποχρεώθηκαν να απαντήσουν προσφέροντας παρόμοιες προσφορές και μειώνοντας ακόμα και το κόστος ενεργοποίησης, χαρακτήρισαν την κίνηση αυτή «αυτοκτονική». Απ' ότι φάνηκε η wind ξεκίνησε με αυτή την (όπως αποδείχτηκε) κίνηση εντυπωσιασμού μία τρελή κούρσα που δεν μπορούσε να παρακολουθήσει έως το τέλος, της γύρισε δηλαδή μπούμερανγκ, πράγμα που επιβεβαιώνουν και τα άσχημα νούμερα σε νέες συνδέσεις τα τελευταία τρίμηνα.

 

ο καθενας αναλαμβανει τις ευθυνες των πραξεων του. νομιζω οτι η wind ηδη τις πληρωνει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα μπαμ μπουμ τα ακουω μονο εγω;

 

 

 

Καποιος να του πει να κοιταξει τις χρεωσεις στο εξωτερικο.

 

Με 0,33 €/λεπτό στα συμβόλαια και μας λένε για ''ραγδαία'' πτωση των τιμών?Με το μεροκάματο στα 700 περίπου ευρώ?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα το πρωί ήμουν στην αγορά της Λάρισας. Λεω λοιπόν δεν πάω να δηλώσω το καρτοκινητό να μην τρέχω τον Ιούνιο τελευταία στιγμή.

 

Εχω λοιπόν την ταυτότητα μου τη δίνω στη κοπέλα. Λεει αυτή στις 2 άλλες (μόνος στο καταστημα κορίτσια ποια θα κάνει τη δήλωση ; Μετά απο μια μικρή σιωπή λέει ταλικά μία απο τις 2 ελάτε εδώ. Προφανώς κατάλαβα οτι καμμιά δεν ήθελε τέλος πάντων. Παίρνει η κοπέλα την ταυτότητα και την βγάζει φωτοτυπία χωρίς να μου εξηγήσει πως και γιατί... Ρωτάω λοιπόν και μου λέει δεν γίνεται αλλιώς τελοσπάντων το καταπίνω.

 

Καταχωρεί τα στοιχεία μου και μου δίνει να υπογράψω 3 σελίδες !!!

 

Τι ειναι αυτά ρωτάω μπορεί τουλάχιστον να μου εξηγήσει τι γράφει;;;;;;;;

 

Διαβάστε μου λέει ...

 

Επειδή λέω δεν έχω όλο το πρωινό μπορώ να το πάρω σπίτι και να επανέλθω;

 

Όχι μου λέει ή τώρα ή ποτέ...

 

Ποτέ της λέω και φεύγω ...

 

Ερωτώ συνέλληνες ;

 

Τι είναι αυτά που πρέπει να υπογράψουμε εδώ και τώρα;

 

Αυτοί υποτίθετε το όνομα μας δεν θέλουν για το κινητό η ταυτότητα γιατί να φωτοτυπηθεί και γιατί να υπογράψω το κατεβατό;

 

Η υπεύθυνη δήλωση τι ρόλο βαράει ;

 

 

Προτείνω ανυπακοή μέχρι να δοθούν οι κατάλληλες εξηγήσεις και φυσικά να καταργηθεί το κατεβατό....

Link to comment
Share on other sites

Μα δε σε υποχρεώνει κανείς να το δηλώσεις, αν θες απλά δε θα χεις κινητό μετά. Το ότι στη wind ειναι βαριεστημένοι και δεν έχουν όρεξη να κανουν τίποτα το ξέρουμε, τώρα αφού τελικά η κοπελιά σε εξυπηρέτησε κι ολας ζητάς και ευθύνες; Αυτό έχει δώσει η ΕΕΤΤ εντολή να γίνεται για τη δήλωση καρτοκινητού αυτό και κάνουν όλα τα δίκτυα, φωτοτυπία ταυτότητας και μια υπεύθυνη δήλωση ότι το κινητό ανήκει στο όνομα σου. Τώρα ήταν δική σου υποχρέωση να κάτσεις εκεί και να το διαβάσεις αναλυτικά να δεις τι λέει όχι της κοπελίας που πιθανόν και να μην ήξερε ακριβώς δεν είναι πρωτοτυπία της wind αυτό όλα τα δίκτυα το ίδιο κάνουν όπως υποχρεούνται. Στο συμβόλαια ζητάγαν μέχρι και εκκαθαριστικό εφορίας για να κάνουν σύνδεση από μόνα τους τα δίκτυα εδώ δεν αποφασίζουν μόνοι τους το επιβάλει το κράτος

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα ξέρω..... τρεις σελίδες ψιλά γραμματάκια για να πώ οτι αυτό το νούμερο το χρησιμοποιώ εγώ;;; Κάτι δεν μου αρέσει...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ε λοιπόν αυτό εγώ δεν το δέχομαι και πιστεύω οτι πρέπει να αντιδράσουμε...

 

Να μην δηλώσει κανείς το καρτοκινητό του όσο η διαδικασία είναι τόσο νεφελώδεις.

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα ξέρω..... τρεις σελίδες ψιλά γραμματάκια για να πώ οτι αυτό το νούμερο το χρησιμοποιώ εγώ;;; Κάτι δεν μου αρέσει...

αφού δε σου φάνηκε κάπως γιατί δε κάθισες να διαβάσεις αναλυτικά τα μικρά γραμματάκια ρε φίλε ένα 5 λεπτο θα σου παιρνε; ποιο το νόημα του topic ακόμα δε κατάλαβα, επειδή δε θες να δηλώσεις το καρτοκινητό σου; Δεν υπάρχει κάτι νεφελώδες είναι καθορισμένα από το νόμο όσα ζητούνται

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...