Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ.

ΕΙΧΑ ΕΝΑΝ ΑΡΙΘΜΟ ΣΤΗΝ ΚΟΣΜΟΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ WIND ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΣΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΟΥ ΚΑΡΤΑ ΓΕΜΑΤΟΣ ΧΑΡΑ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΞΕΡΧΟΜΕΝΗ ΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΗΣΩ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΜΟΥ! ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΚΛΗΣΗ ΚΑΝΩ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ! Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΑΙ! ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ 1260 ΠΟΥ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΠΙΑΣΑ

ΓΡΑΜΜΗ ΓΡΗΓΟΡΑ! (ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ Η ΤΗΛΕΦΩΝΗΤΡΙΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ 698 ΚΑΙ 695)ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΤΙ ΤΟ ΚΟΥΦΟ! ''Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Η ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ''

ΜΑΣ ΤΙΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΧΡΕΩΣΙΜΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!ΕΚΕΙΝΗ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ! ΚΑΙ ΕΔΩ ''ΧΑΝΟΝΤΑΙ'' ΟΙ ΟΡΟΙ ΤΗΣ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑΣ!''ΕΓΩ ΤΙ ΦΤΑΙΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΕΑΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ? ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΟΥ?

ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ?:X:blink:

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

αυτο το ειχα παθει και εγω σε ενα νουμερο που πηρα απο cosmote και πηγα σε wind. συνηθως το προβλημα ειναι απο σταθερα. αν δοκιμασεις να καλεσεις το νουμερο σου απο κινητο δεν καλει?
Link to comment
Share on other sites

μολις τωρα το ειδα ναι απο σταθερα δεν καλει τι εκανες τελικα?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

H WIND tha exei noumera 698 kai 695??

 

η cosmote 698 wind 699(q) vodafone 695

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

απλως πηρα το 1260 και μου ειπαν οτι η cosmote καθυστερει να ενημερωσει μαλλον επιτηδες και οτι τους πιεζουν απο την wind να το κανουν πιο γρηγορα. παντως μην ανυσηχης, αν και ειναι σπαστικο, σε λιγες ωρες θα εισαι οκ
Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε και σε εμένα προχθές, από συμβόλαιο wind σε καρτοκινητό wind. Ενώ ήταν κλειστό και ακουγόταν το μήνυμα "ο συνδρομητής που καλέσατε δεν είναι διαθέσιμος" φαινόταν να χρεώνει. Πλέον όλα κανονικά.. Κάποιο bug ισως;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ακομα δεν μπορουν να με παρουν τηλ. απο σταθερο μιλαμε για μεγαλη καθυστερηση...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ακομα το προβλημα παραμενει πηρα το 1260 και μου ειπαν οτι φταιει ο τηλεφωνητης τον εβγαλα αλλα τιποτα τι να κανω?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει τέτοια υπηρεσία στην Wind; και αν ναι πως μπορώ να την ενεργοποιήσω;

Δεν υπαρχει κρυφο sms.

απλα μπορεις να παρεις στο 11818 και να τους πεις να στειλουν ενα μηνυμα το οποιο θελεις. με την επωνυμια wind.

δεν ξερω αν σε καλυπτω

 

Επισης μια που θα παρεις πες τους σε ποιο νουμερο πρεπει να καλεσουμε για την υπηρεσια αυτη. :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

bill....αδιαβαστος!!!

 

http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=94&langID=1

 

 

Υπηρεσία Προσωπικής Γραμματέως

Αποστολή γραπτού μηνύματος σε κινητό ελληνικού δικτύου

 

 

* 1262 από κινητό (με χρέωση)

* 693 5601262 από σταθερό (με χρέωση)

Link to comment
Share on other sites

Ο αποστολέα τώρα πια φαίνεται το Wind όχι τα 9άρια;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

bill....αδιαβαστος!!!

 

http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=94&langID=1

 

 

Υπηρεσία Προσωπικής Γραμματέως

Αποστολή γραπτού μηνύματος σε κινητό ελληνικού δικτύου

 

 

* 1262 από κινητό (με χρέωση)

* 693 5601262 από σταθερό (με χρέωση)

sorry :O :p

αλλα μια φορα που ειπα να στειλουν κατι....μ'εστειλαν...κανονικα!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Κατα το ημισυ ο billakos δεν εχει αδικο!!! Οταν καλεις 1262 συνδεεσαι με τα παιδια του 11818, αυτα κανουν και την προσωπικη γραμματεια!!!! :P
To be a rock... and not to roll...
Link to comment
Share on other sites

Είτε 1260 ή 1262 ή 11818 οι ίδιοι είναι και βλέπουν από ποιό νούμερο τους κάλεσες άρα και ποιά υπηρεσία θέλεις!

 

Εαν καλέσεις το 11818 και τους ζητήσεις την υπηρεσία προσωπικής γραμματέας δεν θα σε εξυπηρετήσουν όμως...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας...

Έχει προσπαθήσει κανείς να κάνει συγχρονισμό του mail με το κινητό?

Όχι μέσω κάποιας εφαρμογής, όπως έχει το gmail....

Προσπάθησα να κάνω απ' τα μηνύματα που έχει την επιλογή αλλά μου βγάζει ότι " Δεν βρέθηκε Διακομιστής" .

Οι ρυθμίσεις που έχω εισάγει είναι:

Εισερχόμενα email

Όνομα χρήστη:kostas

Κωδικός πρόσβασης: **********

Διακομιστής εισερχ.μην.: pop.gmail.com

Σημ. πρόσβ. σε χρήση: ΤΙΜ GPRS

Όνομα γραμματοκιβωτίου: Gmail

Τύπος Γραμματοκιβωτίου: POP3

Ασφάλεια(Θύρες): SSL/TLS

Θύρα: Προεπιλογή (Την 995 έβαλα)

 

Εξερχόμενα email

Η διεύθυνση email μου: kostas@gmail.com

Όνομα χρήστη:kostas

Κωδικός Πρόσβασης:********

Διακομιστής εξερχ. μηνυμ.:smtp.gmail.com

Σημ. προσβ. σε χρήση:TIM GPRS

Ασφάλεια (θύρες):SSL/TLS

Θύρα:Προεπιλογή (έβαλα 465)

Link to comment
Share on other sites

Και γω εκανα το ιδιο με εσενα και μου λεει "Δεν βρεθηκε διακομιστης".Ισως δουλευει μονο με το προφιλ WΙΝD ΙΝΤΕRΝΕΤ το οποιο χρεωνει ομως.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά, για pop πρόσβαση του googlemail συνήθως θέλει στο όνομα χρήστη να δηλώσει κανείς ολόκληρο το email. Στην προκειμένη περίπτωση kostas@gmail.com.

Για κάνε αυτήν την μικρή αλλαγή...

Link to comment
Share on other sites

χμμμ... Όντως φίλε μου scream.. Έχεις δίκιο.. Δεν παρέχεται POP3, απ' ότι διάβασα σ' ένα άλλο post, μέσω του Gprs Non Stop. Μόνο μέσω Wind Internet, που όπως είπες και συ χρεώνει.. Thanks anyway!!
Link to comment
Share on other sites

χμμμ... Όντως φίλε μου scream.. Έχεις δίκιο.. Δεν παρέχεται POP3, απ' ότι διάβασα σ' ένα άλλο post, μέσω του Gprs Non Stop. Μόνο μέσω Wind Internet, που όπως είπες και συ χρεώνει.. Thanks anyway!!

Αν θες να έχεις το GMail σου στο κινητό σου μέσω του non-stop βάλε την εφαρμογή GMail app της Google.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξεθάβω αυτό το threat γιατί άρχισαν να ακούγονται ξανά φήμες ότι θα κυκλοφορήσει σύντομα πακέτο σύνδεσης ΑΒ!Τώρα το κατά πόσο θα ισχύσει θα δείξει!Επίσης η χρονιά αυτή είναι η καλύτερη για την εταιρία, και επεκτείνει και το δίκτυο της με νέα καταστήματα!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...