Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τη διάθεση πακέτων καρτοκινητής τηλεφωνίας σε συνεργασία με την AB Βασιλόπουλος ετοιμάζεται να ανακοινώσει σύντομα η Wind Hellas. Σύμφωνα με πληροφορίες, θα πρόκειται για ένα νέο καρτοκινητό πακέτο σύνδεσης που θα ονομάζεται ABWind και θα προσφέρεται αποκλειστικά μέσω των καταστημάτων της γνωστής αλυσίδας σούπερ μάρκετ. Η διάθεση των πακέτων ΑΒWind αναμένεται να ξεκινήσει στα μέσα Οκτωβρίου, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι οι επαφές μεταξύ των δύο πλευρών φέρονται να έχουν ξεκινήσει από την περασμένη άνοιξη. Στην προκειμένη περίπτωση, οι πληροφορίες αναφέρουν ότι πρόκειται για ένα προϊόν καρτοκινητής τηλεφωνίας, χωρίς συσκευή, το οποίο θα κοστίζει 5 ευρώ. Κάρτες ανανέωσης θα διατίθενται αποκλειστικά μέσω των καταστημάτων ΑΒ Βασιλόπουλος και θα είναι των 3 και 7 ευρώ, ενώ είναι πολύ πιθανό η αλυσίδα να επιδιώξει να τα συνδέσει και με τα προγράμματα πιστότητας που θα διαθέτει. Στο μεταξύ η Wind μείωσε κατά 34% τις χρεώσεις για τις κλήσεις ομιλίας προς όλους τους εθνικούς προορισμούς, ανεξαρτήτως δικτύου. Οι νέες μειωμένες χρεώσεις προς όλα τα δίκτυα κινητής και σταθερής τηλεφωνίας διαμορφώνονται πλέον στα 0,39 ευρώ/λεπτό. Οι νέοι συνδρομητές Wind F2G και όσοι καταναλωτές έχουν προμηθευτεί οικονομικό πακέτο Wind F2G χωρίς να το έχουν ενεργοποιήσει, θα ενσωματώνονται απευθείας στο Wind F2G με τις νέες μειωμένες χρεώσεις. Οι υπάρχοντες συνδρομητές μπορούν να μεταφερθούν στο νέο Wind F2G καλώντας δωρεάν το 1342 από το κινητό τους ή στέλνοντας κενό SMS δωρεάν στο 1342. Παράλληλα, οι συνδρομητές Wind F2G συνεχίζουν να απολαμβάνουν φτηνή χρέωση ομιλίας από F2G προς F2G με χρέωση 0,294 ευρώ/λεπτό.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η WIND Ελλάς Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε., θυγατρική εταιρεία της Weather Investments S.p.A., ανακοινώνει σήμερα ότι υπέγραψε οριστική συμφωνία με την ΔΕΗ Α.Ε. για την απόκτηση του μετοχικού ποσοστού της τελευταίας στην Tellas Α.Ε., τον εναλλακτικό φορέα υπηρεσιών σταθερής τηλεφωνίας και Internet. Η συμφωνία έπεται της απόφασης του Δ.Σ. της ΔΕΗ στις 31 Ιουλίου 2007 να αποδεχτεί την προσφορά της Weather Investments για την εξαγορά του μεριδίου της στηνTellas.

 

Η WIND Ελλάς θα εξαγοράσει το μερίδιο μειοψηφίας της ΔΕΗ στην Tellas (50% μείον μία μετοχή) καταβάλλοντας το ποσό των €175 εκατ. Επιπλέον η WIND Ελλάς θα προχωρήσει στην εξαγορά δύο μετοχών από τη WIND Telecomunicazioni S.p.A., θυγατρική εταιρεία της Weather Investments, συγκεντρώνοντας έτσι την ελέγχουσα πλειοψηφία, 50% συν μία μετοχή, στην Tellas. Το συνολικό αντίτιμο της εξαγοράς θα χρηματοδοτηθεί με συνδυασμό ρευστών διαθεσίμων της WIND Ελλάς καθώς και κεφαλαίων από επέκταση υπάρχοντος δανεισμού.

 

Η εξαγορά υπογραμμίζει τη δέσμευση της WIND Ελλάς να προσφέρει στους Έλληνες καταναλωτές ολοκληρωμένες τηλεπικοινωνιακές υπηρεσίες σε ένα νέο τοπίο τεχνολογικής σύγκλισης.

 

“Η WIND Ελλάς είναι σήμερα μία από τις μεγαλύτερες τηλεπικοινωνιακές εταιρείες στη χώρα μας, με 15 χρόνια επιτυχημένης πορείας στην αγορά της κινητής τηλεφωνίας. Η εξαγορά αυτή θα μας επιτρέψει να αξιοποιήσουμε τα πλεονεκτήματα της Tellas και να δημιουργήσουμε άμεσα έναν ολοκληρωμένο τηλεπικοινωνιακό φορέα που θα απαντά σε όλες τις ανάγκες των πελατών του με ανταγωνιστικά, ξεκάθαρα και αξιόπιστα προϊόντα και υπηρεσίες”

 

δήλωσε ο κ. Σωκράτης Κομινάκης, Διευθύνων Σύμβουλος της WIND Ελλάς, κατά την υπογραφή της συμφωνίας εξαγοράς.

Η ολοκλήρωση της εξαγοράς υπόκειται στην έγκριση των αρμόδιων κανονιστικών αρχών.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ο κ. Φώτης Κωνσταντέλλος θα ασκεί καθήκοντα Γενικού Διευθυντή Δικτύου (Chief Network Officer) στη Wind Eλλάς Τηλεπικοινωνίες ΑΕΒΕ.

 

Ο κ. Κωνσταντέλλος εργάζεται στη WIND Ελλάς από τον Φεβρουάριο του 2006, οπότε και ανέλαβε τη θέση του Supply Chain & Facilities Management Executive Director, αρμοδιότητες τις οποίες και θα διατηρήσει.

 

Διαθέτει πολυετή εμπειρία στον τεχνικό χώρο και το χώρο των Προμηθειών στην Ελλάδα και το εξωτερικό όπου και έχει αναλάβει με επιτυχία θέσεις αυξημένης ευθύνης σε γνωστές εταιρείες της αγοράς.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα σας. ειχα παρατηρηση κατι περιεργο οταν τελειωνα ορισμενες κλησεις το τηλεφωνο μου ν73 nokia δεν εκλεινε μετα το τελος της κλησης αλλα συνεχιζε να εχει παρε δωσε. σημερα ελαβα τον λογαριασμο και η υποψια που ειχα επαλυθευτηκε. ωρα 22.17.31 κληση 22.17.35 χρεωση gwap.b-online.gr και ογκος 1kb. αυτο γινετε σε αρκετες κλησεις. οι κλησεις κρατανε λιγα δευτερολεπτα και μετα γινοταν συνδεση στο ιντερνετ. εχετε ακουσει κατι αναλογο? το προγγραμα μου ειναι wind1. προς το παρων αφαιρεσα ολα τα υποπτα προγγραματα και περιμενω τον επομενο λογαριασμο.
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι όταν είμαι σε 3G κάλυψη και κάνω ή δέχομαι κλήση, αν δεν με πετάξει σε gsm και παραμείνει σε 3G, τότε το εικονίδιο του 3G φαίνεται σαν να υπάρχει ενεργή σύνδεση δεδομένων. Αν στη συνέχεια πάω στο μητρώο, βλέπω την ίδια ώρα με την κλήση και μια σύνδεση δεδομένων αλλά όσες φορές το πρόσεξα ήταν 0 kb. Δεν το έχω κοιτάξει καθόλου στον αναλυτικό μου όμως...
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως μου εκανε και εμενα, αλλα δεν ηξερα να το διατυπωσω σωστα. κοιτα σε παρακαλω το λογαριασμο σου την ωρα κλησεων θα δεις οτι αμεσως μετα το τελος της κλησης εχει χρεωθει κινηση δεδομενων. αλλες φορες με 0 ογκο και αλλες με 1 kb. παντως και οι μηδενικες εχουν χρεωση 0,3530.
Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως μου εκανε και εμενα, αλλα δεν ηξερα να το διατυπωσω σωστα. κοιτα σε παρακαλω το λογαριασμο σου την ωρα κλησεων θα δεις οτι αμεσως μετα το τελος της κλησης εχει χρεωθει κινηση δεδομενων. αλλες φορες με 0 ογκο και αλλες με 1 kb. παντως και οι μηδενικες εχουν χρεωση 0,3530.

Σου χρεώνει δηλαδή είσοδο στο wind plus! Σε μένα συνδέεται στο gint προφίλ που έχει ογκοχρέωση και ίσως γι' αυτό δεν το πρόσεξα. Δυστυχώς έχω πετάξει τον τελευταίο αναλυτικό και τώρα θα πρέπει να περιμένω να μου έρθει αυτός που θα βγει στις 28 του μήνα.

 

Κανείς άλλος δεν έχει παρατηρήσει κάτι τέτοιο;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Eμένα πάντως δεν το'χει κάνει ποτέ. Μήπως φταίει κάποια ρύθμιση στα ΝΟΚΙΑ κινητά? :wacko:
μαλλον το τηλεφωνο φταιει. μολις πριν λιγο επικοινωνησα με το 1260 και μου ειπαν οτι δεν εχει καταγραφει κατι αναλογο και να παω σε ενα καταστημα wind να δουν τις ρυθμισεις του τηλεφωνου.
Link to comment
Share on other sites

εχω πεταξει ολες τις εφαρμογες και συνεχιζει να με χρεωνει με καθε κληση ειτε εισερχομενη ειτε εξερχομενη με εισοδο στο wind plus. πηγα στο μητρωο κλησεων και μετα απο καθε κληση εχει και ενα wind plus ακριβως τον ιδιο χρονο με την κληση.
Link to comment
Share on other sites

και εγώ το έχω δει, όχι βέβαια σε κάθε κλήση αλλά κάθε μήνα 2-3 φορές.

Αλλά επειδή ήταν από τον αριθμό της μάνας μου (που δεν έχει Plus nonstop) έλεγα "ε θα πάτησε κατά λάθος το κουμπί του browser και μέχρι να το κλείσει χρεώθηκε". Σε κινητό motorola.

Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατο την ωρα που κανεις κληση το τηλεφωνο να ειναι συνδεμενο στο wind plus?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμάσει online games μέσω ADSM ώστε να μας πει που κινούνται τα pings κι αν είναι εφικτή η χρήση του ασύρματου internet για gaming, όσον αφορά την Wind;
Link to comment
Share on other sites

Εάν και δεν έχω το πακέτο της wind αλλά της vodafone το ping είναι περίπου 240-300 για server στην Ελλάδα και Ευρώπη. Δηλ. wow στο όριο και για cs ή team fortres ξέχνα το :(
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι όταν είμαι σε 3G κάλυψη και κάνω ή δέχομαι κλήση, αν δεν με πετάξει σε gsm και παραμείνει σε 3G, τότε το εικονίδιο του 3G φαίνεται σαν να υπάρχει ενεργή σύνδεση δεδομένων. Αν στη συνέχεια πάω στο μητρώο, βλέπω την ίδια ώρα με την κλήση και μια σύνδεση δεδομένων αλλά όσες φορές το πρόσεξα ήταν 0 kb. Δεν το έχω κοιτάξει καθόλου στον αναλυτικό μου όμως...
πετρο ειδα σημερα την ερωτηση που ειχες κανει τον ιουλιο με το ιδιο προβλημα. ειδα επισης οτι μιλαμε για το ιδιο κινητο Ν73.μηπως ειχες κανει αναβαθμιση στο κινητο απο Ν73 σε Ν73music edition? μετα απο συζητηση που ειχα με τεχνικο στο 1231 μαλλον εκει καπου ειναι το προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

πετρο ειδα σημερα την ερωτηση που ειχες κανει τον ιουλιο με το ιδιο προβλημα. ειδα επισης οτι μιλαμε για το ιδιο κινητο Ν73.μηπως ειχες κανει αναβαθμιση στο κινητο απο Ν73 σε Ν73music edition? μετα απο συζητηση που ειχα με τεχνικο στο 1231 μαλλον εκει καπου ειναι το προβλημα.

Α το είχα αναφέρει το πρόβλημα; δεν το θυμόμουν :O Ναι, Ν73 είχα αλλά δεν το είχα μετατρέψει σε ΜΕ. Επίσης μου το κάνει τελευταία με 6290 και 6110 άρα δεν είναι θέμα του Ν73. Ίσως κάτι παίζει γενικά με τα s60 nokia...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα. ευχαριστω για την απαντηση. εγω προς το παρων το γυρισα μονιμα σε 2g γιατι στο τελος τον λογαριασμο θα τον φερουν δεκα και εμενα θα με πανε τεσσερις απο το εγκεφαλικο που θα παθω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από σήμερα ξεκινάει μία νέα υπηρεσία που επιτρέπει σε όλουςτους συνδρομητές Wind την δυνατότητα να ανεβάζουν από το κινητό τους τα δικά τους video .

Η προβολή των video πραγματοποιείτε μέσω STREAMING.

Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε εδώ http://myshow.wind.com.gr

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό και ειδικά αν κρατηθεί έτσι χωρίς έξτρα χρεώσεις για τη χρήση του.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Αν και δεν είμαι συνδρομητής wind, ένας φίλος μου με ρώτησε για κάτι περίεργο που συμβαίνει στο κινητό του την τελευταία βδομάδα:

 

Συγκεκριμένα, χτες βράδυ το κινητό του χτύπησε και μόλις απάντησε έκλεισε. Ο αριθμός κλήσης που τον κάλεσε ήταν ο αριθμός του κινητού του:wacko:

 

Το ίδιο είχε συμβεί και πριν λίγες μέρες, όπου ενώ είχε το κινητό απενεργοποιημένο, όταν το άνοιξε του ήρθε μήνυμα ότι είχε 3 κλήσεις από τον αριθμό του:wacko:

 

Είναι κάποια υπηρεσία της wind αυτή (ειδοποίηση για κλήσεις κλπ)??

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνητής θα 'ναι.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Powered by YouTube είναι; Γιατί μου θυμίζει έντονα το portal του YouTube;

 

Φτυστό σαν το youtube είναι...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...