Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ εκεί δεν μέτρησα ταχύτητα, αλλά ένδειξη σήματος. Και μέσα στο κατάστημα ήμουν με οριακό LTE που έκανε και μετάβαση σε UMTS.
Δεν ξέρω τι γίνεται Μιχάλη.

Πριν δύο με τρείς μήνες δεν θυμάμαι ακριβώς, στο συγκεκριμένο σημείο είχα πιάσει πολύ μεγαλύτερες ταχύτητες. Αν θυμάμαι καλά πρέπει να ήταν πάνω από 40.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλύπτει από την 1800αρα στο Σωρό (5mhz). Οριακό σήμα και σε εσωτερικό χώρο σημαίνει cell edge. Καλό TM4 για τη Wind όταν με το καλό...

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει ο χάρτης τελευταία η απλά είναι η ιδέα μου...? 3eb7097d1c65d5b675ac15035f291834.jpg

 

Βέβαια θέλει δουλειά ακόμα...

 

 

Good morning

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνία που είχα με την wind για το επόμενο τρίμηνο δεν προβλέπεται αναβάθμιση στην Πτολεμαΐδα, Κοζάνη...

 

Έχει αναφερθεί ότι είναι για μετά το καλοκαίρι.

Έχω την αίσθηση ότι το δίκτυο εκεί είναι το αρχαιότερο και γιαυτό την έχουν αφήσει τελευταία.

 

Επίσης σίγουρα έχει ελάχιστους συνδρομητές.

Link to comment
Share on other sites

Καλύπτει από την 1800αρα στο Σωρό (5mhz). Οριακό σήμα και σε εσωτερικό χώρο σημαίνει cell edge. Καλό TM4 για τη Wind όταν με το καλό...

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

 

Στο parking του λιμανιού πιάνει 50αρια και 60αρια,λίγα μέτρα πιο πέρα 2-3 mbps και σε εσωτερικούς χώρους σχεδόν σε όλο το κέντρο έχεις με το ζόρι UMTS 1 γραμμή. Θέλει υπερβολικά πολλή δουλειά ακόμη,γιατί η κάλυψη είναι κατά κύριο λόγο εξωτερική. Δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Στο parking του λιμανιού πιάνει 50αρια και 60αρια,λίγα μέτρα πιο πέρα 2-3 mbps και σε εσωτερικούς χώρους σχεδόν σε όλο το κέντρο έχεις με το ζόρι UMTS 1 γραμμή. Θέλει υπερβολικά πολλή δουλειά ακόμη,γιατί η κάλυψη είναι κατά κύριο λόγο εξωτερική. Δυστυχώς.

 

Έχει κάνει αιτήσεις για πολλές κεραίες μέσα στο Βόλο. Τα ξέρω από γνωστό μου στην ΕΕΤΤ. Η αδειοδότηση παρότι πιο εύκολη σε σχέση με το παρελθόν έχει διαδικασία. Γνωρίζουν το πρόβλημα στο κέντρο του Βόλου και προσπαθούν εδώ και πολλά χρόνια (ήμουν 12 χρονών και τώρα 30, και ακόμα αυτό συζητάμε) αλλά νομίζω ότι τώρα θα μπει τελεία. :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.. 9997 αλβανοι και 3 έλληνες δηλαδή έχουμε wind σε όλη την Δυτική Μακεδονία. :lol: Γιατι προσωπικά πέρα απο εμένα άλλα 2 άτομα γνωστοί μου έχουν wind. Ε αν βάλουμε και τους 4-5 υπαλλήλους στο κατάστημα στην πόλη, να φτάνουμε καμμιά 10αρια :lol:

Και σιγά μην μαζέψει κόσμο... Για ποιο λόγο να φύγει κάποιος απο τους άλλους 2 όταν πρακτικά μιλάμε για καρτέλ στις τιμές και τα πακέτα?

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.. 9997 αλβανοι και 3 έλληνες δηλαδή έχουμε wind σε όλη την Δυτική Μακεδονία. :lol: Γιατι προσωπικά πέρα απο εμένα άλλα 2 άτομα γνωστοί μου έχουν wind. Ε αν βάλουμε και τους 4-5 υπαλλήλους στο κατάστημα στην πόλη, να φτάνουμε καμμιά 10αρια :lol:

Και σιγά μην μαζέψει κόσμο... Για ποιο λόγο να φύγει κάποιος απο τους άλλους 2 όταν πρακτικά μιλάμε για καρτέλ στις τιμές και τα πακέτα?

Χεχεχε

 

Για να λεμε την αλήθεια με τα χάλια που έχει στη Β. Ελλάδα εγώ εάν ήμουν εκεί δεν θα είχα. wind για βασικό νούμερο

 

 

Μήπως αυτό ήθελε να πει ότι επειδή το δίκτυο είναι χάλια και ήταν πολύ πιο χάλια παλιότερα δεν έχει τόσους συνδρομητές όσο άλλες εταιρείες

 

Όπου έχει κάνει αναβάθμιση σχετικά καλά πάει αλλά δύσκολο εάν κάποιος έχει άλλη εταιρεία χρόνια να πάει στη wind ειδικά τώρα με τα 30€ που θέλει π. χ με μεταφορά του αριθμού στην wind

 

η wind άργησε και αργεί να φτιάξει δίκτυο και ειδικά στην Β. ελλαδα που έχει χάσει την πίτα το συνδρομητών δύσκολο να φύγει ο άλλος από της άλλες και ειδικά τα 30€ είναι εμπόδιο

 

Εάν δεν κάνω λάθος πρώτη η Wind εφάρμοσε τα 30€ νόμιζε ότι θα τρέχει ο κόσμος η θα σκίζει τα ρούχα του σαν τον Σάκη ρουβα να γίνει συνδρομητής .της Wind (τρομάρα τους) αντί να χαρίζει της SIM που πας στο δίκτυο της θέλει και λεφτά από πάνω.

 

Ακόμα πιο δύσκολο να πάρεις νέο αριθμό ενώ τον άλλο τον έχεις χρόνια κάποια άτομα θα το κάνουν αλλά λίγα

 

 

όσο για τα πακέτα έχεις απόλυτο δίκιο καρτέλ με τα ούλα του το ένα πακέτο κλώνος του άλλου ποίος ανταγωνισμός... Καρτέλοαναγκασμο έχουμε

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

γιαυτο και το ποσοστο στους συνδρομητες μειωνεται. κατω του 20% εχει πεσει νομιζψ.

 

τα 30 ευρω φορητοτας καταπλητκτικη ιδεα οποιος την σκεφτηκε. να του δωσουν και μπονους.

Link to comment
Share on other sites

Για τα μέρη σας σας είπα τέλος του χρόνου είπανε στο 1231 οπότε μην το ψάχνεται παραπάνω.

 

Συνδρομητική βάση θα κάνει από κάποιους που μπορεί να είναι αγανακτισμένοι με τα άλλα δίκτυα και ακόμα και από αυτούς που θα πάνε με συνδιαστικες προσφορές κινητής και σταθερής. Οι καρτοκινητοί δεν πρόκειται να πάνε με το 30αρι που ζητάνε.

 

Η wind έχει κάνει πολλές π@π@ρι€ς μέχρι σήμερα. Δίμηνο στη καρτοκινητή, ανυπαρξία twinsim στην καρτοκινητή, 25ημερες στο προνομιακό f2g κλπ

 

Δύο είναι τα όπλα της το simple fi on the go 30gb και το unlimited w που δίνει πολύ περισσότερα από τους άλλους όντας φθηνότερο . Φυσικά λες και έμειναν κορόιδα που πληρώνουν τα χρυσά συμβόλαια αλλά λέμε τώρα.

 

Προσωπικά αν μου έδινε το w unlimited σε νορμάλ τιμή κανένα 40αρι (παρότι μετά τα 15gb πέφτει στα 384kbps) θα το σκεφτόμουν σοβαρά γιατί ήδη το πληρώνω με τα προνομιακά και το 30gb πακέτο και έχω βαρεθεί να κουβαλάω και δεύτερη συσκευή για το νούμερο της δουλειάς.

 

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα τη διαδρομή Θεσσαλονίκη - Αρναία Χαλκιδικής.

Φουλ 4g καρφί μέχρι τον Άγιο Πρόδρομο με τα γνωστά σουβλάκια.

Βγαίνοντας από τον Άγιο Πρόδρομο είναι τα λεγόμενα Ζερβοχωρια, Παλαιόχωρα, Ριζά, Γεροπλάτανος, κλπ. Εδώ είδα μόνο G και σποραδικά Ε, με φουλ σήμα όμως για ομιλία.

Μπαίνοντας στην Αρναία κανονικά 4g πολύ σταθερό και γρήγορο.

Το κενό στα Ζερβοχωρια δεν είναι πολύ μεγάλο και η περιοχή είναι σχεδόν ερημική, πολύ βουνό δηλαδή.

Καλό θα ήταν η διαδρομή αυτή να καλυφθεί με τέταρτη γενιά, αν και ξαναλέω δεν πρόκειται για μεγάλη απόσταση ούτε για πυκνοκατοικημενη περιοχή.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για τα μέρη σας σας είπα τέλος του χρόνου είπανε στο 1231 οπότε μην το ψάχνεται παραπάνω.

 

Συνδρομητική βάση θα κάνει από κάποιους που μπορεί να είναι αγανακτισμένοι με τα άλλα δίκτυα και ακόμα και από αυτούς που θα πάνε με συνδιαστικες προσφορές κινητής και σταθερής. Οι καρτοκινητοί δεν πρόκειται να πάνε με το 30αρι που ζητάνε.

 

Η wind έχει κάνει πολλές π@π@ρι€ς μέχρι σήμερα. Δίμηνο στη καρτοκινητή, ανυπαρξία twinsim στην καρτοκινητή, 25ημερες στο προνομιακό f2g κλπ

 

Δύο είναι τα όπλα της το simple fi on the go 30gb και το unlimited w που δίνει πολύ περισσότερα από τους άλλους όντας φθηνότερο . Φυσικά λες και έμειναν κορόιδα που πληρώνουν τα χρυσά συμβόλαια αλλά λέμε τώρα.

 

Προσωπικά αν μου έδινε το w unlimited σε νορμάλ τιμή κανένα 40αρι (παρότι μετά τα 15gb πέφτει στα 384kbps) θα το σκεφτόμουν σοβαρά γιατί ήδη το πληρώνω με τα προνομιακά και το 30gb πακέτο και έχω βαρεθεί να κουβαλάω και δεύτερη συσκευή για το νούμερο της δουλειάς.

 

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

 

Το προνομιακό Q ξέχασες να αναφέρεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα έκανα τη διαδρομή Θεσσαλονίκη - Αρναία Χαλκιδικής.

Φουλ 4g καρφί μέχρι τον Άγιο Πρόδρομο με τα γνωστά σουβλάκια.

Βγαίνοντας από τον Άγιο Πρόδρομο είναι τα λεγόμενα Ζερβοχωρια, Παλαιόχωρα, Ριζά, Γεροπλάτανος, κλπ. Εδώ είδα μόνο G και σποραδικά Ε, με φουλ σήμα όμως για ομιλία.

Μπαίνοντας στην Αρναία κανονικά 4g πολύ σταθερό και γρήγορο.

Το κενό στα Ζερβοχωρια δεν είναι πολύ μεγάλο και η περιοχή είναι σχεδόν ερημική, πολύ βουνό δηλαδή.

Καλό θα ήταν η διαδρομή αυτή να καλυφθεί με τέταρτη γενιά, αν και ξαναλέω δεν πρόκειται για μεγάλη απόσταση ούτε για πυκνοκατοικημενη περιοχή.

 

Εκείνο το κομμάτι δεν είναι ούτε καν μπλε βαμμένο... καταρχάς ούτε τα τοπικά ραδιόφωνα δεν πιάνει... Εκεί βγάζεις χειροκίνητα από Σέρρες και Ασπροβαλτα αν κι εκείνο το κομμάτι θα γίνει 4G Όταν μπει 4G από Λαγκαδά και μετά... Δικαιολογημένα είναι έτσι κι αλλιώς...

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω, απλώς το ανέφερα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

To GSM της Wind είναι υπόδειγμα. Μετά το 2004 και το μεγάλο μπαμ από Βαρσακη ούτε καν το σκεπτόμουν για ομιλία με άλλο δίκτυο. Το θέμα είναι ότι ότι το 2018 σύμφωνα με την Rohde and Schwartz είναι το έτος όπου το GSM χάνει την αξία του πλέον και πέφτει πιο χαμηλά από 4η γενιά. Ελπίζω ότι η Wind θα το πάρει απόφαση για πλήρη μετάβαση σε LTE σύντομα (VoLTE/VoWifi) γιατί από τη στιγμή που το ενεργοποιεί παίρνει 1 με 2 χρόνια η διάδοση του λόγω configuration συσκευών. Ήρθε η ώρα;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To GSM της Wind είναι υπόδειγμα. Μετά το 2004 και το μεγάλο μπαμ από Βαρσακη ούτε καν το σκεπτόμουν για ομιλία με άλλο δίκτυο. Το θέμα είναι ότι ότι το 2018 σύμφωνα με την Rohde and Schwartz είναι το έτος όπου το GSM χάνει την αξία του πλέον και πέφτει πιο χαμηλά από 4η γενιά. Ελπίζω ότι η Wind θα το πάρει απόφαση για πλήρη μετάβαση σε LTE σύντομα (VoLTE/VoWifi) γιατί από τη στιγμή που το ενεργοποιεί παίρνει 1 με 2 χρόνια η διάδοση του λόγω configuration συσκευών. Ήρθε η ώρα;

 

Mixtri ακόμα δεν είδα απάντηση για την κεραία...

Link to comment
Share on other sites

Mixtri ακόμα δεν είδα απάντηση για την κεραία...

 

Σε ποιο σταθμό αναφέρεσαι; :wacko:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι ότι το 2018 σύμφωνα με την Rohde and Schwartz είναι το έτος όπου το GSM χάνει την αξία του πλέον και πέφτει πιο χαμηλά από 4η γενιά.

Τι εννοείς ακριβώς, Μιχάλη;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ακριβώς, Μιχάλη;

 

Εννοώ ότι ο κόσμος πλέον δε χρησιμοποιεί το GSM για ομιλία. ;) Είναι απαρχαιωμένη τεχνολογία, πλην αξιόπιστης.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι τότε, κατάλαβα λάθος. Εξηγείς σε παρακαλώ πως το εννοούσες;

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

 

Από ότι κατάλαβα εννοούσε ότι το να μη θέλει κάποιος κεραία στη γειτονιά του είναι δικαίωμά του (σωστό ως εδώ) και κάποιος που ξηλώνει κεραίες δεν είναι φασίστας (σωστό και αυτό). Ο φασισμός περισσότερο εστιάζεται στο μη σεβασμό των ανθρωπίνων δικαιωμάτων (και σε αυτό συμφωνώ).

 

Ωστόσο, εφόσον μιλάμε για νόμιμη επιχειρηματική δραστηριότητα, οφείλει το κράτος να προστατεύει τη χρήση του νόμιμου φάσματος που έχει εκχωρηθεί στις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας θεσπίζοντας νόμους που προστατεύουν τόσο την υγεία των πολιτών όσο και το δικαίωμα στην επικοινωνία. Όταν για παράδειγμα θέτεις ελάχιστη απόσταση από σχολεία και όλα τα παιδιά έχουν κινητά τότε κάνεις ζημιά. Μάλλον η κεραία θα έπρεπε να μπει στο σχολείο. Όταν ξηλώνεις την κεραία από μία γειτονιά τότε αυξάνεις την ένταση της κεραίας του κινητού που έχει το παιδί σου στην τσέπη του. Δε με ενδιαφέρει αν έχει κάποιος σήμα στην Ελλάδα ή όχι καθώς εδώ που ζω έχουμε κάθε 100μ κεραία μέσα στις πόλεις, έχοντας παντού κάλυψη, χωρητικότητα και ελάχιστη εκπομπή από τα τερματικά. Πρόβλημά τους να μη θέλουν κεραίες. :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο σταθμό αναφέρεσαι; :wacko:

 

Σχεδόν 10 μηνύματα πριν το έστειλα... Αγγελοχωρι Ημαθίας...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από ότι κατάλαβα εννοούσε ότι το να μη θέλει κάποιος κεραία στη γειτονιά του είναι δικαίωμά του (σωστό ως εδώ) και κάποιος που ξηλώνει κεραίες δεν είναι φασίστας (σωστό και αυτό). Ο φασισμός περισσότερο εστιάζεται στο μη σεβασμό των ανθρωπίνων δικαιωμάτων (και σε αυτό συμφωνώ).

 

Ωστόσο, εφόσον μιλάμε για νόμιμη επιχειρηματική δραστηριότητα, οφείλει το κράτος να προστατεύει τη χρήση του νόμιμου φάσματος που έχει εκχωρηθεί στις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας θεσπίζοντας νόμους που προστατεύουν τόσο την υγεία των πολιτών όσο και το δικαίωμα στην επικοινωνία. Όταν για παράδειγμα θέτεις ελάχιστη απόσταση από σχολεία και όλα τα παιδιά έχουν κινητά τότε κάνεις ζημιά. Μάλλον η κεραία θα έπρεπε να μπει στο σχολείο. Όταν ξηλώνεις την κεραία από μία γειτονιά τότε αυξάνεις την ένταση της κεραίας του κινητού που έχει το παιδί σου στην τσέπη του. Δε με ενδιαφέρει αν έχει κάποιος σήμα στην Ελλάδα ή όχι καθώς εδώ που ζω έχουμε κάθε 100μ κεραία μέσα στις πόλεις, έχοντας παντού κάλυψη, χωρητικότητα και ελάχιστη εκπομπή από τα τερματικά. Πρόβλημά τους να μη θέλουν κεραίες. :)

 

Αυτά πες τα στους Βολιωτες να βάλουν λίγο μυαλό εκεί πέρα... έτσι έκαναν το ίδιο λάθος πριν χρόνια και στο χωριό μου άλλα όχι μια φορά... 1η κάψιμο 2η κάψιμο 3η καταβαθιση και 4η με το που ήρθαν να το στήσουν τους σταμάτησαν!!! Κι έτσι μένει ανεπαρκής σήμα εδώ πέρα...

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν 10 μηνύματα πριν το έστειλα... Αγγελοχωρι Ημαθίας...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτά πες τα στους Βολιωτες να βάλουν λίγο μυαλό εκεί πέρα... έτσι έκαναν το ίδιο λάθος πριν χρόνια και στο χωριό μου άλλα όχι μια φορά... 1η κάψιμο 2η κάψιμο 3η καταβαθιση και 4η με το που ήρθαν να το στήσουν τους σταμάτησαν!!! Κι έτσι μένει ανεπαρκής σήμα εδώ πέρα...

Δε νομίζω να γίνει εκ νέου προσπάθεια. Μάλλον η πολιτεία θα πρέπει να προσπαθήσει να ενημερώσει πρώτα. Να ξεβλαχέψουν πρώτα. :lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να γίνει εκ νέου προσπάθεια. Μάλλον η πολιτεία θα πρέπει να προσπαθήσει να ενημερώσει πρώτα. Να ξεβλαχέψουν πρώτα. :lol:

 

:lol:

 

Ενας Κωστόπουλος δεν φέρνει την άνοιξη.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα εννοούσε ότι το να μη θέλει κάποιος κεραία στη γειτονιά του είναι δικαίωμά του (σωστό ως εδώ) και κάποιος που ξηλώνει κεραίες δεν είναι φασίστας (σωστό και αυτό). Ο φασισμός περισσότερο εστιάζεται στο μη σεβασμό των ανθρωπίνων δικαιωμάτων (και σε αυτό συμφωνώ).

 

Ωστόσο, εφόσον μιλάμε για νόμιμη επιχειρηματική δραστηριότητα, οφείλει το κράτος να προστατεύει τη χρήση του νόμιμου φάσματος που έχει εκχωρηθεί στις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας θεσπίζοντας νόμους που προστατεύουν τόσο την υγεία των πολιτών όσο και το δικαίωμα στην επικοινωνία. Όταν για παράδειγμα θέτεις ελάχιστη απόσταση από σχολεία και όλα τα παιδιά έχουν κινητά τότε κάνεις ζημιά. Μάλλον η κεραία θα έπρεπε να μπει στο σχολείο. Όταν ξηλώνεις την κεραία από μία γειτονιά τότε αυξάνεις την ένταση της κεραίας του κινητού που έχει το παιδί σου στην τσέπη του. Δε με ενδιαφέρει αν έχει κάποιος σήμα στην Ελλάδα ή όχι καθώς εδώ που ζω έχουμε κάθε 100μ κεραία μέσα στις πόλεις, έχοντας παντού κάλυψη, χωρητικότητα και ελάχιστη εκπομπή από τα τερματικά. Πρόβλημά τους να μη θέλουν κεραίες. :)

 

Να συμπληρώσω ότι αν ήμουν εταιρεία κινητής θα χαιρόμουν με τα καψίματα γιατί θα είχα άλλοθι σε συνεννόηση με τους άλλους 2 να μην βάζουμε πολλές μικρές κεραίες, αλλά λίγα κτήνη. Θα έπεφτε το κόστος του δικτύου κατακόρυφα και θα δεν θα με ένοιαζαν τα παράπονα για το σήμα, μιας και θα είχα την δικαιολογία έτοιμη.

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω ότι αν ήμουν εταιρεία κινητής θα χαιρόμουν με τα καψίματα γιατί θα είχα άλλοθι σε συνεννόηση με τους άλλους 2 να μην βάζουμε πολλές μικρές κεραίες, αλλά λίγα κτήνη. Θα έπεφτε το κόστος του δικτύου κατακόρυφα και θα δεν θα με ένοιαζαν τα παράπονα για το σήμα, μιας και θα είχα την δικαιολογία έτοιμη.

 

Πολύ κακια βλέπω για τις κεραίες... λοιπόν αυτή την ώρα στα Γιαννιτσά επιτέλους έχουμε μια συνάντηση με τον scream... στο μέλλον να κανονίσουμε όλοι μαζί με το καλό Όταν έρθει το 4G στη Βέροια ας πούμε ή ειδικά στο χωριό μου ακόμα καλύτερα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Βαρθολομιό Ηλείας -118~ dBm σε εξωτερικούς χώρους μόνο (μόνο 4G φυσικά, το 3G απουσιάζει - ταχύτητες 3-5mbps μέχρι να εξαφανιστεί εντελως το σήμα αφού είναι οριακό). Τους πήρα στο 1231 και δεν προβλέπεται κάτι για την περιοχή στους επόμενους 3 μήνες μιας και είναι στις αναβαθμισμένες. Μου είπαν να πάρω εξωτερική κεραία να κάνω δουλειά μου με κάποιο stick ή mi-fi .Ο χάρτης κάλυψης είναι μπλέ στην περιοχή αλλά στην πράξη π^*&(* μπλέ με το συμπάθειο. ::X

Στο Site της ΕΕΤΤ υπάρχει υποτιθέμενη κεραία της wind καταχωρημένη στην περιοχή που δεν λειτούργησε ποτέ (και ούτε πρόκειται).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...