Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

New incoming speedtests:

Παλαμά Ν.Καρδίτσης: 58Μbps!

Κέδρος Ν.Καρδίτσης: 34Mbps

Κανάλια Ν.Καρδίτσης: 53Μbps

 

Αρκετά καλές ενδείξεις μέχρι στιγμής. :)

Το σήμα είναι "φουλ" σε ένδειξη παντού με το iPhone X του φίλου, άρα φαντάζομαι ότι η κάλυψη είναι αρεκετά καλή.

Τελεια η Καρδίτσα...είναι λοιπόν on line πια όλος ο Νομός :D

Για τη Φθιώτιδα που ειναι Offline με τις τραγικές ταχύτητες του απηρχαιωμένου 3G και του 2G,έχουμε καμμιά πληροφόρηση?

Speedtest δεν έχω να σας δειξω γιατι βγαζει συνέχεια Network communication issues...:p

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για τις αναβαθμίσεις περιοχών και πραγματικά χαίρομαι.

 

Στη συνέχεια κοιτάζω το τηλέφωνό μου. Τίποτα.

Ας δω και τον χάρτη... Βλέπω και τον παρακάτω χάρτη:

4g_out_greece.jpg

 

Ε, δεν άντεξα, λύγισα, με πήρε το παράπονο κι έβαλα τα κλάματα.

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε..Κάνουμε υπομονή και ο ουρανός θα γίνει πιο γαλανός ή αλλιώς ο χάρτης μπλε
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για τις αναβαθμίσεις περιοχών και πραγματικά χαίρομαι.

 

Στη συνέχεια κοιτάζω το τηλέφωνό μου. Τίποτα.

Ας δω και τον χάρτη... Βλέπω και τον παρακάτω χάρτη:

4g_out_greece.jpg

 

Ε, δεν άντεξα, λύγισα, με πήρε το παράπονο κι έβαλα τα κλάματα.

Είναι όντως σπάσιμο να βλέπεις σχεδόν παντού να έχει κάλυψη και εκεί να είστε με το προϊστορικό δίκτυο.

 

Με βάση τις 3 εβδομάδες ανά περιοχή που είπε ο τύπος στην υποστήριξη συνυπολογίζοντας ότι ο καιρός για χειμώνα είναι τέλειος θέλει ΘΕΩΡΗΤΙΚΆ 5 με 6 μήνες να καλύψουν τα βασικά που έχουν παραμείνει.

 

Όπως και να έχει λίγο υπομονή.να δούμε από τον Ιανουάριο που θα λέει το σύστημα για τις αναβαθμίσεις γιατί τώρα μέχρι τέλος Δεκεμβρίου μου είπε ότι μπορούν να δουν.

 

wind_vs_wind_2017_-_14-12-2017.jpg

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ο χάρτης δείχνει μια χαρά την κάλυψη.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ο χάρτης δείχνει μια χαρά την κάλυψη.

 

Από ότι μου λένε τα παιδιά πλέον από εκεί που ξαναπέρασε στην επαρχία έχει ανταπόκριση πλέον. Το μπογιάτισμα περιορίστηκε σε μεγάλο βαθμό.

 

Όπως και να έχει το ενδιαφέρον για το τοπικ αυτό θα σταματήσει μόλις βαφτούν όλοι οι χάρτες μπλε και δεν θα υπάρχει διαφοροποίηση σε κάλυψη από τους άλλους. Αντε και για λίγο καιρό μέχρι να φτιάξουν την Αθήνα μέσα εκεί που έχει πρόβλημα.

Είναι και ο μόνος λόγος που ασχολούμαστε ακόμη.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μιλά με για Κοζάνη Πτολεμαΐδα..Που το κρύο είναι πολύ πιο έντονο από την υπόλοιποι χώρα ..άφησαν Μακεδονία και Θράκη τον χειμώνα τα αλάνια και ειδικά για της παραπάνω πόλεις στον καλό χειμώνα..αν ανέβω πρωτοχρονιά Κοζάνη με το νέο τηλέφωνο μπορεί να κάνω ένα βίντεο με καταγραφή για να βλέπω τι δείχνει μέχρι Κοζάνη .μπας και έχει αλλάξει κάτι στο οδικό δίκτυο

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εχω νουμερα και απο τις τρεις εταιρειες και κινουμαι Θεσσαλονικη-Χαλκιδικη-Μακεδονια γενικα. Η μπλε εχει βελτιωθει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ σε ολα (σημα, ποιοτητα ηχου και δεδομενα). Edited by XP130TD
Off topic
Link to comment
Share on other sites

Θα είμαι στη Λαμία την άλλη εβδομάδα. Να θυμηθώ να πετάξω το F2G στα αζήτητα μέχρι να ξαναγυρίσω :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εχω νουμερα και απο τις τρεις εταιρειες και κινουμαι Θεσσαλονικη-Χαλκιδικη-Μακεδονια γενικα. Η μπλε εχει βελτιωθει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ σε ολα (σημα, ποιοτητα ηχου και δεδομενα).

Αυτή ακριβώς είναι η πραγματικότητα.

Και το καλό είναι ότι η αναβάθμιση συνεχίζεται.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και ενα ευχαριστο που ειδα εγω χθες για πρωτη φορα ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ supermarket Σκλαβενιτης kosmos και ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 4G+ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ..........
Link to comment
Share on other sites

Θα είμαι στη Λαμία την άλλη εβδομάδα. Να θυμηθώ να πετάξω το F2G στα αζήτητα μέχρι να ξαναγυρίσω :lol:

 

Μπορεί και όχι :) πάντως το καλοκαίρι που είχα περάσει από Φθιώτιδα πήγα πίσω στο χρόνο. Μετά μπήκα νομό Μαγνησίας και βρέθηκα στο μέλλον.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και ενα ευχαριστο που ειδα εγω χθες για πρωτη φορα ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ supermarket Σκλαβενιτης kosmos και ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 4G+ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ..........

 

Λογικο,κανε ενα speedtest και ανεβασε το εδω αν εχεις mb.

Απλα δωσε μας τον συνδεσμο αν δεν μπορεις να ανεβασεις screenshot.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Θα είμαι στη Λαμία την άλλη εβδομάδα. Να θυμηθώ να πετάξω το F2G στα αζήτητα μέχρι να ξαναγυρίσω :lol:

 

Τον Οκτώβριο ήμουν Φθιώτιδα και Ευρυτανία, με την Q. Τραγική η κατάσταση... Το κινητό μόνιμα κολλημένο σε GPRS. Σε κάποια σημεία όμως μέσα στη Λαμία και Καρπενήσι, είχε H+.

Link to comment
Share on other sites

Βάφτηκε μπλε η Θεσσαλία αλλά σήμερα από Λαμία προς Λάρισα μέσω ΠΑΘΕ,παραμένει η τεράστια τρύπα από Βελεστίνο έως κομβο της Βιοκαρπετ στην είσοδο της Λάρισας.Δεν υπάρχει 4g ούτε για δείγμα ενώ στο 20% της διαδρομής υπάρχει ένα αξιοπρεπεστατο :p Edge...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Βάφτηκε μπλε η Θεσσαλία αλλά σήμερα από Λαμία προς Λάρισα μέσω ΠΑΘΕ,παραμένει η τεράστια τρύπα από Βελεστίνο έως κομβο της Βιοκαρπετ στην είσοδο της Λάρισας.Δεν υπάρχει 4g ούτε για δείγμα ενώ στο 20% της διαδρομής υπάρχει ένα αξιοπρεπεστατο :p Edge...

 

Αυτή η περιοχή φαίνεται στο χάρτη ότι δεν έχει κάλυψη 4ης. Έχει όμως 3ης αν θυμάμαι καλά στο 90%.

Λάρισα πως σου φαίνεται το δίκτυο;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βάφτηκε μπλε η Θεσσαλία αλλά σήμερα από Λαμία προς Λάρισα μέσω ΠΑΘΕ,παραμένει η τεράστια τρύπα από Βελεστίνο έως κομβο της Βιοκαρπετ στην είσοδο της Λάρισας.Δεν υπάρχει 4g ούτε για δείγμα ενώ στο 20% της διαδρομής υπάρχει ένα αξιοπρεπεστατο :p Edge...
από μπογιατισμα καλά πάνε από πραγματική κάλυψη και ταχύτητες (NIET)

 

Τώρα γιατί ο χάρτης εκεί είναι βαμμένος τι να πω θα είχαν αρκετή μπογιά και είπαν να το βάψουν δεν εξηγείται αλλιώς.

 

Ευτυχώς δεν έχει παντού αυτά τα χάλια

 

 

Και όχι τίποτα άλλο θα βγει σε λίγο ο μπαγερν και θα το λέει...

Και θα πέσετε να τον φάτε....

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

από μπογιατισμα καλά πάνε από πραγματική κάλυψη και ταχύτητες (NIET)

 

Τώρα γιατί ο χάρτης εκεί είναι βαμμένος τι να πω θα είχαν αρκετή μπογιά και είπαν να το βάψουν δεν εξηγείται αλλιώς.

 

Ευτυχώς δεν έχει παντού αυτά τα χάλια

 

 

Και όχι τίποτα άλλο θα βγει σε λίγο ο μπαγερν και θα το λέει...

Και θα πέσετε να τον φάτε....

Eξήγησε πριν ο mixtri ότι το συγκεκριμένο σημείο ΔΕΝ είναι βαμμένο μπλε, οπότε σωστά απεικονίζεται στον χάρτη κάλυψης.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η περιοχή φαίνεται στο χάρτη ότι δεν έχει κάλυψη 4ης. Έχει όμως 3ης αν θυμάμαι καλά στο 90%.

Λάρισα πως σου φαίνεται το δίκτυο;

Επαρκές σε σχέση με την τραγική κατάσταση στη Λαμία.Εκανα ενα speedtest στο Divani το ξενοδοχείο κοντά και είχα 18 download με 1,2 Upload.Μαλλον υπεςρφορτωμενο το βλέπω αν σκεφτει κανείς οτι ο κόσμος στη Λάρισα σημερα στις 2 το μεσημερι ήταν σαν νασαι σε μαζική διαδήλωση...Λογικά σε καθημερινές θα τρεχει καλύτερα.Το τηέφωνό μου ωστόσο δε υποστηριζει CA για να λέω και του στραβου το δίκιο...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Επαρκές σε σχέση με την τραγική κατάσταση στη Λαμία.Εκανα ενα speedtest στο Divani το ξενοδοχείο κοντά και είχα 18 download με 1,2 Upload.Μαλλον υπεςρφορτωμενο το βλέπω αν σκεφτει κανείς οτι ο κόσμος στη Λάρισα σημερα στις 2 το μεσημερι ήταν σαν νασαι σε μαζική διαδήλωση...Λογικά σε καθημερινές θα τρεχει καλύτερα.Το τηέφωνό μου ωστόσο δε υποστηριζει CA για να λέω και του στραβου το δίκιο...

 

Αύριο να δεις τι θα γίνεται από κόσμο......

Το κακό με την κάλυψη είναι ότι είναι ανύπαρκτη εκτός της πόλης, πράγμα που θα αλλάξει το πρώτο δίμηνο του '18

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δείτε λίγο κατι ενδιαφέρον Όταν κάνουν τεστ πριν έρθει το 4G...

http://docdro.id/gA8iOPV

Για την κοντινή μου κεραία βρήκα αυτό...

Περισσότερα θα σας πω σε λίγο...

http://docdro.id/EiDWJGA

http://docdro.id/C5VNK35

Υπολογίστε 9 μήνες μετά τη απόφαση πάνε για τώρα το Φεβρουάριο επίσημα... τώρα τεστ όντως ξεκίνησαν μέσα Μαΐου μετά το έγγραφο...

Edited by AntonisDedos92
Link to comment
Share on other sites

Δείτε λίγο κατι ενδιαφέρον Όταν κάνουν τεστ πριν έρθει το 4G...

http://docdro.id/gA8iOPV

Για την κοντινή μου κεραία βρήκα αυτό...

Περισσότερα θα σας πω σε λίγο...

http://docdro.id/EiDWJGA

http://docdro.id/C5VNK35

Υπολογίστε 9 μήνες μετά τη απόφαση πάνε για τώρα το Φεβρουάριο επίσημα... τώρα τεστ όντως ξεκίνησαν μέσα Μαΐου μετά το έγγραφο...

Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί Κοζάνη, Έδεσσα, Βέροια τραβάνε τέτοιο ζόρι και έχω ρωτήσει 500 φορές και κανείς δεν ξέρει.

 

 

Με το καλό πάντως αν φάνε 9 μηνο είναι πολύ καιρός ακόμα.

 

Πάντως εύχομαι με την μια ως τελευταίο κομμάτι της χώρας να βάλουν μεγάλο bandwidth και 4g+

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω για εσάς αλλά εγώ θα γελάω αν η Βέροια πάρει τελευταία 4g.:lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...