Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δει κάποιος 4G+ με τη Wind?

Β. Ελλάδα που κινουμαι δεν έχω δει κάτι...

 

Στάλθηκε από το XT1572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κάποιος 4G+ με τη Wind?

Β. Ελλάδα που κινουμαι δεν έχω δει κάτι...

 

Στάλθηκε από το XT1572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάποιοι έχουν δει 4G+ σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κάποιος 4G+ με τη Wind?

Β. Ελλάδα που κινουμαι δεν έχω δει κάτι...

 

Στάλθηκε από το XT1572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Εχω δει 4G+ σε Λαρισα και Αθηνα. Στην Λαρισα οι ταχυτητες ηταν πολυ χαμηλες για 4G+ γυρω στα 35mbps. Αθηνα στο αεροδρομιο εχω πιασει 95mbps.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό ακριβώς. Ας έχει κάλυψη και ας πιάνει 5-10 Mbps. Όλα γίνονται και με αυτή την ταχύτητα. Όμως, με το που τελειώσει την κάλυψη το 2017, θα πρέπει να βάλει κι άλλες κεραίες να καλύψει τα κενά και να βάλει περισσότερο 4G+, αλλιώς αν το αφήσει έτσι, αργότερα θα σέρνεται σαν το παλιό 3G... Όσο για τη μαξιμουμ ταχύτητα, με το φάσμα που έχει, δύσκολα θα δούμε ποτε με WIND πάνω από 150 Mbps. Μάλλον στο 5G... :p

 

 

Πολυ σωστα τα λες. Απλα φοβαμαι μην επαναπαυτει επειδη εβαλε 4G και μεινει στασιμη. Τουλαχιστον το δικτυο πρεπει να λειτουργει απροβληματιστα μετα την αναβαθμιση. Απο την αλλη βλακεια να επενδυει τοσα χρηματα και να μην κοιταξει να το επεκτεινει και γενικοτερα να αναπτυξει και το πολυποθητο 5G μιας κ εκσυχρονιζει ολο της το δικτυο. Θελω να πιστευω οτι εβαλε μυαλο και δε θα το αφησει ετσι το δικτυο της. Wind συνεχισε ετσι!

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει 4G+ σε Λαρισα και Αθηνα. Στην Λαρισα οι ταχυτητες ηταν πολυ χαμηλες για 4G+ γυρω στα 35mbps. Αθηνα στο αεροδρομιο εχω πιασει 95mbps.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Πολυ σωστα τα λες. Απλα φοβαμαι μην επαναπαυτει επειδη εβαλε 4G και μεινει στασιμη. Τουλαχιστον το δικτυο πρεπει να λειτουργει απροβληματιστα μετα την αναβαθμιση. Απο την αλλη βλακεια να επενδυει τοσα χρηματα και να μην κοιταξει να το επεκτεινει και γενικοτερα να αναπτυξει και το πολυποθητο 5G μιας κ εκσυχρονιζει ολο της το δικτυο. Θελω να πιστευω οτι εβαλε μυαλο και δε θα το αφησει ετσι το δικτυο της. Wind συνεχισε ετσι!

 

 

Παιδιά η νέα κατάσταση στην wind ως μετοχικό κεφάλαιο δεν έχει καμία σχέση με αυτά που έκανε η stet και οι άλλοι στο παρελθόν.

 

Μέχρι το 2017 θα φανεί ξεκάθαρα το πως λειτουργεί. Φαίνεται ότι τρέχουν και δεν φτάνουν με τις αναβαθμίσεις. Μέχρι τέλος της χρόνιας εάν φτάσει τον 1ο στόχο της θα ειναι πολύ καλό.

 

Από την άλλη μας περιμένουν πολλές εκπλήξεις από όλα τα δίκτυα. Το κλειδί δεν είναι το 5g προς το παρόν άλλα το σύνολο των υπηρεσιών και των πακέτων για την ανακατάταξη της αγοράς.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η νέα κατάσταση στην wind ως μετοχικό κεφάλαιο δεν έχει καμία σχέση με αυτά που έκανε η stet και οι άλλοι στο παρελθόν.

 

Μέχρι το 2017 θα φανεί ξεκάθαρα το πως λειτουργεί. Φαίνεται ότι τρέχουν και δεν φτάνουν με τις αναβαθμίσεις. Μέχρι τέλος της χρόνιας εάν φτάσει τον 1ο στόχο της θα ειναι πολύ καλό.

 

Από την άλλη μας περιμένουν πολλές εκπλήξεις από όλα τα δίκτυα. Το κλειδί δεν είναι το 5g προς το παρόν άλλα το σύνολο των υπηρεσιών και των πακέτων για την ανακατάταξη της αγοράς.

 

 

Εχεις απολυτο δικιο απλα αναφερθηκα στο 5G για να τονισω οτι δεν πρεπει να επαναπαυτει επειδη εβαλε 4G οπως εγινε και με το 3G. Σαφως το συνολο των υπηρεσιων και πακετων ειναι αυτο που μετραει για εμας.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δικιο απλα αναφερθηκα στο 5G για να τονισω οτι δεν πρεπει να επαναπαυτει επειδη εβαλε 4G οπως εγινε και με το 3G. Σαφως το συνολο των υπηρεσιων και πακετων ειναι αυτο που μετραει για εμας.

 

Μέχρι στιγμής έχουν πολλά θέματα να λύσουν μέχρι να τελειώσει το 4G. Πιστεύω ότι δεν θα κάνουν τις αμαρτίες του παρελθόντος.

 

Τώρα περνώντας εχθές από τον νομό Ξάνθης έχω να πω ότι η κάλυψη του 4g λογικά δεν έχει ανοίξει στο εκτός πόλης.

 

Πιάνει δυτικά έως την Λεύκη και νοτιά μέχρι τον κόμβο του χωριού που αν θυμάμαι κάλα το λένε Γενισέα στον δρόμο Ξάνθης - Πορτολάγους.

 

Δεν καλύπτει ολόκληρο τον νομό όπως θα περίμενα αφού ειναι τελευταίας γενιάς η εγκατάσταση του 3g και είχαν βάλει πολλούς σταθμούς βάσης νέους. Προς καβάλα θα φτιάξει μονό εάν αναβαθμίσει και η Καβάλα αργότερα. Εύχομαι να μην ακολουθήσουν τα χνάρια της vodafone και να μην το επεκτείνουν σε ολόκληρο τον νομό.

 

Τι να πω εύχομαι να καλύψουν ολόκληρο τον νομό γιατί σε αρκετά χωριά που ειναι διπλά στην λίμνη Βιστονίδα μόνο 2g. Με το 4g στα 800 θα καλύπτανε και αυτές τις περιοχές.

 

Αυτά.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από αεροδρόμιο

Με αποχαιρετά καλά η wind band 7

Τα λέμε του χρόνου!

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160904/571319c8b635621e0233bff468be06a4.jpg

 

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από αεροδρόμιο

Με αποχαιρετά καλά η wind band 7

Τα λέμε του χρόνου!

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160904/571319c8b635621e0233bff468be06a4.jpg

 

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

 

Καλο ταξίδι Μιχάλη. Εύχομαι του χρόνου που θα έρθεις να έχει απογειωθεί το δίκτυο παντού .

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε Μιχάλη για τις αναφορές σου. Καλή τύχη!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από αεροδρόμιο

Με αποχαιρετά καλά η wind band 7

Τα λέμε του χρόνου!

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160904/571319c8b635621e0233bff468be06a4.jpg

 

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

Καλό ταξίδι και καλό χειμώνα Μιχάλη!

Ελπίζω του χρόνου που θα βρεθούμε στην Αργαλαστή να πιάσουμε τέτοιες ταχύτητες :p :p :p άντε έστω στο Βόλο :D :D

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από αεροδρόμιο

Με αποχαιρετά καλά η wind band 7

Τα λέμε του χρόνου!

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160904/571319c8b635621e0233bff468be06a4.jpg

 

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

 

Πολύ καλά είναι. Αλλά δεν είχε 4G+ στο αεροδρόμιο;; :blink:

 

Υ.Γ. Με το καλό να γυρίσεις και μακάρι μέχρι τότε (Καλοκαίρι 2017), η WIND να έχει δίκτυο παντού! :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά είναι. Αλλά δεν είχε 4G+ στο αεροδρόμιο;; :blink:

 

Υ.Γ. Με το καλό να γυρίσεις και μακάρι μέχρι τότε (Καλοκαίρι 2017), η WIND να έχει δίκτυο παντού! :)

 

Ελπιζω να φτιαξει μεσα στο φθινοπωρο και το χειμωνα δικτυο σε Πιερια και Ημαθια.Ακομα με το παλιο 3G παιζουν και Gprs οι 2 νομοι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να φτιαξει μεσα στο φθινοπωρο και το χειμωνα δικτυο σε Πιερια και Ημαθια.Ακομα με το παλιο 3G παιζουν και Gprs οι 2 νομοι.

 

Φανταζομαι οτι οπου δεν εχουν αναβαθμισει ετσι ειναι. GPRS και 3G παλιο εχουν. Οπως κι σε Καρδιτσα Τρικαλα καβαλα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που ρώτησα σε κατάστημα wind στα Γιάννενα μου είπαν από Οκτώβρη. Πήγα για να αλλάξω την κάρτα μου και ήθελαν 5€. Φυσικά δε την άλλαξα και έγραψα στο fb στην σελίδα της wind πως ζητάνε 5€ αντί να κάνουν την αλλαγή δωρεάν..

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Τι μου γράφουνε ρε παιδιά αυτοί? Σας ήρθε κανενός τέτοιο μήνυμα? Μιας και δεν έχω κάνει κάποια αίτηση για φραγή...

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160905/2a6ec4da22b3099974bcdb96a7162588.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια πιθανότητα είναι να το χειρίζεται κάποιος υπάλληλος το facebook ενώ έχει αρκετές συνομιλίες ανοιχτές, και έκανε κάποιο λάθος.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Μια πιθανότητα είναι να το χειρίζεται κάποιος υπάλληλος το facebook ενώ έχει αρκετές συνομιλίες ανοιχτές, και έκανε κάποιο λάθος.

 

Sent from my XT1562

Ελπίζω σε κάτι τέτοιο, αν και περίεργο είναι να είμαι ακόμα ανοιχτός στην συνομιλία 3 μέρες μετά..

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι μου γράφουνε ρε παιδιά αυτοί? Σας ήρθε κανενός τέτοιο μήνυμα? Μιας και δεν έχω κάνει κάποια αίτηση για φραγή...

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160905/2a6ec4da22b3099974bcdb96a7162588.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

:offtopic: Εμένα μου απάντησαν 3 μέρες μετά σε email, που δεν είχε καμία σχέση με αυτό που ρώτησα και μου έβαλαν και 5€ κάρτα στο κινητό μου, χωρίς να κάνω τίποτα!! :lol: :lol:

 

Η κάρτα προοριζόταν για κάποιον άλλο όπως φαίνεται και εκείνος ακόμα θα βρίζει τη WIND, που δεν έλαβε απάντηση! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160905/e49f0ac3495489eed0c15b60c653bf76.jpg

 

Μύκονος Χώρα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε κι εμένα το νέο μου κινητό με 4G και παρατήρησα ότι πιάνει ακόμα καλύτερα και απο το 3G στον νομό Χανίων. Δυστυχώς δεν πρόλαβα να κάνω και speedtest γιατί μέχρι να το σετάρω ήρθε η ώρα να πάω για δουλειά. Με την πρώτη ευκαιρία όμως θα ανεβάσω κανά - δυό μετρήσεις...

 

Speedtest στα Χανιά κοντά στο ΚΤΕΛ εξωτερικός χώρος

http://i1064.photobucket.com/albums/u370/Dimos_Vav/Screenshot_2016-09-06-02-14-43_zpswekiyhqj.png

 

Και σε εσωτερικό χώρο (ισόγειο)

http://i1064.photobucket.com/albums/u370/Dimos_Vav/Screenshot_2016-09-06-02-15-19_zpsdfkg12rn.png

 

Τα τεστ έγιναν με τον σέρβερ του Hyperhosting προεπιλεγμένο. Έκανα και ένα με του ΟΤΕ αλλά μου έδειχνε download γύρω στα 10 Mbps και upload 0.5 Mbps!!!

Edited by Dimos_Vav
Φωτογραφίες

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως ειναι το wisp σε απλα ελληνικα & αγγλικά;

 

Στάλθηκε από το SM-A710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

☯Επέκταση εμβέλειας δρομολογητή -κυριότερη χρησιμότητα, βασικά- ή WiFi router|booster/extender\repeater!:yinyang:

Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγο από το λιμάνι του Βόλου.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160906/253a3de3433e1eb4a45983c9db33b9ba.jpg

Υπάρχει 4G στο Σωρό, γιατί είμαι ακριβώς φάτσα αλλά πιάνω από αλλού....

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160906/d91a0cf1465eea8e6a9960919035239c.jpg

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν πέρασα είχα σούπερ hspa+ (27mbps). Πώς πάει το LTE? Band 20?

 

Κέντρο Ναυπάκτου

 

http://i1150.photobucket.com/albums/o613/anergos13/20160908_224803_zpsz33urnac.png

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εχω vodafone και σκεφτομαι να αλλαξω σε wind.To internet(4G,4G+ και η τηλεφωνια ειναι σε καλα επιπεδα στην Αθηνα?Ενδιαφερομαι για περιοχες Αργυρουπολης και Καλλιθέας.Επισης σε νομο σε Αγρινιο και περιχωρα τι λέει?
Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...