Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άραγε θα δίνει και στα γύρω χωριά;;

 

Δυστυχώς η συγκεκριμένη περιοχή μόνο gprs

Σίγουρα στα γύρω χωριά. Απ ότι λένε τα παιδιά εδώ μεσα έχει μεγάλη εμβέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

Εχω βρει απο ebay to mf920 σε πολυ καλη τιμη ..... Βλεπω ομως οτι αυτο δεν εχει οθονη ε ; να παρω το 910 που ειναι δοκιμασμενο ;

 

.....................

Insult births impiety and phronesis the big wealth

Phronesis 6.5-N920C

 

Παρε αυτο http://www.ebay.com/itm/Unlocked-Huawei-E8372-150Mbps-4G-LTE-Wifi-Modem-E8372h-153-Support-10-wifi-Users-/201506243515

και ενα powerbank

να δεις την υγεια σου και μην ασχολεισαι με mifi και αλλες αηδιες...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με το mf910 είμαι υπερ-ευχαριστημένος απο την απόδοση του.Με την λύση που αναφέρεις με το usb stick υπάρχει το θετικό ότι θα το έχεις πάντα καινούριο με την έννοια ότι δε θα χάσει σε μπαταρία όπως τα mifi μετά απο αρκετή χρήση αλλά χάνει σε φορητότητα γιατί πρέπει να κουβαλάς και το powerbank.Βέβαια δε ξέρω και πόσο καταναλώνει αλλά αν δεν είναι πολύ, μια λύση θα ήταν να δίνεις ενέργεια απο το κινητό απευθείας,με usb otg
Link to comment
Share on other sites

Παρε αυτο http://www.ebay.com/itm/Unlocked-Huawei-E8372-150Mbps-4G-LTE-Wifi-Modem-E8372h-153-Support-10-wifi-Users-/201506243515

και ενα powerbank

να δεις την υγεια σου και μην ασχολεισαι με mifi και αλλες αηδιες...

Αυτό απλά θέλει θύρα usb μόνο για παροχή ρεύματος; ή για κάποιο άλλο λόγο;

Αν το συνδέσω σε power bank θα δουλεύει δηλαδή;

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό απλά θέλει θύρα usb μόνο για παροχή ρεύματος; ή για κάποιο άλλο λόγο;

Αν το συνδέσω σε power bank θα δουλεύει δηλαδή;

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

 

απο την περιγραφή

. When plug it to a power adapter or mobile power. It could broadcast Wi-Fi signal and allow you to securely connect up to 5 devices, including tablets, computers, mobile phones and gaming devices, to the 4G mobile network or when you're on the move via Wi-Fi and 1 via USB interface.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω το παλιό tilting και το συγκρίνω.με το νέο και έχει απόκλιση. :)

 

Οκ. Δωσε μας λεπτομερειες λοιπον απο τις εξορμησεις σου. Ευχαριστουμε για την εμπειροα δικτυου.

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Δωσε μας λεπτομερειες λοιπον απο τις εξορμησεις σου. Ευχαριστουμε για την εμπειροα δικτυου.

 

Από Σοφάδες κατάγομαι κι εγώ φίλε μου. Δε μπορείς να φανταστείς πόσο καίγομαι να αναβαθμιστεί η Θεσσαλία. Στο Βόλο ενεργοποιήθηκε άλλη μια κεραία, και έπεται η συνέχεια. Θα σας ενημερώνω όσο είμαι ακόμη Ελλάδα (μια εβδομάδα) και μετά από γνωστούς μου που δουλεύουν σε εργολαβίες. Ό,τι μαζεύω από CC, εργολάβους και ταξίδια τα γράφω εδώ.

Είναι γεγονός ότι όπου έχει αναβαθμιστεί τα πράγματα δεν είναι σούπερ ουάου αλλά εφόσον μιλάμε για απροβλημάτιστο δίκτυο τότε αν κρατήσει και χρεώσεις είμαστε σούπερ :)

Καρδίτσα έχει πολλούς σταθμούς εντός και εκτός πόλης οι οποίοι αν αναβαθμιστούν θα μιλάμε για σούπερ δίκτυο. Έχει 3 σταθμούς εντός πόλης και 2 εκτός.

 

EDIT: μου αρέσει που δεν είχαν ενεργοποιήσει την κεραία του Σωρού στο Βόλο και τώρα από την κίνηση "κρέμασε". speedtest από Αργαλαστή Πηλίου.

http://www.speedtest.net/result/5587061931.png

Δηλαδή όταν φώναζα εγώ πόσο καιρό ότι αυτή η κεραία πρέπει να έχει LTE ήμουν "τρελός". Εξυπηρετεί το μισό Πήλιο και βάλε.

Παίζει να έχει 1800 5MHz. Βαριέμαι να βάζω τη ΣΙΜ στο CM phone μου να δω τι κάνανε. Αυτός ο σταθμός 2600 ΣΙΓΟΥΡΑ θα έπρεπε να έχει. Σίγουρα.

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό απλά θέλει θύρα usb μόνο για παροχή ρεύματος; ή για κάποιο άλλο λόγο;

Αν το συνδέσω σε power bank θα δουλεύει δηλαδή;

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

 

Ακριβως ετσι ειναι...που να το δεις να δουλευει και στο αυτοκινητο στν αναπτηρα...

Btw εχει και δυο υποδοχες για ΜΙΜΟ κεραια..χι.χι.χι!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το σαββατοκύριακο αυτό βρέθηκα Αθήνα. Σε γενικές γραμμές το LTE ήταν σταθερό για της περιοχές που βρέθηκα πλην Λεωφ. Αλεξάνδρας, πίσω απο τον Άριο Πάγο.

Εκεί το σήμα ήταν 3G και σε μερικούς δρόμους έπεφτε σε Edge.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Από Σοφάδες κατάγομαι κι εγώ φίλε μου. Δε μπορείς να φανταστείς πόσο καίγομαι να αναβαθμιστεί η Θεσσαλία. Στο Βόλο ενεργοποιήθηκε άλλη μια κεραία, και έπεται η συνέχεια. Θα σας ενημερώνω όσο είμαι ακόμη Ελλάδα (μια εβδομάδα) και μετά από γνωστούς μου που δουλεύουν σε εργολαβίες. Ό,τι μαζεύω από CC, εργολάβους και ταξίδια τα γράφω εδώ.

Είναι γεγονός ότι όπου έχει αναβαθμιστεί τα πράγματα δεν είναι σούπερ ουάου αλλά εφόσον μιλάμε για απροβλημάτιστο δίκτυο τότε αν κρατήσει και χρεώσεις είμαστε σούπερ :)

Καρδίτσα έχει πολλούς σταθμούς εντός και εκτός πόλης οι οποίοι αν αναβαθμιστούν θα μιλάμε για σούπερ δίκτυο. Έχει 3 σταθμούς εντός πόλης και 2 εκτός.

 

EDIT: μου αρέσει που δεν είχαν ενεργοποιήσει την κεραία του Σωρού στο Βόλο και τώρα από την κίνηση "κρέμασε". speedtest από Αργαλαστή Πηλίου.

http://www.speedtest.net/result/5587061931.png

Δηλαδή όταν φώναζα εγώ πόσο καιρό ότι αυτή η κεραία πρέπει να έχει LTE ήμουν "τρελός". Εξυπηρετεί το μισό Πήλιο και βάλε.

Παίζει να έχει 1800 5MHz. Βαριέμαι να βάζω τη ΣΙΜ στο CM phone μου να δω τι κάνανε. Αυτός ο σταθμός 2600 ΣΙΓΟΥΡΑ θα έπρεπε να έχει. Σίγουρα.

 

Ευχαριστουμε για τις πληροφοριες. Οι δυο κεραιες εκτος ποιες ειναι?

Edited by franklin_
Link to comment
Share on other sites

Παρε αυτο http://www.ebay.com/itm/Unlocked-Huawei-E8372-150Mbps-4G-LTE-Wifi-Modem-E8372h-153-Support-10-wifi-Users-/201506243515

και ενα powerbank

να δεις την υγεια σου και μην ασχολεισαι με mifi και αλλες αηδιες...

Καμία σχέση σε ποιότητα λήψης και ταχύτητες με το zte. Το δοκίμασα και αυτό προτείνεις.

 

Send by Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) using Tapatalk.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε για τις πληροφοριες. Οι δυο κεραιες εκτος ποιες ειναι?

 

Η μια στην Αθηνών στην Renault και η άλλη χτυπάει από κανάλια :) καλύπτει Τρικάλων και γύρω περιοχές.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση σε ποιότητα λήψης και ταχύτητες με το zte. Το δοκίμασα και αυτό προτείνεις.

 

Send by Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) using Tapatalk.

 

Το zte λειτουργει ενοσο φορτιζει;;;

 

@mixtri τελικα πρεπει να φοβομαστε οτι ευχομαστε.... καλυψη 4g χωρις αντιστοιχη αναβαθμιση core network μαλλον χειροτερευει τα πραγματα εκει τουλαχιστον που υπηρχε 3g.

Edited by jnb
Link to comment
Share on other sites

Το zte λειτουργει ενοσο φορτιζει;;;

 

@mixtri τελικα πρεπει να φοβομαστε οτι ευχομαστε.... καλυψη 4g χωρις αντιστοιχη αναβαθμιση core network μαλλον χειροτερευει τα πραγματα εκει τουλαχιστον που υπηρχε 3g.

 

Ας μη βιαζομαστε να βγάλουμε συμπεράσματα. Η κεραία στο σωρό δεν έχει τελειώσει. Αν έχει τελειώσει υπάρχει θέμα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το zte λειτουργει ενοσο φορτιζει;;;

 

 

Ναι, το ZTE mf-910 που αγόρασα από ebay.de μετά από πρόταση του cmvr το Γενάρη φέτος με 41€ τελική τιμή και έφτασε από Ρωσία σε λιγότερο από 1 βδομάδα από την παραγγελία στην Αθήνα στα χέρια μου λειτουργεί άψογα και ενόσω φορτίζει. Πήγα να το "κάψω" φέτος!! Χτύπαγε 15ώρα συνεχούς λειτουργίας και μεγάλη αυτονομία περίπου 6 ώρες σε 4G! Μια φορά το ξέχασα καμιά ώρα στον καλοκαιρινό ήλιο στην Κρήτη και νόμιζα ότι τα'φτησε. Αλλά το άφησα να κρυώσει καμιά ώρα και το'βαλα για 10 λεπτά στο ψυγείο και επανήλθε και φόρτιζε κανονικά.

 

Again thanks @cmvr.

 

Όμως, στο λιμάνι Αθηνιός της Σαντορίνης σε speedtests παρατήρησα ότι είχε πολύ μικροτέρο Download από μέτρηση με Nokia Lumia 635

http://www.speedtest.net/result/5583293859.png

http://www.speedtest.net/result/5583316297.png

Πώς εξηγείται αυτό cmvr; Νομίζω 150Mbps down πιάνει, έτσι;

 

Όσον αφορά τη 4G κάλυψη Wind στο νησί της Ρόδου να πω ότι έχει καλυφθεί με 4G όλη η ανατολική πλευρά του νησιού στη διαδρομή από πόλη Ρόδου ως Πρασονήσι,

έστω και με χαμηλές ταχυτήτες:

Από μεσαιωνική πόλη (με πάρα πολύ κόσμο, βέβαια):

http://www.speedtest.net/result/5570261217.png

Link to comment
Share on other sites

@cmvr τελικα παρηγγειλα το .mf910 απο ebay Αγγλία στα 52 ευρω μαζι με μεταφορικα... Ηταν η πιο χαμηλη τιμη .. Οσο για το στικακι οπως ειπε καποιος φίλος υπαρχει θεμα φορητοτητας και για αυτο δεν ηταν αμεση επιλογη. Τωρα πρεπει να πουλησω το παλιο mifi να ρεφαρω την αγορα του 4g

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σαφώς· παίζει & WISP: αναμεταδότης ασύρματου δικτύου:up:, αλλά ακρίβυνε εντωμεταξύ:frog:

Τι ακριβως ειναι το wisp σε απλα ελληνικα;

 

Στάλθηκε από το SM-A710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by anasgeo
Link to comment
Share on other sites

Η μια στην Αθηνών στην Renault και η άλλη χτυπάει από κανάλια :) καλύπτει Τρικάλων και γύρω περιοχές.

 

Για την Renault δεν ηξερα οτι ειναι της Wind μου φαινεται περιεργο να ειναι δικια της και πιανει μονο Gprs εκει. Επισης νομιζω εχει και μια πισω απο τα ΤΕΙ στον καινουργιο περιφερειακο (φαινεται μια κεραια) γτ εκει εχει φουλ H+ με ταχυτητες 1,5 -2 mbps (εκτος αν πιανει απο Καναλια). Ακομη βλεπω οτι στην θεση Αμπελια που ειναι διπλα απο Καρδιτσομαγουλα εχει κεραια και η WIND και η Voda. Ακομη εχει κεραια στο παλαιοκκλησι 3χλμ απο την πολη . Βασικα μεσα στο site ΕΕΤΤ μονο για μια κεραια εχει υπαρξει αδεια και αυτην ειναι μεσα στην πολη. Οι αλλες κεραιες δεν θα αναβαθμιστουν? Ή απλα δεν ζητουν νεα αδεια και τις αναβαθμιζουν κ εκεινες?

Edited by franklin_
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος από τα Γιάννενα να δει σήμερα αν ήρθε το 4g στην περιοχή?

Επίσης θυμάται κανείς σε τι ψηφία τελείωνε η sim της wind ώστε να καταλάβουμε αν είναι 4g?(στους αριθμούς που αναγράφονται πίσω από την κάρτα αναφέρομαι)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος από τα Γιάννενα να δει σήμερα αν ήρθε το 4g στην περιοχή?

Επίσης θυμάται κανείς σε τι ψηφία τελείωνε η sim της wind ώστε να καταλάβουμε αν είναι 4g?(στους αριθμούς που αναγράφονται πίσω από την κάρτα αναφέρομαι)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Εγω 4G δεν βλεπω και στην αναζητηση δικτυου μου βγαζει της αλλες δυο ακομα!Οσο για την καρτα εχω Q και δεν μπορω να σε βοηθησω!

Edited by alexm26
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος από τα Γιάννενα να δει σήμερα αν ήρθε το 4g στην περιοχή?

Επίσης θυμάται κανείς σε τι ψηφία τελείωνε η sim της wind ώστε να καταλάβουμε αν είναι 4g?(στους αριθμούς που αναγράφονται πίσω από την κάρτα αναφέρομαι)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

κεντρο οχι ακομα αποτι βλεπω....αν εχεις καρτοκινητο και δεν ειναι triple καρτα sim τοτε δεν ειναι 4G. Αν ειναι συνδεση υπαρχει περιπτωση να ειναι 4G ας ειναι ποιο παλια

Link to comment
Share on other sites

άνθρακας ο θησαυρός και στα Γιάννενα.

Ντάξει μπορεί να μη γινει αυτή τη Δευτέρα, να είναι την επόμενη. Ή την Καθαρά Δευτέρα, ή και την δευτέρα παρουσία.... ποιος ξέρει... wind είναι αυτή.

Link to comment
Share on other sites

κεντρο οχι ακομα αποτι βλεπω....αν εχεις καρτοκινητο και δεν ειναι triple καρτα sim τοτε δεν ειναι 4G. Αν ειναι συνδεση υπαρχει περιπτωση να ειναι 4G ας ειναι ποιο παλια

 

Οχι μονο κεντρο ουτε στα περιχωρα δεν παιζει!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος από τα Γιάννενα να δει σήμερα αν ήρθε το 4g στην περιοχή?

Επίσης θυμάται κανείς σε τι ψηφία τελείωνε η sim της wind ώστε να καταλάβουμε αν είναι 4g?(στους αριθμούς που αναγράφονται πίσω από την κάρτα αναφέρομαι)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193184&page=32

 

Δες το link

 

 

Δεν εχει σημασια σε τι τελειωνει αλλα θα πρεπει... να ειναι 893010100xxxxxxxxx και οχι Π.Χ 89301000xxxxxxxxx οπως ειχα εγω μια

παλιοτερα και δεν ηταν 4G

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη ΔΕΘ νότια πύλη

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160829/e7766d5eda3b546d8f80d6dc32b84c9f.jpg

 

Στάλθηκε από το XT1572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...