Jump to content

[Προς κυκλοφορία] LG Nexus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρία ειναι πολυ καλή τελικά και ας ειναι στα 2300mAh όλα τα λεφτά ειναι η 4.4 και ο καινούργιος Qualcomm.ενα μεγάλο μπράβο στην Google :D

 

Ισχύει. Αλλά μόνο σε 4G.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 453
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως δείχνει να έχει φορτσάρει η google!Χτες έκανα την παραγγελία και ενώ μου έλεγε για 8 Νοεμβρίου, σήμερα έγινε ήδη shipped!;)
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά δεν τίθεται θέμα τελικά μπαταρίας στο nexus 5 παρά τα 2300mAh πού έχει.παρακολουθήστε το αντίστοιχο thread στο XDA και θα δείτε οτι δεν έχει καμία σχέση με το nexus 4, οποτε ξεχάστε οτι κόλλημα τα έχετε και βουρ στο πατσά :D

 

Άντε να έρθει η θεια μου από Σκωτία να το πάρω στα χέρια μου 22-24 Νοεμβρίου , και όπως είπαμε S4 με 64gb κάρτα και γνήσιο S4 cover αγγελία με την μια :lol:

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά δεν τίθεται θέμα τελικά μπαταρίας στο nexus 5 παρά τα 2300mAh πού έχει.παρακολουθήστε το αντίστοιχο thread στο XDA και θα δείτε οτι δεν έχει καμία σχέση με το nexus 4, οποτε ξεχάστε οτι κόλλημα τα έχετε και βουρ στο πατσά :D

 

Άντε να έρθει η θεια μου από Σκωτία να το πάρω στα χέρια μου 22-24 Νοεμβρίου , και όπως είπαμε S4 με 64gb κάρτα και γνήσιο S4 cover αγγελία με την μια :lol:

 

 

Πρώτα δες το και μετά βλέπεις πιο μπαίνει αγγελία...μην βιαστείς :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δείχνει να έχει φορτσάρει η google!Χτες έκανα την παραγγελία και ενώ μου έλεγε για 8 Νοεμβρίου, σήμερα έγινε ήδη shipped!;)

 

Και μένα το ίδιο. Λογικά Τετάρτη θα είναι στα χέρια μου..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η τιμη του ειναι 260 € για το 16αρι και 295 € για το 32αρι ετσι δεν ειναι η κάνω λάθος? χωρις μεταφορικα εννοείται.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η τιμη του ειναι 260 € για το 16αρι και 295 € για το 32αρι ετσι δεν ειναι η κάνω λάθος? χωρις μεταφορικα εννοείται.

 

Aυτες οι τιμες ειναι απο το Αμερικανικο playstore. Απo 'κει ομως δεν μπορεις να παρεις συσκευη διοτι δεν θα δουλευει το 4G.

 

Η τιμη του στα ευρωπαικα playstore ειναι 350 ευρω για το 16αρι και 400 για το 32αρι.

 

Προς moderators: Ας αλλαξει καποιος τα τεχνικα χαρακτηριστικα στο πρωτο μηνυμα μαζι με φωτο και τα σχετικα...

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα δες το και μετά βλέπεις πιο μπαίνει αγγελία...μην βιαστείς :)

 

Μπα στανταράκι το S4 παει αγγελια :D

 

Ρε παιδια η τιμη του ειναι 260 € για το 16αρι και 295 € για το 32αρι ετσι δεν ειναι η κάνω λάθος? χωρις μεταφορικα εννοείται.

 

Nexus 5 32GB BLACK

 

339.00£ (includes VAT 58.16£)

+ delivery 9.99£

--------

348.99£

 

412€ μου βγήκε εμένα το 32αρι.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Τα 9 ευρω παραπανω ειναι τα μεταφορικα;

 

Τα 9 ευρω παραπανω ειναι τα μεταφορικα απο google εως την παραδοση στην ΑΓΓΛΙΑ. Απο ΑΓΓΛΙΑ ως εδω θα υπαρξει αλλη χρεωση!!!!!!!!!!

:)
Link to comment
Share on other sites

Πού μπορώ να διαβάσω για το αν ισχύει η εγγύηση του Nexus 5 στην Ευρώπη αν το πάρω απο Αυστραλία?

 

Εδώ: http://productforums.google.com/forum/#!topic/nexus/wHhIKjAzkv4 διαβάζω "The warranties for Nexus devices purchased directly from Google Play are only valid in the country it's purchased in.

Please do note that the Nexus 5 will be sold directly from Google Play in India soon, so that might be an option for you to consider. No exact date has been announced yet, but it shouldn't be too far off."

 

Ισχύει?

Edited by Dreamw
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Πού μπορώ να διαβάσω για το αν ισχύει η εγγύηση του Nexus 5 στην Ευρώπη αν το πάρω απο Αυστραλία?

 

Καλυτερα αν μπορεις να παρεις ευρωπαικη εκδοση του νεχους 5 γιατι φετος υπαρχουν δυο εκδοσεις λογω LTE.Με την εγγυηση δεν νομιζω να εχεις προβλημα αρκει να ειναι αγορασμενο απο το play store

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικό Review από το CNET

 

 

http://img9.imageshack.us/img9/2055/945f.png

 

(Send from Nexus 4)

Edited by akis_k
Resize photo!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Βρίσκομαι στην Ιταλία και θα είμαι εδώ μέχρι τέλος του μήνα. Δυστυχώς δεν υπάρχει φίλος Ιταλός που να βάλει τη πιστωτική του για να πάρω από το Ιταλικό Google Play το Nexus. Ξέρετε μήπως κάποιο άλλο τρόπο να το πάρω μιας και βρίσκομαι εδώ;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

1.φτειαξε καινουργιο λογαριασμο google

2. αγορασε μια προπληρωμενη καρτα απο εκει που εισαι

3. καλοριζικο σε 5-6 μερες

:)
Link to comment
Share on other sites

.

 

Stock Wallpapers

 

Ringtones and Notification Sounds

 

System Dump

 

 

http://www.droidviews.com/wp-content/uploads/2013/11/nexus-5-wallpapers.jpg

 

[via]

(Send from Nexus 4)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειδα οτι αναφερθηκε πως γινεται να παραγγειλουμε απο Αγγλια μεσω vpn το 5ρι. Εγω μενω Ελλαδα και εχω ελληνικη πιστωτικη. Μπορει καποιος να εξηγησει λιγο τη διαδικασια παραγγελιας μεσω vpn μιας και δε γνωριζω καθολου? Ευχαριστω.

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Τα 9 ευρω παραπανω ειναι τα μεταφορικα;

 

ναι για Ιταλια!

399Ε το κινητο και 9,99Ε τα μεταφορικα με UPS για την παραδοση σε Ιταλικο εδαφος.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω...εμένα μου ήρθε email από το αγγλικό playstore το Σάββατο το πρωί γύρω στις 11:00 με tracking number άλλα στην σελίδα που με κατευθύνει για να δω την πορεία του δέματος, δεν μου δείχνει το οτιδήποτε !!! Ρωτω εσας που το έχετε παραγγείλει και έχετε πάρει tracking number, σας το εμφανίζει στην αντίστοιχη σελίδα που βρίσκεται το δέμα ;;;

 

Επίσης για το θέμα της nano-sim που έχει η συσκευή γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας που δίνει δωρέαν τέτοια κάρτα ;;

Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω...εμένα μου ήρθε email από το αγγλικό playstore το Σάββατο το πρωί γύρω στις 11:00 με tracking number άλλα στην σελίδα που με κατευθύνει για να δω την πορεία του δέματος, δεν μου δείχνει το οτιδήποτε !!! Ρωτω εσας που το έχετε παραγγείλει και έχετε πάρει tracking number, σας το εμφανίζει στην αντίστοιχη σελίδα που βρίσκεται το δέμα ;;;

 

Επίσης για το θέμα της nano-sim που έχει η συσκευή γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας που δίνει δωρέαν τέτοια κάρτα ;;

 

με τον ιδιο τροπο που το παραγειλες συνδεσου στο αγγλικο playstore και θα στο δειξει:p

:)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω...εμένα μου ήρθε email από το αγγλικό playstore το Σάββατο το πρωί γύρω στις 11:00 με tracking number άλλα στην σελίδα που με κατευθύνει για να δω την πορεία του δέματος, δεν μου δείχνει το οτιδήποτε !!! Ρωτω εσας που το έχετε παραγγείλει και έχετε πάρει tracking number, σας το εμφανίζει στην αντίστοιχη σελίδα που βρίσκεται το δέμα ;;;

 

Επίσης για το θέμα της nano-sim που έχει η συσκευή γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας που δίνει δωρέαν τέτοια κάρτα ;;

 

Δεν το εχει εμφανιζει ακομα στο tracking του courier

 

 

Η συσκευη παιρνει micro sim και οχι nano sim

 

 

EDIT λογικα τωρα θα στο εμφανιζει.Σε εμενα το δειχνει τωρα

 

με τον ιδιο τροπο που το παραγειλες συνδεσου στο αγγλικο playstore και θα στο δειξει:p

 

Θα το δειξει που;

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το εμφάνισε το πρωί και λέει ότι βρίσκεται στις αποθήκες της πόλης που μένω. Ωραία μπορεί και σήμερα δηλαδή να έχω μήνυμα από F2M.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται:

1. Το nexus 5 έχει notification led.

2. Το nexus 5 (σε αντίθεση με το nexus 4) υποστηρίζει usb otg σε επίπεδο hardware. Απουσιάζει η software υποστήριξη αλλά αυτό λύνεται με εφαρμογές από το google play (nexus media importer, stickmount etc.).

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...