Jump to content

[Προς κυκλοφορία] LG Nexus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε όσους το παρήγγειλαν απο UK play store, ήρθε αμέσως το μέιλ επιβεβαίωσης?

Απο προχθές το μεσημέρι που ολοκλήρωσα την διαδικασία δεν μου έχει έρθει μέιλ, αν και φαίνεται οτι όλα πήγαν καλά.

Στις παραγγελείες του play store, στην κατάσταση, γράφει "προπαραγγελία".

(Χρόνο παράδοσης είχε 2-3 εβδομάδες)

 

Δυστυχώς άσχημα νέα.

Μου ακυρώθηκε η παραγγελία. Μήπως επειδή είχα χρησιμοποιήσει την ίδια πιστωτική παλιότερα για αγορά του Ν4 απο το play store??

Εσείς τι πιστωτική χρησιμοποιήσατε? Η δικιά μου είναι Visa της Alpha Bank.

Όποιος ξέρει τι μπορεί να φταίει θα εκτιμούσα τα φώτα του!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 453
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς άσχημα νέα.

Μου ακυρώθηκε η παραγγελία. Μήπως επειδή είχα χρησιμοποιήσει την ίδια πιστωτική παλιότερα για αγορά του Ν4 απο το play store??

Εσείς τι πιστωτική χρησιμοποιήσατε? Η δικιά μου είναι Visa της Alpha Bank.

Όποιος ξέρει τι μπορεί να φταίει θα εκτιμούσα τα φώτα του!

 

λογικα αν αλλαξεις προσωρινα την διευθυνση της VISA kai ξανακανεις την διαδικασια απο την αρχη δεν θα εχεις προβλημα.

 

2. ενδεχομενως αν χρησιμοποιησεις μια καινουργια προπληρωμενη καρτα παλι δεν θα εχεις προβλημα

:)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τώρα η παράδοση για το μαύρο έχει πάει στις 4 με 5 βδομάδες ενώ το λευκό έχει παράδοση από αύριο... Τώρα βρήκα να πουλήσω το 4αρι και δε μπορώ να πάρω το μαύρο!!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς άσχημα νέα.

Μου ακυρώθηκε η παραγγελία. Μήπως επειδή είχα χρησιμοποιήσει την ίδια πιστωτική παλιότερα για αγορά του Ν4 απο το play store??

Εσείς τι πιστωτική χρησιμοποιήσατε? Η δικιά μου είναι Visa της Alpha Bank.

Όποιος ξέρει τι μπορεί να φταίει θα εκτιμούσα τα φώτα του!

 

Πολλές φορές (δεν ξέρω αν ισχύει για play store) τα μαγαζιά δε στέλνουν αν η διεύθυνση αποστολής είναι διαφορετική από τη διεύθυνση της κάρτας. Νομίζω ο οδηγός αγοράς του forum εδώ λέει να αλλάξεις και τη διεύθυνση της κάρτας (όχι στα αλήθεια, στο play store).

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Στο αγγλικό playstore σήμερα, 16αρι και 32αρι λευκό άμεσα διαθέσιμο, 16αρι μαύρο 4-5 εβδομάδες, 32αρι άγνωστη ημερομηνία

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δε διάβασες καν το email. Στο κάτω μέρος υπάρχει η ερώτησή μου, που αναφέρω ξεκάθαρα το US Play Store.

 

Παρόμοιο screenshot έχει postάρει και κάποιος στο thelab για το Nexus 5.

 

Επίσης δε χρειάζεται να αλλάξουν καμία πολιτική. Ευτυχώς η LG φαίνεται να έχει το καλύτερο service στην Ελλάδα (μαζί με τη Dell φυσικά). Στο θέμα του Optimus G αρκετά άτομα έχουν αναφέρει ότι η LG τους απάντησε ότι καλύπτει την εγγύηση ακόμη και για Ασιατικό κινητό.

 

Βρε συ, επειδή το διάβασα γιαυτό σου είπα να τους πάρεις τηλέφωνο να ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ, γιατί το μειλ αυτό είναι μια τυπική/τυποποιημένη απάντηση. Επαναλαμβάνω ότι μετέφερα ότι μου έχουν πει προσωπικά κατά καιρούς, όπως και σε άλλα παιδιά γενικότερα.

Μακάρι να το υποστηρίζουν όντως έμπρακτα, ποιός δεν το θέλει αυτό;; ;)

 

Φέτος πάντως αντιμετωπίστηκε αρκετά καλύτερα η διαχείρηση των αποθεμάτων. Με το 4άρι όσοι είχαν προλάβει σε μια ώρα μέσα, μετά είχε εξαντληθεί και είχε ξαναγίνει διαθέσιμο μετά από 2-3 βδομάδες. Τώρα είναι 3-4η μέρα και ακόμη υπάρχουν αρκετά διαθέσιμα.

Edited by verve77
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς άσχημα νέα.

Μου ακυρώθηκε η παραγγελία. Μήπως επειδή είχα χρησιμοποιήσει την ίδια πιστωτική παλιότερα για αγορά του Ν4 απο το play store??

Εσείς τι πιστωτική χρησιμοποιήσατε? Η δικιά μου είναι Visa της Alpha Bank.

Όποιος ξέρει τι μπορεί να φταίει θα εκτιμούσα τα φώτα του!

 

Εγώ το εκανα κανονικά αγορα απο play store uk με αποστολη να παει σε αγγλική διευθυνση και το πληρωσα με την δικη μου ελληνική πιστωτική κάρτα χωρίς κανένα πρόβλημα.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το εκανα κανονικά αγορα απο play store uk με αποστολη να παει σε αγγλική διευθυνση και το πληρωσα με την δικη μου ελληνική πιστωτική κάρτα χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Τα στοιχεία της πιστωτικής τα πέρασες στο τελευταίο βήμα της πληρωμής, αφότου είχες ήδη επιλέξει το κινητό ή πέρασες την κάρτα στο wallet και μετά έκανες την παραγγελία?

Link to comment
Share on other sites

το δεμα με το νεξους εχει φυγει δευτερα πρωι απο αγγλια με royal male . 15€

το Track and Trace μου το δειχνει ακομα Αγγλια.

να αρχισω να ανυσηχω ??????

εσεις πως & ποτε παραλαβαται??????????:worry::worry::worry::worry::worry:

:)
Link to comment
Share on other sites

Nexus 5 Drop Test .

 

Ποπο απ'ότι φαίνεται πρέπει να το έχεις συνέχεια με θήκη. Βλακεία αυτό.

Το sole έχει φάει άπειρες τούμπες, χωρίς θήκη και ακόμα σκυλί.. Αυτό με 3 πτώσεις και πάει η οθόνη..

Link to comment
Share on other sites

Ποπο απ'ότι φαίνεται πρέπει να το έχεις συνέχεια με θήκη. Βλακεία αυτό.

Το sole έχει φάει άπειρες τούμπες, χωρίς θήκη και ακόμα σκυλί.. Αυτό με 3 πτώσεις και πάει η οθόνη..

Εχει πεσει με την οθονη σε τσιμεντο απο 1,5m;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχει πεσει με την οθονη σε τσιμεντο απο 1,5m;

 

Ε δεν εχω μετρήσει ούτε ύψη ούτε κοιτάω εκείνη την ώρα πώς πέφτει..

Απλά παρακαλάω να μην έχει σπάσει :p

Link to comment
Share on other sites

Απο θερμοκρασίες πως πάτε ; Τυπικό ζήτημα Nexus 4 και ο λόγος που το έστειλα. Πάντως η τιμή είναι καλή αλλά με λιγότερο από 100 ευρώ διαφορά παίρνεις το G2 που έχει πιο μεγαλη οθονη, καλύτερη κάμερα και ράδιο. Βέβαια χάνεις τα update αλλά δε βαριέσαι :P

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απο θερμοκρασίες πως πάτε ; Τυπικό ζήτημα Nexus 4 και ο λόγος που το έστειλα. Πάντως η τιμή είναι καλή αλλά με λιγότερο από 100 ευρώ διαφορά παίρνεις το G2 που έχει πιο μεγαλη οθονη, καλύτερη κάμερα και ράδιο. Βέβαια χάνεις τα update αλλά δε βαριέσαι :P

 

Θερμοκρασία δεν ανεβάζει , καμία σχέση με Ν4. Μπαταρία όμως μη επαρκής και αρκετά αργή κάμερα. Το g2 είναι σίγουρα καλύτερο στους τομείς αυτούς αν σε ενδιαφέρουν . Επίσης πολλές εφαρμογές θέλουν αναβάθμιση για να τρέχουν σε κιτκατ

Link to comment
Share on other sites

Θερμοκρασία δεν ανεβάζει , καμία σχέση με Ν4. Μπαταρία όμως μη επαρκής και αρκετά αργή κάμερα. Το g2 είναι σίγουρα καλύτερο στους τομείς αυτούς αν σε ενδιαφέρουν . Επίσης πολλές εφαρμογές θέλουν αναβάθμιση για να τρέχουν σε κιτκατ

 

Όπως το φανταζόμουν δηλαδή. Το πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις το είχε και το Ν4 μόλις πρωτοπήρε την 4.3 . Εδώ δηλαδή έχεις πέναλτι αν είσαι ο πιο προηγμένος τεχνολογικά :lol:

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι φαινεται μαλλον θα επιλεξω το G2 λογω καλυτερης οθονης και μπαταριας.

 

Απο αυτα που εχει δειξει η ιστορια, μπορειτε να κανετε μια εκτιμηση για το πού θα βρισκεται η τιμη του G2 32GB κατα τον Ιανουαριο; Υπαρχει περιπτωση να ειναι κοντα στα 400€ ή αυτο θα γινει το καλοκαιρι;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τα στοιχεία της πιστωτικής τα πέρασες στο τελευταίο βήμα της πληρωμής, αφότου είχες ήδη επιλέξει το κινητό ή πέρασες την κάρτα στο wallet και μετά έκανες την παραγγελία?

 

H διαδικασία που έκανα.

 

1) ΤunnelΒear proxy συνδεση με αγγλικη iP

2) εκκαθαρισα όλα τα Cookies απο Safari

3) πηγα στη διεύθυνση Google.co.uk

4) εφτιαξα ενα καινουργιο gmail account με την Αγγλική διεύθυνση όμως χωρις να βάλω στο πεδίο που μου ζητούσε αριθμό κινητού τηλεφώνου

5) εκανα login στο καινούργιο μου account και πήγα στο google wallet και πρόσθεσα την πιστωτική μου κάρτα.

6) Στη συνεχεια Play store uk -devices και έκανα κανονικά την αγορά.Αφού μου ήρθε η απόδειξη στο καινούργιο μου email εκανα logout αποσυνδέθηκα απο το TunnelBear έκανα εκκαθάριση των Cookies και τέλος.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

H διαδικασία που έκανα.

 

1) ΤunnelΒear proxy συνδεση με αγγλικη iP

2) εκκαθαρισα όλα τα Cookies απο Safari

3) πηγα στη διεύθυνση Google.co.uk

4) εφτιαξα ενα καινουργιο gmail account με την Αγγλική διεύθυνση όμως χωρις να βάλω στο πεδίο που μου ζητούσε αριθμό κινητού τηλεφώνου

5) εκανα login στο καινούργιο μου account και πήγα στο google wallet και πρόσθεσα την πιστωτική μου κάρτα.

6) Στη συνεχεια Play store uk -devices και έκανα κανονικά την αγορά.Αφού μου ήρθε η απόδειξη στο καινούργιο μου email εκανα logout αποσυνδέθηκα απο το TunnelBear έκανα εκκαθάριση των Cookies και τέλος.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!:)

 

(Η απόδειξη σου ήρθε αμέσως στο νέο μέιλ σου? Εμένα δεν μου ήρθε τίποτα εκείνη την στιγμή, αλλά μετά από 2 ημέρες μου ήρθε το άκυρο.

Επίσης είχες ξαναχρησιμοποιήσει την συγκεκριμένη κάρτα για αγορά από play store?)

Edited by sdoe21
Link to comment
Share on other sites

Όπως το φανταζόμουν δηλαδή. Το πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις το είχε και το Ν4 μόλις πρωτοπήρε την 4.3 . Εδώ δηλαδή έχεις πέναλτι αν είσαι ο πιο προηγμένος τεχνολογικά :lol:

 

Πάντα πληρώνεις ένα τίμημα. Βέβαια στο ios δεν βλέπω τόσο τρελό πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βλέπω ότι μου αρέσει πολύ η χρήση του τηλεφώνου, έχει πολύ απολαυστικό touch. Θέλεις να το χρησιμοποιείς παρόλο που ξέρεις ότι η μπαταρία δεν θα φτάσει
Link to comment
Share on other sites

παιδιά(η και ενήλικες :p )θα ήθελα όσοι είστε σίγουροι η έχετε αγοράσει το κινητό να μου γράψετε το market(site) και την όλη διαδικασία για την αγορά καθώς και την τιμή(+κόστος μεταφορικών)

Σε προσωπικό μήνυμα.

αν τα έχετε αναλύσει κάπου παρακαλώ στείλτε το link σε προσωπικό μήνυμα για να μην χρειαζεται να τα γράφετε

τελος (απο προσωπική σας εμπειρία) αν δεν σας κάνει κόπο αναλήστε και λίγο τα χαρακτηριστικά της αφής γιατι απο οτι κατάλαβα το ασπρο με το μάυρο εχουν μικροδιαφορές.

Edited by basilismart
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι φαινεται μαλλον θα επιλεξω το G2 λογω καλυτερης οθονης και μπαταριας.

 

Απο αυτα που εχει δειξει η ιστορια, μπορειτε να κανετε μια εκτιμηση για το πού θα βρισκεται η τιμη του G2 32GB κατα τον Ιανουαριο; Υπαρχει περιπτωση να ειναι κοντα στα 400€ ή αυτο θα γινει το καλοκαιρι;

Φιλε μου στα 400€ λογικά δε θα το δεις αμεσα.. Δική μου πρόβλεψη βάσει εμπειρίας είναι οτι μέχρι τα Χριστούγεννα θα εχει κατέβει (το G2 πάντα) στα 430€ το πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Με την Τώρα ισοτιμία ευρώ λίρας το 32αρι είναι στα 403 € , βαλε και άλλο ένα δεκαρικο για την εσωτερική μεταφορά πάμε λίγο πάνω από τα 410 και αυτή θα είναι η σταθερή τιμή του για πολύ καιρό ακόμα, AN έχεις κάποιο να σου κάνει την μεταφορά οκ, AN Όχι υπολόγισε και άλλα 15 € τουλάχιστον.Αντίθετα το G2 θα πέφτει οπότε μάλλον αν περιμένεις κανένα δίμηνο μάλλον συμφέρει η αγορά του δεύτερου

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...