Jump to content

myphone POLL: Οι εντυπώσεις σας από το iOS 7


DJDB
 Κοινοποίηση

Αναβαθμίσατε σε iOS 7.0 και αν ναι, πως το βρήκατε;  

756 members have voted

  1. 1. Αναβαθμίσατε σε iOS 7.0 και αν ναι, πως το βρήκατε;

    • Ναι, εξαιρετικό
      234
    • Ναι, μέτριο
      171
    • Ναι, κακό
      66
    • Όχι δεν αναβάθμισα, θα το κάνω αργότερα
      50
    • Όχι δεν θα αναβαθμίσω
      18
    • Δεν γνωρίζω / δεν απαντώ
      217


Recommended Posts

Αρκετές ώρες έχουν περάσει πια από τη στιγμή που το iOS 7, η νεότερη έκδοση του mobile λειτουργικού συστήματος της Apple, άρχισε να φτάνει σε συμβατές συσκευές. Φυσικά, η πιο εμφανής αλλαγή σε αυτό είναι το «επίπεδο» περιβάλλον εργασίας που προσφέρει, φέρνοντας το λογισμικό πιο κοντά στη μοντέρνα εμφάνιση που θα πρέπει να έχει ένα OS το οποίο απευθύνεται σε προϊόντα του σήμερα.

 

Φυσικά, το iOS 7 έφτασε και στα συμβατά iPhone και iPad (αλλά και iPod touch) χρηστών που βρίσκονται στην χώρα μας, και έτσι δεν είναι λίγοι αυτοί που προχώρησαν στην αναβάθμιση των συσκευών τους. Τα πρώτα σχόλια έχουν ήδη αρχίσει να κάνουν την εμφάνιση τους, καθώς - όπως είναι φυσικό - ο πειραματισμός με το καινούργιο software ξεκίνησε από τη πρώτη στιγμή της κυκλοφορίας του.

 

Και κάπου εδώ, φτάνει η δική σας σειρά να μιλήσετε για το iOS 7, μέσω της παρούσας δημοσκόπησης. Σας περιμένουμε λοιπόν να ψηφίσετε εάν προχωρήσατε στην αναβάθμιση και εάν αυτή ικανοποίησε τις προσδοκίες που είχατε. Παράλληλα, με ένα σχόλιο σας, μπορείτε να γίνετε περισσότερο αναλυτικοί, αναφέροντας ποια είναι εκείνα τα σημεία του που σας αρέσουν και εκείνα που θα θέλατε να βελτιωθούν.

 

Ο λόγος σε εσάς!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 210
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σπέρνει λέμε.. Ταχύτατο, άμεση ανταπόκριση, βελτιωμένο στα σημεία που πόναγε η Apple. Μπράβο κ πάλι μπράβο!! (Cc: jony ive)

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετά καλή αναβάθμιση, με ελάχιστες παιδικές ασθένειες που ελπίζω να διορθωθούν. Περίμενα περισσότερα σε επίπεδο feautures, ενώ το βάρος είναι στο design (ορισμένα από τα νέα εικονίδια δεν μου αρέσουν καθόλου). Αλλά οι περισσότερες προσθήκες είναι πολύ θετικές.

 

Μέσα σε μια μέρα το 35% των χρηστών ios χρησιμοποιούν την έκδοση ios 7. Μην πούμε τι γίνεται στο βιλαμπάχο!

http://techcrunch.com/2013/09/19/ios-7-adoption-already-as-high-as-35-in-one-day-apple-and-developers-reap-the-rewards/

Link to comment
Share on other sites

Αν και ήμουν από τους πρώτους που φωναζα πως χαλάει η "επαγγελματική όψη" του ios και ότι ειναι κοριτσίστικο , η συμβίωση μαζί του από την Beta 5 μέχρι σήμερα μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις. Δώστε του λίγο χρόνο όσοι το κατα κρίνετε ...
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Μερικά εικονίδια μου δημιουργούν πονοκέφαλο, αλλά όση περισσότερη ώρα περνάω χρησιμοποιώντας το iOS7, γίνομαι ακόμα πιο σίγουρος πως πρόκειται για το πιο sophisticated Mobile OS στον πλανήτη αυτή τη στιγμή.
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αν και ήμουν από τους πρώτους που φωναζα πως χαλάει η "επαγγελματική όψη" του ios και ότι ειναι κοριτσίστικο , η συμβίωση μαζί του από την Beta 5 μέχρι σήμερα μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις. Δώστε του λίγο χρόνο όσοι το κατα κρίνετε ...

 

:lol: Ακριβώς το ίδιο έλεγα μέχρι που κάθισα να το δουλέψω...

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα στο 4s clean install τα θετικά ανανεωμένο περιβάλλον χρώματα κλπ

Αρνητικά.. Τα περισσότερα έμειναν τα ίδια πάνω κάτω περίμενα λίγο περισσότερο παρσμετροποιισημο... + δεν ξέρω αν το κάνει μόνο σε μένα αλλά έχω ένα είδος lag παντού αυτή η σπιρτάδα που είχε με το iOS 6 χάθηκε... + έχουν μερικές εφαρμογές όπως επαφές gallery κλπ διάφορα bugs αλλά οκ οκ λογικά θα λυθούν σύντομα

Α και κάτι που παρατήρησα τρώει περισσότερη μπαταρία αλλά θα το πω στα σίγουρα μετά από κάνα δυο φορτίσεις το κινητό το έχω σαν δεύτερη συσκευή έτσι για μένα δεν είναι τραγικά όλα αυτά το μόνο που κάνω με αυτό είναι skype/κλίσεις /φωτογραφίες εξάλλου το μόνο που έχω μέσα είναι Skype και ένα παιχνίδι για ξαδέλφη μικρή

 

Τα χρώματα κλπ δεν με χαλάνε μετά από τόσα χρόνια ίδια κι τα ίδια... Και αυτό που έκαναν χαροποιεί το μάτι

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Δεν τρελαθηκα. Λίγο ζαλουρα μόνο από τα περιεργα χρώματα ή τον συνδυασμό αυτών. Λίγο παραπάνω Λάγκ στην γενική αίσθηση αλλά τίποτα κακό. Ipad 3.
Link to comment
Share on other sites

Σε ipad mini βλέπω ένα σημαντικό μείον την τάση για αχνές γραμματοσειρές και σύμβολα (πχ στο σαφάρι) που κάνουν κουραστική τη χρήση, ενώ είχα συνηθήσει σε πιό έντονα σύμβολα και γράμματα.

Στα σύν ότι οι εφαρμογές που είναι για iphone και τρέχουν στο ipad στο γνωστό πλαίσιο κεντραρισμένο, τώρα φαίνονται πολύ καλύτερα ποιοτικά ενώ πριν ήταν εμφανές το blur από τη μεγένθυνση των γραφικών. Το κακό είναι όμως ότι γενικά πολλές εφαρμογές σκάνε και μέχρι να αναβαθμίσουν όλοι αυτοί τις εφαρμογές τους ουσιαστικά θα είμαι χωρίς ipad καθώς οι μισές τουλάχιστον από τις περίπου 30 που έχω κρεμάνε ανάλογα με τη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Για πιο gesture μιλάς φιλαράκι;

Στο Safari υπάρχει πλέον η δυνατότητα να πλοήγησε πίσω ή μπροστά με swipe αριστερά ή δεξιά, αντίστοιχα.

Επίσης στις Ρυθμίσεις μπορείς να επιστρέφεις ένα βήμα προς τα πίσω απλά κάνοντας swipe προς τα αριστερά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Σε iPad 3 δεν θα μπορουσα να πω πως με συνεπηρε το ολο experience. 'Αθωα' λαγκαρισματα σε διαφορα σημεια, απο τις αλλλαγες μεταξυ των σελιδων μεχρι το υπερτραγικο στην επιλογη wallpaper. Τα διαφορα gestures με τα 4 & 5 δαχτυλα για να δουλεψουν μπορει να χρειαστει να τα κανεις 2 & 3 φορες. Κουφο κολλημα στην αλλαγη απο χαρακτηρες σε νουμερα στο πληκτρολογιο. Εκει που ηταν αστραπιαιο τωρα θελει λιγο περισσοτερο χρονο.

 

Σαν gui προσωπικα μου αρεσει υπερβολικα πολυ. Το sceuomorphic το ειχα σιχαθει μετα απο τοσα χρονια. Και οι χρωματικες παλλετες ευχαριστες στο ματι, ουτε να κουραζουν, καλη μαγκια με το real time clock

Γενικοτερα ευχαριστημενος απλα το ηθελα λιγακι πιο προσεγμενο σε θεματα ταχυτητας.

 

Επισης αυτο το οποιο δεν μπορω να καταλαβω μετα απο τοσα χρονια ειναι το κολλημα του να πρεπει να βαζω password για τις δωρεαν εφαρμογες και για τα updates. Πιο χαζο πραγμα απο αυτο δεν νομιζω οτι υπαρχει. Δλδ ελεος.

Galaxy S8 / 8.0
Link to comment
Share on other sites

Σε ipad mini βλέπω ένα σημαντικό μείον την τάση για αχνές γραμματοσειρές και σύμβολα (πχ στο σαφάρι) που κάνουν κουραστική τη χρήση, ενώ είχα συνηθήσει σε πιό έντονα σύμβολα και γράμματα.

Στα σύν ότι οι εφαρμογές που είναι για iphone και τρέχουν στο ipad στο γνωστό πλαίσιο κεντραρισμένο, τώρα φαίνονται πολύ καλύτερα ποιοτικά ενώ πριν ήταν εμφανές το blur από τη μεγένθυνση των γραφικών. Το κακό είναι όμως ότι γενικά πολλές εφαρμογές σκάνε και μέχρι να αναβαθμίσουν όλοι αυτοί τις εφαρμογές τους ουσιαστικά θα είμαι χωρίς ipad καθώς οι μισές τουλάχιστον από τις περίπου 30 που έχω κρεμάνε ανάλογα με τη χρήση.

 

Επειδή αυτό με ενδιαφέρει πολύ ώστε να προχωρήσω ή όχι σε αναβάθμιση σε ipad2, πες σου σε παρακαλώ αν τις παίζει και fullscreen..Επειδή έχω πολλές εφαρμογές iphone πες μου αν αληθεύει αυτό που είχα διαβάσει κάπου ότι πλέον τις παίζει και βελτιωμένες (γραφικά) και fullscreen..

 

...Επισης αυτο το οποιο δεν μπορω να καταλαβω μετα απο τοσα χρονια ειναι το κολλημα του να πρεπει να βαζω password για τις δωρεαν εφαρμογες και για τα updates. Πιο χαζο πραγμα απο αυτο δεν νομιζω οτι υπαρχει. Δλδ ελεος.

 

Για τις δωρεάν, ναι, για τα updates password δεν βάζεις από την 6...;)

Edited by nik13s
Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

Είναι ότι πιο αξιόλογο έχει παρουσιάσει η apple φέτος.

Πολύ καλή η δουλειά που έκαναν.

Μ ενδιαφέρει πολύ η χρηστικότητα στις συσκευές μου και με το 7αρι μέχρι τώρα βλέπω να με καλύπτει (toggles-κέντρο ενημερώσεων-multitask).

Tα χρώματα δεν μου άρεσαν αλλά που θα πάει,θα τα συνηθίσω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει μέχρι τώρα, δέχθηκα θετικά την αλλαγή στο GUI σε σχέση με το προηγούμενο που μετά από τόσα χρόνια το είχαμε βαρεθεί πλέον.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία εξαντλείται αρκετά γρήγορα. Θα συνεχίσω να το παρακολουθώ τις επόμενες μέρες, ανοιγοκλείνοντας διάφορα features απο τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στο 5 είναι εξαιρετικό......

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...