Jump to content

myphone POLL: Οι εντυπώσεις σας από το iOS 7


DJDB
 Κοινοποίηση

Αναβαθμίσατε σε iOS 7.0 και αν ναι, πως το βρήκατε;  

756 members have voted

  1. 1. Αναβαθμίσατε σε iOS 7.0 και αν ναι, πως το βρήκατε;

    • Ναι, εξαιρετικό
      234
    • Ναι, μέτριο
      171
    • Ναι, κακό
      66
    • Όχι δεν αναβάθμισα, θα το κάνω αργότερα
      50
    • Όχι δεν θα αναβαθμίσω
      18
    • Δεν γνωρίζω / δεν απαντώ
      217


Recommended Posts

Ειδικά για το Ipad3 διαβάζω αρκετά παράπονα.

Θεωρώ ότι το νέο λειτουργικό μπορεί να δουλευτεί ακόμη περισσότερο σε ότι αφορά τα iPads.

Πιστεύω ότι οι επόμενες εκδόσεις θα λύσουν τα όποια μικρολάγκς υπάρχουν.

Βέβαια, το 4άρι είναι εντελώς οριακά. Ξεκίνησε με Ios4, τι παραπάνω να περιμένει κανείς??

 

για το 4 δεν έπρεπε να δώσουν update............. από κινητό έχει γίνει χάλι μαύρο τώρα στα ipad2/ipad3 ελπίζω να στρώσουν

για ipad mini και το 4s που εχω δεν ξέρω τι να σκεφτώ το iphone 5 δεν χαμπαριαζει τπτ :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 210
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω για τον καιρο, μια χαρα δουλευει με το 4 , καλυτερα και γρηγορα... κι εγω μου αρεσει περισοτερο... το clean install τι ειναι??? εγω εκανα επαναφορα εργοστασιακων να ειναι κενο εντελος, εκανα αναβαθμιση απο pc και μετα backup απο εφεδρικο... αυτο ειναι το clean install???

 

Εννοώ να κάνεις restore από itunes και όχι αναβάθμιση..

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο γιατί στην περίπτωση που λέω, διαγράφεις τα πάντα από το τηλ. και περνάς καθαρή και κατευθείαν την 7, ενώ αυτό που έκανες εσύ (αν καταλαβαίνω καλά) είναι ότι 'καθάρισες' την 6 και την αναβάθμισες στην 7..

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

εχει καποια μικρα bugs αλλα εχει πολλες καλες προσθηκες..εφερε σχεδον οτι λειτουργια ειναι δυνατη, με εμπειρια ios...πολυ μπροστα για τα δεδομενα μου...πολυ ευχαριστημενος!

 

διαβαζω που λενε για τα ipads οτι εχουν προβλημα..δεν ξερω τι εχει παιξει με τις αναβαθμισεις..εκανα σε ipad 2, ipad 3 και ipad mini σπιτι μου..σε αδερφια κτλ..κανενα απολυτως προβλημα...το μονο που διαπιστωθηκε ειναι σε 4s..που λαγγαρε το keyboard σ ολες τις εφαρμογες..οποτε κλεισαμε το documents and data backup στο icloud και εστρωσε..(φανταζομαι οτι θα φτοαιχτει σε update) κατα τ αλλα ολα τελεια!

 

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι σε Iphone 5 τρέχει αρκετά έως πολύ καλά (άλλα όχι όπως το 6), στο ipad2 τρεχει άλλα έχει συχνά πυκνά laggarismata.. ελπίζω σε βελτίωσεις γιατί κατηγορούμε και με το δίκιο μας το android οτι θέλει και εγώ δεν ξέρω πόσσες resources για να τρέξει σωστά, άλλα το Ipad2 που έχω μια χαρά είναι το hardware και δεν δικιοολούγουνται αυτά τα laggarismata περιμένω ΑΜΕΣΑ διορθώσεις που να εξαφανίζουν σχεδόν αυτά τα laggs...

 

στο δικο μου ipad 2 δεν υπαρχουν lags. δοκιμασες μηπως clean installation? εμενα ειναι 1st generation ipad2..(επειδη υπαρχει και 2nd, μηπως εχει αυτη καποιο θεμα)

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι σε Iphone 5 τρέχει αρκετά έως πολύ καλά (άλλα όχι όπως το 6),

Οχι, δεν μπορω να συμφωνησω. Το 5αρι τρεχει τελεια. Λαβε υποψη οτι στην 7 τα εφε ειναι πιο αργα και παιρνουν περισσοτερο χρονο δινοντας ισως μια αισθηση ραστωνης να το πω; Αλλα ειναι απολυτως ομαλα.

Και μαλιστα δεν εχω κανει setup as new, που θα κανω το βραδυ,

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου ipad 2 δεν υπαρχουν lags. δοκιμασες μηπως clean installation? εμενα ειναι 1st generation ipad2..(επειδη υπαρχει και 2nd, μηπως εχει αυτη καποιο θεμα)

 

Να σου πω την αλήθεια δεν έκανα clean installation, άλλα ούτε και στο iphone5 που λειτουργεί σχεδόν άριστα, τι να πω θα το δοκιμάσω και θα δούμε πως θα πάει, και το δικό μου πρώτης γεννιάς είναι, άλλα πολύ φορτωμένο με 100αδες εφαρμογές ενώ το iphone 5 ζήτημα να έχει 20-30 εφαρμογές...

 

Οχι, δεν μπορω να συμφωνησω. Το 5αρι τρεχει τελεια. Λαβε υποψη οτι στην 7 τα εφε ειναι πιο αργα και παιρνουν περισσοτερο χρονο δινοντας ισως μια αισθηση ραστωνης να το πω; Αλλα ειναι απολυτως ομαλα.

Και μαλιστα δεν εχω κανει setup as new, που θα κανω το βραδυ,

 

Τι αν πω δεν ξέρω, δεν λέω ότι έχει laggs στο iphone5 άλλα μου δίνει την άισθηση ότι καθυστερεί ελαφρά και ότι πάει να κάνει κάποιο lagg!!! Τι να πω ίσως είναι η αίσθησή μου.... πάντως νιώθω ότι είναι λίγο ποιο αργό από το ios6, τι να πω ίσως είναι η εντύπωσή μου....Πάντως επειδή το iphone 5 είναι της γυναίκας μου και η δικιά της η αίσθηση είναι ότι πάει λίγο ποιο αργά......

Edited by karamela693
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Τι αν πω δεν ξέρω, δεν λέω ότι έχει laggs στο iphone5 άλλα μου δίνει την άισθηση ότι καθυστερεί ελαφρά και ότι πάει να κάνει κάποιο lagg!!! Τι να πω ίσως είναι η αίσθησή μου.... πάντως νιώθω ότι είναι λίγο ποιο αργό από το ios6, τι να πω ίσως είναι η εντύπωσή μου....Πάντως επειδή το iphone 5 είναι της γυναίκας μου και η δικιά της η αίσθηση είναι ότι πάει λίγο ποιο αργά......

Τα εφέ παίρνουν περισσότερη ώρα.

Μέχρι να πέσουν οι φάκελοι στην επιφάνεια εργασίας κάνει 1-2 δευτερόλεπτα, ενώ με την 6 έπεφταν γρήγορα και απότομα.

Θεωρώ ότι είναι αυτό και τίποτα άλλο. Λάγκ δεν έχω δεί (και σε βεβαιώνω ότι είμαι πολύ ευαίσθητος σε αυτό το ζήτημα).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε iphone5 με OTA update δεν παρατηρώ παρά ελάχιστα αθώα lags οπως προαναφέρθηκε από συμφορουμίτη. Το GUI είναι πανέμορφο. Δεύτερη ημέρα σήμερα και δεν χορταίνω να το κοιτάζω. Το μόνο app interface που δεν μπορώ να συμπαθήσω ακόμη είναι αυτό της κάμερας. Βέβαια και αυτό υποκειμενικό είναι. Με τα επόμενα updates πιστεύω να εξομαλυνθεί ακόμη περισσότερο! Δώστε του μια ευκαιρία...
Link to comment
Share on other sites

Σε iphone5 με OTA update δεν παρατηρώ παρά ελάχιστα αθώα lags οπως προαναφέρθηκε από συμφορουμίτη. Το GUI είναι πανέμορφο. Δεύτερη ημέρα σήμερα και δεν χορταίνω να το κοιτάζω. Το μόνο app interface που δεν μπορώ να συμπαθήσω ακόμη είναι αυτό της κάμερας. Βέβαια και αυτό υποκειμενικό είναι. Με τα επόμενα updates πιστεύω να εξομαλυνθεί ακόμη περισσότερο! Δώστε του μια ευκαιρία...

Πού φίλε μου βλέπεις λάγκ? σε τι?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ios 7 σε ipad2... Μετα απο δυο μερες φουλ χρησης, γενικα ικ;νοποιμενος σαν λειτουργια, ταχυτητα, διαχειριση μπαταριας, απογοητευμενος απο την εμφανιση.. Για εναν επαγγελματια, θυμιζει παιχνιδακι απο τα τζαμπο... Andoiodοποιηθηκε σε καποιο βαθμο... Ολα ειναι θεμα συνηθιας στο τελος...απλα περιμενα να κρατησει περισσοτερ ´χαρακτηρα.´...
Link to comment
Share on other sites

Σε iPhone 4 που το ειδα σε φιλο, ψιλοκολλαει σε σκρολαρισμα κτλ, δεν ξερω αν θελει καθαρο install ή οχι.

Παντως, εμενα, μου αρεσε το νεο λογισμικο της apple, παρολο που ειμαι κατοχος galaxy s2.

Link to comment
Share on other sites

Τιποτε το φοβερο,πολυ φασαρια για καποιες αλλαγες που δυστυχως δεν ειναι ολες ευχαριστες.Τα χρωματα στο 7 ειναι μαλλον απο παιδικη χαρα
Link to comment
Share on other sites

αναβάθμιση σε 5άρι. παρατηρώ τρομερή βελτίωση στη διάρκεια μπαταρίας (με καθημερινή επαγγελματική χρήση). Ευχάριστες οι αλλαγές στο interface. κανένα lag ή καθυστέρηση.

 

(αναβάθμιση μέσω itunes).

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές μόνο ευχαριστημένος μπορεί να ειναι κανεις. Με το 4 εγω καλα το βλέπω. Με χάλασε που δεν εχω το βάθος. Επίσης στα toggles χάθηκε να βάλουν gps και data? κόλληματα κλπ οκ θα φτιάξουν. Μια φορά κρασαρε στις ρυθμίσεις.

Επίσης τα χρώματα ειναι λιγο επιληψια :-)

Ερώτηση ρε φιλαράκια στις ρυθμίσεις προφίλ λεει tapgen in house τι ειναι αυτο;;;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θέλω να πω οτι κ εμένα με ικανοποιεί σαν ενα μεγάλο βήμα εμπρός αλλά ας είμαστε ειλικρινείς δεν ανακάλυψαν και την Αμερική. Το reinvented σαν καραμέλα ειναι προσβλητικό για την νοημοσύνη μας. Κι εδω ο κλέψας του κλέψαντος ειναι.

Δεν μιλάω για κώδικα και απαιτήσεις σε hardware που καταφανώς υπερέχει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μάλλον είμαι μειοψηφία εδώ μέσα και δεν μπορώ να πω οτι ασπάζομαι τον εντυπωσιασμό των περισσοτέρων. Τα χρώματα είναι λίγο too much, δεν μου άρεσε καθόλου αισθητικά το slide-up menu με το blurred background. Νομίζω θα μπορούσε να υλοποιηθεί καλύτερα. Στο mail app χθες το βράδυ χρειάστηκα σταγόνες για τα μάτια. Τραγικό βρίσκω το γεγονός οτι μετά απο τόσους μήνες και τόσες beta στο ipad 4 έχει lagάκια σε αρκετά σημεία. Δεν λέω οτι δεν υπάρχει βελτίωση απο το 6.x αλλα περίμενα πολύ περισσότερα... Δεν το έχω δουλέψει πάνω απο 3-4 ώρες αλλα σαν πρώτη εντύπωση...
to kako me to na mi kaneis tipota einai oti den boreis na stamatiseis gia na ksekourasteis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μάλλον είμαι μειοψηφία εδώ μέσα και δεν μπορώ να πω οτι ασπάζομαι τον εντυπωσιασμό των περισσοτέρων. Τα χρώματα είναι λίγο too much, δεν μου άρεσε καθόλου αισθητικά το slide-up menu με το blurred background. Νομίζω θα μπορούσε να υλοποιηθεί καλύτερα. Στο mail app χθες το βράδυ χρειάστηκα σταγόνες για τα μάτια. Τραγικό βρίσκω το γεγονός οτι μετά απο τόσους μήνες και τόσες beta στο ipad 4 έχει lagάκια σε αρκετά σημεία. Δεν λέω οτι δεν υπάρχει βελτίωση απο το 6.x αλλα περίμενα πολύ περισσότερα... Δεν το έχω δουλέψει πάνω απο 3-4 ώρες αλλα σαν πρώτη εντύπωση...

 

Εχεις ακούσει την παροιμία ''όπου ακους πολλά κεράσια κράτα και μικρό καλάθι???''' ε κάπως έτσι είναι και εδω, π.χ. ελέγα πριν καιρό ότι έχω βαρεθεί το ios6 και δεν έχει και μεγάλες βελτιώσεις και όλοι μου λέγανε πόσο τρομερό και φοβερό είναι το ios7..,. ε λοιπόν το έβαλα και εγώ στις 2 μου συσκευές και γενικά είναι αρκετά καλό και με σαφή πρόοδο προς τα εμπρός, άλλα η αλήθεια έιναι ότι δεν είναι τίποτα τρομερό...έχει βελτιώσεις εδώ και εκει άλλα ουσιαστικά είναι σαν να έβαλες ένα skin στο υπάρχον (ios6) λειτουργικό... Ουσιαστικά συμφωνώ μαζί σου περιμένα περισσότερα πράγματα και όχι μόνο αισθητικές αλλαγές....

προσωπική μου γνώμη και δίχως ίχνος ειρωνίας....

 

Υ.Γ. Τελικά αν δεν δοκιμάσεις κάτι μόνος σου δεν μπορείς να έχεις άποψη, αυτό κατάλαβα για άλλη μια φορά....

Υ.Γ. Επειδή δεν είμαι fan καμιάς εταιρίας τα ίδια έλεγα και όταν βγήκε η Jelly Bean στο Android, παντου άκουγα φανφάρες και μεγάλα λόγια άλλα στην πράξη και λειτουργικά λίγα είχε βελτιώσει από την π.χ. Gingerbread...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο την πρωτη ημερα αναβαθμισα το iPad(3rd gen). Ενθουσιαστηκα αρκετα με το νεο σχεδιασμο και μου αρεσε. Ωστοσο απογοητευτηκα, γιατι περιμενα πιο γρηγορη αποκριση και καθολου lags. Ευχομαι συντομα να τα διορθωσουν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή με ενδιαφέρει άμεσα..Απευθύνομαι στους χρήστες ipad..

Θέλω να μου πείτε αν παίζει fullscreen και με βελτιωμένα γραφικά τις εφαρμογές για iphone..

Επειδή έχω πολλές εφαρμογές για iphone αλλά το έχω jailbreaked και χρησιμοποιώ το retinapad..

Θέλω πολύ να του περάσω την 7 αλλά αν δεν ισχύει (κάπου διάβασα ότι θα μπορούν να παίξουν γιαυτό ρωτάω..), με βλέπω να κάθομαι εκεί που είμαι δυστυχώς..:confused:

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα ικανοποιημένος από την δεύτερη beta έως σήμερα.

 

Νούμερο ένα προσθήκη για μένα οι "αποκλεισμένοι". Με μια κίνηση, mail, calls, facetime, iMessages, παντού.

Επίσης, κάθε πρωί (μην πω που), μια ματιά στην σύνοψη είναι πλέον αγαπημένη συνήθεια.

Φυσικά φυσικά τα folders που χωρούν τα πάντα. Τέρμα το "παιχνίδια 1 /2 " κλπ.

 

Τώρα αν σας πως πως το weather app είναι το αγαπημενο μου....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή με ενδιαφέρει άμεσα..Απευθύνομαι στους χρήστες ipad..

Θέλω να μου πείτε αν παίζει fullscreen και με βελτιωμένα γραφικά τις εφαρμογές για iphone..

Επειδή έχω πολλές εφαρμογές για iphone αλλά το έχω jailbreaked και χρησιμοποιώ το retinapad..

Θέλω πολύ να του περάσω την 7 αλλά αν δεν ισχύει (κάπου διάβασα ότι θα μπορούν να παίξουν γιαυτό ρωτάω..), με βλέπω να κάθομαι εκεί που είμαι δυστυχώς..:confused:

 

Δεν παιζουν fullscreen .

 

Ωραια αλλαγη και καλοδεχουμενη! Σε καποια σημεια μου φαινεται πολυ πιο ομορφο, σε αλλα δεν μου πολυαρεσει! Αυτονομια μεχρι στιγμης στα ιδια. Εχει καποια θεματακια μικρο lags και αποκρισης.

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα από την αρχή στο 4αρι μου και είμαι ικανοποιημένος! Και η μπαταρία μου φαίνεται πως κρατάει ένα κλικ παραπάνω με απλή χρήση!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή με ενδιαφέρει άμεσα..Απευθύνομαι στους χρήστες ipad..

Θέλω να μου πείτε αν παίζει fullscreen και με βελτιωμένα γραφικά τις εφαρμογές για iphone..

Επειδή έχω πολλές εφαρμογές για iphone αλλά το έχω jailbreaked και χρησιμοποιώ το retinapad..

Θέλω πολύ να του περάσω την 7 αλλά αν δεν ισχύει (κάπου διάβασα ότι θα μπορούν να παίξουν γιαυτό ρωτάω..), με βλέπω να κάθομαι εκεί που είμαι δυστυχώς..:confused:

 

Σε ipad mini που εχω με ios 7 οι εφαρμογές για iPhone τρέχουν απο προεπιλογή και χωρις την δυνατότητα να το αλλάξεις στο 2χ με τα ρετινα γραφικά, και προφανώς υπαρχει βελτίωση σε σχεση με το ios 6 καθώς δεν υπαρχει πλέον πιξελιασμα

Link to comment
Share on other sites

Παντως μου κανει εντυπωση πως το control center στο iPad3 ειναι γκρι-διαφανο, ενω στο iPad4 ειναι διαφανο και παιρνει τα χρωματα που υπαρχουν απο πισω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...