Jump to content

Samsung Galaxy Core Duos (I8262)


zio_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια βοηθεια!Δε ξερω τι χρωμα να το παρω...προτιμουσα το ασπρο αλλα ειδα σε μερικα ατομα μετα καποιο χροικο διαστημα το ασπρο να χανει τη ''γυαλαδα'' του και να γινεται καπως προς το μπεζ σαν να ειναι βρωμικο.Σας εχει συμβει και εσας αυτο;ευχαριστω

To δικό μου δεν έχει χάσει καθόλου, σαν καινούριο είναι εδώ και 8 μήνες. Αλλά αν το είδες με τα μάτια σου σε κάποια άτομα, πάρε μπλέ.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 430
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επειδη ειμαι για αγορα του εν λογω κινητου απο σκρουτζομαγαζο.γραφει οτι ειναι EU αυτο σημαινει οτι προοριζεται για ευρωπαικη ενωση?και καλυπτει η samsung απο δω??το θεμα ειναι πως το βλεπουμε αν υσχιει εχει καποιο αυτοκολλητο??η με αλλο τροπο??ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να μη σε καλύπτει η εγγύηση όταν έχεις απόδειξη από Ελληνικό μαγαζί ; Το από που προμηθεύεται ο κάθε έμπορος το εμπόρευμα του, δε μπορεί να είναι δουλειά του καταναλωτή, ούτε είναι κανείς υποχρεωμένος να έχει τέτοιου είδους γνώσεις... Αυτά είναι εντελώς παράλογα. Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εχει επειχηρησει κανεις να κανει φορτιση απο αυτοκινητο απο ανταπτορα usb ?

Εμενα φορτιζει παντου εκτος αυτοκινητου!!!

Με το φορτιστή αυτοκινήτου από tablet (MLS) δεν φορτίζει το core, ούτε με τον κανονικό φορτιστή ρεύματος του συγκεκριμένου tablet. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό.

Με γνήσιο φορτιστή αυτοκινήτου samsung, φορτίζει κανονικά.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε να προτεινετε καποια θηκη για το κινητο;κυριως απο ελλαδα γιατι εχω παραγγειλει μια απο ebay και την περιμενω σε κανα μηνα....
Link to comment
Share on other sites

Απλές, flip. Επίσης μπορείς να βρεις τεράστια ποικιλία στο ebay εντός Ευρώπης, όπου σου έρχεται σε μια εβδομάδα περίπου. :) Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εχει εγκαταστησει κανεις το gps sygic 13.4.1 ?

Το βρηκα σπασμενο και το εγκατεστησα, το δοκιμασα βγαινοντας στο μπαλκονι ολα καλα,

αλλα οταν κατεβαινω στον δρομο δεν μιλαει. Ολα τα αλλα ειναι μια χαρα.

Αυτο ειναι θεμα κεραιας (σηματος) ?

οχι δεν ειναι θεμα κεραιας

του εχω βαλει την 14.0.0 και πριν πρεπει να ειχα την δικη σου, με την γλωσσα πρεπει να την κατεβασεις για να σου μιλαει .

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,αν γνωριζει καποιος την διαδικασια αδρανοποιησης μιας εφαρμογης που δεν θελω να τρεχει και μου απασχολει την ram.

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,αν γνωριζει καποιος την διαδικασια αδρανοποιησης μιας εφαρμογης που δεν θελω να τρεχει και μου απασχολει την ram.

ευχαριστω!

 

Ρυθμίσεις->Διαχειριστής εφαρμογών->σε εκτέλεση->επιλέγεις την εφαρμογή και πατάς Διακοπή. Ίσως χρειαστεί 2 φορές Διακοπή.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό παίρνει microSIM οπότε πήγαινε σε ένα υποκατάστημα του πάροχου που είσαι για να σου κόψουν την SIM.

Αν θες καινούργια microSIM μπορείς να πάρεις με 5€.

 

Είσαι σίγουρος οτι την κόβουν? Αν είναι έτσι τότε γιατί λένε ,πάρε αλλη με χρέωση 5ευροπουλα?

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα παει σε ενα καταστημα με αξεσουαρ κινητων

για μεμβρανη οθονης και μου ειπε απο μονος του να μου τις κοψει.

Εκοψε την μια απο τις δυο γιατι η αλλη ηταν λεει παλια και μπορουσε να χαλασει,

και ετσι πηγα στην εταιρεια για την αλλη και μου ειπαν οτι δεν κοβου τις καρτες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μπορεί κάποιος να μου δώσει εναν κωδικό από φορτιστή αυτοκινήτου(έστω Samsung) που να φορτίζει το Core;

Εχω αγοράσει 2 και κανείς δεν το φορτίζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μπορεί κάποιος να μου δώσει εναν κωδικό από φορτιστή αυτοκινήτου(έστω Samsung) που να φορτίζει το Core;

Εχω αγοράσει 2 και κανείς δεν το φορτίζει.

εγω εχω παρει αυτο http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/fortistes/Turbo-X-USB-Car-Charger-UCK04.htm και ενα καλωδιο γνησιο το ιδιο που εχεις και στο φορτιστη σπιτιου και κανω ετσι τη δουλεια μου
Link to comment
Share on other sites

Εχει εγκαταστησει κανεις το gps sygic 13.4.1 ?

Το βρηκα σπασμενο και το εγκατεστησα, το δοκιμασα βγαινοντας στο μπαλκονι ολα καλα,

αλλα οταν κατεβαινω στον δρομο δεν μιλαει. Ολα τα αλλα ειναι μια χαρα.

Αυτο ειναι θεμα κεραιας (σηματος) ?

 

Τελικα βρηκα τι εφταιγε.

Οταν μπαινω στο αυτοκινητο το κινητο συνδεεται μεσο bluetooth με το handsfree του συστηματος του αυτοκινητου

και ετσι ο ηχος δεν βγαινει απο το τηλεφωνο αλλα απο το ηχοσυστημα.

Ετσι οταν βαζω το gps στο κινητο πρεπει η να κλεινω το bluetooth του κινητου η να ανοιγω το ηχοσυστημα

για να ακουγεται απο εκει. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όταν μιλάς στην sim1 και δέχεσαι κλήση στην sim2 μπορείς να απαντήσεις ή δείχνει ότι είναι απενεργοποιημένο;
Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάς στην sim1 και δέχεσαι κλήση στην sim2 μπορείς να απαντήσεις ή δείχνει ότι είναι απενεργοποιημένο;

 

Αν έχεις ενεργοποιήσει τη διπλή sim (τις εκτροπές) μπορείς να απαντήσεις αλλά χρεώνεσαι την εκτροπή. Αλλιώς, αν δεν έχεις ρυθμίσει κάτι δηλαδή, θα δείχνει απενεργοποιημένο.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με το frama γινετε πανεύκολα.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276

Υπάρχει ζήτημα με να γράψει tο Knox και να χάσει την εγγύηση μετά από ρουτάρισμα, ή αυτά είναι μόνο για τα ακριβότερα Samsung σαν το S4 κλπ.

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ενεργοποιήσει τη διπλή sim (τις εκτροπές) μπορείς να απαντήσεις αλλά χρεώνεσαι την εκτροπή. Αλλιώς, αν δεν έχεις ρυθμίσει κάτι δηλαδή, θα δείχνει απενεργοποιημένο.

 

Δε νομίζω πως είναι ακριβώς έτσι. Μπορείς να έχεις και τις δύο ενεργές χωρίς εκτροπές και χρεώσεις, απλά όταν π.χ. δέχεσαι κλήση από τη SIM2, διακόπτεται η κίνηση δεδομένων στην 1 (αλλά και πάλι αυτό μπορείς να το ρυθμίσεις αν θέλεις). Είχα ενεργές 2 SIM (ευρισκόμενος μάλιστα στο εξωτερικό, με μία sim ελληνική και μία ξένη) και δεχόμουν κλήσεις και από τις δύο χωρίς εκτροπές.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core Duos (I8262)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...