Jump to content

Samsung Galaxy Core Duos (I8262)


zio_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια εχω το core duos και δεν μου παιζει αρχεια MP4!!! Δοκιμασα να τα ανοιξω με ΜΧ player αλλα τα παιζει σε slow motion!!! Εχει να προτεινει κανεις καμια εφαρμογη η καποια αναβαθμιση στο λογισμικο????Εχω ξενερωσει φουλ γιατι εδωσα 150 ευρω για κινητο που δεν παιζει Mp4 και της αδερφης μου με 100 τα παιζει.....

Τα παίζει τα MP4 κανονικά …μήπως τα δικά σου MP4 έχουν το πρόβλημα ??δοκίμασε με το Format Factory να ξανακάνεις κάποιο βιντεακι σου πάλι MP4 να δεις αν τα παίζει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 430
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα παίζει τα MP4 κανονικά …μήπως τα δικά σου MP4 έχουν το πρόβλημα ??δοκίμασε με το Format Factory να ξανακάνεις κάποιο βιντεακι σου πάλι MP4 να δεις αν τα παίζει

Δεν παιζει να φταιει το βιντεο.....το βιντεο τραβηχτηκε απο sony xperia mini pro. Ενω σε galaxy s3 mini και grand neo duos που το εστειλα παιζει κανονικα στο δικο μου τιποτα. Επισης βιντεο που κατεβασα απο το youtube σε μορφη mp4 δεν τα παιζει ουτε αυτα. Εχεις τιποτα αλλο να προτεινεις?

 

Ευχαριστω για την απαντηση!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει να φταιει το βιντεο.....το βιντεο τραβηχτηκε απο sony xperia mini pro. Ενω σε galaxy s3 mini και grand neo duos που το εστειλα παιζει κανονικα στο δικο μου τιποτα. Επισης βιντεο που κατεβασα απο το youtube σε μορφη mp4 δεν τα παιζει ουτε αυτα. Εχεις τιποτα αλλο να προτεινεις?

 

Ευχαριστω για την απαντηση!!!

μαλλον παιζει μονο τα MP4 που τραβαει το ιδιο το κινητο και οχι τα αλλα...λυπαμε δεν εχω κατι αλλο

Edited by kostas47y
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω το core duos και δεν μου παιζει αρχεια MP4!!! Δοκιμασα να τα ανοιξω με ΜΧ player αλλα τα παιζει σε slow motion!!! Εχει να προτεινει κανεις καμια εφαρμογη η καποια αναβαθμιση στο λογισμικο????Εχω ξενερωσει φουλ γιατι εδωσα 150 ευρω για κινητο που δεν παιζει Mp4 και της αδερφης μου με 100 τα παιζει.....

 

Και εγω το mx player χρησιμοποιω χωρις κανενα προβλημα.

Τα παιζει ολα, και μαλιστα αρχεια που αλλα player δεν τα παιζουν.

Παντος δεν νομιζω οτι φταιει το κινητο ειναι το δευτερο που παιρνω και δεν εχω κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το mx player χρησιμοποιω χωρις κανενα προβλημα.

Τα παιζει ολα, και μαλιστα αρχεια που αλλα player δεν τα παιζουν.

Παντος δεν νομιζω οτι φταιει το κινητο ειναι το δευτερο που παιρνω και δεν εχω κανενα προβλημα.

 

Εγω πιστευω φταει το κινητο γιατι το ιδιο βιντεο σε αλλα δυο samsung (s3 mini και grand neo) που το εστειλα επαιζε χωρις προβλημα και χωρις να εχουν mx player. Κατι αλλο, εσυ το mx player το κατεβασες επειδη δεν επαιζε mp4 απο μονο του η ετσι σε βολευει???

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μαλλον παιζει μονο τα MP4 που τραβαει το ιδιο το κινητο και οχι τα αλλα...λυπαμε δεν εχω κατι αλλο

εσενα mp4 αρχεια τα παιζει?? περα απο αυτα το κινητου....

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω φταει το κινητο γιατι το ιδιο βιντεο σε αλλα δυο samsung (s3 mini και grand neo) που το εστειλα επαιζε χωρις προβλημα και χωρις να εχουν mx player. Κατι αλλο, εσυ το mx player το κατεβασες επειδη δεν επαιζε mp4 απο μονο του η ετσι σε βολευει???

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εσενα mp4 αρχεια τα παιζει?? περα απο αυτα το κινητου....

κατεβασα απο το youtube βιντεο MP4 και ενω το βρισκει ο MX Player παιζει μονο τον ηχο ......οταν παω να το αντιγραψω απο το PC στο κινητο μου λεει οτι δεν υποστηριζετε και μου ζηταει να το κανει μετατροπη

Edited by kostas47y
Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω φταει το κινητο γιατι το ιδιο βιντεο σε αλλα δυο samsung (s3 mini και grand neo) που το εστειλα επαιζε χωρις προβλημα και χωρις να εχουν mx player. Κατι αλλο, εσυ το mx player το κατεβασες επειδη δεν επαιζε mp4 απο μονο του η ετσι σε βολευει???

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εσενα mp4 αρχεια τα παιζει?? περα απο αυτα το κινητου....

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ - ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

Συγνωμη για την καθυστερησει αλλα δεν ειχα μπει.

Εγω ειπα οτι δεν φταιει το κινητο με βαση το mx player γιατι μου τα παιζει ολα κανονικα.(και εχω δει παρα μα παρα πολλα mp4).

Τωρα οσο αφορα το player του κινητου δεν αναγνωριζει μερικα mp4.

Εγω κατεβασα το mxplayer γιατι βλεπω ταινιες με υποτιτλους και εχει πιο πολλες επιλογες για να μεγεθυνεις του υποτιτλους και να αλλαξεις χρωμα.(και φυσικα γιατι τα παιζει ολα οπως ειπα πιο πανω).

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα απο το youtube βιντεο MP4 και ενω το βρισκει ο MX Player παιζει μονο τον ηχο ......οταν παω να το αντιγραψω απο το PC στο κινητο μου λεει οτι δεν υποστηριζετε και μου ζηταει να το κανει μετατροπη

Αρα ουτε εσενα παιζει τα mp4 χωρις το mx player???

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ - ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

Συγνωμη για την καθυστερησει αλλα δεν ειχα μπει.

Εγω ειπα οτι δεν φταιει το κινητο με βαση το mx player γιατι μου τα παιζει ολα κανονικα.(και εχω δει παρα μα παρα πολλα mp4).

Τωρα οσο αφορα το player του κινητου δεν αναγνωριζει μερικα mp4.

Εγω κατεβασα το mxplayer γιατι βλεπω ταινιες με υποτιτλους και εχει πιο πολλες επιλογες για να μεγεθυνεις του υποτιτλους και να αλλαξεις χρωμα.(και φυσικα γιατι τα παιζει ολα οπως ειπα πιο πανω).

 

Χρονια πολλα και σε εσενα φιλε μου!!!

 

Απο οτι καταλαβα ουτε εσενα παιζει τα αρχεια mp4 χωρις το mx player (αν καταλαβα λαθος διορθωσε με). Κατι αλλο τωρα, μηπως ξερεις αν γινεται να αντιμετωπιστει αυτο ειτε με αναβαθμιση του λογισμικου η με root???

Link to comment
Share on other sites

Αρα ουτε εσενα παιζει τα mp4 χωρις το mx player???

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Χρονια πολλα και σε εσενα φιλε μου!!!

 

Απο οτι καταλαβα ουτε εσενα παιζει τα αρχεια mp4 χωρις το mx player (αν καταλαβα λαθος διορθωσε με). Κατι αλλο τωρα, μηπως ξερεις αν γινεται να αντιμετωπιστει αυτο ειτε με αναβαθμιση του λογισμικου η με root???

 

Mερικα mp4

Για root χωρις να ειμαι σιγουρος νομιζω πολλα μπορεις να κανεις.

Αλλα δεν καταλαβαινω γιατι δεν σου τα παιζει το mxplayer.(μου τα παιζει ολα).

μηπως καμια ρυθμιση δεν εχει γινει σωστα εχω την 1.7.34 εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Αρα ουτε εσενα παιζει τα mp4 χωρις το mx player???

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Χρονια πολλα και σε εσενα φιλε μου!!!

 

Απο οτι καταλαβα ουτε εσενα παιζει τα αρχεια mp4 χωρις το mx player (αν καταλαβα λαθος διορθωσε με). Κατι αλλο τωρα, μηπως ξερεις αν γινεται να αντιμετωπιστει αυτο ειτε με αναβαθμιση του λογισμικου η με root???

εμενα ειναι root ...και με τον δικο του player δεν παιζουν,, μονο ηχο παιζει ..δεν το εχω ψαξει αν υπαρχει καποιος codec για τον δικο του player....εφοσων με τον MX Player παιζουν αφου πρωτα εχουμε ενεργοποιησει απο τις Ρυθμησεις τον Αποκωδικοποιητη

Edited by kostas47y
Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι root ...και με τον δικο του player δεν παιζουν,, μονο ηχο παιζει ..δεν το εχω ψαξει αν υπαρχει καποιος codec για τον δικο του player....εφοσων με τον MX Player παιζουν αφου πρωτα εχουμε ενεργοποιησει απο τις Ρυθμησεις τον Αποκωδικοποιητη

 

Αρα δηλαδη η εγκατασταση του mx player ειναι αναγκαια..... Δεν ειναι λιγο κουλο ομως να μην μπορει να παιζει mp4?? Δηλαδη οι τεχνικοι της samsung δεν προνοησαν για αυτο??? Τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

Αρα δηλαδη η εγκατασταση του mx player ειναι αναγκαια..... Δεν ειναι λιγο κουλο ομως να μην μπορει να παιζει mp4?? Δηλαδη οι τεχνικοι της samsung δεν προνοησαν για αυτο??? Τι να πω....

Ισως επειδη παιζουν τα MP4 που τραβαει βιντεο το κινητο να θεωρουν οτι παιζουν τα MP4

Link to comment
Share on other sites

Ισως επειδη παιζουν τα MP4 που τραβαει βιντεο το κινητο να θεωρουν οτι παιζουν τα MP4

 

Εγω για μερικα mp4 μιλησα

αλλα τα παιζει και αλλα οχι και λεω μερικα γιατι ταινιες και video που εχω

βαλει απο το pc τα εχω δοκιμασει (απο τα 29 τα 6 δεν μου τα παιζει

και μιλαω παντα για το player του κινητου ετσι.

Εγω λεω τη γινεται σε μενα ασ πουνε και αλλοι για να καταλαβουμε

αν παιζει μερικα η κανενα.

Αυτο το εχω δει και σε διαφορους αποκωδικοποιητες τηλεορασης.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
καλημερα παιδια , Εχει μια φιλη μου το 8262 και με ρωταει πως πως κλεινει ο ηχος απο τη φωτογραφικη μηχανη ? Ξερετε αν γινεται?
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Γεια σας. Έχω μια απορία όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

Μπορούμε να βάλουμε τραγούδια να ακούσει κάποιος που μιλάμε στο τηλέφωνο.

Από τα αρχεία τις συσκευής.

Γίνεται και αν ναι πως ?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα.Ηθελα να ρωτησω για τα μηνύματα.Οταν γραφω με ελληνικους χαρακτήρες μικρούς ή μεγαλους το κάθε μηνυμα περιεχει 70 μονο χαρακτήρες και όχι 160 που είναι το κανονικό.Τι μπορω να κάνω ξερει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ηθελα να ρωτησω για τα μηνύματα.Οταν γραφω με ελληνικους χαρακτήρες μικρούς ή μεγαλους το κάθε μηνυμα περιεχει 70 μονο χαρακτήρες και όχι 160 που είναι το κανονικό.Τι μπορω να κάνω ξερει κανεις;

Πας μυνήματα -> ρυθμίσεις -> sms -> εισαγωγή λειτουργίας και επιλέγεις Αλφάβητο Gsm

Link to comment
Share on other sites

Πας μυνήματα -> ρυθμίσεις -> sms -> εισαγωγή λειτουργίας και επιλέγεις Αλφάβητο Gsm

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Η συσκευή δεν συνδέεται με τίποτα σαν USB device στο PC μου. Όποια θύρα USB και να δοκιμάσω, με ό,τι καλώδιο και να έχει (αυθεντικό ή μη), στην εξερεύνηση των Windows, βγάζει ένα απλό Mobile Device, κάνω κλικ επάνω του και τίποτα. Το Kies είναι η τελευταία έκδοση, έχω Windows XP SP3, Active Sync, .Net Framework 3.5 SP1. Στο Kies δεν εμφανίζεται καν, προσπαθεί ώρα να την αναγνωρίσει αλλά τίποτα.

 

Βοήθεια !

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατεστήσε το kies που έχεις, κάνε reboot το pc και εγκατέστησε το απλό kies (όχι το kies 3 ).
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να κάνω μια ερώτηση που λογικά απασχολεί πολλούς.

Το κινητό είναι μια χαρά και το έχω πάνω από 1,5 χρόνο το πρόβλημα είναι η μπαταρία, αποφάσισα να την αντικαταστήσω, αρχικά αγόρασα (θεωρητικά original) από το ebay, το πρόβλημα ήταν ότι όταν έφθανε γύρω στο 30% έκλεινε το τηλέφωνο. όταν το άνοιγα ήταν στο 0%.

Αφού μίλησα με τον Κινεζούλι μου έστειλε νέα αλλά το πρόβλημα παρέμεινε.

Τελικά αγόρασα μια νέα από κατάστημα στην Ελλάδα, το ίδιο πρόβλημα ξανά, ενώ πλέον όταν φορτίζει και γράφει 100%, με το που βγάζω το καλώδιο πάει στο 34%,

Από το κατάστημα μου είπαν να κάνω επαναφορά εργοστασιακών, γιατί υποτίθεται το κινητό κρατά στατιστικά της μπαταρίας.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος; Πόσο σας κρατά εσάς η μπαταρία;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core Duos (I8262)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...