Jump to content

Samsung Galaxy Core Duos (I8262)


zio_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο το εκανε σημερα και σε μενα (το δευτερο τηλεφωνο που πηρα) με το πρωτο που πνιγηκε δεν ειχα προβλημα.

Προσεξα ομως πως το τηλεφωνο κλεινει οταν φτανει η μπαταρια 45% και κατω και λεω να το παω μια βολτα απο το service.

 

Το θέμα είναι ότι κάλεσα την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπε να το κάνω hard reset .Αυτή την στιγμή είμαι εκτός Αθηνών και δεν μπορώ να κάνω κάτι. Το ίδιο πρόβλημα είχε και το S2 μου το πήγα στο service και αλλάξανε την πλακέτα.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 430
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά ο φίλος με την GOLD 2450mAh μπορεί μήπως να μας πει αν τελικά είχε παραπάνω διάρκεια σε σχέση με την εργοστασιακή 1800mAh ?

Χθες παρέλαβα αυτήν την μπαταρία από εδώ http://www.ebay.com/itm/2450mAh-High-Capacity-Gold-Replacement-Battery-for-Samsung-Galaxy-Core-i8260-/331284822520?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item4d221d39f8 ακόμα είμαι στην δεύτερη φόρτιση ….στην τρίτη θα έχω πλήρη απόδοση ….πάντως έως τώρα δεν είδα κάποια καλύτερη απόδοση από την 1800 την γνήσια ……ίσως κρατεί και λιγότερο θα έλεγα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Είμαι κάτοχος του samsung galaxy core duos αρκετούς μηνες τώρα και μπορώ να πω οτι είμαι αρκετά ευχαριστημένος.... Μια ερώτηση μονο... Όταν εννεργοποιω τα δεδομένα... Μπορώ να επίλεκτων απο ποια κάρτα θα γίνεται ;;Δηλαδή απο τη cosmote ή τη vodfone ;;Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ασφαλώς μπορείς να επιλέξεις την κάρτα που θέλεις τα δεδομένα, άλλωστε μόνο στη μία κάρτα μπορείς να έχεις 3G, η άλλη έχει υποχρεωτικά GPRS.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Είμαι κάτοχος του samsung galaxy core duos αρκετούς μηνες τώρα και μπορώ να πω οτι είμαι αρκετά ευχαριστημένος.... Μια ερώτηση μονο... Όταν εννεργοποιω τα δεδομένα... Μπορώ να επίλεκτων απο ποια κάρτα θα γίνεται ;;Δηλαδή απο τη cosmote ή τη vodfone ;;Ευχαριστώ

 

χρηση δεδομενων γινεται μονο απο την καρτα που εχει τοποθετηθει στην θεση 1.sim1 δλδ.

Link to comment
Share on other sites

Data service network : Select a SIM or USIM card for data service.

Δίκτυο υπηρεσιών δεδομένων: Επιλέξτε μια κάρτα SIM ή USIM κάρτα για την υπηρεσία δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Data service network : Select a SIM or USIM card for data service.

Δίκτυο υπηρεσιών δεδομένων: Επιλέξτε μια κάρτα SIM ή USIM κάρτα για την υπηρεσία δεδομένων.

 

καλημερα,μπορεις να γραψεις ολα τα βηματα ωστε να φτασει κανεις στην επιλογη Δίκτυο υπηρεσιών δεδομένων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχω ένα θέμα με το μέγιστο αριθμό γραμμάτων στα μηνυματα. Ενώ αρχικά γράφει 160 με το πρώτο γράμμα πέφτει στα 60. Αυτό συμβαίνει μόνο στα ελληνικά και όχι στα αγγλικά. Έχω διαβάσει ότι πρέπει να φτιάξω κατι στις ρυθμίσεις αλλα δε το βρίσκω...Βοήθεια άμα γινεται ...Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,μπορει να μου πει καποιος αν το κινητο χρησιμοποιει το πρωτοκολο ctia στο headphone jack η θα χρειαστω ανταπτορα για τα ακουστικα?Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Θελω να πάρω για δώρο στη γυναίκα μου το συγκεκριμένο αφού το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να έχει καλη κάμερα , καλό ήχο , να μην είναι μεγάλο σε διαστάσεις καθώς επίσης να έχει την αξιοπιστία του επώνυμου.

Εχω διαβάσει όλο το νήμα και βλέπω πως το Ι8262 με καλύπτει ...

 

Το αδελφάκι του το Ι8260 που μπορεί να με ενδιέφερε περισσότερο καθώς δεν χρειάζομαι 2 sim, γιατι το βρίσκεις ακριβώτερο σχεδόν 20 ευρώ?

Αυτή τη στιγμή "τρέχει" προσφορά (απο E-shop) που τα φέρνει και τα δύο στην ίδια τιμή..

 

Εχω όμως την εντύπωση ότι απο το Ι8262 υπάρχουν περισσότεροι ευχαριστημένοι χρήστες.

 

Αν έχετε άποψη επ'αυτού του διλλήματος και δεν υπάρχει τελικά καμμια διαφορά τελικά, να παρω το Ι8260??

 

Ευχαριστώ ..

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου, έψαχνα και εγώ ένα κινητό με τα ίδια χαρακτηριστικά και είχα καταλήξει στο Core της Samsung. Πήγα να το πάρω από μαγαζί ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας και μόλις είχε τελειώσει το μοντέλο και μου πρότειναν το δίκαρτο μοντέλο του. Αν και στην αρχή είχα τις αμφιβολίες μου, τελικά το πήρα. Δεν το μετάνιωσα καθόλου, ίσα ίσα που με βόλεψε κιόλας. Αγόρασε το στη γυναίκα σου και δεν θα το μετανιώσεις. Μόνο ένα πράγμα είναι μείον στο κινητό. Η μπαταρία και ειδικά όταν είναι ανοιχτά υπηρεσίες Internet (WiFi, δεδομένα). Πιστεύω πως μπορεί να λυθεί με μια δεύτερη μπαταρία. Μακάρι να σε βοήθησα. Καλές αγορές!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το δοκίμασα, αλλά μου στέλνει τα μηνύματα κατεστραμμένα και ο παραλήπτης δεν μπορεί να τα διαβάσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή μηνυμάτων που να υποστηρίζεται από dual sim κινητά;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πάρω για δώρο στη γυναίκα μου το συγκεκριμένο αφού το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να έχει καλη κάμερα , καλό ήχο , να μην είναι μεγάλο σε διαστάσεις καθώς επίσης να έχει την αξιοπιστία του επώνυμου.

Εχω διαβάσει όλο το νήμα και βλέπω πως το Ι8262 με καλύπτει ...

 

Το αδελφάκι του το Ι8260 που μπορεί να με ενδιέφερε περισσότερο καθώς δεν χρειάζομαι 2 sim, γιατι το βρίσκεις ακριβώτερο σχεδόν 20 ευρώ?

Αυτή τη στιγμή "τρέχει" προσφορά (απο E-shop) που τα φέρνει και τα δύο στην ίδια τιμή..

 

Εχω όμως την εντύπωση ότι απο το Ι8262 υπάρχουν περισσότεροι ευχαριστημένοι χρήστες.

 

Αν έχετε άποψη επ'αυτού του διλλήματος και δεν υπάρχει τελικά καμμια διαφορά τελικά, να παρω το Ι8260??

 

Ευχαριστώ ..

 

Δημήτρης

 

Ριξε και μια ματια και στο skrouts θα βρεις το i8262 σε καλυτερη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα παιδιά, έχω το Samsung Galaxy Core I8262 και έχω 2 θεματάκια. 1ο) έχω 2 κάρτες της Wind (συμβόλαιο και f2go) και όταν λαμβάνω μήνυμα δεν μου διευκρινίζει σε ποια από τις 2 κάρτες μου έχει σταλεί το μήνυμα και 2ο) δεν μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές - παιχνίδια από το τηλέφωνο στην κάρτα sd, (δεν μου έχει την επιλογή ¨μεταφορά στην κάρτα SD¨) ... όποιος μπορεί ας βοηθήσει ! ! ! Ευχαριστώ εκ των προτέρων … Edited by taragio
Link to comment
Share on other sites

Για να μεταφερεις απο το τηλεφωνο στην καρτα στα περισσοτερα τηλεφωνα δεν γινεται.

Μονο αν εχεις κανει root στην συσκευη.

Για το πρωτο δεν ξερω γιατι χρησιμοποιω μια καρτα προς τον παρον.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έμαθα ότι και τα δύο θεματάκια είναι θέμα Adroiod, θέλει έκδοση 4.2 και πάνω ... οπότε την πάτησα ... ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια ... αν γνωρίζει κάποιος κάτι άλλο ας βοηθήσει την κατάσταση ...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα παιδιά, έχω το Samsung Galaxy Core I8262 και έχω 2 θεματάκια. 1ο) έχω 2 κάρτες της Wind (συμβόλαιο και f2go) και όταν λαμβάνω μήνυμα δεν μου διευκρινίζει σε ποια από τις 2 κάρτες μου έχει σταλεί το μήνυμα και 2ο) δεν μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές - παιχνίδια από το τηλέφωνο στην κάρτα sd, (δεν μου έχει την επιλογή ¨μεταφορά στην κάρτα SD¨) ... όποιος μπορεί ας βοηθήσει ! ! ! Ευχαριστώ εκ των προτέρων …

οταν ανοιξεις το μηνυμα σου δειχνει διπλα σε ποια Sim ειναι το μηνυμα...1 η 2 ... μπορεις και μεσα απο την Διαχειριση καρτων SIM να τους αλαξεις ονομα

Link to comment
Share on other sites

οταν ανοιξεις το μηνυμα σου δειχνει διπλα σε ποια Sim ειναι το μηνυμα...1 η 2 ... μπορεις και μεσα απο την Διαχειριση καρτων SIM να τους αλαξεις ονομα

 

Το θέμα μου είναι, ότι δίπλα από το μήνυμα ΔΕΝ μου δείχνει σε ποια κάρτα απεστάλη το μήνυμα στην 1 ή 2 ... http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=49402&stc=1&d=1409918739

το ένα μήνυμα ήρθε στην Sim 1 και το άλλο στην Sim 2 ... πως θα βρω σε ποια κάρτα αντιστοιχεί το μήνυμα ;;;

Edited by taragio
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μου είναι, ότι δίπλα από το μήνυμα ΔΕΝ μου δείχνει σε ποια κάρτα απεστάλη το μήνυμα στην 1 ή 2 ... http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=49402&stc=1&d=1409918739

το ένα μήνυμα ήρθε στην Sim 1 και το άλλο στην Sim 2 ... πως θα βρω σε ποια κάρτα αντιστοιχεί το μήνυμα ;;;

Δεν ξερω ....εμενα παντως μου δειχνει σε πια καρτα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ....εμενα παντως μου δειχνει σε πια καρτα ειναι

 

Και μιλάμε για το ίδιο μοντέλο Samsung Galaxy Core i8262 με αυτά τα χαρακτηριστικά ; ; ;

Edited by taragio
Link to comment
Share on other sites

Και μιλάμε για το ίδιο μοντέλο Samsung Galaxy Core i8262 με αυτά τα χαρακτηριστικά ; ; ;

ακριβως το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

ακριβως το ιδιο

 

Ευχαριστώ πολύ kostas47y ! ! ! και τώρα εγώ τι κάνω ; ; ; που μπορώ να απευθυνθώ ; ; ; :( :( :( κάποιος άλλος που μπορεί να βοηθήσει ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core Duos (I8262)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...