Jump to content

Samsung Galaxy Core Duos (I8262)


zio_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή βδομάδα σε όλους/ες.

 

Το τηλέφωνό μου παρουσιάζει το εξής φαινόμενο:

Πολλές φορές (όχι πάντα αλλά τις περισσότερες), μετά το τέλος της συνδιάλεξης, το τηλέφωνο σκοτεινιάζει και δεν μπορώ να πατήσω το "κλείσιμο". Για να το επαναφέρω πρέπει να πατήσω το κεντρικό (hard) μπουτόν. Πότε μια φορά είναι αρκετή, πότε χρειάζεται ξανά και ξανά.

 

Αυτό συμβαίνει και με τις δυο κάρτες, είτε έχω καλέσει εγώ, είτε με έχουν καλέσει. Έχω καταλάβει ότι συμβαίνει μόλις κλείσει ο συνομιλητής μου. Δεν έχω δοκιμάσει αν το κάνει και με hands free.

Και αν με έχουν καλέσει δεν πολυπειράζει, αν έχω καλέσει εγώ δεν ξέρω αν η γραμμή έχει μείνει ανοιχτή (το πιθανότερο).

 

Το έχει παρατηρήσει άλλος/η; Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 430
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή βδομάδα σε όλους/ες.

 

Το τηλέφωνό μου παρουσιάζει το εξής φαινόμενο:

Πολλές φορές (όχι πάντα αλλά τις περισσότερες), μετά το τέλος της συνδιάλεξης, το τηλέφωνο σκοτεινιάζει και δεν μπορώ να πατήσω το "κλείσιμο". Για να το επαναφέρω πρέπει να πατήσω το κεντρικό (hard) μπουτόν. Πότε μια φορά είναι αρκετή, πότε χρειάζεται ξανά και ξανά.

 

Αυτό συμβαίνει και με τις δυο κάρτες, είτε έχω καλέσει εγώ, είτε με έχουν καλέσει. Έχω καταλάβει ότι συμβαίνει μόλις κλείσει ο συνομιλητής μου. Δεν έχω δοκιμάσει αν το κάνει και με hands free.

Και αν με έχουν καλέσει δεν πολυπειράζει, αν έχω καλέσει εγώ δεν ξέρω αν η γραμμή έχει μείνει ανοιχτή (το πιθανότερο).

 

Το έχει παρατηρήσει άλλος/η; Καμιά ιδέα;

Πήγαινε από τις ρυθμίσεις να αλλάξεις τον χρόνο που θέλεις να σβήνει η οθόνη …αν είναι αυτό το πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Καλή βδομάδα σε όλους/ες.

 

Το τηλέφωνό μου παρουσιάζει το εξής φαινόμενο:

Πολλές φορές (όχι πάντα αλλά τις περισσότερες), μετά το τέλος της συνδιάλεξης, το τηλέφωνο σκοτεινιάζει και δεν μπορώ να πατήσω το "κλείσιμο". Για να το επαναφέρω πρέπει να πατήσω το κεντρικό (hard) μπουτόν. Πότε μια φορά είναι αρκετή, πότε χρειάζεται ξανά και ξανά.

 

Αυτό συμβαίνει και με τις δυο κάρτες, είτε έχω καλέσει εγώ, είτε με έχουν καλέσει. Έχω καταλάβει ότι συμβαίνει μόλις κλείσει ο συνομιλητής μου. Δεν έχω δοκιμάσει αν το κάνει και με hands free.

Και αν με έχουν καλέσει δεν πολυπειράζει, αν έχω καλέσει εγώ δεν ξέρω αν η γραμμή έχει μείνει ανοιχτή (το πιθανότερο).

 

Το έχει παρατηρήσει άλλος/η; Καμιά ιδέα;[/quote

 

 

 

Αν πας στις ρυθμισεις κλησεων και απενεργοποιησεις το σβησιμο της οθονης δεν θα σβηνει αλλα θα μπορει να πατηθει

καποιο κουμπι απο την οθονη κατα λαθος.

Edited by pankro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρας σας...Από την πρώτη ημέρα αγοράς του Galaxy Core Duos μου, μου εμφανίζεται το εξής πρόβλημα..:

 

Ενώ όταν με καλούν στην SIM 1 δεν έχω κανένα πρόβλημα, όταν με καλούν στην SIM 2, τις περισσότερες φορές τους δείχνει ότι το κινητό μου είναι σαν απενεργοποιημένο..Αυτό συμβαίνει είτε όταν έχω σαν ενεργή SIM είτε την 1,είτε την 2..

 

Είναι κάποιο θέμα ρύθμισης από το κινητό, ή είναι κάποια "αρρώστια" γενικά των dual sim της Samsung η οποία δεν αντιμετωπίζεται?

 

Το θέμα είναι σοβαρό,γιατί στην SIM 2 έχω την κάρτα της δουλειάς μου και χάνω πολλά τηλεφωνήματα γι αυτόν τον λόγο..

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Core το μονοκαρτο και θελω να παρω δωρο στη γυναικα το δικαρτο....δουλευει κανονικα η παρουσιαζει προβληματα σχετικα με τις καρτες ?
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Core το μονοκαρτο και θελω να παρω δωρο στη γυναικα το δικαρτο....δουλευει κανονικα η παρουσιαζει προβληματα σχετικα με τις καρτες ?

 

Τι εννοείς "κανονικά? :confused:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα έχω...γιατί παίζει αυτό κάποιο ρόλο?

 

Ναι γιατι οταν κάνει τη χρήση δεδομένων (πχ συγχρονισμό του email) τοτε βγαίνει ανενεργή η sim2...

 

Για να σε προλάβω ετσι γίνεται σε ολα τα dual sim με μια κεραία! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "κανονικά? :confused:
εννοω αν δουλευει καλα η τρωει κολλημα και να κολλαει
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι οταν κάνει τη χρήση δεδομένων (πχ συγχρονισμό του email) τοτε βγαίνει ανενεργή η sim2...

 

Για να σε προλάβω ετσι γίνεται σε ολα τα dual sim με μια κεραία! ;)

 

 

Αν τυχον στην Διαχείρηση Καρτών SIM πάω και τικάρω το "Λήψη εισερχομένων κλήσεων μέσω άλλης κάρτας SIM κατά τη χρήση της υπηρεσίας δεδομένων" θα επιλυθεί το πρόβλημα? Και αν ναι, με αυτόν τον τρόπο θα υπάρχουν εξτρά χρεώσεις από τον πάροχο της SIM 1 ή της SIM 2 μου?

 

Ευχαριστώ πολύ..

Link to comment
Share on other sites

εννοω αν δουλευει καλα η τρωει κολλημα και να κολλαει

 

Οχι δουλεύει μια χαρα (τουλάχιστον σε μενα)

 

 

 

 

 

Αν τυχον στην Διαχείρηση Καρτών SIM πάω και τικάρω το "Λήψη εισερχομένων κλήσεων μέσω άλλης κάρτας SIM κατά τη χρήση της υπηρεσίας δεδομένων" θα επιλυθεί το πρόβλημα? Και αν ναι, με αυτόν τον τρόπο θα υπάρχουν εξτρά χρεώσεις από τον πάροχο της SIM 1 ή της SIM 2 μου?

 

Ευχαριστώ πολύ..

 

Δεν το γνωρίζω.

 

Κάνω από μονο σου κάποιες δοκιμές.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αν τυχον στην Διαχείρηση Καρτών SIM πάω και τικάρω το "Λήψη εισερχομένων κλήσεων μέσω άλλης κάρτας SIM κατά τη χρήση της υπηρεσίας δεδομένων" θα επιλυθεί το πρόβλημα? Και αν ναι, με αυτόν τον τρόπο θα υπάρχουν εξτρά χρεώσεις από τον πάροχο της SIM 1 ή της SIM 2 μου?

 

Ευχαριστώ πολύ..

 

Σε τέτοια περίπτωση το πιθανότερο είναι ότι θα κάνει εκτροπή την μια sim στην άλλη, κι εσύ θα πληρώνεις την εκτροπή.

Link to comment
Share on other sites

Στα μηνύματα και μόνο στα Ελληνικά γράφει μόνο κεφαλαία (το shift είναι μονίμως πατημένο), πως θα το αλλάξω να γράφει και πεζά???? :ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα μηνύματα στα Ελληνικά γράφει μόνο κεφαλαία, πως θα το αλλάξω να γράφει και πεζά???? :ninja:

Μολών Λαβέ
Link to comment
Share on other sites

Αν τυχον στην Διαχείρηση Καρτών SIM πάω και τικάρω το "Λήψη εισερχομένων κλήσεων μέσω άλλης κάρτας SIM κατά τη χρήση της υπηρεσίας δεδομένων" θα επιλυθεί το πρόβλημα? Και αν ναι, με αυτόν τον τρόπο θα υπάρχουν εξτρά χρεώσεις από τον πάροχο της SIM 1 ή της SIM 2 μου?

 

Ευχαριστώ πολύ..

ναι θα επιλυθει το προβλημα ..και δεν υπαρχει χρεωση ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα μηνύματα και μόνο στα Ελληνικά γράφει μόνο κεφαλαία (το shift είναι μονίμως πατημένο), πως θα το αλλάξω να γράφει και πεζά???? :ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα μηνύματα στα Ελληνικά γράφει μόνο κεφαλαία, πως θα το αλλάξω να γράφει και πεζά???? :ninja:

Ανοίγεις τα Μηνύματα ..από το μενού πας Ρυθμίσεις /εισαγωγή λειτουργιάς /τσέκαρε το Αυτόματο

Link to comment
Share on other sites

Στα μηνύματα και μόνο στα Ελληνικά γράφει μόνο κεφαλαία (το shift είναι μονίμως πατημένο), πως θα το αλλάξω να γράφει και πεζά???? :ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα μηνύματα στα Ελληνικά γράφει μόνο κεφαλαία, πως θα το αλλάξω να γράφει και πεζά???? :ninja:

 

 

 

Οταν το shift το παταμε 2 φορες μενει μονιμα στα κεφαλαια.

Αν το πατησεις αλλη μια φορα θα παει στα πεζα.

Link to comment
Share on other sites

ακομα δν μου εχει ερθει παιδια λογικα μεσα στην αλλη εβδομαδα θα εχει ερθει...και θα σας πω τι παιζει με την μπαταρια...

 

παιδια ηρθε η μπαταρια κ τελικα φαγαμε πατατα!!! ειναι πιο μεγαλη απο τν κανονικη....ελεος 20 μερες και μου εστειλε οτι να ναι....οποτε μην παρει κανεις απο το ιμπει που σας ειχα δειξει την σελιδα για την κινεζικη μπαρατια!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ηρθε η μπαταρια κ τελικα φαγαμε πατατα!!! ειναι πιο μεγαλη απο τν κανονικη....ελεος 20 μερες και μου εστειλε οτι να ναι....οποτε μην παρει κανεις απο το ιμπει που σας ειχα δειξει την σελιδα για την κινεζικη μπαρατια!!

Κατάλαβα ...μια από τα ίδια ...καλά όλοι μεγαλύτερες πουλανε για το core...κανείς άλλος έχει πάρει καμία σωστή μπαταρία ;;;

Υπόψην έχω πάρει και 2 Power Bank ένα 2700 mah και ένα 5600 mah και δεν μου φορτίζει κανένα την μπαταρία

Edited by kostas47y
Link to comment
Share on other sites

Εχει πουθενα ρυθμισεις για το πως θα εμφανιζεται η εικονα του καλουντα ?

Για το αν θα πιανει ολη την οθονη η οχι ?

Δεν νομιζω να εχει τετοια ριθμυση ......υπαρχουν ομως προραμματα που το κανουν ..π.χ ..οπως αυτο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androminigsm.fscifree

και εδω περισσοτερα https://play.google.com/store/search?q=Full%20Screen%20Caller%20ID&c=apps

Edited by kostas47y
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να εχει τετοια ριθμυση ......υπαρχουν ομως προραμματα που το κανουν ..π.χ ..οπως αυτο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androminigsm.fscifree

και εδω περισσοτερα https://play.google.com/store/search?q=Full%20Screen%20Caller%20ID&c=apps

 

Eυχαριστω. Κωστα θα το κοιταξω, αν και οσα εχω δει (δωρεαν) εχουν διαφημισεις και την κοβουν και παλι την εικονα.

Link to comment
Share on other sites

Μοιπος γνωρυζουμε καποια εφαρμογη να μας λεει το ονομα του καλουντος?

 

Thnx

Αν εννοείς τα εκτός επαφών τηλέφωνα ....σταθερά μόνο .... υπάρχουν αυτές αλλά θέλουν internet

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.theengineer.greekcallerid&hl=el

https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.callerid&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα αν μπορει κάποιος ας μου δωσει τα φωτα του. Εχω μια sim Q και μια Vodafone .οταν καποια απο τις δυο η και οι δυο δεν εχουν σημα η το τηλεφωνο ειναι κλειστό και με καλεσει κάποιος δεν μου έρχεται sms για το ποιος με καλεσε .Απλα ακουγεται ενα μπιπ οταν μου κανουν κληση .Πρέπει να κανω καποια ρυθμιση η ετσι ειναι σε όλους. Ευχαριστώ προκαταβολικα. Edited by patrinos6563
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τα εκτός επαφών τηλέφωνα ....σταθερά μόνο .... υπάρχουν αυτές αλλά θέλουν internet

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.theengineer.greekcallerid&hl=el

https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.callerid&hl=el

 

Οχι τα εντος επαφων εννοω να σου γωναζει δλδ ποιος σε καλει με ελληνικη γλωσα

 

Thnx

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core Duos (I8262)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...