Jump to content

Samsung Galaxy Core Duos (I8262)


zio_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω επιλεξει να αγορασω αυτο το κινητο

http://www.skroutz.gr/s/3606987/Samsung-Galaxy-Core-I8262-8GB.html

 

αλλα δεν ξερω απο ποιο καταστημα να το παραγγειλω.Γι αυτο θα ηθελα να ζητησω την προσωπικη σας αποψη για το ποιο καταστημα να επιλεξω.

Δεν θελω να μπλεξω (οσο ειναι δυνατο) με καταστηματα π δεν εχουν καλη εξυπηρετηση και αξιοπιστια οσον αφορα κινητα τηλεφωνα.

Εχω διαβασει διαφορα για αλλα καταστηματα αλλα απο αυτα π εχουν αυτο το κινητο δεν γνωριζω απολυτως τιποτα. Το κινητο ειναι κατι π δν μπορουν να τ εχουν 1-2 μηνες να το κανουν βολτες στ αντιπροσωπεια μεχρι να βρεθει λυση αν τυχον εμφανισει προβληματα. Δεν ειναι προβλημα να δωσω 10 ευρω παραπανω για να το αγορασω απο καποιο καταστημα που ειναι ακριβοτερο αλλα και πιο αξιοπιστο. Η παραγγελια θα γινει για Θεσσαλονικη.

 

Ευχαριστω. περιμενω τις αποψεις σου.

 

(πριν μερικες μερες υπηρχε και το easybuyworld ως καταστημα στ Θεσσαλονικη αλλα τωρα δεν εμφανιζεται καθολου στ skroutz. Γνωριζεται κατι επ' αυτου?)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 430
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια αυτο η το 7562 ??
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο η το 7562 ??

Μακριά από το ι7562 ,,,το είχα και το πούλησα αμέσως ..κολάι συνέχεια ...Τώρα με αυτό το core i8262 είμαι πολύ ευχαριστημένος ….μεταξύ αυτών των δυο προτείνω το Core ανεπιφύλακτα

Link to comment
Share on other sites

Και το kaizershop και το birdphone είναι επίσης πολύ αξιόπιστα και έχουν κινητά με ευρωπαϊκή εγγύηση.

SMARTPHONES

NOTE 2, GALAXY SII PLUS, GALAXY GRAND NEO, GALAXY MINI

 

TABLET

GALAXY TAB 10,1, GALAXY NOTE 8.0, GALAXY TAB 4 7,0

Link to comment
Share on other sites

Πηρα χθες το duos.. απο την μπαταρια εχω ενα προβλημα πολυ γρηγορα πεφτει..το φορτησα χθες το βραδυ και σημερα το μεσημερι κατεβασα κατι εφαρμογες και αλλαζα ρυθμισεις για κανα 40λεπτο και η μπαταρια πηγε στο 83%!!!

 

Θελω να ρωτησω και κατι, λυχνία ειδοποίησης έχει το κινητό αυτο..??? γιατι σε εμενα οταν εχω αναπαντητη η μυνημα δεν αναβει τπτ σε εκεινα τα 2 κυκλακια διπλα στην καμερα την μπροστα.....

Link to comment
Share on other sites

Εχω επιλεξει να αγορασω αυτο το κινητο

http://www.skroutz.gr/s/3606987/Samsung-Galaxy-Core-I8262-8GB.html

 

αλλα δεν ξερω απο ποιο καταστημα να το παραγγειλω.Γι αυτο θα ηθελα να ζητησω την προσωπικη σας αποψη για το ποιο καταστημα να επιλεξω.

Δεν θελω να μπλεξω (οσο ειναι δυνατο) με καταστηματα π δεν εχουν καλη εξυπηρετηση και αξιοπιστια οσον αφορα κινητα τηλεφωνα.

Εχω διαβασει διαφορα για αλλα καταστηματα αλλα απο αυτα π εχουν αυτο το κινητο δεν γνωριζω απολυτως τιποτα. Το κινητο ειναι κατι π δν μπορουν να τ εχουν 1-2 μηνες να το κανουν βολτες στ αντιπροσωπεια μεχρι να βρεθει λυση αν τυχον εμφανισει προβληματα. Δεν ειναι προβλημα να δωσω 10 ευρω παραπανω για να το αγορασω απο καποιο καταστημα που ειναι ακριβοτερο αλλα και πιο αξιοπιστο. Η παραγγελια θα γινει για Θεσσαλονικη.

 

Ευχαριστω. περιμενω τις αποψεις σου.

 

(πριν μερικες μερες υπηρχε και το easybuyworld ως καταστημα στ Θεσσαλονικη αλλα τωρα δεν εμφανιζεται καθολου στ skroutz. Γνωριζεται κατι επ' αυτου?)

 

 

τελικά επέλεξα το κατάστημα Birdphone. το παρήγγειλα από Αθήνα και μετά από 28 ώρες το είχα στα χέρια μου Θεσσαλονίκη. Άψογοι στην επικοινωνία και ταχύτατοι στην παράδοση.

Link to comment
Share on other sites

μηπως υπαρχει καποιο προγραμα που να λεει τα ονοματα που με καλουν οταν με καλουν

 

Να λεει τα ονομτα των επαφων που καλουν .... υπαρχει καποιο?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος να του δωσω το μονοκαρτο και να μου δωσει το δικαρτο ?

η κσποιο μαγαζι αν ξερετε που μπορω να το κανω τραμπα με σχετικα λιγα χρηματα ?

Link to comment
Share on other sites

Να λεει τα ονομτα των επαφων που καλουν .... υπαρχει καποιο?

 

αυτο θελω και εγω τα ονοματα των επαφων μου να φωναζει:D:D

Link to comment
Share on other sites

την Παρασκευη παρελαβα ενα Samsung Galaxy Core Duos I8262 και την επομενη μερα αντικατεστησα τις SIM με microSIM. η μια υποδοχη ειναι μια χαρα. στην αλλη δυσκολευομαι παρα πολυ να βγαλω την microSIM. ως τωρα την εχω βγαλει δυο φορες και εχει χαραχθει αρκετα η microSIM. σε τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα με το service και το καταστημα μου ειπανε οτι ετσι ειναι κατασκευασμενα ετσι ωστε να μην φευγει απ την θεση της η microSIM.

 

συμβαινει το ιδιο και σε αλλες συσκευες ή μηπως ειμαι υπερβολικος??? Υπαρχει περιπτωση τα σιδερακια της υποδοχης microSIM να ειναι ανασηκωμενα παραπανω ετσι ωστε να με εμποδιζουν απ το να την βγαζω???

ειναι ιδεα μου οτι αμα βαλω - βγαλω 4-5 φορες ακομα την microSIM θα χαλασει και θα πρεπει να παιρνω καινουρια?

 

Λογω εργασιας δεν μπορω να το κουβαλαω μαζι μου συνεχεια οποτε αναγκαζομαι να βγαζω την microSIM για να την βαζω σε αλλο κινητο.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

την Παρασκευη παρελαβα ενα Samsung Galaxy Core Duos I8262 και την επομενη μερα αντικατεστησα τις SIM με microSIM. η μια υποδοχη ειναι μια χαρα. στην αλλη δυσκολευομαι παρα πολυ να βγαλω την microSIM. ως τωρα την εχω βγαλει δυο φορες και εχει χαραχθει αρκετα η microSIM. σε τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα με το service και το καταστημα μου ειπανε οτι ετσι ειναι κατασκευασμενα ετσι ωστε να μην φευγει απ την θεση της η microSIM.

 

συμβαινει το ιδιο και σε αλλες συσκευες ή μηπως ειμαι υπερβολικος??? Υπαρχει περιπτωση τα σιδερακια της υποδοχης microSIM να ειναι ανασηκωμενα παραπανω ετσι ωστε να με εμποδιζουν απ το να την βγαζω???

ειναι ιδεα μου οτι αμα βαλω - βγαλω 4-5 φορες ακομα την microSIM θα χαλασει και θα πρεπει να παιρνω καινουρια?

 

Λογω εργασιας δεν μπορω να το κουβαλαω μαζι μου συνεχεια οποτε αναγκαζομαι να βγαζω την microSIM για να την βαζω σε αλλο κινητο.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

υπαρχει η δυανατοτητα να εχει κανεις 2 SIM στο ιδιο νουμερο οποτε θα το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερεις κανεις αμα μπορω να βαλω φωτογραφια στις επαφες μου ???:blink:

 

Υπάρχουν δυο τρόποι.

 

1ος. Κρατάς ή πατάς παρατεταμένα την φωτογραφία που θες και επιλέγεις το "Ορισμός ως". Εκεί σου έχει επιλογή για να βάλεις φωτο επαφής.

 

2ος. Πας στην επαφή που θέλεις μια φορα και πατάς το εικονίδιο με το πρόσωπο(επάνω αριστερά). Θα σου βγάλει τρεις επιλογές. Διαλέγεις όποια θες.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δυο τρόποι.

 

1ος. Κρατάς ή πατάς παρατεταμένα την φωτογραφία που θες και επιλέγεις το "Ορισμός ως". Εκεί σου έχει επιλογή για να βάλεις φωτο επαφής.

 

2ος. Πας στην επαφή που θέλεις μια φορα και πατάς το εικονίδιο με το πρόσωπο(επάνω αριστερά). Θα σου βγάλει τρεις επιλογές. Διαλέγεις όποια θες.

 

μπα φιλε μου σε καμια απο τις 2 επιλογες δεν γινεται...μονο αμα κανω καινουργια επαφη μου βγαζει την επιλογη για φωτο..στις υπάρχουσες επαφες δεν γινεται...

 

Και τωρα καταλαβα και κατι αλλο πρεπει οι επαφες να ειναι περασμενες σε μια επιλογη που λεγεται τηλεφωνο ενω εμενα ειναι περασμενες στην καρτα 1 κ στην καρτα 2...

Edited by Smile10
Link to comment
Share on other sites

μπα φιλε μου σε καμια απο τις 2 επιλογες δεν γινεται...μονο αμα κανω καινουργια επαφη μου βγαζει την επιλογη για φωτο..στις υπάρχουσες επαφες δεν γινεται...

 

Και τωρα καταλαβα και κατι αλλο πρεπει οι επαφες να ειναι περασμενες σε μια επιλογη που λεγεται τηλεφωνο ενω εμενα ειναι περασμενες στην καρτα 1 κ στην καρτα 2...

 

Τότε γιατί δεν κάνεις αντιγραφή όλες τις επαφές σου στο τηλέφωνο και να τις βλέπεις από εκεί ???

Αν πάλι δεν γίνετε τπτ, κάτι άλλο θα παίζει ????

Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί δεν κάνεις αντιγραφή όλες τις επαφές σου στο τηλέφωνο και να τις βλέπεις από εκεί ???

Αν πάλι δεν γίνετε τπτ, κάτι άλλο θα παίζει ????

 

Δεν γινεται να κανεις αντιγραφη τις επαφες απο σιμ1 και σιμ 2 στο τηλεφωνο...μονο αμα ξεκινησεις να κανεις καινουργια επαφη και την ορισεις απο την αρχη να ειναι στο τηλεφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια απορία που αφορά στην αποστολή μηνυμάτων.

Όταν είχα αγοράσει λίγο καιρό πριν ένα Sony xperia από τα Kaiser, το λειτουργικό είχε κωδικοποίηση Unicode στην αποστολή γραπτών μηνυμάτων (70 χαρακτήρες σε ελληνικά αντί για 160). Κοινώς τα ελληνικά έφευγαν πχ μικρά, αν τα έγραφες μικρά, όταν όλα τα άλλα κινητά τα στέλνουν κεφαλαία.

Στο Samsung αυτό, μια και είναι παραεισαγωγής, τι ισχύει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται να κανεις αντιγραφη τις επαφες απο σιμ1 και σιμ 2 στο τηλεφωνο...μονο αμα ξεκινησεις να κανεις καινουργια επαφη και την ορισεις απο την αρχη να ειναι στο τηλεφωνο...

Πήγαινε επαφές πάτα κάτω το μενού πατάς Εισαγωγή /Εξαγωγη…..μετα Εισαγωγή από κάρτα SIM ….επιλεγείς την σιμ που θέλεις …μετά …Αποθήκευση επαφής σε …..τηλέφωνο

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά, μια απορία που αφορά στην αποστολή μηνυμάτων.

Όταν είχα αγοράσει λίγο καιρό πριν ένα Sony xperia από τα Kaiser, το λειτουργικό είχε κωδικοποίηση Unicode στην αποστολή γραπτών μηνυμάτων (70 χαρακτήρες σε ελληνικά αντί για 160). Κοινώς τα ελληνικά έφευγαν πχ μικρά, αν τα έγραφες μικρά, όταν όλα τα άλλα κινητά τα στέλνουν κεφαλαία.

Στο Samsung αυτό, μια και είναι παραεισαγωγής, τι ισχύει;

Πήγαινε Μηνύματα …/..Ρυθμίσεις ……εισαγωγή λειτουργιάς ….βαλε η Αυτόματο η Unicode

και γραφεις με μικρά γραμματα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το κινητο δεν δεχεται κανονικη sim?

 

Όχι

 

θέλει micro SIM

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core Duos (I8262)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...