Jump to content

Samsung Galaxy Core Duos (I8262)


zio_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 430
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περιμένω τη τελική χρέωση της κάρτας νομίζω οτι μου τη χρέωσε 7,5€
Acer X960 Windows Mobile 6.1 --> Samsung Galaxy Core Duos i8262 --> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε παρήγγειλα αυτην εδω την μπαταρια απο ebay : http://www.ebay.com/itm/231112127385?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Την εχεις παλαλαβει ??? ειναι το σωστο μεγεθος ??

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν αντί για τον αριθμό της sim (1, 2) μπορώ να βλέπω το όνομα της σύνδεσης (πχ Cosmote, Vodafone);

 

Ρυθίσεις ---> Διαχειριση καρτών SIM ---> Εικονίδιο της SIM1 ή SIM2 ---> 1 SIM1 ή 2 SIM2, μετά έχεις να επιλέξεις "Επολογή εικονιδίου" και "Εγγραφή ονόματος".

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Την εχεις παλαλαβει ??? ειναι το σωστο μεγεθος ??

 

οχι δν την εχω παραλαβει... γιατι λες να ειναι αλλο μεγεθος??αφου για το core λεει οτι ειναι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρέλαβα χθες μπαταρίες από Κίνα για το Core i8262.... αν και γράφει πάνω Core I8262 είναι μεγαλύτερες 65mm X 52mm ενώ η δικιά του είναι 58,5mm X 46mm …Ξέρει κανείς για ποιο Τηλέφωνο είναι μήπως μπορέσω να τις δώσω πουθενά ;;;

 

φιλε εσυ απο πιο σαιτ ειχες παρει την μπαταρια?? Α κ απο οτι ειδα στην φωτο που εβαλες αυτη που πηρες εσυ ειναι 1900mAh κ αυτη που σας εδειξα εγω ειναι 2500mAh

Edited by Smile10
Link to comment
Share on other sites

οχι δν την εχω παραλαβει... γιατι λες να ειναι αλλο μεγεθος??αφου για το core λεει οτι ειναι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

φιλε εσυ απο πιο σαιτ ειχες παρει την μπαταρια?? Α κ απο οτι ειδα στην φωτο που εβαλες αυτη που πηρες εσυ ειναι 1900mAh κ αυτη που σας εδειξα εγω ειναι 2500mAh

Δεν ειπα οτι ειναι απο το ιδιο σαιτ ....απλα επιδει την πατησα μια φορα ....αν ειναι οι δικιες σου σωστες να παραγγειλω και εγω απο εκει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Δυστυχώς έσπασα την οθόνη και δε δουλεύει το touch. Έχει κανείς να μου προτείνει κάπου που μπορώ να το επισκευάσω σε λογική τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Ρυθίσεις ---> Διαχειριση καρτών SIM ---> Εικονίδιο της SIM1 ή SIM2 ---> 1 SIM1 ή 2 SIM2, μετά έχεις να επιλέξεις "Επολογή εικονιδίου" και "Εγγραφή ονόματος".

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο widget ωστε να γίνεται πιο εύκολα το κλείσιμο της μιας sim αποφεύγοντας τη διαδικασία απο τις ρυθμίσεις κλπ?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι ειναι απο το ιδιο σαιτ ....απλα επιδει την πατησα μια φορα ....αν ειναι οι δικιες σου σωστες να παραγγειλω και εγω απο εκει

 

μακαρι να μην γινει σε μενα το ιδιο....μετα το αλλο θεμα ειναι αμα κανει δουλεια γτ μπορει να ειναι κ χειροτερη κ απο την μανησια...παντως οταν μου ερθει θα ενημερωσω...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Τί θα πρέπει να κάνω για να έχω άμεση πρόσβαση στη κάρτα μνημης του κινητού από τον υπολογιστή?

 

Εκτός από το να τη βγάλω από το τηλ και με αντάπτορα να τη διαβασω στο λάπτοπ υπάρχει άλλη λύση? Γιατί εγκαθιστώντας το Kies τελικά δεν κάνει και τίποτα που να με ενδιαφέρει ιδιαίτερα και δεν μου δίνει και πρόσβαση στη κάρτα.

 

Επίσης, έχω "βρεί" το Sygic και θέλω να το εγκαταστήσω, πώς θα το περάσω στο τηλέφωνο; Μέσω της κάρτας μνήμης γράφοντάς τη στο λάπτοπ? Θα εγκατασταθεί στην εσωτερική μνήμη, ή θα παραμείνει στην κάρτα?

Acer X960 Windows Mobile 6.1 --> Samsung Galaxy Core Duos i8262 --> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι καινουργιος στο forum και εχω αγοραση εδω και λιγες μερες το ι8262 εντυπωσεις ως τωρα πολυ καλες.

πειρα δεν εχω απο αλλα, και εχω μια απορια σχετικα με την συνδεση στο play store.

Παταω το εικονιδιο του και μου εμφανιζει μια ασπρη οθονη που δειχνει να φορτωνει αλλα τιποτα.

Ακομα και απο το pc που μπαινω μου λεει οτι δεν εχω συσκευη.

Τι δεν κανω σωστα ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

Απο την αρχή γινοταν αυτο;

 

Να υποθέσω οτι εισαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ ετσι;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

(ναι απο την αρχη).

Ειμαι συνδεδεμενος με το ιντερνετ αλλα εχω απενεργοποιημενο το δεδομενα κινητου.

Στο samsung apps μπαινω κανονικα και κατεβαζω.

Αυτο ειναι το μονο προβλημα που εχω δει και οτι οταν παω να μπω στο site μου δεν ανοιγει γιατι λεει οτι θελει

το adobe's flash player.

Edited by pankro
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι καινουργιος στο forum και εχω αγοραση εδω και λιγες μερες το ι8262 εντυπωσεις ως τωρα πολυ καλες.

πειρα δεν εχω απο αλλα, και εχω μια απορια σχετικα με την συνδεση στο play store.

Παταω το εικονιδιο του και μου εμφανιζει μια ασπρη οθονη που δειχνει να φορτωνει αλλα τιποτα.

Ακομα και απο το pc που μπαινω μου λεει οτι δεν εχω συσκευη.

Τι δεν κανω σωστα ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Το ότι δεν το φορτώνει είναι πρόβλημα προσπάθησε να βρεις το app Play store από το internet και να το κάνεις επανεγκατάσταση ….τώρα για το ότι δεν το βλέπεις το τηλέφωνο στο play store του PC είναι γιατί πρέπει πρώτα από το τηλέφωνο ανοίγοντας το play store να δώσεις το email σου με τον κωδικό σου για να μπορεί να το βρει

Link to comment
Share on other sites

Ακομα τιποτα εκανα απο τις ρυθμισεις του store play διαγραφη δεδομενων και επανακινηση

και δεν εκανε τιποτα ουτε διεγραψε τον λογαριασμο.

Μετα εκανα επανεγκαταστασει στο store play αλλα και παλι τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σε βλέπω για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο σημερα στα κεντρικα και μου ειπαν για Απομακρυσμενη Υποστηριξη απο βδομαδα.

Μεχρι τοτε μου ειπαν να κανω απεγκαταταση του store και εκ νεου εγκατασταση με καινουργια εκδοση μηπως φτιαξει.

Edited by pankro
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι σχεδόν καινούργιο ωστόσο η μπαταρία μου κρατάει μετα βίας 1 ημέρα.

Μπορώ να την αντικαταστήσω με μεγαλύτερη και εαν ναι με πια και απο που?

Ευχαριστώ!

Μολών Λαβέ
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με το store play τελικα λυθηκε.

Δεν βοηθησε ουτε η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων που εκανα

γιατι το ολο θεμα ηταν λιγο τρελο.

Το κινητο ηταν μια χαρα ολα λειτουργουσαν αριστα εκτος απο το store play

και αυτο οφειλονταν στον παροχο του ιντερνετ μου.

Πραγμα που δεν εχει ξανα συμβει απ΄ οτι μου ειπαν και samsung-wind.

Aπλως το πραγμα εγινε πιο δυσκολο γιατι οι τεχνικοι της wind ειναι τσακαλια

(οχι ολοι απλα επρεπε να μιλησω με καμια δεκαρια απο αυτους για να πετυχω εναν που να αξιζει).

ολοι η αλλη μου ελεγαν οτι δεν ειναι θεμα wind.

Ευχαριστω και παλι για την βοηθεια σας.

Τωρα μπορω να απολαυσω το κινητο μου. :):):lol::yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι σχεδόν καινούργιο ωστόσο η μπαταρία μου κρατάει μετα βίας 1 ημέρα.

Μπορώ να την αντικαταστήσω με μεγαλύτερη και εαν ναι με πια και απο που?

Ευχαριστώ!

 

Κάποιος, καμμιά ιδέα ? :(

Μολών Λαβέ
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι σχεδόν καινούργιο ωστόσο η μπαταρία μου κρατάει μετα βίας 1 ημέρα.

Μπορώ να την αντικαταστήσω με μεγαλύτερη και εαν ναι με πια και απο που?

Ευχαριστώ!

ο Smile10 σε πιο πάνω ποστ αναφέρει ότι περιμένει μια μπαταρία..... αν την έχει λάβει ας μας γράψει αν είναι εντάξει

Link to comment
Share on other sites

ο Smile10 σε πιο πάνω ποστ αναφέρει ότι περιμένει μια μπαταρία..... αν την έχει λάβει ας μας γράψει αν είναι εντάξει

 

ακομα δν μου εχει ερθει παιδια λογικα μεσα στην αλλη εβδομαδα θα εχει ερθει...και θα σας πω τι παιζει με την μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core Duos (I8262)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...