Jump to content

Samsung Galaxy Core Duos (I8262)


zio_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 430
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα μου ήρθε μήνυμα για αναβάθμιση λογισμικού την οποία έκανα μέσω wi-fi , παραξενεύτηκα επειδή έχω 20 μέρες περίπου το τηλέφωνο και είναι σχετικά καινούργια συσκευή
Link to comment
Share on other sites

τι αναβάθμιση ρε παιδί;

 

Αν θυμάμαι καλά έγραφε ''ενημέρωση λογισμικού '' την οποία και έκανα , έκανε επανεκκίνηση το τηλέφωνο και μου έγραψε '' ενημέρωση εγκατάστασης λογισμικού επιτυχής "

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά με ενδιαφέρει και εμένα το core το δικαρτο, μπορείτε να μου πείτε απο που μπορω να το παραγκηλω απο Ελλάδα: και αμα έχει ελληνικά; σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα απο εδω http://www.kaizershop.gr/Samsung_Galaxy_Core_Duos_I8262_White.

ναι εχει ελληνικα.

ειναι πολυ καλο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.

 

Καλησπέρα παιδιά υπάρχει και κάποιος οδηγός για root για το κινητό;;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Το sim selector το δουλεύω καιρό και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος. Πρέπει να μπεις στις ρυθμίσεις του και να επιλέξεις

Way to call: Mode 5

Delay: 0.40s (ο δημιουργός του λέει 1, αλλά και με 0,4 παίζει στα σίγουρα)

 

Το μόνο κακό που έχει, είναι ότι πρέπει να βάλεις ακριβώς τον αριθμό που θα καλέσεις. Για παράδειγμα, είναι διαφορετικός αριθμός ο "6912345678" από τον "+306912345678".

 

Όμως παίζει μια χαρά! του έχω βάλει και ένα φίλτρο και όταν ο αριθμός ξεκινάει από "2" (για τα σταθερά) να τα καλεί από τη μία κάρτα πάντα (έχω πρόγραμμα για απεριόριστα σταθερά).

 

ναι ισχύει αυτό που λες, το είδα στην πράξη. στις ρυθμίσεις στη διαχείριση καρτών λέει Δίκτυο υπηρεσίας δεδομένων. και έχω βάλει αυτήν που θέλω. αυτό σημαίνει ότι η άλλη δε θ απιάνει καθόλου ιντερνετ; γιατί στο τηλέφωνο κατάλαβα ότι όταν εμφανίζει στη μπάρα εργαλείων το εικονίδιο της μίας καρτούλας χρησιμοποιεί αυτήν. ε;

και ρωτάω αν ξεχαστω και έχω την άλλη κάρτα που έχω για κλήσεις και μπω σε κάποιο σάιτ, από πού θ αμπει;; δε θέλω να με χρεώσει κατά λάθος. θέλω να μπαίνει μόνο από τη μία;; μήπως μπερδεύομαι χωρίς λόγο;;

επίσης ξέρουμε καμιά εφαρμογούλα να μπορώ να ορίσω από πριν ποιους αριθμούς θα καλώ με τη μία και ποιούς με την άλλη;;

 

βρήκα αυτή την εφαρμογή "sim selector" για να ορίσω εξαρχής ποιες επαφές θα καλεί η κάθε κάρτα αλλά στο δικό μου τηλ δε δουλεύει.. αν κάποιος ενδιαφέρεται ας κάνει μια δοκιμή να μου πει, μήπως δεν κάνω κάτι σωστά.

Link to comment
Share on other sites

πωωωω φίλε μου είσαι τεράστιος!!!

 

το mode5 το είχα βρει. το άλλο με τους φιξ αριθμούς όμως που είπες δεν το είχα ψιλλιαστεί ότι θέλει τόσο ακριβώς!!

 

αν ξέρεις τι παίζει και με τις άλλες ρυθμίσεις δώσε μας τα φώτα σου σε παρακαλώ. τι είναι όλα τα άλλα που έχει στο σύστεμ κλπ.. Επίσης παρατήρησα ότι αν βγάλω το εικονιδιάκι από την μπάρα εργαλείων δε δουλεύει η εφαρμογή. σχετικά με το delay εγώ δ ετο είχα πειράξει και δούλευε κανονικά..

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα απο εδω http://www.kaizershop.gr/Samsung_Galaxy_Core_Duos_I8262_White.

ναι εχει ελληνικα.

ειναι πολυ καλο τηλεφωνο.

 

καλησπερα να ρωτησω και εγω κατι το κινητο καλυπτεται με εγγυηση απο την ελληνικη αντιπροσωπεια?και αν εχει η συσκευασια καρτα εγγυησης της samsung(ευρωπαικη)ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να ρωτησω και εγω κατι το κινητο καλυπτεται με εγγυηση απο την ελληνικη αντιπροσωπεια?και αν εχει η συσκευασια καρτα εγγυησης της samsung(ευρωπαικη)ευχαριστω

 

Ναι καλυπτεται απο Ευρωπη κανονικα.:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να ρωτησω και εγω κατι το κινητο καλυπτεται με εγγυηση απο την ελληνικη αντιπροσωπεια?και αν εχει η συσκευασια καρτα εγγυησης της samsung(ευρωπαικη)ευχαριστω

 

η αποδειξη που πηρα γραφει επανω το IMEI.κατι αλλο δεν ειχε.μονο αποδειξη.

τους ρωτησα εχει εγγυηση?και μου λενε ναι για 2 χρονια.

δηλ λεω αν παθει κατι που το στελνω?

μου λεει ή το στελνεις εσυ με κουριερ στη σαμσουνγκ ή το φερνεις σε εμας και το στελνουμε εμεις. κατι αλλο δε ρωτησα.

αυτα μου ειπαν αυτα σου λεω :):)

παντως το τηλ παει σφαιρα...πολυ καλο για τα λεφτα του.

 

παρηγγειλα και αυτη τη μπαταρια φορτιστη http://www.ebay.co.uk/itm/350914641752?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

οταν ερθει θα σας πω εντυπωσεις

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω θα συμφωνησω οτι το τηλεφωνο ειναι ενα μικρο διαμαντακι που περναει απαρατηρητο μπροστα στα πολυδιαφημισμενα. ειναι πραγματικα πολυ αξιολογο. Κι απο μπαταρια κι απο αποκριση..σε ολα..

Κι εμενα το μαγαζι που το πηρα το ιδιο μου ειπε.ευχομαι ωστοσο να μη χρειαστει να το ανακαλυψω.

Αυτη η μπαταρια τι διαφορςτικο εχει; ειναι προσθετη ή απλα μεγαλυτερη;

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω θα συμφωνησω οτι το τηλεφωνο ειναι ενα μικρο διαμαντακι που περναει απαρατηρητο μπροστα στα πολυδιαφημισμενα. ειναι πραγματικα πολυ αξιολογο. Κι απο μπαταρια κι απο αποκριση..σε ολα..

Κι εμενα το μαγαζι που το πηρα το ιδιο μου ειπε.ευχομαι ωστοσο να μη χρειαστει να το ανακαλυψω.

Αυτη η μπαταρια τι διαφορςτικο εχει; ειναι προσθετη ή απλα μεγαλυτερη;

 

καλημερα ξερετε αν παρω τηλεφωνο την samsung και τους πω το imei της συσκευης θα μου πουνε αν καλυπτεται απο την εγγυηση τους?ευχαριστω και καλοδουλευτο

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ξερετε αν παρω τηλεφωνο την samsung και τους πω το imei της συσκευης θα μου πουνε αν καλυπτεται απο την εγγυηση τους?ευχαριστω και καλοδουλευτο

 

Αν ειναι ευρωπαικο θα το εχουν καταχωρημενο και θα καλυπτεται. Αν ειναι απο Ασια κ.λ.π θα σου πουν δεν το εχουν καταχωρημενο και δεν καλυπτεται απο τη Samsung Hellas.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αφου δεν εχει εισαχθει το δικαρτο απο τη samsung hellas, πως θα εχετε εγγυηση στην Ελλαδα ακομα και αν προοριζεται για την Ευρωπη; Φυσικα και δεν θα εχετε εγγυηση. Μην ακουτε τα παραμυθια των καταστηματαρχων. Να πουλησουν θελουν και θα σου πουν οτι εχεις εγγυηση και θα ριξουν την ευθυνη στη samsung hellas ενω αυτη δεν εισαγει καλα καλα το προιον.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αφου δεν εχει εισαχθει το δικαρτο απο τη samsung hellas, πως θα εχετε εγγυηση στην Ελλαδα ακομα και αν προοριζεται για την Ευρωπη; Φυσικα και δεν θα εχετε εγγυηση. Μην ακουτε τα παραμυθια των καταστηματαρχων. Να πουλησουν θελουν και θα σου πουν οτι εχεις εγγυηση και θα ριξουν την ευθυνη στη samsung hellas ενω αυτη δεν εισαγει καλα καλα το προιον.

 

Επειδη δεν το πιστευεις απ οτι βλεπω παρε τηλ στη samsung να το διαπιστωσεις και μονος σου. Εγω το πρωτο note που ειχα που εγραφε στην αποδειξη Κορεα εκανα μια βλακεια και χαλασα τα pin της sim card. Το πηγα στη smartec Χαιδαριου που ειναι αντιπροσωπος της samsung hellas και με την αποδειξη μου εκαναν αντικατασταση την κεντρικη πλακετα δωρεαν λογω εγγυησης που ειχε κοστος 200 ευρω.:D

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν το πιστευεις απ οτι βλεπω παρε τηλ στη samsung να το διαπιστωσεις και μονος σου. Εγω το πρωτο note που ειχα που εγραφε στην αποδειξη Κορεα εκανα μια βλακεια και χαλασα τα pin της sim card. Το πηγα στη smartec Χαιδαριου που ειναι αντιπροσωπος της samsung hellas και με την αποδειξη μου εκαναν αντικατασταση την κεντρικη πλακετα δωρεαν λογω εγγυησης που ειχε κοστος 200 ευρω.:D

 

Απο τη στιγμη που δεν το εισαγει πως θα σου αντικαταστησουν το κινητο σε περιπτωση προβληματος;

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που δεν το εισαγει πως θα σου αντικαταστησουν το κινητο σε περιπτωση προβληματος;

 

να πω την αληθεια το σκεφτηκα και εγω αυτο αλλα οχι οταν το αγορασα για να το ρωταγα στο μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το έξεις πρόβλημα έχω to galaxy core duos I8262 και δεν μπορώ με κανέναν τρόπο να μετακινήσω καμιά εφαρμογή στην κάρτα sd.

Στις ρύθμισης - διαχείριση εφαρμογών δεν υπάρχει η επιλογή μετακίνηση στην κάρτα sd.

Η συσκευή είναι root και έχω δοκιμάσει πάρα πολλές εφαρμογές για αυτήν τι δουλειά άλλα δεν μπορούν να κάνουν μετακινήσει.

Με titanium backup ενώ λέει ότι η μετακίνηση έγινε με επιτυχία όταν κλίνω το πρόγραμμα και το ανοίγω πάλι η εφαρμογή είναι και πάλη στην συσκευή.

Μια άλλη εφαρμογή η link2sd μου γράφει πως (η συσκευή σας έχει ένα πρωτεύον εξωτερικό διαμέρισμα το οποίο εξομοιώνετε από την εσωτερική μνήμη) και γι' αυτό δεν γίνεται.

Ξέρει κάποιος να μου πει τι μπορώ να κάνω???

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εικόνα, αλλά δε νομίζω να παίζει και κάτι επιπλέον.

 

Όντως, αν βγάλεις το εικονίδιο, δεν παίζει καθόλου. Για μένα θα ήταν άψογη η εφαρμογή, αν έπαιρνε ολόκληρη την επαφή και δεν πληκτρολογούσες ένα-ένα τα ψηφία, ή ακόμα καλύτερα, αν έπαιρνε ολόκληρη ομάδα επαφών ;)

 

πωωωω φίλε μου είσαι τεράστιος!!!

 

το mode5 το είχα βρει. το άλλο με τους φιξ αριθμούς όμως που είπες δεν το είχα ψιλλιαστεί ότι θέλει τόσο ακριβώς!!

 

αν ξέρεις τι παίζει και με τις άλλες ρυθμίσεις δώσε μας τα φώτα σου σε παρακαλώ. τι είναι όλα τα άλλα που έχει στο σύστεμ κλπ.. Επίσης παρατήρησα ότι αν βγάλω το εικονιδιάκι από την μπάρα εργαλείων δε δουλεύει η εφαρμογή. σχετικά με το delay εγώ δ ετο είχα πειράξει και δούλευε κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το έξεις πρόβλημα έχω to galaxy core duos I8262 και δεν μπορώ με κανέναν τρόπο να μετακινήσω καμιά εφαρμογή στην κάρτα sd.

Στις ρύθμισης - διαχείριση εφαρμογών δεν υπάρχει η επιλογή μετακίνηση στην κάρτα sd.

Η συσκευή είναι root και έχω δοκιμάσει πάρα πολλές εφαρμογές για αυτήν τι δουλειά άλλα δεν μπορούν να κάνουν μετακινήσει.

Με titanium backup ενώ λέει ότι η μετακίνηση έγινε με επιτυχία όταν κλίνω το πρόγραμμα και το ανοίγω πάλι η εφαρμογή είναι και πάλη στην συσκευή.

Μια άλλη εφαρμογή η link2sd μου γράφει πως (η συσκευή σας έχει ένα πρωτεύον εξωτερικό διαμέρισμα το οποίο εξομοιώνετε από την εσωτερική μνήμη) και γι' αυτό δεν γίνεται.

Ξέρει κάποιος να μου πει τι μπορώ να κάνω???

Με το Link2sd δουλευει πολυ καλα εφοσων εισαι Root απλα πρεπει να χωρισεις την καρτα σε δυο διαμερισματα (partition )Fat32( Primary και τα δυο )με το MiniTool Partition Wizard Home Edition (οταν το link2sd ανοιξει τις εφαρμογες δεν παταμε Μετακινηση σε SD αλλα παταμε Συνδεση)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .

Σήμερα ξαφνικά δεν υπάρχουν οι φωτογραφίες που είχα τραβήξει με την κάμερα του κινητού . Τα παιδιά δεν το έχουν πειράξει , τι μπορεί να έχει συμβεί ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .

Σήμερα ξαφνικά δεν υπάρχουν οι φωτογραφίες που είχα τραβήξει με την κάμερα του κινητού . Τα παιδιά δεν το έχουν πειράξει , τι μπορεί να έχει συμβεί ?

Αν αποθηκεύεις στην κάρτα SD και είναι 32 GB υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας ακόμα και συμβαίνουν διάφορα παράξενα αλλάξεις κάρτα έως 16 GB …αν είναι μικρότερη δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core Duos (I8262)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...