Jump to content

Samsung Galaxy Core Duos (I8262)


zio_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό παίρνει microSIM οπότε πήγαινε σε ένα υποκατάστημα του πάροχου που είσαι για να σου κόψουν την SIM.

Αν θες καινούργια microSIM μπορείς να πάρεις με 5€.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 430
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βοήθεια!

Επέλεξα να γίνει εγκατάσταση ενημερώσεων, το τηλέφωνο έκανε επανεκκίνηση, έσβησε, έγραψε στο κέντρο της οθόνης SAMSUNG, και έκτοτε δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα (εδώ και μισή ώρα τουλάχιστον). Γράφει απλώς SAMSUNG. Σκέφτηκα να βγάλω τη μπαταρία αλλά δε μου φαίνεται και πολύ καλή ιδέα.

Καμιά πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Κράτα πατημένο το Power Button μέχρι να κάνει επανεκκίνηση και δώσε του λίγη ώρα για να ανοίξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια!

Επέλεξα να γίνει εγκατάσταση ενημερώσεων, το τηλέφωνο έκανε επανεκκίνηση, έσβησε, έγραψε στο κέντρο της οθόνης SAMSUNG, και έκτοτε δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα (εδώ και μισή ώρα τουλάχιστον). Γράφει απλώς SAMSUNG. Σκέφτηκα να βγάλω τη μπαταρία αλλά δε μου φαίνεται και πολύ καλή ιδέα.

Καμιά πρόταση;

Αν δεν υπάρχει άλλος τρόπος επανεκκινήσεις βγαλτην την μπαταρία και ξανανοιξετο ….τώρα αν δεν ανοίγει ξανά κάτι έγινε με την αναβάθμιση ………και πρέπει να ξαναπεράσεις την stock rom

Link to comment
Share on other sites

Κράτα πατημένο το Power Button μέχρι να κάνει επανεκκίνηση και δώσε του λίγη ώρα για να ανοίξει.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

 

Αν δεν υπάρχει άλλος τρόπος επανεκκινήσεις βγαλτην την μπαταρία και ξανανοιξετο ….τώρα αν δεν ανοίγει ξανά κάτι έγινε με την αναβάθμιση ………και πρέπει να ξαναπεράσεις την stock rom

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Η αλήθεια είναι πως είμαι άσχετος και πανικοβλήθηκα. Το θέμα λύθηκε. Ελπίζω να μη χρειαστεί να μάθω τι είναι η stock rom.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θέλω να ρωτησω αμα το κινητό έχει κανένα θέμα με τη οθόνη του;; γιατί διάβασα οτι το μονοκαρτο έχει ενα μικρο θεμα με τη οθόνη του καμια φορά,αυτό είναι και στο δυκαρτο;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Εδώ και μια εβδομάδα έχω στην κατοχή μου το GT-I8262.

Το έκανα Root αλλά αντιμετωπίζω ένα θέμα που με επηρεάζει λίγο στην καθημερινή χρήση της συσκευής.

Το πρόβλημα ειναι οτι στον πίνακα ειδοποιήσεων εκει που δείχνει τις κάρτες SIM και στην οθόνη ξεκλειδώματος μου γράφει και στις δυο τον ίδιο

παροχο(Π.χ WIND). Δεν ξέρω τι να κάνω.

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα, η αν υπάρχει κάποια λύση για το συγκεκριμένο θέμα ???

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Εδώ και μια εβδομάδα έχω στην κατοχή μου το GT-I8262.

Το έκανα Root αλλά αντιμετωπίζω ένα θέμα που με επηρεάζει λίγο στην καθημερινή χρήση της συσκευής.

Το πρόβλημα ειναι οτι στον πίνακα ειδοποιήσεων εκει που δείχνει τις κάρτες SIM και στην οθόνη ξεκλειδώματος μου γράφει και στις δυο τον ίδιο

παροχο(Π.χ WIND). Δεν ξέρω τι να κάνω.

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα, η αν υπάρχει κάποια λύση για το συγκεκριμένο θέμα ???

 

Ευχαριστω!

Πήγαινε Ρυθμίσεις /Διαχείριση καρτών sim ….πάτα πάνω εκεί που λέει Sim1 η 2 και άλλαξε το όνομα στην sim που θέλεις

Link to comment
Share on other sites

γειας

νεος κατοχος και εγω του core ,και πρωτη επαφη με smartphone ,η απορια μου ειναι η εξης :τι ρυθμισεις χρειαζεται για να εχω mobile ιντερνετ; εχω ενεργοποιημενη την κινηση δεδομενων και στις δυο καρτες αλλα....

οι καρτες ειναι whats up και wind

ευχαριστω

 

whatsup το ελυσα τοθεμα παιρνοντας τηλ στο 13838 για την αλλη καρτα wind okτις βρηκα ...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!! Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το κινητάκι θέλω να μου πείτε την γνώμη σας...

Έχει ελληνικό μενού και ελληνικό πληκτρολόγιο;;

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμίσεις /Διαχείριση καρτών sim ….πάτα πάνω εκεί που λέει Sim1 η 2 και άλλαξε το όνομα στην sim που θέλεις

 

@kostas47y

http://s30.postimg.org/6tzyluact/Screenshot_2013_12_09_21_40_18.jpg http://s21.postimg.org/kh3n6iyn7/Screenshot_2013_12_09_21_33_31.jpg

 

Όπως θα δεις και στις φωτο. γράφει μόνο τον ένα πάροχο και για τις δυο SIM.

Φυσικά έχω κάνει και την αλλαγή ονομασίας όπως μου είπες, αλλά δεν αλλάζει κάτι.

Βασικά δεν μπορώ να καταλάβω τι να φταίει.

Μόλις του κάνω factory reset, ερχετε κανονικά στα ίσια του. Μετά μόλις βγει εκτός δικτύου μια απο τις δυο SIM,

ξαναγίνεται όπως φαίνεται στις φωτο.

 

Κάποια λύση ???

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζω και εγω ενα κουφο πρόβλημα και δεν μπορω να καταλαβω τι γίνεται .Το κινητο το εχω 15 μερες και στην αρχη του εβαλα μια καρτα vodafon για τις δοκιμες και μετα για μονιμα δυο cosmote μια συνδεση και μια watsup .Χτες λοιπον παιρνω απο αλλο τηλ τον αριθμο της καρτας vodafon και χτυπαγε το τηλεφωνο μου και η καρτα ηταν στο τσαντακι μου μετα πηρα και τα αλλα δυο νουμερα της cosmote και το τηλεφωνο μου χτύπαγε κανονικα .Μπορει κάποιος να μου πει τι γίνεται ; :love::love:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

καποιον φορτιστη αυτοκινητου εχετε να μου προτεινετε ;;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζω και εγω ενα κουφο πρόβλημα και δεν μπορω να καταλαβω τι γίνεται .Το κινητο το εχω 15 μερες και στην αρχη του εβαλα μια καρτα vodafon για τις δοκιμες και μετα για μονιμα δυο cosmote μια συνδεση και μια watsup .Χτες λοιπον παιρνω απο αλλο τηλ τον αριθμο της καρτας vodafon και χτυπαγε το τηλεφωνο μου και η καρτα ηταν στο τσαντακι μου μετα πηρα και τα αλλα δυο νουμερα της cosmote και το τηλεφωνο μου χτύπαγε κανονικα .Μπορει κάποιος να μου πει τι γίνεται ; :love::love:

 

θα τρελαθούμε... μήπως οι εταιρείες έχουν ενωποιήσει τα σήματά τους και μας δουλεύουν;; :p :lol:

 

αλλά να ναι η κάρτα στο τσαντάκι και να χτυπάει το τηλέφωνο... δε μοιάζει δυνατόν!!

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζω και εγω ενα κουφο πρόβλημα και δεν μπορω να καταλαβω τι γίνεται .Το κινητο το εχω 15 μερες και στην αρχη του εβαλα μια καρτα vodafon για τις δοκιμες και μετα για μονιμα δυο cosmote μια συνδεση και μια watsup .Χτες λοιπον παιρνω απο αλλο τηλ τον αριθμο της καρτας vodafon και χτυπαγε το τηλεφωνο μου και η καρτα ηταν στο τσαντακι μου μετα πηρα και τα αλλα δυο νουμερα της cosmote και το τηλεφωνο μου χτύπαγε κανονικα .Μπορει κάποιος να μου πει τι γίνεται ; :love::love:

 

Ενδεχομένως, να είχες ενεργοποιήσει την επιλογή για Μόνιμη ενεργοποίηση διπλής SIM, που κάνει προώθηση της μίας κάρτας στην άλλη. Βάλε την SIM της Vodafon σε ένα κινητό, και δες αν κάνει προώθηση κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρονια πολλα! ηθελα να ρωτησω αν το τηλεφωνο κανει βιντεοκληση μεσω παρόχου με 3g. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρονια πολλα! ηθελα να ρωτησω αν το τηλεφωνο κανει βιντεοκληση μεσω παρόχου με 3g. ευχαριστω
Και βέβαια κάνει (τουλάχιστον απο την sim1 που εχω δοκιμάσει.).
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλη χρονιά ...εχει καποιος ρυθμισεις για mms vodafone χωρις να χρεωνετε δεδομενα κινητης τηλεφωνιας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

Όποιος αντιμετώπιζε πρόβλημα με την σύνδεση σε router της HOL ή κάποιο άλλο ας δοκιμάσει να κάνει μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Κατατύχη το έκανα και όταν επέλεξα δίκτυο στην αρχή για να κάνω σύνδεση στο Gmail, συνδέθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ..ενω πρωτα οταν εβγαζα την μπαταρια δεν εχανα την ημερομηνια και την ωρα ...τωρα μωλις βγαλω την μπαταρια αυτοματως χανωνται ολα και γυριζει στο 2012...

( Καποια λυση για τα MMS που εχω ποιο πανω )

Link to comment
Share on other sites

μηπως υπαρχει καποιο προγραμα που να λεει τα ονοματα που με καλουν οταν με καλουν

Αν ενοεις για σταθερα που δεν ειναι στις επαφες σου

Ενα ειναι αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.theengineer.greekcallerid&hl=el

και ενα δευτερο https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.callerid&hl=el

Edited by kostas47y
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες μπαταρίες από Κίνα για το Core i8262.... αν και γράφει πάνω Core I8262 είναι μεγαλύτερες 65mm X 52mm ενώ η δικιά του είναι 58,5mm X 46mm …Ξέρει κανείς για ποιο Τηλέφωνο είναι μήπως μπορέσω να τις δώσω πουθενά ;;;
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο επαθα και εγω με τη μπαταρια...και πες πες πες ο κινεζος τελικα δεχτηκα να μου δωσει το 50%πισω και κρατησα τη μπαταρια.:mad:

ξεχασα να σας το γραψω ο βλακας...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα

 

Εδώ και μια εβδομάδα έχω στην κατοχή μου το GT-I8262.

Το έκανα Root αλλά αντιμετωπίζω ένα θέμα που με επηρεάζει λίγο στην καθημερινή χρήση της συσκευής.

Το πρόβλημα ειναι οτι στον πίνακα ειδοποιήσεων εκει που δείχνει τις κάρτες SIM και στην οθόνη ξεκλειδώματος μου γράφει και στις δυο τον ίδιο

παροχο(Π.χ WIND). Δεν ξέρω τι να κάνω.

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα, η αν υπάρχει κάποια λύση για το συγκεκριμένο θέμα ???

 

Ευχαριστω!

 

το ιδιο κανει και το δικο μου.δεν ειναι root.αλλα δεν με προβληματιζει ιδιαιτερα.

παντως στην αρχη εγραφε βονταφον η μια κοσμοτε η αλλη.ξαφνικα γραφουν και οι 2 καρτες βονταφον.τι να πω!

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο επαθα και εγω με τη μπαταρια...και πες πες πες ο κινεζος τελικα δεχτηκα να μου δωσει το 50%πισω και κρατησα τη μπαταρια.:mad:

ξεχασα να σας το γραψω ο βλακας...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το ιδιο κανει και το δικο μου.δεν ειναι root.αλλα δεν με προβληματιζει ιδιαιτερα.

παντως στην αρχη εγραφε βονταφον η μια κοσμοτε η αλλη.ξαφνικα γραφουν και οι 2 καρτες βονταφον.τι να πω!

 

 

Αυτό που έχω διαπιστώσει, είναι οτι κάτι παίζει με την Cosmote.

Τώρα εχω Vodafone και Wind και μέχρι στιγμής όλα οκ.

Μόλις βάζω Cosmote με μια από τις άλλες δυο, κάνει τα ίδια.

Άβυσσος το "μυαλό" του android.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core Duos (I8262)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...