Jump to content

Samsung Galaxy Core Duos (I8262)


zio_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η καλυτερη λυση νομιζω πως ειναι να το δει η αντιπροσωπεια.

Δεν το πας μια βολτα να το δουν η αν θες γινεται και με απομακρισμενη βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 430
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ακριβως το ιδιο

kostas47y ... εσένα σου κάνει μεταφορά εφαρμογών και παιχνιδιών στην κάρτα sd ;;; γιατί εμένα δεν μου έχει αυτή την επιλογή ...

Link to comment
Share on other sites

kostas47y ... εσένα σου κάνει μεταφορά εφαρμογών και παιχνιδιών στην κάρτα sd ;;; γιατί εμένα δεν μου έχει αυτή την επιλογή ...

Δεν κανει μεταφορα στην SD γι αυτο δεν το εχει ....μπορεις μονο αν το κανεις root ..με το Link2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το συγκεκριμένο τηλ το πήρε μια φίλη μου και της κάνει πολλά κολλήματα Τελευταία. Πχ αν πάει να γράψει με το πληκτρολόγιο καθυστερεί να γράψει το πρώτο γράμμα,επίσης οτιδήποτε πας να ανοίξεις καθυστερεί,κάνει lag. Τι λέτε να φταίει? Με το clean master δείχνει 70% ram. Τρώει Πολύ για αυτό κολλάει τόσο?
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

ειμαι κατοχοσ ενος samsung galaxy core duos 8262 και μου εμφανιζει ενα ενοχλητικο μηνυμα αρκετα συχνα.το μηνυμα αναφερει:ούπς παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη λήψη φωνητικού μηνύματος. δοκιμάστε ξανά.τι κανω για να μην ξαναεμφανιστει;ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το συγκεκριμένο τηλ το πήρε μια φίλη μου και της κάνει πολλά κολλήματα Τελευταία. Πχ αν πάει να γράψει με το πληκτρολόγιο καθυστερεί να γράψει το πρώτο γράμμα,επίσης οτιδήποτε πας να ανοίξεις καθυστερεί,κάνει lag. Τι λέτε να φταίει? Με το clean master δείχνει 70% ram. Τρώει Πολύ για αυτό κολλάει τόσο?

 

Πιθανότερο είναι να ευθύνεται κάποια εφαρμογή για το lag παρά το πόση μνήμη είναι δεσμευμένη.. Και στο λέει κάποιος που έχει Note 3 που χρησιμοποιεί 2,2 από τα 2,7 gb μνήμης και δεν βλέπει κανένα κόλλημα στη συσκευή του :)

 

Να ρωτησω κατι ρε παιδια σχετικά με το ρουταρισμα!Γενικά τι πλεονεκτήματα σου δινει?Και δευτερον πώς το κανεις?

 

Εδώ είσαι.. Διάβασε το συγκεκριμμένο ποστ, δες αν όντως χρειάζεσαι το root και τη διαδικασία τη βρίσκουμε ;)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ειμαι κατοχοσ ενος samsung galaxy core duos 8262 και μου εμφανιζει ενα ενοχλητικο μηνυμα αρκετα συχνα.το μηνυμα αναφερει:ούπς παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη λήψη φωνητικού μηνύματος. δοκιμάστε ξανά.τι κανω για να μην ξαναεμφανιστει;ευχαριστω.

 

Για αρχή θα σου συνιστούσα να κάνεις μία εκκαθάριση της εφαρμογής πηγαίνοντας στις Ρυθμίσεις - Διαχείριση Εφαρμογών - τέρμα δεξιά στην καρτέλα Όλα και να ψάξεις την ανάλογη εφαρμογή (δεν γνωρίζω πως το έχει γραμμένο η Samsung στα ελληνικά, αν βρεις κάτι σε τηλεφωνητής, voicemail, φωνητική κλήση κάνε εκκαθάριση δεδομένων).

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή θα σου συνιστούσα να κάνεις μία εκκαθάριση της εφαρμογής πηγαίνοντας στις Ρυθμίσεις - Διαχείριση Εφαρμογών - τέρμα δεξιά στην καρτέλα Όλα και να ψάξεις την ανάλογη εφαρμογή (δεν γνωρίζω πως το έχει γραμμένο η Samsung στα ελληνικά, αν βρεις κάτι σε τηλεφωνητής, voicemail, φωνητική κλήση κάνε εκκαθάριση δεδομένων).

τι εκανα εχει ενα 's voice' και ενα 'εγγραφη φωνης'εκανα εκαθαριση κααι στα 2..τιποτα αλλο?

Link to comment
Share on other sites

τι εκανα εχει ενα 's voice' και ενα 'εγγραφη φωνης'εκανα εκαθαριση κααι στα 2..τιποτα αλλο?

νομιζω το βρηκα για οποιον εχει παρομοιο προβλημα το προβλημα σχετιζεται με το viber.ειτε λοιπον το κανουμε απεγκατασταση ειτε καθαριζουμε το ιστορικο ολων των μυνηματων απο τις ρυθμησεις. http://androidforums.com/samsung-galaxy-s3/812519-oops-error-has-occurred-while-trying-download-voice-message-please-try-again.html thanks anyway

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότερο είναι να ευθύνεται κάποια εφαρμογή για το lag παρά το πόση μνήμη είναι δεσμευμένη.. Και στο λέει κάποιος που έχει Note 3 που χρησιμοποιεί 2,2 από τα 2,7 gb μνήμης και δεν βλέπει κανένα κόλλημα στη συσκευή του :)

 

 

 

Εδώ είσαι.. Διάβασε το συγκεκριμμένο ποστ, δες αν όντως χρειάζεσαι το root και τη διαδικασία τη βρίσκουμε ;)

Καλησπέρα. Μάλλον είχες δίκιο φίλε γιατί μόλις πέταξα το cm security που είχε βάλει για προστασία καλυτερεψε αρκετά! Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξερει κανεις παιδια αν υπαρχει επιλογη να διαλεξεις σε μνημη συσκευεις ή καρτα SD??? γιαιτι θελω να αποθηκευονται οι εφαρμογες μου στην καρτα SD κ το κινητο τα αποθηκευει στην μνημη της συσκευεις
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις παιδια αν υπαρχει επιλογη να διαλεξεις σε μνημη συσκευεις ή καρτα SD??? γιαιτι θελω να αποθηκευονται οι εφαρμογες μου στην καρτα SD κ το κινητο τα αποθηκευει στην μνημη της συσκευεις

 

Ακόμη δεν κατάφερα ούτε να τις εγκαταστήσω, ούτε καν να τις μεταφέρω στην sd. Όχι και ότι το πολυπροσπάθησα βέβαια, αλλά 2-3 εφαρμογές που δοκίμασα, δεν δουλεύουν στο συγκεκριμένο κινητό (root)...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις Android συσκευές, οι εφαρμογές αποθηκεύονται στη μνήμη του τηλεφώνου και όχι στην κάρτα μνήμης. Μόνο αν ξέρεις να ρουτάρεις τη συσκευή.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις παιδια αν υπαρχει επιλογη να διαλεξεις σε μνημη συσκευεις ή καρτα SD??? γιαιτι θελω να αποθηκευονται οι εφαρμογες μου στην καρτα SD κ το κινητο τα αποθηκευει στην μνημη της συσκευεις

οπως σου ειπε και ο φιλος Elephant ...μπορεις μονο αν το κανεις root ..με το Link2SD

Edited by kostas47y
Link to comment
Share on other sites

οπως σου ειπε και ο φιλος Elephant ...μπορεις μονο αν το κανεις root ..με το Link2SD

 

To Link2SD, εκτός από root, θέλει ext2/3 partition στην sd για να δουλέψει, σύμφωνα με την περιγραφή του. Δεν το δοκίμασα...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

To Link2SD, εκτός από root, θέλει ext2/3 partition στην sd για να δουλέψει, σύμφωνα με την περιγραφή του. Δεν το δοκίμασα...

Εγω το εχω δοκομασει και δουλευει αψογα... εφοσων εισαι Root απλα πρεπει να χωρισεις την καρτα σε δυο διαμερισματα (partition )Fat32( Primary και τα δυο )με το MiniTool Partition Wizard Home Edition ..αν ειναι 8 GB κανε ενα 6 και ενα 2... (οταν το link2sd ανοιξει τις εφαρμογες δεν παταμε Μετακινηση σε SD αλλα παταμε Συνδεση)

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω δοκομασει και δουλευει αψογα... εφοσων εισαι Root απλα πρεπει να χωρισεις την καρτα σε δυο διαμερισματα (partition )Fat32( Primary και τα δυο )με το MiniTool Partition Wizard Home Edition ..αν ειναι 8 GB κανε ενα 6 και ενα 2... (οταν το link2sd ανοιξει τις εφαρμογες δεν παταμε Μετακινηση σε SD αλλα παταμε Συνδεση)

 

Όπως είπα, δεν το έχω δοκιμάσει, ούτε το χρειάζομαι, προς το παρόν τουλάχιστον. Απλά το ανέφερα για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων ο φίλος παραπάνω.

Από την περιγραφή της εφαρμογής : "Link2SD Plus can move app's private data files if you have a non-FAT partition".

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
To αγόρασα με τις 2 κάρτες sim για 2ο κινητό....Είναι ωραιότατο φίλοι....δεν πίστευα πως θα λειτουργούσε ομαλά....μπράβο στην σαμυ
Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το κινητό εδώ και 1 μήνα περίπου και είμαι πολύ ευχαριστημένος ! Πριν είχα το core το μονόκαρτο και αυτό εδώ είναι επίσης πολύ αξιόλογο.

 

Μία ερώτηση : Πώς μπορώ να κάνω τα εξής :

 

1. Απεγκατάσταση των offline recognition files του Google Voice Search

2. Απεγκατάσταση των updates για Google Search και Google Voice Search

 

Θέλω η συσκευή να είναι "καθαρή" από τα παραπάνω για να τα εγκαταστήσω από την αρχή.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας!

Έχω εχα samsung core duos το οποίο μέχρι και σήμερα λειτουργούσε απροβληματιστα.

Σήμερα το πρωί, για λόγο που μου διαφεύγει, δεν δέχεται εισερχομενες κλήσεις δηλαδή το τηλέφωνο κάνει αποριπτει τις κλήσεις σαν να είναι busy.

Σημείωνω ότι έχω γεμίσει την μνήμη του με φωτογραφίες και μου έχει βγάλει μήνυμα system is running out of space. Υπάρχει περίπτωση να είναι από αυτό και εάν όχι πως διορθώνεται?

Σας ευχαριστώ!

Μολών Λαβέ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θα ηθελα να αλλαξω την μπαταρια του κινητου μου γιατι τωρα τελευταια με σχεδον καθολου χρηση μου βγαζει με το ζορι μιση μερα .... ξερει καποιος ποια ειναι καλη για να αγορασω για το συγκεκριμενο μοντελο και εννοειται μεγαλυτερη απο την 1800ma που προσφερει η sasmung !.? Ευχαριστω εκ των προτερων !
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θα ηθελα να αλλαξω την μπαταρια του κινητου μου γιατι τωρα τελευταια με σχεδον καθολου χρηση μου βγαζει με το ζορι μιση μερα .... ξερει καποιος ποια ειναι καλη για να αγορασω για το συγκεκριμενο μοντελο και εννοειται μεγαλυτερη απο την 1800ma που προσφερει η sasmung !.? Ευχαριστω εκ των προτερων !

Πιγενε λιγο πιο πισω στην 20 και 22 σελιδα κατι θα βρεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δύο ερωτήσεις, απλές νομίζω :

 

1. Στο αρχείο των κλήσεων, πώς ορίζω να μην εμφανίζονται τα εισερχόμενα μυνήματα, παρά μόνον οι τηλεφωνικές κλήσεις ;

2. Ενώ όταν συνδέομαι σε δίκτυο Wi-Fi η σύνδεση είναι ταχύτατη, όταν συνδέομαι στο δίκτυο internet της Vodafone, πηγαίνει απελπιστικά αργά. Σημειωτέον η κάρτα της Vodafone είναι στη "γρήγορη" θέση, αυτή που υποστηρίζει 3G-4G. Παίζει ρόλο το σήμα που έχει γενικότερα η Vodafone στην περιοχή, καθώς γενικά είναι πολύ ασθενέστερο από αυτό της Cosmote (η άλλη κάρτα που είναι επάνω).

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω το core duos και δεν μου παιζει αρχεια MP4!!! Δοκιμασα να τα ανοιξω με ΜΧ player αλλα τα παιζει σε slow motion!!! Εχει να προτεινει κανεις καμια εφαρμογη η καποια αναβαθμιση στο λογισμικο????Εχω ξενερωσει φουλ γιατι εδωσα 150 ευρω για κινητο που δεν παιζει Mp4 και της αδερφης μου με 100 τα παιζει.....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core Duos (I8262)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...