Jump to content

iOS 7


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς πρέπει να επικοινωνήσεις με τον άνθρωπο που στο πούλησε ο οποίος πρέπει να επικοινωνήσει με την Apple για να απενεργοποιήσουν εκείνοι το κλείδωμα συσκευής. Αυτό θα έπρεπε να το είχε κάνει ο ίδιος πριν στο πουλήσει για να μην αντιμετωπίζεις τέτοια προβλήματα!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 301
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς πρέπει να επικοινωνήσεις με τον άνθρωπο που στο πούλησε ο οποίος πρέπει να επικοινωνήσει με την Apple για να απενεργοποιήσουν εκείνοι το κλείδωμα συσκευής. Αυτό θα έπρεπε να το είχε κάνει ο ίδιος πριν στο πουλήσει για να μην αντιμετωπίζεις τέτοια προβλήματα!

 

Ίσως το αγόρασες από άλλον και όχι τον ιδιοκτήτη, αν το πούλησε ο ιδιοκτήτης θα έπρεπε ο ίδιος να το βγάλει από το λογαριασμό του. Τώρα φίλε μου σου είναι άχρηστο. Δες στο YouTube video για κλειδωμένα αλλά και πάλι αν άνοιξη δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις.

 

Νέα για όποιον θέλει να ασχοληθεί..

http://www.gsmarena.com/evasi0n7_the_untethered_ios_7_jailbreak_goes_live-news-7410.php

Edited by manolis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα!

Εχω το 5s εδω και δυο μηνες, χτες κατεβασα την εφαρμογη battery doctor και γραφει οτι χρησιμοποιειται το 88% της μνημης και να γινει reallocate. Θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει τι ειναι αυτο;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορουμε να βλεπουμε το cycle count της μπαταριας χωρις jb?

 

Check iPad iPhone battery charge cycle count without jailbreaking

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονια ! Όσον αφορά τα iPhone 4S, χρησιμοποιώ το ios7σχεδον απο τοτε που κυκλοφόρησε και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με το wifi ... Υπάρχει περίπτωση να εμφανιστεί κάποιο πρόβλημα αργότερα ;;
Link to comment
Share on other sites

Χθες δοκίμασα να στείλω κατι αρχεία μέσω AirDrop απο το iPad στο iPhone 5 με 7.0.4 και τα δυο. Αρνήθηκαν πεισματικά και οι δυο συσκευές να βρουν η μια την άλλη. Παλαιότερα δεν είχα θέμα. Έχει κανείς καμία λύση; Έκανα hard reset και στα δυο αλλά τίποτα.

 

Edit : μετά από επαναφορά και set up as new και στα δυο δούλεψε. Μάλλον στο iPad air υπήρχε το κόλλημα.

Edited by giannisk82
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Όχι.

........

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εδω και 2 μερες δεν ανοιγει το game center.βγαζει ασπρο φοντο και δεν εμφανιζει τιποτα.οχι οτι με καιει (asphalt 8 εχω και μονο αυτο εμφανιζεται στο multiplayer) αλλα λεω μπας και τρεχει κατι.

Ipad mini ios 7.0.4

 

Edit:ξεκολλησε μετα απο 2 μερες.ετσι ξαφνικα που λεει και ο ρεμος...

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω διαβασει περιστασιακα για ψιλοθεματακια με το iOS7 σε 4s περι wifi,

διαφορες γνωμες για καλυτερη/χειροτερη διαχειρηση/ζωη μπαταριας σε διαφορες συσκευες/μοντελα,

κλπ...

 

Εγω εχω το 5αρι και εχω κρατησει τη 6.1.4 χωρις το παραμικρο προβλημα μεχρι στιγμης.

 

Με λιγα & απλα λογια, αξιζει να παω στην τελευταια εκδοση της 7? (υπαρχει καποιος αλλος καλος λογος περα απο την εμφανιση που ειναι πιο νεο πιο φρεσκο λογισμικο)

Υπαρχει περιπτωση να πεσει εστω και λιγο σαν αποδοση/ανταποκριση στις λειτουργειες η συσκευη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω διαβασει περιστασιακα για ψιλοθεματακια με το iOS7 σε 4s περι wifi,

διαφορες γνωμες για καλυτερη/χειροτερη διαχειρηση/ζωη μπαταριας σε διαφορες συσκευες/μοντελα,

κλπ...

 

Εγω εχω το 5αρι και εχω κρατησει τη 6.1.4 χωρις το παραμικρο προβλημα μεχρι στιγμης.

 

Με λιγα & απλα λογια, αξιζει να παω στην τελευταια εκδοση της 7? (υπαρχει καποιος αλλος καλος λογος περα απο την εμφανιση που ειναι πιο νεο πιο φρεσκο λογισμικο)

Υπαρχει περιπτωση να πεσει εστω και λιγο σαν αποδοση/ανταποκριση στις λειτουργειες η συσκευη?

 

Νομίζω πως οι ουσιαστικές διαφορές είναι λίγες, όπως το AirDrop και το Control Center. Κυρίως μιλάμε για αισθητική αναβάθμιση. Από γνωστούς που έχουν το 5, γιατί εγώ είμαι με 4S, δεν έχω ακούσει κανένα παράπονο. Βέβαια αν κλείσεις τα εφέ με τις κινούμενες ταπετσαρίες και τη διαφάνεια που έχει το iOS7, δεν πιστεύω πως θα εντοπίσεις ιδιαίτερη πτώση στην απόδοση της συσκευής. Ίσως να είναι καλύτερα να περιμένεις την 7.1.

Link to comment
Share on other sites

@k_giannis

Κάνε λίγη υπομονή και περίμενε το iOS 7.1.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω διαβασει περιστασιακα για ψιλοθεματακια με το iOS7 σε 4s περι wifi,

διαφορες γνωμες για καλυτερη/χειροτερη διαχειρηση/ζωη μπαταριας σε διαφορες συσκευες/μοντελα,

κλπ...

 

Εγω εχω το 5αρι και εχω κρατησει τη 6.1.4 χωρις το παραμικρο προβλημα μεχρι στιγμης.

 

Με λιγα & απλα λογια, αξιζει να παω στην τελευταια εκδοση της 7? (υπαρχει καποιος αλλος καλος λογος περα απο την εμφανιση που ειναι πιο νεο πιο φρεσκο λογισμικο)

Υπαρχει περιπτωση να πεσει εστω και λιγο σαν αποδοση/ανταποκριση στις λειτουργειες η συσκευη?

 

Αν και μη χρήστης iPhone 5 θεωρώ πως "αδικείς" τη συσκευή σου που την κρατάς σε iOS 6.x.x

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα και είμαι χρήστης iPhone 5 και iOS 7!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι υπάρχει ακόμα κόσμος που δεν έχει πάει στο iOS 7. Ιδιαίτερα με το iPhone 5.
Link to comment
Share on other sites

Στο 5 μια χαρά παει το iOS 7. Δεν βρίσκω λόγο να μην αναβαθμίσει κάποιος. Υπαρχουν μικροθεματακια αλλά όχι κάτι σοβαρό.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Εδώ στο 4s μπάλα παει φαντάζομαι στο 5 θα φυσάει.

Εντάξει έχω απενεργοποιήσει κάποιες επιλογές αλλά δεν με πειράζει.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καμμιά εφαρμογή για notification όταν φορτίζει η μπαταρία στο full? γιατί στο battery doctor δεν αλλάζει ο ήχος και ειναι χειρότερος και απο εγερτήριο στο στρατό..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω διαβασει περιστασιακα για ψιλοθεματακια με το iOS7 σε 4s περι wifi,

διαφορες γνωμες για καλυτερη/χειροτερη διαχειρηση/ζωη μπαταριας σε διαφορες συσκευες/μοντελα,

κλπ...

 

Εγω εχω το 5αρι και εχω κρατησει τη 6.1.4 χωρις το παραμικρο προβλημα μεχρι στιγμης.

 

Με λιγα & απλα λογια, αξιζει να παω στην τελευταια εκδοση της 7? (υπαρχει καποιος αλλος καλος λογος περα απο την εμφανιση που ειναι πιο νεο πιο φρεσκο λογισμικο)

Υπαρχει περιπτωση να πεσει εστω και λιγο σαν αποδοση/ανταποκριση στις λειτουργειες η συσκευη?

 

Ωωω, ευχαριστω για το ενδιαφερον και τις γνωμες σας!

 

Ειναι αληθεια πως, ναι, υπαρχουν ακομα κατι κολλημενοι με το 6αρι iOS και μη σας πω οτι σε διαφορα σημεια το βρισκουν και πιο συμπαθητικο απ'το 7..! Πιστεψτε'το..! χαχαχα

 

Απλα εμενα μου αρεσει πολυ η αμεσοτητα της ανταποκρισης στο κινητο και γι'αυτο ρωταω, γιατι δεν θα ηθελα να παταω μια επιλογη και να περναει καποιος χρονος πλεον για να γινει αυτο που θελω. Βεβαια σαν 5αρι δεν θα εχει καποια ιδιαιτερη διαφορα απ'οτι λετε κι εσεις, αλλα παρ'ολα αυτα μαλλον θα περιμενω να δω την 7.1 οπως μου προτειναν και καποια μελη που θυμαμαι κ απο πολυ παλιοτερα! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν παίζω μουσική στο iPad είτε απο tune in radio είτε απο spotify όταν παράλληλα ανοίγω άλλες εφαρμογές κάνει παύση την μουσική. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το άλλαξω αυτο; Στο tune in βρήκα μια επιλογή pause in background έκανα αποεπιλογη αλλά δεν είδα διαφορά.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κατεβάσω ένα video ή μια φωτό που έχω στο iphone, στον υπολογιστή μέσω του itunes?

Δεν θέλω από τον υπολογιστή στο iphone, αλλά από το iphone στον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κατεβάσω ένα video ή μια φωτό που έχω στο iphone, στον υπολογιστή μέσω του itunes?

Δεν θέλω από τον υπολογιστή στο iphone, αλλά από το iphone στον υπολογιστή.

Καλημέρα, φυσικά και μπορείς :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Δεν βλέπω κάποια επιλογή στo φάκελο του iphone μέσα στο itunes.

Εχει βιβλιοθήκη - μουσική - ringtones και κάτι άλλο, αλλά δεν έχει φώτο και video.

Μήπως πρέπει να τους δημιουργήσω εγώ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...