Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ηδη υπαρχουν παραπονα απο Αυστραλια οτι η 8.0.2 χαλαει αλλα πραγματα... :lol:
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν λίγο εγκατέστησα την αναβάθμιση. Στο λίγο χρόνο που δουλεύω το τηλέφωνο πρέπει να πω ότι έχει σαφώς καλύτερη συμπεριφορά στις εφαρμογές που χρησιμοποιούν το Ίντερνετ, Facebook, tapatalk κλπ

 

Κατά τ´ άλλα δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα (ακόμα)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο εγκατέστησα την αναβάθμιση. Στο λίγο χρόνο που δουλεύω το τηλέφωνο πρέπει να πω ότι έχει σαφώς καλύτερη συμπεριφορά στις εφαρμογές που χρησιμοποιούν το Ίντερνετ, Facebook, tapatalk κλπ

 

Κατά τ´ άλλα δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα (ακόμα)

 

Θα είχε ενδιαφέρον η άποψή σας στο θέμα που αφορά συγκεκριμένα την iOS 8.0.2 :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είδα σε ένα βίντεο

στο 41:38 και μετά (στο τέλος) εκεί όπου έχει την οθόνη ανοιχτεί αναβοσβήνει ένα κοκκινο φωτάκι δίπλα στο ακουστικό.... τι είναι αυτό? πρώτη φορά το βλέπω... σε εμένα δεν ανάβει

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Από τα σχόλια κάτω από το video:

 

- what is the blinking purple light near the ear speaker ?? iphone 5s has no led light on its front ??

- proximity sensor, you might be able to see it on camera because it is an IR beam. This is all speculation

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω κάπως καλύτερα την συσκευή με 8.0.2.

Τα stacks και κάποια αλλα εξαφανίστηκαν απο τα διαγνωστικά.

Θα ενημερώσω για λειτουργία και μπαταρία απο αύριο γιατί ειναι μόλις 6-7 ώρες μετά την μικρή αναβάθμιση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδιά είδα σε ένα βίντεο

στο 41:38 και μετά (στο τέλος) εκεί όπου έχει την οθόνη ανοιχτεί αναβοσβήνει ένα κοκκινο φωτάκι δίπλα στο ακουστικό.... τι είναι αυτό? πρώτη φορά το βλέπω... σε εμένα δεν ανάβει

 

ειναι ο αισθητηρας εγγυτητας και δεν ειναι λαμπακι, μονο μεσω καμερας το βλεπεις :shifty:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ανανεώσω τις επαφές μου στο Gmail. Αυτές που έχει ειναι παλιές μια και επέλεξα να κάνω συγχρονισμό μόνο με το iCloud.

Πως μπορώ μόνο να ανεβάσω την νέα έκδοση των επαφών απο το αιφονε στο Gmail χωρις να κινδυνεύει να αλλάξει κάτι στο τηλ μου;

Γιατί φοβάμαι πως αν πατήσω απλά το κουμπί Επαφές σε on απο το Ρυθμίσεις -> mail κλπ -> gmail θα χαλάσουν όλα και βαριέμαι να ξαναδιορθωνω τις επαφές μου.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ανανεώσω τις επαφές μου στο Gmail. Αυτές που έχει ειναι παλιές μια και επέλεξα να κάνω συγχρονισμό μόνο με το iCloud.

Πως μπορώ μόνο να ανεβάσω την νέα έκδοση των επαφών απο το αιφονε στο Gmail χωρις να κινδυνεύει να αλλάξει κάτι στο τηλ μου;

Γιατί φοβάμαι πως αν πατήσω απλά το κουμπί Επαφές σε on απο το Ρυθμίσεις -> mail κλπ -> gmail θα χαλάσουν όλα και βαριέμαι να ξαναδιορθωνω τις επαφές μου.

 

Όλη η δουλειά θα γίνει απο υπολογιστή.

Άνοιξε την σελίδα iCloud.com

Κανε επιλογή όλων των επαφών και μετά εξαγωγή. Θα κατέβει ενα αρχείο με τις επαφές σου.

Μετά μπες Gmail.com σβήσε όλες τις παλιές επαφές σου.

Μετά βρες την επιλογή import στις επαφές και θα επιλέξεις το αρχείο που είχες πριν κατεβάσει.

Αυτό ήταν.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ανανεώσω τις επαφές μου στο Gmail. Αυτές που έχει ειναι παλιές μια και επέλεξα να κάνω συγχρονισμό μόνο με το iCloud.

Πως μπορώ μόνο να ανεβάσω την νέα έκδοση των επαφών απο το αιφονε στο Gmail χωρις να κινδυνεύει να αλλάξει κάτι στο τηλ μου;

Γιατί φοβάμαι πως αν πατήσω απλά το κουμπί Επαφές σε on απο το Ρυθμίσεις -> mail κλπ -> gmail θα χαλάσουν όλα και βαριέμαι να ξαναδιορθωνω τις επαφές μου.

 

Όλη η δουλειά θα γίνει απο υπολογιστή.

Άνοιξε την σελίδα iCloud.com

Κανε επιλογή όλων των επαφών και μετά εξαγωγή. Θα κατέβει ενα αρχείο με τις επαφές σου.

Μετά μπες Gmail.com σβήσε όλες τις παλιές επαφές σου.

Μετά βρες την επιλογή import στις επαφές και θα επιλέξεις το αρχείο που είχες πριν κατεβάσει.

Αυτό ήταν.

 

Να συμπληρώσω πως αφού ολοκληρώσεις τη διαδικασία που αναφέρει ο Τάσος κι επιθυμείς να συγχρονίζονται οι επαφές σου με το gmail ή και με συσκευές Android ταυτόχρονα, δημιουργείς έναν λογαριασμό cardDAV:

 

Ρυθμίσεις - Mail, Επαφές, Ημερολόγια - Προσθήκη Λογαριασμού - Άλλος - Προσθήκη Λογαριασμού cardDav.

 

εισάγεις τα σοιχεία που θα σου ζητήσει,

 

Διακομιστής: gooogle.com

Όνομα Χρήστη: το gmail σου

Συνθηματικό: το password από το email σου

Περιγραφή: Μια περιγραφή που θα εμφανίζεται ο λογαριασμός.

 

Στη συνέχεια αφού ολοκληρωθεί η διαδικασία, επιστρέφεις στην επιλογή Mail. Επαφές, Ημερολόγια, και επιλέγεις τον λογαρισμό cardDav ως προεπιλεγμένο.

 

Τώρα κάθε νέα επαφή όπου και αν την εισάγεις θα συγχρονίζεται σε όλες τις συσκευές μεταξύ iOS - Android - Gmail

Link to comment
Share on other sites

Tasos19s & DINFUN ευχαριστώ. Είστε άψογοι.

 

Παρακαλώ, να σαι καλά! :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το carddav δεν το κατάλαβα . Έχω iphone και android tablet και μια χαρά συγχρονίζονται μεσω λογαριασμού gmail οι επαφες
Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το carddav δεν το κατάλαβα . Έχω iphone και android tablet και μια χαρά συγχρονίζονται μεσω λογαριασμού gmail οι επαφες

 

Έάν όλες οι επαφές σου είναι στο gmail σου, τότε συγχρονίζεις μέσω gmail account, αν όπως έχεις διαφορετικές επαφές στο iCloud και άλλες στο gmail θα πρέπει να δημιουργήσεις ένα λογαριασμό CardDav και να τον προεπιλέξεις, ώστε να συγχρονίζονται όλες οι επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το iPhone 5s είναι ios 7.1.2 και δεν εχω κανει ακομα την αναβαθμιση ios 8.0.2 γιατι ερχομαι από χρονια σε android και ειμαι πολυ ευχαριστημένος με την σταθεροτητα του ios.

Διαβαζω οτι πολυ έχουνε προβλήματα από την 8 εως και την 8.0.2 και το σκεφτομαι τι να κανω.

Δεν θελω να αρχισει να μου κανει διαφορα γιατι θα φρικαρω.

Εσεις τι λετε ?????

Link to comment
Share on other sites

Εχω το iPhone 5s είναι ios 7.1.2 και δεν εχω κανει ακομα την αναβαθμιση ios 8.0.2 γιατι ερχομαι από χρονια σε android και ειμαι πολυ ευχαριστημένος με την σταθεροτητα του ios.

Διαβαζω οτι πολυ έχουνε προβλήματα από την 8 εως και την 8.0.2 και το σκεφτομαι τι να κανω.

Δεν θελω να αρχισει να μου κανει διαφορα γιατι θα φρικαρω.

Εσεις τι λετε ?????

Αν δεν σε καίει πάρα πολύ κάποιο χαρακτηριστικό του iOS 8 τότε καλύτερα μείνε εκεί που είσαι. Θα έρθουν και άλλες αναβαθμίσεις και λογικά θα φτιάξουν όσα θέματα έχουν δημιουργηθεί τις τελευταίες ημέρες. Επιπλέον δεν θα μπορείς να γυρίσεις στην 7.1.2, γιατί η apple σταμάτησε να την υπογράφει οπότε όσοι πάνε τώρα σε 8 θα μείνουν εκεί.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε καίει πάρα πολύ κάποιο χαρακτηριστικό του iOS 8 τότε καλύτερα μείνε εκεί που είσαι. Θα έρθουν και άλλες αναβαθμίσεις και λογικά θα φτιάξουν όσα θέματα έχουν δημιουργηθεί τις τελευταίες ημέρες. Επιπλέον δεν θα μπορείς να γυρίσεις στην 7.1.2, γιατί η apple σταμάτησε να την υπογράφει οπότε όσοι πάνε τώρα σε 8 θα μείνουν εκεί.

 

 

Και έτσι έχασα την ευκαιρία να κρατήσω τα blobs για την 7.1! Ας ειναι.

Ευτυχώς πέρα απο την διάρκεια της μπαταρίας δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο προβλημα με την 8.0.2

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Η 8.0.2 ειναι σταθερότατη. Την έχω από την Παρασκευή το βράδυ σε iPhone 6 και iPad Air. Κανένα απολύτως πρόβλημα.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα μείνε σε 7.1.2 λίγο.

Βέβαια στης κοπέλας μου η 8.0.2 δείχνει να πηγαίνει αρκετά καλά.

Σε αλλα τηλέφωνα όμως έχει θέματα.

Μάλλον με σειρά παλαιότητας φτιάχνουν τα προβλήματα στις συσκευές.

Στο επόμενο κάτι θα γίνει και στο 5αρι.

Ίσως πιο μετά και στο 4s.

Αστειεύομαι.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδιά!

Λίγο άσχετο θέμα. Μου λέει πως δεν έχω επαρκή χώρο στο iCloud για τη δημιουργία εφεδρικού αντίγραφου.

Τι επιλογές έχω;

Από που μπορώ να σβήσω για να έχω πάλι χώρο;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδιά!

Λίγο άσχετο θέμα. Μου λέει πως δεν έχω επαρκή χώρο στο iCloud για τη δημιουργία εφεδρικού αντίγραφου.

Τι επιλογές έχω;

Από που μπορώ να σβήσω για να έχω πάλι χώρο;

 

Μπορείς να πας Ρυθμίσεις - Γενικά - Χρήση - στην υποενότητα iCloud επιλέγεις Διαχείριση χώρου αποθήκευσης - και βλέπεις τι σου τρώει χώρο, τις περισσότερες φορές είναι το ίδιο το backup καθώς εμπεριέχει φωτογραφίες και video. Σβήσε λοιπόν φωτογραφίες τις οποίες έχει στη συσκευή σου ή επισυναπτόμενα αρχεία σε iMessage και emails και προσπάθησε εκ νέου. :)

Link to comment
Share on other sites

Έάν όλες οι επαφές σου είναι στο gmail σου, τότε συγχρονίζεις μέσω gmail account, αν όπως έχεις διαφορετικές επαφές στο iCloud και άλλες στο gmail θα πρέπει να δημιουργήσεις ένα λογαριασμό CardDav και να τον προεπιλέξεις, ώστε να συγχρονίζονται όλες οι επαφές.

Στο iOS 8 ΔΕΝ χρειάζεται να κανουμε το carddav account. Συγχρονίζονται κανονικότατα μονο μέσω Gmail. Απλα τσεκάρουμε τα contacts on, in the settings menu:)

Link to comment
Share on other sites

Στο iOS 8 ΔΕΝ χρειάζεται να κανουμε το carddav account. Συγχρονίζονται κανονικότατα μονο μέσω Gmail. Απλα τσεκάρουμε τα contacts on, in the settings menu:)

 

Αυτό θα συμβεί αν έχεις τις επαφές στο Gmail, εάν συγχρονίζονται από το iCloud πως θα τις συγχρονισμός στο Gmail ; :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα συμβεί αν έχεις τις επαφές στο Gmail, εάν συγχρονίζονται από το iCloud πως θα τις συγχρονισμός στο Gmail ; :)

Gmail only:) απλα δεν χρειάζεται το Carddav στο iOS 8 :) Check ur gmail account wth contacts:) Turn it on. δεν χρειάζεται να εχουμε και Carddav account;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...