Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά διάβασα στο προηγούμενο νήμα ότι κάποιοι πήρανε μέσα στο μήνα ελλαττωματικές συσκευές, με πρόβλημα στο πλαστικό, φακό κλπ. Επειδή σκέφτομαι την αγορά υπάρχει κάποιος που να το πήρε μέχρι και την προηγούμενη εβδομάδα να μου πει την γνώμη του; ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Αγορασμένο από ΠΛΑΙΣΙΟ την προηγούμενη εβδομάδα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα η συσκευή!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αγορασμένο από ΠΛΑΙΣΙΟ την προηγούμενη εβδομάδα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα η συσκευή!

 

Συγνωμη που δεν ημουν πιο σαφης απο τα μαγαζια που υπαρχουν στο σκρουτζ εννοουσα αγορα, στο πλαισιο η τιμη ειναι σχεδον διπλασια.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που δεν ημουν πιο σαφης απο τα μαγαζια που υπαρχουν στο σκρουτζ εννοουσα αγορα, στο πλαισιο η τιμη ειναι σχεδον διπλασια.

 

319 το πήρα. Είχε late night offer και από 499 το είχε για 10 ώρες στα 319..

Ελληνικότατο και νομίζω ότι αξίζει να δώσεις κάτι παραπάνω προκειμένου να έχεις το support του Πλαισίου (μπορεί να το βρίζουμε αλλά προωπικά δεν έχω κανένα παράπονο σε ότι αγορά έχω κάνει)

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι παρατήρησα το εξής πολύ περίεργο....

Μπαίνω στο Store και δεν υπάρχει η κατηγορία Nokia εφαρμογές, παραμόνο το απλό εφαρμογέ και παιχνίδια...

συμβαίνει και σε κανέναν άλλο?

 

Μου το είχε κάνει κι εμένα το lumia 800 αυτό μόλις πέρασα τα wp 7.8 και έφτιαξε μόλις μπήκα στο xbox του κινητού :confused:, για δοκίμασέ το.

Link to comment
Share on other sites

@modrol: ωραια, ησυχασα! Ευχαριστω!!

 

@snakething: το πηρα την προηγουμένη πεμπτη απο το phone gallery στα 280€. Ειναι απο δανια το κινητο και δεν μου εχει δημιουργησει κανενα προβλημα..δεν ξερω αν ημουν απλα τυχερη..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει πληκτρολόγιο με τ9??

 

Και γω είμαι λάτρης του Τ9! ΑΛΛΆ...

Το Τ9 έχει 2 τρελά καλά για μένα! Ταχύτητα στο γράψιμο και "τυφλό" -δηλ. χωρίς να κοιτάς- γράψιμο..

Το "τυφλό" γράψιμο προϋποθέτει κουμπάκια για να νιώθεις που πάει το δάχτυλο..επομένως σε οθόνη αφής αυτό το θετικό του είναι άχρηστο!

Άρα μένει η ταχύτητα την οποία εξασφαλίζεις εξαιρετικά στο 920 με την πρόβλεψη λέξεων!

Αρα και γω πλέον, έχω αρχίσει να το ξεπερνάω το Τ9..(σιγά-σιγά..:lol:)

 

Και κάτι άλλο που επίσης μου έλλειψε..Όταν ανοίγω το κινητό να βλέπω τα χεράκια και να ακούω τη μουσικούλα της Νόκια! Τώρα πολύ ησυχία..

Edited by Metaladis
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Μου το είχε κάνει κι εμένα το lumia 800 αυτό μόλις πέρασα τα wp 7.8 και έφτιαξε μόλις μπήκα στο xbox του κινητού :confused:, για δοκίμασέ το.

 

Αυτό έκανα και έστρωσε, πάνω που ετοιμαζόμουν για hard reset ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με το GPS; Εδώ και 3-4 μέρες είναι καπούτ!

 

εγώ πριν λίγο το χρησιμοποιησα και ήταν μια χαρά!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

εγώ πριν λίγο το χρησιμοποιησα και ήταν μια χαρά!

 

Μάλλον φταίει η περιοχή ή το 920 μου καταρρέει!

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

319 το πήρα. Είχε late night offer και από 499 το είχε για 10 ώρες στα 319..

Ελληνικότατο και νομίζω ότι αξίζει να δώσεις κάτι παραπάνω προκειμένου να έχεις το support του Πλαισίου (μπορεί να το βρίζουμε αλλά προωπικά δεν έχω κανένα παράπονο σε ότι αγορά έχω κάνει)

 

Και κάποιος άλλος δεν είχε πάρει τώρα πρόσφατα από Πλαίσιο και είδε πως τελικά είναι ουγγρικό ή κάτι τέτοιο; Θέλω να πω: το τσέκαρες πως είναι ελληνικό ή το υποθέτεις επειδή είναι από το Πλαίσιο;

Όχι.
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο που επίσης μου έλλειψε..Όταν ανοίγω το κινητό να βλέπω τα χεράκια και να ακούω τη μουσικούλα της Νόκια! Τώρα πολύ ησυχία..

 

Δεν το σβήνω συχνά αλλα όταν το κάνω αισθάνομαι ένα τεράστιο κενό στο άνοιγμα. Κάτι σαν ενός λεπτού σιγή.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και κάποιος άλλος δεν είχε πάρει τώρα πρόσφατα από Πλαίσιο και είδε πως τελικά είναι ουγγρικό ή κάτι τέτοιο; Θέλω να πω: το τσέκαρες πως είναι ελληνικό ή το υποθέτεις επειδή είναι από το Πλαίσιο;

 

Στο about των ρυθμίσεων μου λέει στο carrier : Sw variant CV/GR.

 

Αυτό δε σημαίνει ότι είναι Ελληνικό? υπάρχει άλλος τρόπος να το διαπιστώσεις? Πες μου αν είναι να το δω αλλιώς γιατί από WP είμαι σχετικά νέος.. :p

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με το GPS; Εδώ και 3-4 μέρες είναι καπούτ!

 

Μου το είχε κάνει το καλοκαίρι. Για 2 μέρες δεν έλεγε να συνδεθεί με τίποτα. Έλεγα θα είναι θέμα με το ίντερνετ, γτ δεν είχε καλό σήμα και περίμενα να συνδεθεί χωρίς ιντερνετ. Περίμενα...περίμενα...τίποτα. Τελικά έκανα επανεκκινηση κι έστρωσε αμέσως χαχαχαχαχα

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα με το courrier έξω από την πόρτα μου! 278 ευρώ! Δανέζικο από Galaxy Store. Το κινητό τρέχει εργοστασιακά την έκδοση Amber! Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν μου εμφανίζει το double tap! Το έκανα και restart αλλά τίποτα, έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;
Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα με το courrier έξω από την πόρτα μου! 278 ευρώ! Δανέζικο από Galaxy Store. Το κινητό τρέχει εργοστασιακά την έκδοση Amber! Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν μου εμφανίζει το double tap! Το έκανα και restart αλλά τίποτα, έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;

 

Ελα και εγω σημερα το πηρα δανεζικο και εμενα. για το double tap πας settings->display+touch-->touch και επιλεγεις.

 

Εμενα τωρα εχει ενα θεμα με το βαζω το usb και ειναι κλειστο ανοιγει,και οταν παταω παρατεταμενα το power και κανω κατω την εικονα για να κανει shut αυτο κανει reboot το εχει και κανεις αλλος αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις το double tap στο αντίστοιχο μενού, περίμενε να σου ρθει αναβάθμιση ή κατέβασε το sysapp pusher και καντην

 

Το κινητό δεν φορτίζει σβηστό. Οπότε αν το 'χεις συνδεδεμένο θα ανάβει...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Ελα και εγω σημερα το πηρα δανεζικο και εμενα. για το double tap πας settings->display+touch-->touch και επιλεγεις.

 

Εμενα τωρα εχει ενα θεμα με το βαζω το usb και ειναι κλειστο ανοιγει,και οταν παταω παρατεταμενα το power και κανω κατω την εικονα για να κανει shut αυτο κανει reboot το εχει και κανεις αλλος αυτο?

 

είναι φυσιολογικό αυτό, δεν φορτίζει κλειστό, εσύ το βαζεις να φορτιστεί μέσω USB και αυτό ανοίγει θες δε θες.

με πρόλαβε ο mixos..

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδια μολις το βρηκα και εγω:

http://forums.wpcentral.com/nokia-lumia-920/212368-wierd-shut-down-lumia-920-restarts-when-plugged-charge.html

ασχημο ομως αυτο δεν μου αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Στο about των ρυθμίσεων μου λέει στο carrier : Sw variant CV/GR.

 

Αυτό δε σημαίνει ότι είναι Ελληνικό? υπάρχει άλλος τρόπος να το διαπιστώσεις? Πες μου αν είναι να το δω αλλιώς γιατί από WP είμαι σχετικά νέος.. :p

 

Ο πιό σίγουρος τρόπος για να διαπιστώσεις από πού "κρατάει η σκούφια του" είναι να δείς το product code που είναι τυπωμένο στο tray της sim.

Δες

που ακριβώς είναι.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδια μολις το βρηκα και εγω:

http://forums.wpcentral.com/nokia-lumia-920/212368-wierd-shut-down-lumia-920-restarts-when-plugged-charge.html

ασχημο ομως αυτο δεν μου αρεσει.

 

Γιατί? :confused:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί? :confused:

 

Ειχα συνηθισει με το αντροιντ να κλεινω το τηλ μερικες φορες που το ειχα στην πριζα.

Link to comment
Share on other sites

Και γω είμαι λάτρης του Τ9! ΑΛΛΆ...

Το Τ9 έχει 2 τρελά καλά για μένα! Ταχύτητα στο γράψιμο και "τυφλό" -δηλ. χωρίς να κοιτάς- γράψιμο..

Το "τυφλό" γράψιμο προϋποθέτει κουμπάκια για να νιώθεις που πάει το δάχτυλο..επομένως σε οθόνη αφής αυτό το θετικό του είναι άχρηστο!

Άρα μένει η ταχύτητα την οποία εξασφαλίζεις εξαιρετικά στο 920 με την πρόβλεψη λέξεων!

Αρα και γω πλέον, έχω αρχίσει να το ξεπερνάω το Τ9..(σιγά-σιγά..:lol:)

 

Και κάτι άλλο που επίσης μου έλλειψε..Όταν ανοίγω το κινητό να βλέπω τα χεράκια και να ακούω τη μουσικούλα της Νόκια! Τώρα πολύ ησυχία..

 

 

 

 

 

 

και τ9 έχει και απο τα καλύτερα πλάκα κάνετε;

 

 

 

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις πληκτρολόγιο και παρά πάνω στην γλωσσα που θεε και μετά βαλε τον στο να σου διορθώνει ορθογραφικά και να προβλέπει τις προτάσεις

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...