Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θέλει ένας φίλος να του παραγγείλω το doogee f3 pro. Ξέρει κανείς κάτι για το εν λόγω κινητό; κάτι αντίστοιχο τιμολογιακα και στις δυνατότητες;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν,

οι γιορτές πέρασαν, δώρα για άλλους πήραμε, εξυπηρετήσεις για άλλους κάναμε αλλά για εμάς τίποτα...

Σκέφτομαι να αλλάξω το THL 5000 που έχω εδώ και 1,5 χρόνο. Κινητό σκυλί για μένα με πάνω από 6 ώρες SOT χαλαρά..

Προϋποθέσεις μου:

1. όριο τιμής 300$.

2. οπωσδήποτε καλύτερη/γρηγορότερη φωτογραφική από το THL.

3. Πολύ καλή μπαταρία.

4. Μέγεθος όχι μεγαλύτερο από 5.5" (με διαστάσεις λογικές εάν μιλάμε για 5.5")

 

Τι σκεφτόμουν;

Xiaomi note 3 (3/32) / Xiaomi mi4c (3/32) / Meizu MX4/|MX5 / Huawei Honor 6|7 / Letv X600

Τι λέτε; Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο και γιατί;

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

οι γιορτές πέρασαν, δώρα για άλλους πήραμε, εξυπηρετήσεις για άλλους κάναμε αλλά για εμάς τίποτα...

Σκέφτομαι να αλλάξω το THL 5000 που έχω εδώ και 1,5 χρόνο. Κινητό σκυλί για μένα με πάνω από 6 ώρες SOT χαλαρά..

Προϋποθέσεις μου:

1. όριο τιμής 300$.

2. οπωσδήποτε καλύτερη/γρηγορότερη φωτογραφική από το THL.

3. Πολύ καλή μπαταρία.

4. Μέγεθος όχι μεγαλύτερο από 5.5" (με διαστάσεις λογικές εάν μιλάμε για 5.5")

 

Τι σκεφτόμουν;

Xiaomi note 3 (3/32) / Xiaomi mi4c (3/32) / Meizu MX4/|MX5 / Huawei Honor 6|7 / Letv X600

Τι λέτε; Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο και γιατί;

 

Κατσε να σε βοηθησω βγαζοντας στην ακρη τα κινητα που δεν πρεπει να σκεφτεσαι.. Το Xiaomi note 3 βγαλτο στην ακρη μιας και εβαλες το Xiaomi mi4c Τα Meizu εχουν καλη καμερα εαν ειναι αυτο που σε ενδιαφερει ως βασικο κριτηριο, Huawei επισης καλη καμερα υστερει στα χαρακτηριστικα και βγαινει απο το budget σου, Letv εχε υποψιν το X500 ειναι πιο καινουργιο απο το x600 και βαλε και το x800 στην λιστα σου.

 

Εγω θα ημουν αναμεσα σε Letv X800 Le 1 Pro και Xiaomi mi4c Το Letv θεωρω ειναι πιο ομορφο ισως εχει και καλυτερα υλικα κατασκευης, εχει 4GB DDR4 ram και 5,5inches 2Κ αναλυση οθονης αυτα ειναι τα θετικα του. Τα αρνητικα του ειναι ο Snapdragon 810 που ζεστενετε σε πολυωρες και βαριες εργασιες η gaming, η πολυ μπαταρια που χανει λογο της αναλυσης 2Κ, και η ποικιλια Custom Rom αν σε ενδιαφερει το πειραγμα της συσκευης. Στο φορουμ λενε οτι εχει μια αδυναμια στο Wifi και μπορει και στην αφη αλλα δεν ειναι σιγουρο γιατι δεν εχουν γινει σοβαρες μετρησεις.

 

Το Xiaomi mi4c εχει καταρχην το "Ονομα" οποτε μπορεις να πεις οτι ειναι αξιοπιστο και σιγουρακι. Εχει 5,2inches FULL HD αναλυση 1920χ1080 εχει ποικιλια στις Rom εχει επισης καλα υλικα κατασκευης καλυτερη καμερα και καλυτερη αυτονομια της μπαταριας. Τα αρνητικα του ειναι τα 3GB DDR3 ram και ισως η μικροτερη οθονη

Edited by AbyssD
Link to comment
Share on other sites

Κατσε να σε βοηθησω βγαζοντας στην ακρη τα κινητα που δεν πρεπει να σκεφτεσαι.. Το Xiaomi note 3 βγαλτο στην ακρη μιας και εβαλες το Xiaomi mi4c Τα Meizu εχουν καλη καμερα εαν ειναι αυτο που σε ενδιαφερει ως βασικο κριτηριο, Huawei επισης καλη καμερα υστερει στα χαρακτηριστικα και βγαινει απο το budget σου, Letv εχε υποψιν το X500 ειναι πιο καινουργιο απο το x600 και βαλε και το x800 στην λιστα σου.

 

Εγω θα ημουν αναμεσα σε Letv X800 Le 1 Pro και Xiaomi mi4c Το Letv θεωρω ειναι πιο ομορφο ισως εχει και καλυτερα υλικα κατασκευης, εχει 4GB DDR4 ram και 5,5inches 2Κ αναλυση οθονης αυτα ειναι τα θετικα του. Τα αρνητικα του ειναι ο Snapdragon 810 που ζεστενετε σε πολυωρες και βαριες εργασιες η gaming, η πολυ μπαταρια που χανει λογο της αναλυσης 2Κ, και η ποικιλια Custom Rom αν σε ενδιαφερει το πειραγμα της συσκευης. Στο φορουμ λενε οτι εχει μια αδυναμια στο Wifi και μπορει και στην αφη αλλα δεν ειναι σιγουρο γιατι δεν εχουν γινει σοβαρες μετρησεις.

 

Το Xiaomi mi4c εχει καταρχην το "Ονομα" οποτε μπορεις να πεις οτι ειναι αξιοπιστο και σιγουρακι. Εχει 5,2inches FULL HD αναλυση 1920χ1080 εχει ποικιλια στις Rom εχει επισης καλα υλικα κατασκευης καλυτερη καμερα και καλυτερη αυτονομια της μπαταριας. Τα αρνητικα του ειναι τα 3GB DDR3 ram και ισως η μικροτερη οθονη

 

To xiaomi mi4c ειναι 5,0 inches.

Link to comment
Share on other sites

ακριβως οπως τα εθεσες, ετσι και θα διαλεξεις

πρωτα το bv2000

και επειτα τα αλλα με την σειρα που τα εθεσες!!! :D

 

Έχω το blackview crown που είναι octa-core. Την πρώτη φορά μου ήρθε και σε μια ώρα το πολύ τα έπαιξε η οθόνη. Το εστειλα πίσω στην Κίνα και ήρθε η αντικατάσταση. Γενικά πολύ δυνατό κινητό. Γρήγορο, δεν έχει κολλήσει ποτέ. Το μόνο μειονέκτημα είναι η μπαταρία. Έχει κάποιο bug το σύστημα και φαίνεται να πέφτει η μπαταρία τελείως ακανόνιστα. πχ απ'το 100, πέφτει στο 90 σε 20 λεπτά χωρίς χρήση. μετά πέφτει κανονικά, μετά και πάλι πέφτει πολύ. Γενικά κρατάει μια μέρα με χρήση.

Εχει βγει ενα update που αρκετοί λένε ότι φτιάχνει το Bug, αλλά δεν έκανε και τίποτα. Ρώτησα στο forum του κατασκευαστή αλλά με έγραψαν κανονικά.

Ρώτησα επίσης αν μπορώ να βρω κάπου το πίσω καπάκι σε μαύρο, γιατί έχω λευκό και με έγραψαν και πάλι.

Γενικά βγάζουν ένα κινητό και αμα σου κάτσει, όλα ΟΚ. Αν έχεις πρόβλημα είσαι γραμμένος. :lol:

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κατσε να σε βοηθησω βγαζοντας στην ακρη τα κινητα που δεν πρεπει να σκεφτεσαι.. Το Xiaomi note 3 βγαλτο στην ακρη μιας και εβαλες το Xiaomi mi4c Τα Meizu εχουν καλη καμερα εαν ειναι αυτο που σε ενδιαφερει ως βασικο κριτηριο, Huawei επισης καλη καμερα υστερει στα χαρακτηριστικα και βγαινει απο το budget σου, Letv εχε υποψιν το X500 ειναι πιο καινουργιο απο το x600 και βαλε και το x800 στην λιστα σου.

 

Εγω θα ημουν αναμεσα σε Letv X800 Le 1 Pro και Xiaomi mi4c Το Letv θεωρω ειναι πιο ομορφο ισως εχει και καλυτερα υλικα κατασκευης, εχει 4GB DDR4 ram και 5,5inches 2Κ αναλυση οθονης αυτα ειναι τα θετικα του. Τα αρνητικα του ειναι ο Snapdragon 810 που ζεστενετε σε πολυωρες και βαριες εργασιες η gaming, η πολυ μπαταρια που χανει λογο της αναλυσης 2Κ, και η ποικιλια Custom Rom αν σε ενδιαφερει το πειραγμα της συσκευης. Στο φορουμ λενε οτι εχει μια αδυναμια στο Wifi και μπορει και στην αφη αλλα δεν ειναι σιγουρο γιατι δεν εχουν γινει σοβαρες μετρησεις.

 

Το Xiaomi mi4c εχει καταρχην το "Ονομα" οποτε μπορεις να πεις οτι ειναι αξιοπιστο και σιγουρακι. Εχει 5,2inches FULL HD αναλυση 1920χ1080 εχει ποικιλια στις Rom εχει επισης καλα υλικα κατασκευης καλυτερη καμερα και καλυτερη αυτονομια της μπαταριας. Τα αρνητικα του ειναι τα 3GB DDR3 ram και ισως η μικροτερη οθονη

Αν το μόνο σχόλιο σου για τα MEIZU είναι μόνο για την κάμερα, τότε προφανώς δεν γνωρίζεις τίποτα για τα κινητά της και το λειτουργικό της και καλό είναι να το αναφέρεις πριν προτείνεις κάτι σε τρίτους

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κατσε να σε βοηθησω βγαζοντας στην ακρη τα κινητα που δεν πρεπει να σκεφτεσαι.. Το Xiaomi note 3 βγαλτο στην ακρη μιας και εβαλες το Xiaomi mi4c Τα Meizu εχουν καλη καμερα εαν ειναι αυτο που σε ενδιαφερει ως βασικο κριτηριο, Huawei επισης καλη καμερα υστερει στα χαρακτηριστικα και βγαινει απο το budget σου, Letv εχε υποψιν το X500 ειναι πιο καινουργιο απο το x600 και βαλε και το x800 στην λιστα σου.

 

Εγω θα ημουν αναμεσα σε Letv X800 Le 1 Pro και Xiaomi mi4c Το Letv θεωρω ειναι πιο ομορφο ισως εχει και καλυτερα υλικα κατασκευης, εχει 4GB DDR4 ram και 5,5inches 2Κ αναλυση οθονης αυτα ειναι τα θετικα του. Τα αρνητικα του ειναι ο Snapdragon 810 που ζεστενετε σε πολυωρες και βαριες εργασιες η gaming, η πολυ μπαταρια που χανει λογο της αναλυσης 2Κ, και η ποικιλια Custom Rom αν σε ενδιαφερει το πειραγμα της συσκευης. Στο φορουμ λενε οτι εχει μια αδυναμια στο Wifi και μπορει και στην αφη αλλα δεν ειναι σιγουρο γιατι δεν εχουν γινει σοβαρες μετρησεις.

 

Το Xiaomi mi4c εχει καταρχην το "Ονομα" οποτε μπορεις να πεις οτι ειναι αξιοπιστο και σιγουρακι. Εχει 5,2inches FULL HD αναλυση 1920χ1080 εχει ποικιλια στις Rom εχει επισης καλα υλικα κατασκευης καλυτερη καμερα και καλυτερη αυτονομια της μπαταριας. Τα αρνητικα του ειναι τα 3GB DDR3 ram και ισως η μικροτερη οθονη

 

ok, το Xiaomi note 3 το έβαλα πιο πολύ για την μπαταρία γνωρίζοντας ότι το Mi4C είναι πιο δυνατό, με καλύτερη κάμερα και 5".

Τα Meizu μου αρέσουν πολύ σαν κάμερα, διαστάσεις, για το flyme δεν έχω θέμα, αλλά δεν γνωρίζω πολλά για την μπαταρία τους...

Σχετικά με τα LeTv έβαλα το Χ600 σαν τον καλύτερο συνδυασμό κάμερας/μπαταρίας, κάνω λάθος?

Εάν από τα Xiaomi προκρίνω το Mi4C με πιο από τα άλλα είναι συγκρίσιμο σε κάμερα/μπαταρία (δεν θέλω να έχω φώτο αλλά να ΜΗΝ βγάζει την ημέρα από μπαταρία..) ;;;

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ,τελειος συνδιασμος μουσικης και χιονανθρωπου :lol: ,αληθεια τον χιονανθρωπο απο που τον πηρες; θελω και εγω εναν :D

Απο τον κινέζο τις γειτονιάς απο ότι έχω δει όλοι εχουν 1€ κάνει είναι ο σταρ του βίντεο

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους

 

Το έχω ερωτήσει ξανά αλλά δεν πείρα κάποια απάντηση, το ρωτώ ξανά μήπως το δει κάποιος που να γνωρίζει. Στα ΕΛΤΑ δεν εμφανίζει το Tracking number.

Το 17track εμφανίζει τα παρακάτω:

Ξέρει κανείς που βρίσκεται το δέμα και τι σημαίνουν τα παρακάτω και αν έχει φτάσει στο αεροδρόμιο;

 

Destination Country

Origin Country - Tracking Consuming: 702 ms

2015-12-09 22:02 Local mail tracking

2015-11-23 06:13 Order departed on flight from origin

2015-11-19 16:21 Item received for processing

2015-11-16 15:00 Item pre-advice received

Link to comment
Share on other sites

Αν το μόνο σχόλιο σου για τα MEIZU είναι μόνο για την κάμερα, τότε προφανώς δεν γνωρίζεις τίποτα για τα κινητά της και το λειτουργικό της και καλό είναι να το αναφέρεις πριν προτείνεις κάτι σε τρίτους

 

Μπορεις ευκολα να προσθεσεις οτι θες για τα Meizu εγω αυτο το καλο ξερω οτι εχουν και ισως και τους Exynos της Samsung οτι αλλο παρελειψα και αξιζει να μπει ως μετρο συγκρισης με τα υπολοιπα προσθεσε τα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ok, το Xiaomi note 3 το έβαλα πιο πολύ για την μπαταρία γνωρίζοντας ότι το Mi4C είναι πιο δυνατό, με καλύτερη κάμερα και 5".

Τα Meizu μου αρέσουν πολύ σαν κάμερα, διαστάσεις, για το flyme δεν έχω θέμα, αλλά δεν γνωρίζω πολλά για την μπαταρία τους...

Σχετικά με τα LeTv έβαλα το Χ600 σαν τον καλύτερο συνδυασμό κάμερας/μπαταρίας, κάνω λάθος?

Εάν από τα Xiaomi προκρίνω το Mi4C με πιο από τα άλλα είναι συγκρίσιμο σε κάμερα/μπαταρία (δεν θέλω να έχω φώτο αλλά να ΜΗΝ βγάζει την ημέρα από μπαταρία..) ;;;

 

θεωρητικα το Letv x500 εχει καλυτερη καμερα απο το x600 τουλαχιστον στα χαρτια. Θα πρεπει να ψαξεις για φωτογραφιες συγκρισης, επισης εχει καλυτερο 4G καλυτερο Wifi και η μπαταριες ειναι ιδιες. Και τα 3 ουσιαστικα εχουν μπαταριες ομοιες αλλα το Xiaomi φανταζομαι θα εχει ποιοτικοτερη μπαταρια + το πλεονεκτημα των Custom Rom που μπορει να βελτιωνουν την καταναλωση της. Εγω θα επαιρνα πρωτα το Letv x800 που εν το μεταξυ δεν ξερω γιατι δεν το εχεις υποψιν και μετα το Xiaomi mi4c και αν εισαι ολη μερα στον δρομο και ανησυχεις για μπαταρια παρε και ενα μικρο Powerbank

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις ευκολα να προσθεσεις οτι θες για τα Meizu εγω αυτο το καλο ξερω οτι εχουν και ισως και τους Exynos της Samsung οτι αλλο παρελειψα και αξιζει να μπει ως μετρο συγκρισης με τα υπολοιπα προσθεσε τα.

Επειδή μου αρέσει να μιλάω συγκεκριμένα, για το M1 NOTE που κατέχω και γνωρίζω, έχει εξαιρετικά σταθερό λειτουργικό από το εργοστάσιο και δεν χρειάζεται πείραγμα με custom roms, όπως πολλά αλλά κινέζικα, είναι πολύ γρήγορο στα πάντα και η μπαταρία είναι βράχος αφού με 3g βγάζει σχεδόν φουλ μέρα.

Έχει ΜΤΚ τσιπάκι. Το Exynos το φοράνε λίγα κινητά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παίδες SOS!

 

Έκανα μια παραγγελία από Vickmall, αλλά μετά συνειδητοποίησα ότι μπορεί να υπάρχει πρόβλημα με την παράδοση.

 

Έχω βάλει το πακέτο να πάει στο μαγαζί, αλλά ο ταχυδρόμος είναι ολίγον λαλάκας και αν πάει πριν τις 09:00 που ανήγουμε αφήνει γράμματα και δεματάκια στο πεζοδρόμιο και φεύγει (όταν πρόκειται για απλό ταχυδρομείο).

 

1) Το Vickmall με παραγγελία μέσω China Post απαιτεί υπογραφή κατά την παραλαβή; Είναι registered post ή τελειώς απλή αποστολή;

 

2) Αν είναι απλή αποστολή μπορώ να τους πω να το στείλουν στο ταχυδρομείο της περιοχής καλύτερα;

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Παίδες SOS!

 

Έκανα μια παραγγελία από Vickmall, αλλά μετά συνειδητοποίησα ότι μπορεί να υπάρχει πρόβλημα με την παράδοση.

 

Έχω βάλει το πακέτο να πάει στο μαγαζί, αλλά ο ταχυδρόμος είναι ολίγον λαλάκας και αν πάει πριν τις 09:00 που ανήγουμε αφήνει γράμματα και δεματάκια στο πεζοδρόμιο και φεύγει (όταν πρόκειται για απλό ταχυδρομείο).

 

1) Το Vickmall με παραγγελία μέσω China Post απαιτεί υπογραφή κατά την παραλαβή; Είναι registered post ή τελειώς απλή αποστολή;

 

2) Αν είναι απλή αποστολή μπορώ να τους πω να το στείλουν στο ταχυδρομείο της περιοχής καλύτερα;

 

μη φοβασαι, η απλη αποστολη απο εκει ειναι συστημενο ,δε θα το αφησει αν δε σε βρει ,θα αφησει ειδοποιηση να πας να το παραλαβεις

Link to comment
Share on other sites

μη φοβασαι, η απλη αποστολη απο εκει ειναι συστημενο ,δε θα το αφησει αν δε σε βρει ,θα αφησει ειδοποιηση να πας να το παραλαβεις

 

Φίλος ευχαριστώ πολύ!

 

Εγώ καλού κακού έστειλα στο Vickmall να αλλάξουν το address με αυτό του ταχυδρομείου (το οποίο είναι δίπλα στο σπίτι μου),

για να το παραλάβω από εκεί.

 

Δε ξέρω αν τους πρόλαβα, επειδή η παραγγελία έγινε το πρωί.

 

Τουλάχιστον τώρα με καθησύχασες... Όπως και να γίνει τελικά, λογικά δε θα υπάρχει πρόβλημα.

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

Επειδη το otimus g μου αρχιζει να τα παιζει σκεφτομαι να προβω σε μια αγορα κινητου απο κινα.Το ποσο που διατιθεμαι να δωσω ειναι 180 ευρω περιπου γι αυτο και εχω δει το xiaomi redmi note 3 και το Letv 1S/ X500 η αλλιως καποιο αλλο αν εχει κανεις να προτεινη.Αν καποιος γνωριζει γι αυτα τα κινητα τα θετικα και τα αρνητικα τους και μπορει να βοηθησει οσο το δυνατον πιο λεπτομερος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

Επειδη το otimus g μου αρχιζει να τα παιζει σκεφτομαι να προβω σε μια αγορα κινητου απο κινα.Το ποσο που διατιθεμαι να δωσω ειναι 180 ευρω περιπου γι αυτο και εχω δει το xiaomi redmi note 3 και το Letv 1S/ X500 η αλλιως καποιο αλλο αν εχει κανεις να προτεινη.Αν καποιος γνωριζει γι αυτα τα κινητα τα θετικα και τα αρνητικα τους και μπορει να βοηθησει οσο το δυνατον πιο λεπτομερος.

 

Είναι και τα δύο πολύ καλά κινητά και δεν θα μπω σε λεπτομέρειες για να μην αδικήσω κανένα, αλλά προσωπικά θα έπαιρνα σε αυτά τα λεφτά το redmi note 3 λόγω μεγαλύτερης μπαταρίας και σαφώς καλύτερης υποστήριξης! Για μαγαζί μη ρωτήσεις, όλοι θα σου πουν vickmall! Άντε με το καλό και με γειά σου! :p :lol: :)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο κινητα ειναι πολυ δυνατα στην κατηγορια τους. Δυσκολη επιλογη.Το μονο ευκολο ειναι το καταστημα, που οπως ειπε και ο φιλος...vickmall

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 ετη φωτος μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλος ευχαριστώ πολύ!

 

Εγώ καλού κακού έστειλα στο Vickmall να αλλάξουν το address με αυτό του ταχυδρομείου (το οποίο είναι δίπλα στο σπίτι μου),

για να το παραλάβω από εκεί.

 

Δε ξέρω αν τους πρόλαβα, επειδή η παραγγελία έγινε το πρωί.

 

Τουλάχιστον τώρα με καθησύχασες... Όπως και να γίνει τελικά, λογικά δε θα υπάρχει πρόβλημα.

Tzαμπα το εκανες. Ολες οι αποστολες τυπου συστημενες σαν και αυτην που στελνει το Βικ ειναι με ειδοποιηση, ΠΟΤΕ δεν φερνει ο ταχυδρομος στην πορτα σου ΜΟΝΟ με ειδοποιητηριο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους

Ψαχνω ενα πολυ φθηνο κινητο(max 60 Ευρω)

Απ το ελαχιστο που εψαξα κατεληξα σε 2

1)Vkworld vk700x

2)Homtom ht7

Αν υπαρχει οποιαδηποτε αλλη προταση καλοδεχουμενη

Οσοι εχουν εμπειρια απ τις αντιστοιχες εταιριες ας το αναφερουν

Μ ενδιαφερει πανω απ ολα να εχει δυνατο ηχο κλησης

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Δεν ξερω αν γραφω στο σωστο νημα, αλλα θα ηθελα να μου πειτε με δυο λογακια τα υπερ και τα κατα και να μου προτεινετε το καλυτερο απο τα εξης κινητα :

1)ulefone paris

2)kingzone n5

3)meizu m2

4)cubot s600

5)xiaomi redmi 2(4.7'')

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους

Ψαχνω ενα πολυ φθηνο κινητο(max 60 Ευρω)

Απ το ελαχιστο που εψαξα κατεληξα σε 2

1)Vkworld vk700x

2)Homtom ht7

Αν υπαρχει οποιαδηποτε αλλη προταση καλοδεχουμενη

Οσοι εχουν εμπειρια απ τις αντιστοιχες εταιριες ας το αναφερουν

Μ ενδιαφερει πανω απ ολα να εχει δυνατο ηχο κλησης

Ευχαριστω

Aν ενδιαφερεσαι μονο για τον δυνατο ηχο τοτε δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα απο τα παραπανω. Και να μην εχει υπαρχει ευκολος τροπος να το ρυθμισεις

Καλησπερα. Δεν ξερω αν γραφω στο σωστο νημα, αλλα θα ηθελα να μου πειτε με δυο λογακια τα υπερ και τα κατα και να μου προτεινετε το καλυτερο απο τα εξης κινητα :

1)ulefone paris

2)kingzone n5

3)meizu m2

4)cubot s600

5)xiaomi redmi 2(4.7'')

 

1-Δεν την συμπαθω την εταιρια, εκανε αρκετα φαουλ στο παρελθον

2-Καλο

3-Ποιο Μειζου μ2 λες;

4-Γενικα η Κουμποτ ειναι τιμια εταιρια

5-Ενταξει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση να κάνω. Από τα κινέζικα που κυκλοφορούν εδώ, από τις εδώ αντιπροσωπίες, για χρήση στο Internet, καλή σχετικά κάμερα και καλή μπαταρία. ποία είναι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Δεν ξερω αν γραφω στο σωστο νημα, αλλα θα ηθελα να μου πειτε με δυο λογακια τα υπερ και τα κατα και να μου προτεινετε το καλυτερο απο τα εξης κινητα :

1)ulefone paris

2)kingzone n5

3)meizu m2

4)cubot s600

5)xiaomi redmi 2(4.7'')

 

Μην τα "τσουβαλιαζεις" ολα μαζι.

Γνωμη μου ειναι οτι Xiaomi & Meizu ειναι απο το "πανω ραφι" ;)

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi, επειδή μπορεί να παίρνει κανονικά αναβαθμίσεις. Τα Meizu έχουν πολύ απαιτητική διαδικασία για να πάρουν την Ευρωπαϊκή ρομ, συν ότι πρέπει να επαναλαμβάνεται για κάθε αναβάθμιση.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi, επειδή μπορεί να παίρνει κανονικά αναβαθμίσεις. Τα Meizu έχουν πολύ απαιτητική διαδικασία για να πάρουν την Ευρωπαϊκή ρομ, συν ότι πρέπει να επαναλαμβάνεται για κάθε αναβάθμιση.

Καμία απαιτητική διαδικασία αν πάρεις από την αρχή την Ευρωπαϊκή έκδοση.

Αλλά και την κινέζικη να πάρεις, αν είσαι οκ με Αγγλικά δεν την χρειάζεσαι την Ευρωπαϊκή Ρομ .

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...