Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδή τα έχεις δει και τα 2, μπορείς να μας πεις από μπαταρία πως τα πάνε γιατί κάποιοι μιλάνε άσχημα για τη μπαταρία του Meizu MX4 pro. To Jiayu S3 τι λέει μετά από τόσο καιρό;

Μπαταρια πανω κατω τα ιδια. 5-6 ωρες οθονη μου βγαζει το jiayu s3 ακομα και τωρα (ενα χρονο μετα). Πολυ καλι και το meizu.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιο είναι η Meizu metal?

 

http://www.oppomart.com/meizu/metal/meizu-metal.html

 

Με προβληματιζει βεβαια το 2gb ram

 

 

Σκεφτηκα και αυτο

http://www.vickmall.com/meizu-mx5-helio-x10-turbo-4g-lte-octa-core-2-2ghz-flyme-4-5-3gb-16gb-android-5-0-smartphone-5-5-inch-screen.html

Λιγο εκτος budgeτ αλλα μια ψυχη που ειναι να βγει...

 

και αυτο

http://www.vickmall.com/pre-sell-letv-1s-letv-x500-3gb-32gb-silver.html

Edited by embrance
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Η μάνα μου θέλει κινητό από 70 μέχρι 120 ευρώ. 5" οθόνη φωτεινή, τουλάχιστον 1 gb ram, κάμερα μπρος πίσω και σχετικά καλή η πίσω, δυνατό ηχείο, αξιόπιστο να κρατήσει. Έχουμε καμία πρόταση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Η μάνα μου θέλει κινητό από 70 μέχρι 120 ευρώ. 5" οθόνη φωτεινή, τουλάχιστον 1 gb ram, κάμερα μπρος πίσω και σχετικά καλή η πίσω, δυνατό ηχείο, αξιόπιστο να κρατήσει. Έχουμε καμία πρόταση;

 

Red Mi 3 σε μία εβδομάδα...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ξεφεύγει σε λεφτά παραπάνω από το budget που έχω θέσει από ότι βλέπω αλλά θα το έχω στα υπόψιν. Κάποια άλλη πρόταση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Η μάνα μου θέλει κινητό από 70 μέχρι 120 ευρώ. 5" οθόνη φωτεινή, τουλάχιστον 1 gb ram, κάμερα μπρος πίσω και σχετικά καλή η πίσω, δυνατό ηχείο, αξιόπιστο να κρατήσει. Έχουμε καμία πρόταση;

 

blackview bv 2000 απο το vickmall

Link to comment
Share on other sites

http://www.oppomart.com/meizu/metal/meizu-metal.html

 

Με προβληματιζει βεβαια το 2gb ram

 

 

Σκεφτηκα και αυτο

http://www.vickmall.com/meizu-mx5-helio-x10-turbo-4g-lte-octa-core-2-2ghz-flyme-4-5-3gb-16gb-android-5-0-smartphone-5-5-inch-screen.html

Λιγο εκτος budgeτ αλλα μια ψυχη που ειναι να βγει...

 

και αυτο

http://www.vickmall.com/pre-sell-letv-1s-letv-x500-3gb-32gb-silver.html

Ψάξε λίγο το meizu mx5 είναι το καλύτερο από αυτά που βλέπεις

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ξεφεύγει σε λεφτά παραπάνω από το budget που έχω θέσει από ότι βλέπω αλλά θα το έχω στα υπόψιν. Κάποια άλλη πρόταση;

 

Για 10 ευρώ πάνω από το budget θα πήγαινα Xiaomi

 

http://m.geekbuying.com/item/XIAOMI-Redmi-3-5-0inch-HD-4G-LTE-Android-5-1-2GB-16GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-616-Octa-Core-1-5-GHz-4100mAh-Battery---Gray-361922.html

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

για φιλο ρωταω.

ψαχνουμε κινητο 5.5 ιντσες μεχρι 150ευρω.

δοκιμασμενες προτασεις μονο παιδες και με μπαταρια 3.000+

Οχι ΧΙΑΟΜΙ

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Cubot h1. Το πήρα στον αδελφό μου. Πολύ καλό, stock Android. Έχει review στο anandtech.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο cubot h1 να συμπληρώσω leagoo elite5,homtom ht6 και oukitel k6000 με την υποσημείωση ότι αυτα τα 2 παίρνουν 2 sim ή 1 sim συν sd και δεν εχουν αποσπώμενη μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

για φιλο ρωταω.

ψαχνουμε κινητο 5.5 ιντσες μεχρι 150ευρω.

δοκιμασμενες προτασεις μονο παιδες και με μπαταρια 3.000+

Οχι ΧΙΑΟΜΙ

 

Φιλε junglist εσυ εισαι και της meizu.

Το meizu m2 note.

Εγω θα λεγα και το ulefone be touch 3 αλλα με sony μπαταρια 2.550mah για καλυτερη φωτογραφικη και κλασσικο android.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε junglist εσυ εισαι και της meizu.

Το meizu m2 note.

Εγω θα λεγα και το ulefone be touch 3 αλλα με sony μπαταρια 2.550mah για καλυτερη φωτογραφικη και κλασσικο android.

Ισχύει.

Αλλά είμαι και ανοιχτομυαλος και είπα να πάρω γενικά προτάσεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει.

Αλλά είμαι και ανοιχτομυαλος και είπα να πάρω γενικά προτάσεις.

 

Καλα κανεις σε πειραζω. Δες παντως και την ulefone και αν τον παιρνει τον δικο σου στα 179 δολλαρια δεστε και το ulefone power.

Αν κατεβασεις και την εφαρμογη του banggood σου δινει και 10% εκπτωση για μια αγορα και λογικα θα σου ερθει 160 δολλαρια περιπου, αν κανεις αγορα απο την εφαρμογη του κινητου.

Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε αδιεξοδο...

 

απο την μια το Xiaomi note 3 3/32 και απο την αλλη το meizu mx4 pro 3/16gb

ιδια τιμη

ο χωρος αποθηκευσης δεν με ενδιαφερει...

 

εχει κανεις εμπειριες και απο τα 2?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε αδιεξοδο...

 

απο την μια το Xiaomi note 3 3/32 και απο την αλλη το meizu mx4 pro 3/16gb

ιδια τιμη

ο χωρος αποθηκευσης δεν με ενδιαφερει...

 

εχει κανεις εμπειριες και απο τα 2?

 

Συγγνωμη για το συντομη απαντηση λογω χρόνου αλλα Meizu χωρις σκέψη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να ρωτήσω κάτι; Αυτά (http://m.ebay.com/sch/i.html?_nkw=Lg+g3&isNewKw=1&isRefine=true&mfs=GOCLK&acimp=0&_trksid=p2056088.m2428.l1313.TR11.TRC2.Xlg+g3&sqp=lg+g3) αξιόπιστα; για τι μου έκανε τρομερή εντύπωση η τιμή.
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να ρωτήσω κάτι; Αυτά (http://m.ebay.com/sch/i.html?_nkw=Lg+g3&isNewKw=1&isRefine=true&mfs=GOCLK&acimp=0&_trksid=p2056088.m2428.l1313.TR11.TRC2.Xlg+g3&sqp=lg+g3) αξιόπιστα; για τι μου έκανε τρομερή εντύπωση η τιμή.

 

Αν δεν κάνω κανένα τραγικό λάθος τα περισσότερα είναι locked σε παρόχους.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω κανένα τραγικό λάθος τα περισσότερα είναι locked σε παρόχους.

 

Αφού λέει unlocked . Δηλαδή δεν δουλεύει εδώ; Και πέρα από το αν δουλεύει εδω, είναι γνήσια;

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Αφού λέει unlocked . Δηλαδή δεν δουλεύει εδώ; Και πέρα από το αν δουλεύει εδω, είναι γνήσια;

Από αυτά, μόνο το D855 και f400 παίζουν οι μπάντες Ελλάδα. Τα υπόλοιπα όχι. Επίσης, αν είναι unlocked τότε δουλεύει κανονικά. Το αν είναι γνήσιο δεν το ξέρεις, μπορείς να ζητήσεις το IMEI να το τσεκάρεις. Το ζήτημα είναι αν θα είναι καινούργια ή used. Χλωμό να είναι καινούργιο επώνυμο μη κινέζικο αγορασμένο από Κίνα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Για κινητό 60ευρου τι επιλογές εχουμε; Cubot x5, Leagoo Alfa 5, όσα είναι in stock και Homtom HT3?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι λαθος, doogee.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...