Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα καλά, εμείς είμαστε που δεν ψηφίσαμε τον γιο του (το όνομά του δεν θα τολμήσω να το προφέρω, γιατί θα καταρρεύσει το διαδίκτυο). Οι Κινέζοι τι του έφταιξαν;

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γειας σας και απο εμενα !

ψαχνω κινητο 5inch και εχω καταληξει σε αυτο THL 2015A (http://www.geekbuying.com/item/THL-2015A-5-0inch-1280x720-Android-5-1-4G-64bit-MTK6735-Quad-Core-Smartphone-2GB-16GB-13-0MP-8-0MP---Black-356530.html?utm_source=shareasale)

 

ποια η γνωμη σας υπαρχει τπτ καλυτερο σε 130ευρω με 150 ευρω 5inch?

Link to comment
Share on other sites

γειας σας και απο εμενα !

ψαχνω κινητο 5inch και εχω καταληξει σε αυτο THL 2015A (http://www.geekbuying.com/item/THL-2015A-5-0inch-1280x720-Android-5-1-4G-64bit-MTK6735-Quad-Core-Smartphone-2GB-16GB-13-0MP-8-0MP---Black-356530.html?utm_source=shareasale)

 

ποια η γνωμη σας υπαρχει τπτ καλυτερο σε 130ευρω με 150 ευρω 5inch?

 

πάρα πολλά....

πχ meizu m2 mini - blade s6 ( τα αναφέρω γιατί τα έχω :) )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση φιλε το meizu m2 mini - το αποριπτω γιατι δεν παιζει την 800mhz επειδη εχω wind θα το ηθελα αλλα το ZTE Blade S6 φαινετε ενδιαφερον ! τι λεει το gps ?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση φιλε το meizu m2 mini - το αποριπτω γιατι δεν παιζει την 800mhz επειδη εχω wind θα το ηθελα αλλα το ZTE Blade S6 φαινετε ενδιαφερον ! τι λεει το gps ?

μία χαρά, πιάνει 9-10 δορυφόρους άμεσα στους 14-16 που βλέπει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κάποια πρόταση για κινητό max 4,5" (καλά θα ηταν 4"αλλά δεν υπαρχουν επιλογες εκεί από ότι κοίταξα )χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις για πιο μεγάλο άνθρωπο?Ευχαριστώ εκ των προτερων Edited by akalefk
Link to comment
Share on other sites

Κάποια πρόταση για κινητό max 4,5" (καλά θα ηταν 4"αλλά δεν υπαρχουν επιλογες εκεί από ότι κοίταξα )χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις για πιο μεγάλο άνθρωπο?Ευχαριστώ εκ των προτερων

 

Εάν είναι γιά πολύ μεγάλο άτομο το 4.5 δεν είναι καλό, και σε ποιό ποσόν να είναι περίπου;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι γιά πολύ μεγάλο άτομο το 4.5 δεν είναι καλό, και σε ποιό ποσόν να είναι περίπου;;

70-80€ λες και συ μικροτερο ε;

Link to comment
Share on other sites

Κάποια πρόταση για κινητό max 4,5" (καλά θα ηταν 4"αλλά δεν υπαρχουν επιλογες εκεί από ότι κοίταξα )χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις για πιο μεγάλο άνθρωπο?Ευχαριστώ εκ των προτερων

 

Παρτου το Χ5 του ανθρωπου να κανει δουλεια του. Ετοιμο με το που θα το ανοιξεις και με λιγα λεφτα!

Μην πας για μικροτερο, στο λεω απο προσωπικη πειρα! :O

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Παρτου το Χ5 του ανθρωπου να κανει δουλεια του. Ετοιμο με το που θα το ανοιξεις και με λιγα λεφτα!

Μην πας για μικροτερο, στο λεω απο προσωπικη πειρα! :O

 

Σωστός .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παρτου το Χ5 του ανθρωπου να κανει δουλεια του. Ετοιμο με το που θα το ανοιξεις και με λιγα λεφτα!

Μην πας για μικροτερο, στο λεω απο προσωπικη πειρα! :O

λες ε?θα το δω ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σωστός .... :)

για να συμφωνειτε μαλλον κατι ξερετε. :)

Link to comment
Share on other sites

λες ε?θα το δω ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για να συμφωνειτε μαλλον κατι ξερετε. :)

 

Αν το βρεις παρτο ...

μεχρι και χτες κανενα καταστημα δεν το ειχε.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος κάτοχος των Doogee x5 pro και Blackview bv2000 ; Όχι απλώς να έχουν περάσει οι συσκευές από τα χέρια του, αλλά να τις έχει δουλέψει και καμιά βδομάδα.

ψάχνω κι εγώ το x5 pro αλλά είναι out of stock. η ερώτηση μου είναι: αξίζει να "πέσω" στο bv2000; (ram και rom έχει λιγότερο από το x5 pro, τα υπόλοιπα ίδια... νομίζω)

ή να περιμένω στοκάρισμα του x5 pro ;

εμπειρία χρήσης με ενδιαφέρει, και το x5 pro είναι καλή επιλογή για τα λεφτά του. προορίζεται για δώρο σε κοπελιά, για πρώτο της Android smartphone, οπότε θα βόλευε το ροζ.

ευχαριστώ.

(πάω να διαβάσω το νήμα για το bv2000)

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος κάτοχος των Doogee x5 pro και Blackview bv2000 ; Όχι απλώς να έχουν περάσει οι συσκευές από τα χέρια του, αλλά να τις έχει δουλέψει και καμιά βδομάδα.

ψάχνω κι εγώ το x5 pro αλλά είναι out of stock. η ερώτηση μου είναι: αξίζει να "πέσω" στο bv2000; (ram και rom έχει λιγότερο από το x5 pro, τα υπόλοιπα ίδια... νομίζω)

ή να περιμένω στοκάρισμα του x5 pro ;

εμπειρία χρήσης με ενδιαφέρει, και το x5 pro είναι καλή επιλογή για τα λεφτά του. προορίζεται για δώρο σε κοπελιά, για πρώτο της Android smartphone, οπότε θα βόλευε το ροζ.

ευχαριστώ.

(πάω να διαβάσω το νήμα για το bv2000)

Δεν νομιζω να "πεσεις" στο bv2000. Αντιθετα μαλιστα, θα ανεβεις κατηγορια. Η καμερα του ειναι σαφως καλυτερη απο εκεινη του Χ5, Καλυτερη σισθηση στο χερι, φωτιζομενα πληκτρα, 64μπιτο λειτουργικο και οχι 32 του Χ5. Το μονο μειον ειναι η μνημη που το Χ5 υπερτερει

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα πριν απο ωρες το κινητο απο το Vickmall τους ειπα να μου περασουν την Flyme OS 4 καλα εκανα? Μηπως να βαλω καποια stable? Και αν υπαρχει ποια ειναι αυτη?

 

Εν το μεταξυ που θα δουμε της διαφορες των Custom rom με την stock του Letv?

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα πριν απο ωρες το κινητο απο το Vickmall τους ειπα να μου περασουν την Flyme OS 4 καλα εκανα? Μηπως να βαλω καποια stable? Και αν υπαρχει ποια ειναι αυτη?

 

Εν το μεταξυ που θα δουμε της διαφορες των Custom rom με την stock του Letv?

Αυτα τα ρωτανε, πριν αγορασουμε το κινητο, οχι μετα.

Για την ρομ που λες απο οτι ξερω ειναι κομματακι βαρια, πηγαινει καλυτερα με την μαμα ρομ

Barlost αποτι καταλαβαινω το έχεις δουλέψει το blackview. Ποσό σου κρατά ή μπαταρία με data ανοιχτά;

Με τα δεδομενα δεν τα δουλεψα πολυ, σε γενικες γραμμες μπορω να σου πω οτι το "μαυροπουλι" κραταει μιση μερα τουλαχιστον απο το προηγουμενο.

Link to comment
Share on other sites

λεω να κανω ενα δωρακι στον εαυτο μου

να δωσω το lenovo k3 που εχω(και ειναι σουπερ vfm) με την προυποθεση την καλυτερη καμερα κ 3+ giga ram

λιγο το meizu mx4 μου εκανε κλικ

τιμη κανα 200αρι+

Edited by kaloudis
Link to comment
Share on other sites

λεω να κανω ενα δωρακι στον εαυτο μου

να δωσω το lenovo k3 που εχω(και ειναι σουπερ vfm) με την προυποθεση την καλυτερη καμερα κ 3+ giga ram

λιγο το meizu mx4 μου εκανε κλικ

τιμη κανα 200αρι+

 

Καλυτερα κρατα αυτο που εχεις. 3ram αλλα 400 mb διαθεσιμα.

Στην εστιαση η καμερα δεν μου αρεσε αλλα το κινητο εχει θεμα με την διαχειρηση μπαταριας. Αν βγαλεις 3 ωρες ανοιχτης οθονης γραψε μου. Οπως το πηρα ετσι το εδωσα. Σορρυ για το mx4 pro ελεγα. Για το mx4 δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους! Ψάχνω κινητό 8πυρηνο με 3G RAM +16G ROM ή και 32G ROM, μεγάλη μπαταρία και σχετικά καλή κάμερα, ίντσες 5 με 5,5 αλλά βασική προϋπόθεση στο 4G να πιάνει τη μπάντα 20 (800αρα). Και εννοείται να είναι αξιόπιστο σαν κινητό χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα...

Ευχαριστώ.

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους! Ψάχνω κινητό 8πυρηνο με 3G RAM +16G ROM ή και 32G ROM, μεγάλη μπαταρία και σχετικά καλή κάμερα, ίντσες 5 με 5,5 αλλά βασική προϋπόθεση στο 4G να πιάνει τη μπάντα 20 (800αρα). Και εννοείται να είναι αξιόπιστο σαν κινητό χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα...

Ευχαριστώ.

http://www.vickmall.com/doogee-f5-android-5-1-mtk6753-64bit-octa-core-3gb-ram-16gb-rom-5mp-13mp-cameras-5-5-inch-4g-smartphone.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους! Ψάχνω κινητό 8πυρηνο με 3G RAM +16G ROM ή και 32G ROM, μεγάλη μπαταρία και σχετικά καλή κάμερα, ίντσες 5 με 5,5 αλλά βασική προϋπόθεση στο 4G να πιάνει τη μπάντα 20 (800αρα). Και εννοείται να είναι αξιόπιστο σαν κινητό χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα...

Ευχαριστώ.

 

Καταρχην δεν αναφερεις το πιο σημαντικο, ποσο budget διαθετεις. Εφόσον θες την 800αρα, αποκλείεις πολλά αξιολογα κινητά από Κίνα. Οπότε από κινα πας κυριως σε δευτεροκλασσατες μάρκες όπως το doogee που προτείνει ο φίλος, το zoppo speed 7, το umi rome κλπ. Με υψηλότερο budget, αλλά αξιόλογα και αξιόπιστα με 800αρα είναι οι ευρωπαϊκές εκδόσεις asus zenfone 2, καθώς και το lg g3. Δες και το καινούργιο σε κυκλοφορία zte blade s7 από Κίνα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...