Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παντως επειδη blackview δεν εχω φερει κ μου αρεσουν τα ρισκα θκ παραγγειλω 3 για φιλο που τα θελει για δωρο κ θα ειναι για υπεραπλη χρηση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω παντως επειδη blackview δεν εχω φερει κ μου αρεσουν τα ρισκα θκ παραγγειλω 3 για φιλο που τα θελει για δωρο κ θα ειναι για υπεραπλη χρηση

 

Μια απο τα ιδια, εχω ηδη βαλει στο καλαθι ενα για φιλο.

Οπως ειπα νωριτερα την θεωρω περισσοτερη σοβαρη απο την Doogee οποτε δεν μιλαμε για ρισκο, αλλα για επενδυση

Ηδη το Breeze αποδειχτηκε θυσαυρος για τα λεφτα του.

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια, εχω ηδη βαλει στο καλαθι ενα για φιλο.

Οπως ειπα νωριτερα την θεωρω περισσοτερη σοβαρη απο την Doogee οποτε δεν μιλαμε για ρισκο, αλλα για επενδυση

Ηδη το Breeze αποδειχτηκε θυσαυρος για τα λεφτα του.

 

Το breeze το έφερα στη νύφη μου, πολύ ικανοποιημένη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, ψάχνω κάτι λίγο εξεζητημένο και δεν ξέρω καν αν υπάρχει να σας πω την αλήθεια. Λοιπόν, η συσκευή θέλω να έχει τα εξής στοιχεία:

 

1. ΟΧΙ μαύρες μπάρες γύρω από την οθόνη. Δεν μου αρέσει καθόλου και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σχεδόν όλα βγαίνουν έτσι. Καλύτερα να κρατούσαν τα κλασσικά bezel. Ειδικά στις λευκές συσκευές δείχνουν άθλια.

2. Να έχει 2.5D Curved οθόνη.

3. Να έχει quick charge

4. Να υποστηρίζει 4G Vodafone.

 

Budget δεν υπάρχει επί της ουσίας, αλλά μην φτάσουμε και σε 500άρια. Δεν έχει νόημα. Μετά αν είναι θα πάρω κανά Samsung ή iPhone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, ψάχνω κάτι λίγο εξεζητημένο και δεν ξέρω καν αν υπάρχει να σας πω την αλήθεια. Λοιπόν, η συσκευή θέλω να έχει τα εξής στοιχεία:

 

1. ΟΧΙ μαύρες μπάρες γύρω από την οθόνη. Δεν μου αρέσει καθόλου και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σχεδόν όλα βγαίνουν έτσι. Καλύτερα να κρατούσαν τα κλασσικά bezel. Ειδικά στις λευκές συσκευές δείχνουν άθλια.

2. Να έχει 2.5D Curved οθόνη.

3. Να έχει quick charge

4. Να υποστηρίζει 4G Vodafone.

 

Budget δεν υπάρχει επί της ουσίας, αλλά μην φτάσουμε και σε 500άρια. Δεν έχει νόημα. Μετά αν είναι θα πάρω κανά Samsung ή iPhone.

Γιά το πρώτο ζητούμενο κοίταξε εδώ:

http://www.phonearena.com/news/10-smartphones-with-little-or-no-screen-bezels-that-seem-to-be-from-the-future_id67618

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από τα τρία ποιο θεωρείται πιο αξιοπιστο;

1) Leagoo Alfa 5

2) VK World VK700X

3) Landvo L200S

 

Ευχαριστώ!

 

για το 1 ακουστηκε οτι δεν εχει αισθητηρα εγγυτητας, με επεξεργαστη αγνωστο για μενα

για τα το 3 οτι εχει 4g

αλλα για το 2 ξερω οτι εχει μοντελο VK700, εβγαλε και Χ??

Link to comment
Share on other sites

για το 1 ακουστηκε οτι δεν εχει αισθητηρα εγγυτητας, με επεξεργαστη αγνωστο για μενα

για τα το 3 οτι εχει 4g

αλλα για το 2 ξερω οτι εχει μοντελο VK700, εβγαλε και Χ??

 

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-vkworld-vk700x

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κινητο για τν αδερφη μου με τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

Εως 5 ιντσες, οσο το δυνατον καλύτερες κάμερες, σταθερο και αξιόπιστο λειτουργικό, να μην ξεπερνάει τα 100-110 ευρώ.. Μιας και εχω καιρο να ασχοληθω με κινεζικά κινητά, το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό ειναι το MEizu m2 (το μίνι).. Υπάρχει κάτι άλλο εξίσου αξιόπιστο;

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κινητο για τν αδερφη μου με τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

Εως 5 ιντσες, οσο το δυνατον καλύτερες κάμερες, σταθερο και αξιόπιστο λειτουργικό, να μην ξεπερνάει τα 100-110 ευρώ.. Μιας και εχω καιρο να ασχοληθω με κινεζικά κινητά, το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό ειναι το MEizu m2 (το μίνι).. Υπάρχει κάτι άλλο εξίσου αξιόπιστο;

ZTE BLADE 6 , προσφορά στα 100$, δεν νομίζω να υπάρχει αντίπαλος σε αυτή την τιμή http://www.geekbuying.com/item/ZTE-Blade-S6-5-0--IPS-HD-Android-5-0-4G-Phone-Qualcomm-Octa-Core-1-5Ghz-2GB-RAM-16GB-ROM-13-0MP-Camera-Dual-SIM--Silver-341742.html

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ZTE BLADE 6 , προσφορά στα 100$, δεν νομίζω να υπάρχει αντίπαλος σε αυτή την τιμή http://www.geekbuying.com/item/ZTE-Blade-S6-5-0--IPS-HD-Android-5-0-4G-Phone-Qualcomm-Octa-Core-1-5Ghz-2GB-RAM-16GB-ROM-13-0MP-Camera-Dual-SIM--Silver-341742.html

Δυστυχώς = out of stock

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Τί άποψη έχετε ρε παιδιά για το Kingzone K2, μου κάνει κλικ αυτή η συσκευή αλλά την εταιρία δεν την γνωρίζω, για δώστε τα φώτα σας.
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς = out of stock

Εξαφανίστηκαν! Όταν το πόσταρα είχε ακόμα κομμάτια. Πάντως σχεδόν μέρα παρά μέρα το εν λόγω κινητό το βγάζει σε προσφορά σε αυτή τη τιμή.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κινητο για τν αδερφη μου με τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

Εως 5 ιντσες, οσο το δυνατον καλύτερες κάμερες, σταθερο και αξιόπιστο λειτουργικό, να μην ξεπερνάει τα 100-110 ευρώ.. Μιας και εχω καιρο να ασχοληθω με κινεζικά κινητά, το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό ειναι το MEizu m2 (το μίνι).. Υπάρχει κάτι άλλο εξίσου αξιόπιστο;

 

ZTE BLADE 6 , προσφορά στα 100$, δεν νομίζω να υπάρχει αντίπαλος σε αυτή την τιμή http://www.geekbuying.com/item/ZTE-Blade-S6-5-0--IPS-HD-Android-5-0-4G-Phone-Qualcomm-Octa-Core-1-5Ghz-2GB-RAM-16GB-ROM-13-0MP-Camera-Dual-SIM--Silver-341742.html

Ξανά έβαλε κομματια.

Γιατί μου το κάνετε αυτό τώρα, είχα ψιλοκαταληξει στο doogee Valencia 2 .

Μου αρέσει πιο πολύ για την κοπέλα μου που δεν τις αρέσουν τα λευκά.

Τώρα είμαι σε δίλημμα, doogee ή ZTE blade?

Χρήση ίντερνετ, Viber, fb και τηλ.

Μπορείτε να μου πείτε υπέρ Κ κατά όποιος γνωρίζει τις συσκευές. Βασικά με νοιάζει η απροβληματιστη λειτουργία out of the box.

Τέλος από vickmall ή geekbuying ή gearbest!?

Link to comment
Share on other sites

Ξανά έβαλε κομματια.

Γιατί μου το κάνετε αυτό τώρα, είχα ψιλοκαταληξει στο doogee Valencia 2 .

Μου αρέσει πιο πολύ για την κοπέλα μου που δεν τις αρέσουν τα λευκά.

Τώρα είμαι σε δίλημμα, doogee ή ZTE blade?

Χρήση ίντερνετ, Viber, fb και τηλ.

Μπορείτε να μου πείτε υπέρ Κ κατά όποιος γνωρίζει τις συσκευές. Βασικά με νοιάζει η απροβληματιστη λειτουργία out of the box.

Τέλος από vickmall ή geekbuying ή gearbest!?

Σίγουρα ΖΤΕ και σίγουρα Vickmall.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ΖΤΕ και σίγουρα Vickmall.

Το ZTE BLADE S6 μόνο στο geekbuying υπάρχει σε τιμή χώμα ,στα 110$ σήμερα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το ZTE BLADE S6 μόνο στο geekbuying υπάρχει σε τιμή χώμα ,στα 110$ σήμερα.

και χωμα θα το παραλαβεις....κυριολεκτικα, σε συσκευασια που και ο μπακαλης θα γελαει.

Τέλος από vickmall ή geekbuying ή gearbest!?

 

το gearbest Ουτε να το σκεφτεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Το ZTE BLADE S6 μόνο στο geekbuying υπάρχει σε τιμή χώμα ,στα 110$ σήμερα.

 

 

κατω κατω στην σελιδα γραφει:

http://www.geekbuying.com/item/ZTE-Blade-S6-5-0--IPS-HD-Android-5-0-4G-Phone-Qualcomm-Octa-Core-1-5Ghz-2GB-RAM-16GB-ROM-13-0MP-Camera-Dual-SIM--Silver-341742.html

 

 

Pros:Slim. 2.5D screen

Overall:To repair GPS you need to change several PCB's. If you do not have official service support in your country you will not be able to solve this problem.

Cons: Not working GPS. Weak LTE. To repair GPS you need to change several PCB's. If you do not have official service support in your country you will not be able to solve this problem.

"Πολλες φορές στο Ιντερνετ, βλεπουμε πραγματα που δεν ειναι αληθινα"

(Γεώργιος Καραϊσκάκης, 1824 μΧ.)

便宜不好,好的不便宜! (Γιώργος, 2014 μΧ.)

Link to comment
Share on other sites

και χωμα θα το παραλαβεις....κυριολεκτικα, σε συσκευασια που και ο μπακαλης θα γελαει.

Χαχαχα...κακίες...Δεν είχα ποτέ πρόβλημα από το εν λόγω μαγαζί, αν και παλαιότερα οι συσκευασίες του ήταν αλεξισφαιρες. Ελπίζω πάντως να μην παραλάβω χώμα...;)

 

κατω κατω στην σελιδα γραφει:

http://www.geekbuying.com/item/ZTE-Blade-S6-5-0--IPS-HD-Android-5-0-4G-Phone-Qualcomm-Octa-Core-1-5Ghz-2GB-RAM-16GB-ROM-13-0MP-Camera-Dual-SIM--Silver-341742.html

 

 

Pros:Slim. 2.5D screen

Overall:To repair GPS you need to change several PCB's. If you do not have official service support in your country you will not be able to solve this problem.

Cons: Not working GPS. Weak LTE. To repair GPS you need to change several PCB's. If you do not have official service support in your country you will not be able to solve this problem.

Εντάξει, ένα σχόλιο είναι, ακόμα και έτσι να είναι εφόσον υπάρχει λύση δεν είναι λόγος να μην πάρει κάποιος το κινητό σε αυτή την τιμή. Άλλωστε στο νήμα του κινητού τα παιδιά γράφουν τα καλύτερα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι της το έδειξα απ έξω απέξω και μου είπε ότι της αρέσει το doogee οπότε μάλλον με βλέπω προς τα εκεί... Λέτε να μην το ρισκάρω; έχω πιάσει το απλό, όχι το προ και μου φάνηκε καλό.

Επίσης μου φαίνεται περίεργη η διαφορά τιμής του ΖΤΕ Κ ότι τα άλλα μαγαζιά δεν το έχουν καθόλου...

Απλά κολλάω στην αξιοπιστία που έχει η ΖΤΕ αλλά το συγκεκριμένο δεν μου αρέσει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Σε τιμή 100-130 ευρώ και με πρώτη επιλογή το Kingzone N5, υπάρχει κάποια άλλη πρόταση παρόμοιου επιπέδου;
Link to comment
Share on other sites

Σε τιμή 100-130 ευρώ και με πρώτη επιλογή το Kingzone N5, υπάρχει κάποια άλλη πρόταση παρόμοιου επιπέδου;

blade s6, ανώτερου επιπέδου απο geek

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

και χωμα θα το παραλαβεις....κυριολεκτικα, σε συσκευασια που και ο μπακαλης θα γελαει.

το gearbest Ουτε να το σκεφτεσαι.

Να το πάρει από το vicmall 129$ πιό ακριβό, όταν το φέρει ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαχαχα...κακίες...Δεν είχα ποτέ πρόβλημα από το εν λόγω μαγαζί, αν και παλαιότερα οι συσκευασίες του ήταν αλεξισφαιρες. Ελπίζω πάντως να μην παραλάβω χώμα...;)

Ποτέ δεν παρέλαβα "χώμα", ασχέτως εάν δεν έχει την παλιά συσκευασία ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...