Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H συσκευασία έχει όντως χαλάσει, αλλά οκ δεν θα το πάρεις και διαλυμένο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας!Θα ηθελα να σας ρωτησω για το πως μπορω να αλλαξω τα android του κινητου μου(Turbo-X π) απο 4.4.4 kitkat σε android 5 lollipop.Μπορειτε να με βοηθησετε;
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σου εχει ερθει ειδοποιηση για αναβαθμιση λογισμικου (που δεν βλεπω το πλαισιο να κανει κατι τετοιο), νομιζω πως δε γινεται αλλιως
Link to comment
Share on other sites

τι προτείνετε για φίλο που το θέλει για "σκληρή" χρήση και μεγάλη μπαταρία?

Οτιδήποτε εκτός από Doogee γιατί το Titans2 που είχε χάλασε η κάμερα του χωρίς προειδοποίηση και 4 μέρες μετά την λήξη της εγγύησης

Link to comment
Share on other sites

τι προτείνετε για φίλο που το θέλει για "σκληρή" χρήση και μεγάλη μπαταρία?

Οτιδήποτε εκτός από Doogee γιατί το Titans2 που είχε χάλασε η κάμερα του χωρίς προειδοποίηση και 4 μέρες μετά την λήξη της εγγύησης

Ουκιτελ 4000

σκληρο καρυδι

Link to comment
Share on other sites

για κάτι πιο hardcore έλεγε όπως το Titans

για κανά blackview bv5000 έλεγα να του πω, που το είδα και live σήμερα σε πελάτη και ήταν τέρμα ευχαριστημένος(το έχει μουτζούρης)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας.

Καινούργιος στο φόρουμ και θα ήθελα να με βοηθήσετε στο εξής.

Τι θα επιλέγατε και γιατί, από τα παρακάτω, αν σας τα πρόσφεραν στην ίδια τιμή.

Με σειρά προτεραιότητας :

Blackview BV2000 http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_263490.html

DOOGEE Y100X http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_202943.html

Blackview BV2000S http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_272250.html

(είναι σε προπώληση)

Και τελευταίο το Doogee x5 αν και δεν μου πολύ αρέσει.

Banggood ή Gearbest (από Banggood δεν έχω αγοράσει, από Gearbest παρέλαβα την προηγούμενη εβδομάδα 2 τηλέφωνα μετά από 25 μέρες).

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας.

Καινούργιος στο φόρουμ και θα ήθελα να με βοηθήσετε στο εξής.

Τι θα επιλέγατε και γιατί, από τα παρακάτω, αν σας τα πρόσφεραν στην ίδια τιμή.

Με σειρά προτεραιότητας :

Blackview BV2000 http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_263490.html

DOOGEE Y100X http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_202943.html

Blackview BV2000S http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_272250.html

(είναι σε προπώληση)

Και τελευταίο το Doogee x5 αν και δεν μου πολύ αρέσει.

Banggood ή Gearbest (από Banggood δεν έχω αγοράσει, από Gearbest παρέλαβα την προηγούμενη εβδομάδα 2 τηλέφωνα μετά από 25 μέρες).

Ευχαριστώ πολύ

Blackview BV2000 απο μενα

το gearbest εχει γινει ο περιγελος, οποτε και το τηλεφωνο που λεει (Blackview BV2000S) μαλλον δεν υπαρχει ή θα ειναι δημιουργημα του καταστηματος.

Να το παρεις απο vickmall, ειναι λιγο ακριβοτερο αλλα το ποιο αξιοπιστο ως τωρα

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο νήμα gearbest αν και να πω την αλήθεια πέρυσι είχα πάρει ένα android box χωρίς πρόβλημα έκανε σχεδόν 25 μέρες να έρθει.

 

Τώρα διαβάζω τις τελευταίες σελίδες του, δεν πήγα παραπίσω και διαπιστώνω ότι όλοι σχεδόν το κράζουν για μη αποστολές , για τρομερές καθυστερήσεις, μη απαντήσεις και πάει λέγοντας.

 

Απορώ οι διαχειριστές του φόρουμ δεν διαβάζουν? τι περιμένουν δλδ για να τους πετάξουν έξω? το ίδιο φυσικά να συμβεί και για αλλά μαγαζιά αν έχουν τέτοια απαράδεκτη συμπεριφορά.

 

Στο avclub διαβάζω ότι διαφημίζουν τα τελευταία μοντέλα και προδιαγραφές τα ψωνίζεις και σου στέλνουν τα προηγούμενα μοντέλα, ή ελαττωματικά !

 

Τι να πω απορώ με την στάση του φόρουμ....

Link to comment
Share on other sites

Οσες παραγγελιες εχω κανει στο gearbest, ηρθαν στην ωρα τους και οπως πρεπει. Βλεπω κι εγω παραπονα εδω, αλλα προσωπικα δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα. Αν η τιμη ειναι η ιδια, vickmall, αλλοιως gearbest. Αν πετυχεις προσφορα, οι τιμες του ειναι αχτυπητες.
Link to comment
Share on other sites

Αν τους πετάξουν έξω από που θα μάθεις για να προσέχεις από που θα κάνεις τις αγορές σου?
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Από εκεί που μαθαίνεις και για τα άλλα κακά κινεζομάγαζα. Υπάρχει θέμα καταστημάτων όπου έχουν γραφεί και ξαναγράφονται διαρκώς αυτά τα πράματα.

Το να μένει μέσα ένα κινεζομάγαζο είναι διαφήμηση για αυτό αλλά και δίνει στο μέλος -που δεν θα διαβάσει- αίσθηση ασφάλειας.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Blackview BV2000 απο μενα

το gearbest εχει γινει ο περιγελος, οποτε και το τηλεφωνο που λεει (Blackview BV2000S) μαλλον δεν υπαρχει ή θα ειναι δημιουργημα του καταστηματος.

Να το παρεις απο vickmall, ειναι λιγο ακριβοτερο αλλα το ποιο αξιοπιστο ως τωρα

Δεν νομίζω να έχει τηλέφωνο που δεν υπάρχει, απλά το s έχει άλλο επεξεργαστή. Το ίδιο είχε συμβεί και με το blackview breeze, όπου υπήρχαν διάφορα μοντέλα με διαφορετικούς επεξεργαστές, και το gearbest το πουλούσε σε τιμή χώμα. Μπορεί να υπάρχουν κάποια παράπονα για το gearbest και κυρίως για καθυστερήσεις από την Ευρωπαϊκή αποθήκη, αλλά τα προϊόντα του ειναι original. Αν είναι σε στοκ το προϊόν δεν θα έχει πρόβλημα με καθυστερήσεις κλπ.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μα εκεί είναι το πρόβλημα, ο ψυχολογικός πόλεμος. Άμα είχε fake προϊόντα, απλά θα το διέγραφαν ολοι και θα τέλειωνε η ιστορία. Για να έχει στοκ πρέπει να πάρεις κάτι που δεν ειναι δημοφιλές καθόλου ή άσχετο, κανένα ελικοπτερακι

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ προς Blackview BV2000 έλεγα να πάω λόγο 4G ποιο νέου επεξεργαστή, μπαταρία και ίσως καλύτερης κάμερας.

Να πω επίσης πως το DOOGEE Y100X το είχα στην κατοχή μου για 4 μέρες, πολύ ωραία συσκευή, φανταστική οθόνη πολύ καλή απόκριση δεν κώλωσε πουθενά και …καλή μπαταρία.. θα έλεγα, οκ. Και τα δυο τα παίρνω στην ίδια τιμή άντε 5$ παραπάνω το Blackview.

Αλλά μου έχει κάτσει το Blackview δεν ξέρω γιατί.

Τώρα όσο για Gearbest όπως είπα παρέλαβα 2 και περιμένω ένα ακόμα, δεν έχω κάποιο παράπονο, εντάξει αργεί λίγο να τα στείλει αλλά άμα τους πιέσεις κάτι κάνουν, στραβή ακόμα δεν έχει τύχει για να δω τι θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άποψη για τα παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άποψη για τα παραπάνω?

 

...αν και συγκρίνεις ανόμοια με μόνο κριτήριο φαντάζομαι την τιμή, ανάμεσα στα δύο σαφώς το πρώτο! Ειδικά το Mi4i ξέχνα το είχε πολλά θέματα και το MI4 σαφώς ανώτερο στα πάντα όλα. Καλύτερα ωστόσο να εξετάσεις σε αυτή την κατηγορία τιμής, κινητά με πιο σύγχρονα χαρακτηριστικά που θα σε υποστηρίξουν και μελλοντικά.

Link to comment
Share on other sites

...αν και συγκρίνεις ανόμοια με μόνο κριτήριο φαντάζομαι την τιμή, ανάμεσα στα δύο σαφώς το πρώτο! Ειδικά το Mi4i ξέχνα το είχε πολλά θέματα και το MI4 σαφώς ανώτερο στα πάντα όλα. Καλύτερα ωστόσο να εξετάσεις σε αυτή την κατηγορία τιμής, κινητά με πιο σύγχρονα χαρακτηριστικά που θα σε υποστηρίξουν και μελλοντικά.

 

Σωστός..... οπότε τι προτεινετε στα 160€ με 190€ ?

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις ρίξε και μια ματιά στο Letv One ( X 600 ) .

Το τσεκαρα....πολύ ωραίο κινητό και παρά πολύ καλά τα specs του.....υπάρχει μήπως κάτι αντίστοιχο το οποίο να δέχεται και καρτούλα sd γιατί μόλις μου προέκυψε σαν προϋπόθεση?

 

Οπότε ανακεφαλαίωση:

3gb ram

16 rom και επέκταση με sd

5" έως 5,5" οθονη FHD

4-8 Πυρήνες

Καλή κάμερα οπωσδήποτε!!!

και φυσικα από 160€ έως 190€ μάξιμουμ....

Link to comment
Share on other sites

Σαν ικανοποιημενος κατοχος 2-3 διαφορετικων leagoo, θα σου προτεινω στα χρηματα που λες και στα χαρακτηριστικα που ψαχνεις και το Leagoo Elite 1.

 

3gb rom + 32gb ram + sd εως 32gb

5'' 1920 x 1080 (FHD) οθονη με gorilla glass 3 και μπροστα και πισω

8πυρηνο στα 1.3ghz

Καμερα 13 μπροστα και 8 πισω πραγματικες (16 + 13 interpolated)

fingertip id

και πολυ ομορφο σχεδιαστικα στα δικα μου ματια τουλαχιστον.

 

Κοντα στα 160-165 ευρω στα περισσοτερα κινεζομαγαζα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...