Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια αξιζει να παρω το meizu mx4 pro?? ή υπαρχουν πια καλυτερα σε αυτη την τιμη? (το κοιτουσα πιο παλια οταν ειχε 250+ και μαρεζε πολυ για τις καμερες του)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζει να παρω το meizu mx4 pro?? ή υπαρχουν πια καλυτερα σε αυτη την τιμη? (το κοιτουσα πιο παλια οταν ειχε 250+ και μαρεζε πολυ για τις καμερες του)

 

αξίζει ναι απλά το mx5 την έφτιαξε ακομα περισσότερο την κάμερα.

 

σε απλές stillshots τα mx4,mx4pro,mx5 πολύ καλά γενικά

 

 

φιλε AccelDrag το jiayu s3 3gb ram 159 δολ σε αρκετά καταστήματα είναι μια επιλογή σου καλή

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 200 ευρώ με πολύ καλή κάμερα και αποσπώμενη μπαταρία (3000+) τι παίρνουμε ρε παιδιά;

Την αποσπωμενη γιατί την ζητάς;

Θες να αλλάζεις μπαταρίες;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που θα το αγοράσει,έχει άθλια στρατηγική φόρτισης και δεν αντέχουν 8μηνο οι μπαταριες, τις καταστρεφει ο τυπος.
Link to comment
Share on other sites

Αυτός που θα το αγοράσει,έχει άθλια στρατηγική φόρτισης και δεν αντέχουν 8μηνο οι μπαταριες, τις καταστρεφει ο τυπος.

 

Δεν εχει σχεση με την αθλια στρατηγικη φορτισης. Οι μπαταριες μετα απο καποιους κυκλους φορτισης χανουν την αποδοση τους κατα πολυ.

Εγω ακομα εχω ενα htc trophy 7 που ενω η μπαταρια του επεφτε σφαιρα, του την αλλαξα το εδωσα στον πατερα μου και ακομα το κινητο δουλευει σαν σκυλι. Ειναι μεγαλο προτερημα να μπορεις να την αλλαξεις. Αντε παρε κανα letv x600 και αλλαξε την.

Και στο amoi μου την αλλαξα μετα απο 1μιση χρονο που το εχω τωρα και ειναι οπως το αγορασα. Αλλα οχι οτι ειναι κακο να ζηταμε το κινητο να εχει αποσπωμενη μπαταρια!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα μισα κινητα δεν εχουν FM radio και τα αλλα μισα δεν εχουν notification led.

Αν δεν εχουν και αποσπωμενη μπαταρια την κατσαμε την βαρκα.

"Πολλες φορές στο Ιντερνετ, βλεπουμε πραγματα που δεν ειναι αληθινα"

(Γεώργιος Καραϊσκάκης, 1824 μΧ.)

便宜不好,好的不便宜! (Γιώργος, 2014 μΧ.)

Link to comment
Share on other sites

Τα μισα κινητα δεν εχουν FM radio και τα αλλα μισα δεν εχουν notification led..

Πεστα φιλε !

και στα υπολοιπα τα μισα δεν εχουν υποδοχη για micro sd και τα αλλα μισα εχουν υποδοχη για micro sd αλλα σου λενε χανεις τη δευτερη sim :(

Πηγε ο Ηugo Barra εκει στην xiaomi και επηρεαστηκαν και οι αλλλοι κινεζοκατασκευαστες,,, πουλανε 16gb rom και σου <<λενε>> ανεβαζε στα συννεφα τα αρχεια σου :down:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πεστα φιλε !

και στα υπολοιπα τα μισα δεν εχουν υποδοχη για micro sd και τα αλλα μισα εχουν υποδοχη για micro sd αλλα σου λενε χανεις τη δευτερη sim :(

Πηγε ο Ηugo Barra εκει στην xiaomi και επηρεαστηκαν και οι αλλλοι κινεζοκατασκευαστες,,, πουλανε 16gb rom και σου ανεβαζε στα συννεφα τα αρχεια σου :down:

Το Led και το ράδιο νομίζω είναι πολύ σημαντικό και αποκλειστικό σε μας τους Androidδες σε σχέση με το IOS. Αλλά για τις κάρτες μνήμης θα διαφωνήσω. Τις θεωρώ ξεπερασμένη τεχνολογία και καλώς κάνουν και σιγά σιγά τις αποφεύγουν.

 

Όταν η xiaomi σου δίνει 32αρι χώρο και δεν σου βάζει κάρτα είμαστε υπερβολικοί μετά στο να διαμαρτυρόμαστε. Εν τέλει τα περισσότερα πλέον καλά κινέζικα βγαίνουν σε εκδόσεις. Οπότε επιλέγουμε αν θέλουμε το φθηνό με λιγότερο χώρο ή το ακριβό με περισσότερο.

Edited by Stakantzi
Link to comment
Share on other sites

Για αυτο τη ζηταει...για να του μεινει το κινητο.Θελω να πω αν καποιος προσεχε λιγο παραπανω τις φορτισες ισως να του εβγαζε 1,5-2 χρονια.Αλλα σε αυτον max του βγαζουν χρονο οι μπαταριες.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είμαι εξαίρεση που εδώ και 4 χρόνια όλα τα κινητά μου είναι χωρίς αποσπωμενη μπαταρία, δεν έχουν sd card , ούτε Fm radio!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πεστα φιλε !

και στα υπολοιπα τα μισα δεν εχουν υποδοχη για micro sd και τα αλλα μισα εχουν υποδοχη για micro sd αλλα σου λενε χανεις τη δευτερη sim :(

Πηγε ο Ηugo Barra εκει στην xiaomi και επηρεαστηκαν και οι αλλλοι κινεζοκατασκευαστες,,, πουλανε 16gb rom και σου <<λενε>> ανεβαζε στα συννεφα τα αρχεια σου :down:

 

Σωστότατος!!!

Και να συμπληρώσω κάτι που εμένα τουλάχιστον με καίει λόγω Wind είναι η έλλειψη της B20 μπάντας που οι "μεγάλοι" Κινέζοι κατασκευαστές δεν έχουν στις συσκευές τους.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είμαι εξαίρεση που εδώ και 4 χρόνια όλα τα κινητά μου είναι χωρίς αποσπωμενη μπαταρία, δεν έχουν sd card , ούτε Fm radio!

 

Είναι καθαρά υποκειμενικό όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Το Led και το ράδιο νομίζω είναι πολύ σημαντικό και αποκλειστικό σε μας τους Androidδες σε σχέση με το IOS. Αλλά για τις κάρτες μνήμης θα διαφωνήσω. Τις θεωρώ ξεπερασμένη τεχνολογία και καλώς κάνουν και σιγά σιγά τις αποφεύγουν.

 

Όταν η xiaomi σου δίνει 32αρι χώρο και δεν σου βάζει κάρτα είμαστε υπερβολικοί μετά στο να διαμαρτυρόμαστε. Εν τέλει τα περισσότερα πλέον καλά κινέζικα βγαίνουν σε εκδόσεις. Οπότε επιλέγουμε αν θέλουμε το φθηνό με λιγότερο χώρο ή το ακριβό με περισσότερο.

Φιλε, υπερβολικοι δεν ειμαστε ο καθενας εχει διαφορετικες αναγκες και οπως βολευεται ο καθενας ;) Εμενα δεν με ενδιαφερει καθολου το fm radio αλλα το θεωρω ελλειψη και κατανοω οσους το χρειαζονται. Με 32gb (27-28 καθαρα) χωρις micro sd δεν τα κοιταω καθολου, δεν με φτανουν και δεν εχω ορεξη να θα ψαχνω να δω τι να διαγραψω για να ελευθερωσω λιγα mb-gb οταν θα χρειαστει να βγαλω ενα βιντεο. Αν τπ τηλεφωνο που με ενδιαφερει δεν εχει micro sd ψαχνω να δω αν υπαρχει 64αρι.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνατε το ενδεχομενο να χαλασει το τηλεφωνο, να βραχει, να το πατησει ελεφαντας και να χασετε οτι φωτογραφιες, βιντεο εχει μεσα. Η SD ειναι μια παραπανω ασφαλεια.
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνατε το ενδεχομενο να χαλασει το τηλεφωνο, να βραχει, να το πατησει ελεφαντας και να χασετε οτι φωτογραφιες, βιντεο εχει μεσα. Η SD ειναι μια παραπανω ασφαλεια.

 

Εχεις πλεον το σύννεφο

Link to comment
Share on other sites

Η SD μεταφερεται από τηλεφωνο σε τηλέφωνο, αντιγράφεται σε PC για backup, τη βγάζεις για μεταφορές χωρίς να περιμένεις με σύνδεση MTP, δεν περιμένεις να κατέβει από το σύννεφο ολος ο όγκος των GB αμα αλλάξεις τηλέφωνο ή να ανέβει σε αυτό, και ποιο σύννεφο από όλα εδώ που τα λέμε..; Κινητό χωρίς SD δε γίνεται..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Η SD μεταφερεται από τηλεφωνο σε τηλέφωνο, αντιγράφεται σε PC για backup, τη βγάζεις για μεταφορές χωρίς να περιμένεις με σύνδεση MTP, δεν περιμένεις να κατέβει από το σύννεφο ολος ο όγκος των GB αμα αλλάξεις τηλέφωνο ή να ανέβει σε αυτό, και ποιο σύννεφο από όλα εδώ που τα λέμε..; Κινητό χωρίς SD δε γίνεται..

 

βαλτο εξωτερικα τι διαφορα εχει ?

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό και oι τιμές αυξομειώνονται..άλλη τιμή το 16αρι άλλη το 32αρι και άλλη με sd οτι θέλει ο καθένας.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ή xiaomi στα επόμενα κινητά όπως το redmi note 3 pro έρχεται με κάρτα sd όπως ήταν το note 2

Νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρος οτι δεν έχει ουτε αυτό sd :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας γιά τα:

Blackview Alife P1 Pro

DOOGEE X6 Pro

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...