Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπόν σε αναζήτηση κινητού για φίλο....

απαιτήσεις

5.5 ίντσες με εικονικά πλήκτρα

έως 170 ευρώ

4g

3 γιγα ραμ

υποδοχή για κάρτα μνήμης

αποσπωμενη μπαταρία

καλο GPS

800αρα μπάντα στο 4g.

Α και θα ήθελε για αλλαγή όχι MTK επεξεργαστή!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Τουμπανο και κυριολεκτικά και μεταφορικά.

Τον κόπο τον αξίζει αν είσαι ενταξει με τις διαστάσεις κ το βάρος του...;)

Link to comment
Share on other sites

Τουμπανο και κυριολεκτικά και μεταφορικά.

Τον κόπο τον αξίζει αν είσαι ενταξει με τις διαστάσεις κ το βάρος του...;)

 

Ναι εχω τωρα το THL T200 οποτε δεν εχω θεμα με τις διαστασεις και το βαρος.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η έκδοση όμως υποστηρίζει μόνο την μια από τις 3 4g συχνότητες που παίζουν στην Ελλάδα
Link to comment
Share on other sites

σωστός όπως πάντα Χρήστο...μόνο την 1800ρα Ελληνική 4G υποστηρίζει..:!:...δεν το είχα προσέξει.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η έκδοση όμως υποστηρίζει μόνο την μια από τις 3 4g συχνότητες που παίζουν στην Ελλάδα

 

Εγώ πάλι γιατί βλέπω στη περιγραφή ότι υποστηρίζει ολες τις ελληνικές 4g συχνότητες???

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει μόνο την 1800+ (Β3) που παίζει το 4G στην Ελλάδα....;)

https://www.frequencycheck.com/models/ObmR6/asus-zenfone-2-laser-6-0-dual-sim-td-lte-16gb-ze601kl

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν σε αναζήτηση κινητού για φίλο....

απαιτήσεις

5.5 ίντσες με εικονικά πλήκτρα

έως 170 ευρώ

4g

3 γιγα ραμ

υποδοχή για κάρτα μνήμης

αποσπωμενη μπαταρία

καλο GPS

800αρα μπάντα στο 4g.

Α και θα ήθελε για αλλαγή όχι MTK επεξεργαστή!

 

http://www.kimovil.com/en/compare-smartphone-prices

 

Προφανώς και δεν υπάρχει. Δεν τολμώ να σχολιάσω.... :lol::p

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

http://www.kimovil.com/en/compare-smartphone-prices

 

Προφανώς και δεν υπάρχει. Δεν τολμώ να σχολιάσω.... :lol::p

μωρέ υπάρχει, το δικό μου το Zopo speed plus 7 τα έχει όλα πλην του επεξεργαστή. δουλεύει άψογα παρότι ζοπο!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η έκδοση όμως υποστηρίζει μόνο την μια από τις 3 4g συχνότητες που παίζουν στην Ελλάδα

 

Μηπως εδω λεει κατι περισσοτερο. https://www.asus.com/Phone/ZenFone-2-Laser-ZE601KL/specifications/

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

λοιπον, εχω ενα κλωνο του sony z3

δεν εχω λεπτομερειες του τηλεφωνου, μονο οτι γραφει στο αυτοκολλητο model: z3 και η μπαταρια ειναι m-horse.

 

δεν ανοιγει, δε φορτιζει, κοινως ειναι νεκρο.

μπορω να κανω κατι να το ανοιξω;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς από εσάς που έχει την Official αγγλοκινέζικη ROM, σε κάποιο Xiaomi κατά προτίμηση, και να είχε πρόβλημα με το 'διάβασμα' κάποιας εφαρμογής ελληνικής (ή και αγγλικής); Γιατί ένας φίλος μου μου λέει ότι κάποιες εφαρμογές (εκείνος είχε θέμα με το e-banking της Πειραιώς), μου λέει ότι τις διάβαζε μόνο στα κινέζικα, και εν τέλει δεν μπορούσε να την αποδώσει στα ελληνικά. Ξέρετε κάτι;
Link to comment
Share on other sites

μωρέ υπάρχει, το δικό μου το Zopo speed plus 7 τα έχει όλα πλην του επεξεργαστή. δουλεύει άψογα παρότι ζοπο!

 

Σε αυτά που ζηάει ο φίλος σου μόνο mediatek επεξεργαστής υπάρχει.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα xiaomi redmi 3 ή xiaomi mi4i ή xiaomi mi3

 

λέω xiaomi redmi 3 λόγο τιμής και μπαταρίας 4000mah το μόνο που δεν μαρέσει το ότι δεν έχει dual sim αν εχεις sd

νομίζω και στα αλλά δύο έτσι είναι?

καμία άλλη πρόταση στα ίδια λεφτά?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα xiaomi redmi 3 ή xiaomi mi4i ή xiaomi mi3

 

λέω xiaomi redmi 3 λόγο τιμής και μπαταρίας 4000mah το μόνο που δεν μαρέσει το ότι δεν έχει dual sim αν εχεις sd

νομίζω και στα αλλά δύο έτσι είναι?

καμία άλλη πρόταση στα ίδια λεφτά?

 

Στο xiaomi redmi note 3 το απλο ειναι μονο dual sim δεν παιρνει SDCard στο Xiaomi redmi note 3 pro θυσιαζεις μια Sim για να βαλεις SDCard. Εγω σου προτεινω να περιμενεις τελη Φεβρουαριου αρχες Μαρτιου που θα πεσει η τιμη του redmi note 3 pro και να το παρεις.. Διαφορετικα Xiaomi redmi note 3 να παρεις εκτος κι αν βαλεις στην λιστα σου το Xiaomi mi4c οχι το απλο mi4

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το xiaomi υπαρχει καποιο αλλο μοντελο στον οριζοντα που να βαλει τον snapdragon 650 ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλος έχει πάρει αυτό το κινητό και έχει το εξής πρόβλημα όταν κατεβάζει εφαρμογές ενώ έχει άδεια μνήμη και στο κινητό και στην sd του λέει ότι δεν υπάρχει χώρος. Του έχει κάνει επανεκκίνηση ξανά περνά καμία δεκαριά και μετά πάλι το ίδιο. Τι να κάνει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλος έχει πάρει αυτό το κινητό και έχει το εξής πρόβλημα όταν κατεβάζει εφαρμογές ενώ έχει άδεια μνήμη και στο κινητό και στην sd του λέει ότι δεν υπάρχει χώρος. Του έχει κάνει επανεκκίνηση ξανά περνά καμία δεκαριά και μετά πάλι το ίδιο. Τι να κάνει;

 

Ας δοκιμάσει να κάνει μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αλλά πρώτα να πάρει backup, γιατί αλλιώς θα τα χάσει όλα.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

κανά xiaomi με dual sim και micro sd μαζί υπάρχει στις 5" με τι λογική τα κάναν έτσι(η dual sim χωρίς sd ή μιa sim και sd) τα πιο πολλά xiaomi πάντως είναι κινητάρες για τα λεφτά τους
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κανά xiaomi με dual sim και micro sd μαζί υπάρχει στις 5" με τι λογική τα κάναν έτσι(η dual sim χωρίς sd ή μιa sim και sd) τα πιο πολλά xiaomi πάντως είναι κινητάρες για τα λεφτά τους

 

αν και εχω αμφιβολιες για το MIUI, κατα ποσο ευχρηστο ειναι, θα συμφωνησω στο οτι η ΧΙΑΟΜΙ ειναι εταιρια κολοσσος. Προσωπικα δεν τα πηγα ποτε καλα με το λειτουργικο τους, ισως ειναι θεμα συνηθειας που εκει παω πασο.

Link to comment
Share on other sites

το xiaomi redmi 3 το εχει παρει κανεις να μας πει γνωμη?

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-3-2gb-ram-16gb-rom-5-0-inch-4g-lte-smartphone-snapdragon-616-octa-core-1-5ghz-4100mah-battery.html

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...