Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρος οτι δεν έχει ουτε αυτό sd :mad:

Έχεις δίκιο....είχα δει σε κάποιο κινεζομαγαζο ότι έχει slot για κάρτα sd αλλά στα επίσημα specs δεν το αναφέρει....δυστυχώς :-(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες, μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας γιά τα:

Blackview Alife P1 Pro

DOOGEE X6 Pro

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καμμία γνώμη γιά τα παραπάνω ;;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καμμία γνώμη γιά τα παραπάνω ;;;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6218529#post6218529

και για το άλλο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=425923 και hands on http://www.myphone.gr/d/doogee/x6.593/hands-on/

Eγω παντως προτιμησα σαν εταιρεία Blackview (BV2000) από Doogee (x5) που σε μια προσφορα βγαιναν το ιδιο περιπου

Edited by akalefk
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ποιό κινητό - όσο πιο κοντά γίνεται στα 100€ - έχει τη καλύτερη φωτογραφική;

 

ΤΟ Umi rome εχει στα χαρτια την καλυτερη, αλλα δεν το προτεινω καθως εχω "καει" απο την συγκεκριμενη εταιρια

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι ψαχνει για κινητο hardcore. να αντεχει λασπες κ τετοια. το blackview bv5000 του ειπα να δει.καποια εναλλακτικη?

πριν ειχε το doogee dg700

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι ψαχνει για κινητο hardcore. να αντεχει λασπες κ τετοια. το blackview bv5000 του ειπα να δει.καποια εναλλακτικη?

πριν ειχε το doogee dg700

Oukitel k4000 - k6000

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

πήρα έναν φορτιστή αυτοκινήτου με έξοδο 2.0mah αλλά τελικά στην φόρτιση δεν βλέπω διαφορά σε σχέση με του 1ος mah.Έτσι είναι, η είναι μάπα ο φορτιστής;
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υποστηρίζει το κινητό γρήγορη φόρτιση,δε θα δεις διαφορά.Μη σου πω ότι με τα 2A μπορεί να είναι και χειρότερα σε κάποιες συσκευές.Βάλε στο κινητό σου το πρόγραμμα ampere και δες πόσο ρεύμα δίνει ο κάθε φορτιστής.Eίναι κατά προσέγγιση αλλά μια ιδέα για το αν φορτίζει πιο γρήγορα,θα την έχεις.Μου έχει τύχει σε κινητό με 2A φορτιστή να δίνει 0.5A και με ένα 1Α να τα δίνει όλα.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υποστηρίζει το κινητό γρήγορη φόρτιση,δε θα δεις διαφορά.Μη σου πω ότι με τα 2A μπορεί να είναι και χειρότερα σε κάποιες συσκευές.Βάλε στο κινητό σου το πρόγραμμα ampere και δες πόσο ρεύμα δίνει ο κάθε φορτιστής.Eίναι κατά προσέγγιση αλλά μια ιδέα για το αν φορτίζει πιο γρήγορα,θα την έχεις.Μου έχει τύχει σε κινητό με 2A φορτιστή να δίνει 0.5A και με ένα 1Α να τα δίνει όλα.

ρε τους κινέζους! 880mah και τα τρία ports βγάζουν!

υπάρχει κανένας διπλός/ τριπλος αυτοκινήτου δοκιμασμένα να δίνει 2Α;

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υποστηρίζει το κινητό γρήγορη φόρτιση,δε θα δεις διαφορά.Μη σου πω ότι με τα 2A μπορεί να είναι και χειρότερα σε κάποιες συσκευές.Βάλε στο κινητό σου το πρόγραμμα ampere και δες πόσο ρεύμα δίνει ο κάθε φορτιστής.Eίναι κατά προσέγγιση αλλά μια ιδέα για το αν φορτίζει πιο γρήγορα,θα την έχεις.Μου έχει τύχει σε κινητό με 2A φορτιστή να δίνει 0.5A και με ένα 1Α να τα δίνει όλα.

 

Το κατέβασα το app και δεν μπορώ να το καταλάβω.

Το βάζω το κινητό να φορτίσει και μου δείχνει τιμή περίπου 300ma και το GSam monitor μου λέει ότι θέλει 2 ωρες ακόμη να φορτίσει.

Το βάζω σε άλλο καλώδιο και μου δείχενει 900 ma και 3 ώρες να φορτίσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Τη βοήθειά σας επειδή βλέπω έναν οργασμό πάλι νέων κινητών. Για μέχρι 200 ευρώ στις 5-5,5 ιντσες με 2 κάρτες τι παίζει που να είναι και λίγο δοκιμασμένο να ξέρουμε οτι ειναι καλό δλδ; Επίσης επειδή είναι για φίλη μου που θα προτιμούσε να μην ασχοληθεί με κίνα και να έχει κάποια εγγυηση απο ελληνικό μαγαζί θα εκτιμηθεί αν αυτό που θα προτείνετε υπάρχει και Ελλάδα(αλλά οκ πείτε γενικά γνώμες και θα δούμε αν δεν υπάρχει εδώ).

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Τη βοήθειά σας επειδή βλέπω έναν οργασμό πάλι νέων κινητών. Για μέχρι 200 ευρώ στις 5-5,5 ιντσες με 2 κάρτες τι παίζει που να είναι και λίγο δοκιμασμένο να ξέρουμε οτι ειναι καλό δλδ; Επίσης επειδή είναι για φίλη μου που θα προτιμούσε να μην ασχοληθεί με κίνα και να έχει κάποια εγγυηση απο ελληνικό μαγαζί θα εκτιμηθεί αν αυτό που θα προτείνετε υπάρχει και Ελλάδα(αλλά οκ πείτε γενικά γνώμες και θα δούμε αν δεν υπάρχει εδώ).

 

Ευχαριστώ.

 

Δεν θα το βρεις Ελλαδα, αλλα αν ειναι για την φιλη σου θα της αρεσει πολυ

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί όχι αυτό; (https://www.skroutz.gr/s/7509017/Xiaomi-Redmi-Note-2-16GB.html) Ξεφεύγει λίγο σε τιμή (5€), αλλά σίγουρα τα αξίζει, και με το παραπάνω!!!
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις προτάσεις.

 

Η αλήθεια είναι οτι κι εγω το redmi κοιτούσα απλά δεν έχω καθόλου εμπειρία απο το miui και δεν ξέρω κατα πόσο διαφορετικό είναι απο το android και αν θα το θέλει η οχι. Πάντως και το meizu σαν πιο οικονομικό μια χαρά μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

το huawei p8 lite στα 180 απο Ελλαδα θεωρειται καλη τιμη?

 

ναι.......

αρκει να ειναι το ALEL21, DUAL SIM, UNBRANDED

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Τι λες για αυτό (http://www.everbuying.net/product1116385.html?utm_source=shareasale&utm_medium=shareasale&utm_campaign=shareasale), ή για αυτό (http://www.kimovil.com/el/khoro-agora-huawei-honor-6-32gb)

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ για τις προτάσεις.

 

Η αλήθεια είναι οτι κι εγω το redmi κοιτούσα απλά δεν έχω καθόλου εμπειρία απο το miui και δεν ξέρω κατα πόσο διαφορετικό είναι απο το android και αν θα το θέλει η οχι. Πάντως και το meizu σαν πιο οικονομικό μια χαρά μου φαίνεται.

 

Το MIUI παρόμοιο με το Flyme OS (του Meizu) είναι, οπότε τι το ένα τι το άλλο, συν το ότι το Xiaomi έχει τεράστια υποστήριξη (από την ελληνική κοινότητα) + του ότι είναι πολύ καλύτερο σε specs

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ Umi rome εχει στα χαρτια την καλυτερη, αλλα δεν το προτεινω καθως εχω "καει" απο την συγκεκριμενη εταιρια

 

Για πες...

 

Στα 55€ που την πουλάει το Banggood (αν μας κάτσει το flash sale) φαίνεται προτιμητέα από Doogee X5 & Blackview BV2000....τουλάχιστον εγώ είμαι πρόθυμος να θυσιάσω το 4G για μια καλή φωτογραφική + dual band wifi

http://www.kimovil.com/el/sygkrish/blackview-bv2000,doogee-x5-4g-galicia-1gb-8gb,umi-rome-x

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...