Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για την πολυτιμη βοηθεια ολων και ειδικα εσενα 'kandilak' !Σε περιπτωση ομως που δεν τα καταφερω,θα δεχτει η Samsung να το φτιαξει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω για την πολυτιμη βοηθεια ολων και ειδικα εσενα 'kandilak' !Σε περιπτωση ομως που δεν τα καταφερω,θα δεχτει η Samsung να το φτιαξει?

Μωρέ αυτοί θα στο φτιάξουνε. Εσύ είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις τον λογαριασμό?

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ αυτοί θα στο φτιάξουνε. Εσύ είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις τον λογαριασμό?

 

Δηλαδη ειναι αρκετα μεγαλη ζημια?Γνωριζεις ποσο περιπου θα ειναι το ποσο?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την πολυτιμη βοηθεια ολων και ειδικα εσενα 'kandilak' !Σε περιπτωση ομως που δεν τα καταφερω,θα δεχτει η Samsung να το φτιαξει?

Καλημέρα

Επειδή είχα δοκιμάσει και custom roms αλλά δεν δούλευε σωστά, ξαναγύρισα στην Official stock με τα παρακάτω:

1. http://forum.xda-developer....php?t=2505436

2. http://www.sammobile.com/firmwares/ όπου μπορείς να βρεις και την ελληνική Stock rom (Νοέμβριος 2013).

 

Πιστεύω ότι θα δουλέψει.

Galaxy Core I8260: Rom: Official 4.1.2

Galaxy S Plus I9001: Rom: CM 10.1 R8 by ADC-Team, Kernel: K^Kernel 3.4.67 v2.5 (370MB, ExUV)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Επειδή είχα δοκιμάσει και custom roms αλλά δεν δούλευε σωστά, ξαναγύρισα στην Official stock με τα παρακάτω:

1. http://forum.xda-developer....php?t=2505436

2. http://www.sammobile.com/firmwares/ όπου μπορείς να βρεις και την ελληνική Stock rom (Νοέμβριος 2013).

 

Πιστεύω ότι θα δουλέψει.

 

Σου χάλασε το 1. στο copy paste. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2505436

Link to comment
Share on other sites

ολες οι samsung περνουν αναβαθμισεις και μεις θα παρουμε .... ?
Link to comment
Share on other sites

ολες οι samsung περνουν αναβαθμισεις και μεις θα παρουμε .... ?

 

Μην περιμένεις να δώσουν πολύ σημασία στο Galaxy Core. Καταλαβαίνεις από το πόσο κακή είναι η στοκ ρομ το αν θα ασχοληθούν στο μέλλον...

Link to comment
Share on other sites

πηρα το κινητο για 2 πιτσιρικες,πολυ καλο φαινεται για τα χρηματα του,ελπιζω να μεινουν ικανοποιημενες..
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται, μπορείτε να μου δώσετε ένα λινκ για το cwm recovery για το I8260;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα θεμα με το galaxy core που δεν μπορει να συνδεθει σε ενα ρουτερ τομσον της συτα ενω σε ρουτερ αλλα μπαινει κανονικα που μπορει να ωφειλεται αυτο???Μου βγαζει το κινητο στην οθονη σε συμβολακια το κινητο το ρουτερ και διπλα το ημισφαιριο οπως ειναι στο πισι και αναμεσα στο συμβολο του κινητου και του ρουτερ εχει ενα ερωτηματικο...το δικτυο ασφαλειας του ρουτερ ειναι Web παιζει αυτο καποιο ρολο?Ανοιγω το wi-fi το αναγνωριζει και πανω που παει βρει το IP του ρουτερ γραφει σφαλμα συνδεσης και βγαζει το εικονιδιο που σας ειπα...εκανα restart και το ρουτερ κσι τιποτα το κινητο πρωτη φορα συνδεεται με αυτο το ρουτερ...τωρα που ειναι το θεμα στο ρουτερ η στο κινητο??γιατι ξερω οτι το core ειχε καποια θεματα με καποια ρουτερ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα πρωτη φορα κατοχος samsung

 

Εχω το παρακατω προβλημα.

 

Οταν παω να γραψω ελληνικο sms δεν εχω μικρους χαρακτηρες το πληκτρο για τα κεφαλεα ειναι μονιμα πατημενο και εχει χρωμα μπλε.

 

Στους αγγλικους χαρακτηρες εχω κανονικα.

 

Μπορει να βοηθησει καποιος?

 

Ευχαριστω.

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα θεμα με το galaxy core που δεν μπορει να συνδεθει σε ενα ρουτερ τομσον της συτα ενω σε ρουτερ αλλα μπαινει κανονικα που μπορει να ωφειλεται αυτο???Μου βγαζει το κινητο στην οθονη σε συμβολακια το κινητο το ρουτερ και διπλα το ημισφαιριο οπως ειναι στο πισι και αναμεσα στο συμβολο του κινητου και του ρουτερ εχει ενα ερωτηματικο...το δικτυο ασφαλειας του ρουτερ ειναι Web παιζει αυτο καποιο ρολο?Ανοιγω το wi-fi το αναγνωριζει και πανω που παει βρει το IP του ρουτερ γραφει σφαλμα συνδεσης και βγαζει το εικονιδιο που σας ειπα...εκανα restart και το ρουτερ κσι τιποτα το κινητο πρωτη φορα συνδεεται με αυτο το ρουτερ...τωρα που ειναι το θεμα στο ρουτερ η στο κινητο??γιατι ξερω οτι το core ειχε καποια θεματα με καποια ρουτερ!!!
Eχεις κανει την αναβαθμιση μεσα απο το Kies που διορθωνει το προβλημα συνδεσης με καποια ρουτερ που ειχε ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια καλησπερα πρωτη φορα κατοχος samsung

 

Εχω το παρακατω προβλημα.

 

Οταν παω να γραψω ελληνικο sms δεν εχω μικρους χαρακτηρες το πληκτρο για τα κεφαλεα ειναι μονιμα πατημενο και εχει χρωμα μπλε.

 

Στους αγγλικους χαρακτηρες εχω κανονικα.

 

Μπορει να βοηθησει καποιος?

 

Ευχαριστω.

Δεν ειναι προβλημα αυτο βασικα...ετσι ειναι στο κιν.
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω κανει την αναβαθμιση εδω και καιρο μεσω wi-fi που μου ειχε ερθει μια ενημερωση λογισμικου και εγινε κανονικα...τωρα τι μπορει να φταιει???
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα αυτο αλλα αντιμετωπιζω ενα προβλημα στα μηνυματα.. οταν ξεπερνω τους χαρακτηρες αντι ν με μεταβαινει σε 2ο sms μου το μετατρεπει σε κειμενο πολυμεσων δηλαδη mms ..ξερετε γιατι ? κ αν καποια ρυθμιση για αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω κανει την αναβαθμιση εδω και καιρο μεσω wi-fi που μου ειχε ερθει μια ενημερωση λογισμικου και εγινε κανονικα...τωρα τι μπορει να φταιει???
τωρα τι να σου πω ?παντως και γω ειχα θεμα με καποια μοντεμ και τωρα μπαινει κανονικα σε ολα
Link to comment
Share on other sites

ενταξει τελικα φτιαχτηκε εκανα ακομα μια φορα επανακινηση το ρουτερ και τελικα επιασε χωρις να κανω τιποτα αλλο...οπως και να εχει σας ευχαριστω πολυ για την αμεση ανταποκριση..καταταλα προκειται για ενα πολυ καλο κινητο που σε σχεση με τα λεφτα του με εχει αφησει απολυτα ικανοποιημενο..και παλι σας ευχαριστω!!!:):):):):)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Επειδή είχα δοκιμάσει και custom roms αλλά δεν δούλευε σωστά, ξαναγύρισα στην Official stock με τα παρακάτω:

1. http://forum.xda-developer....php?t=2505436

2. http://www.sammobile.com/firmwares/ όπου μπορείς να βρεις και την ελληνική Stock rom (Νοέμβριος 2013).

 

Πιστεύω ότι θα δουλέψει.

 

Ερώτηση.

 

Έχω πάρει το κινητό απο ένα eshop παρα-εισαγωγή και το κινητό είναι από Λετονία.

 

Του έκανα update απο Kies αλλά το firmware που έχει βγεί γι αυτές τις χώρες είναι πιο παλιό απ το Ελληνικό.

 

Να το περάσω το Ελληνικό firmware update?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Θα ήθελα να διατυπώσω μία απορία. Σήμερα αγόρασα απο το ebay μία θήκη για το κινητό μου με μαγνήτη. Θα ήθελα να ρωτήσω, εάν την χρησιμοποιήσω λέτε να έχω πρόβλημα με το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με το κινητό λόγο του μαγνήτη που θα βρίσκεται σε κοντινή απόσταση με αυτό.
Ουτε καν.κανενα προβλημα..και γω παρομοια εχω απο ebay απο το σεπτεμβρη και ειναι και πολυ καλη μαλιστα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχουμε καμια ενημερωση αν θα παρει το τηλ καμια αναβαθμιση?Το εχει η αδερφη μου ελληνικο και εχει την 4.1.2.Παιζει να παρει kitkat οπως ειχε διαρρευσει λιγο καιρο πριν και καλα?Ειναι συσκευη μισο χρονου θα ειναι κριμα να μην παρει αλλη αναβαθμιση!!
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καποιος στο xda ειχε γραψει οτι σε επικοινωνια με Samsung του απντησαν οτι το Core θα πάρει την 4.4. Προσφατα ομως η Samsung ανακοίνωσε την λίστα με τις συσκευές που θα αναβαθμιστουν και δυστυχώς το τηλέφωνο μας δεν ηταν μέσα οπως βέβαια ελειπε και το S3(ασχετο αυτο) . Τωρα αν θα αναβαθμιστεί στο μέλλον, κανεις δεν ξερει νομιζω...

 

Με το μεγαφωνο, κατα την χρήση Skype έχετε πρόβλημα? Οταν μιλαω στο Skype και ανοιξω το μεγάφωνο, μπουκώνει, κάνει παράσιτα και διάφορους θορύβους με τελικό αποτελεσμα να μην ακουω τίποτα. Με χρηση ακουστικων όμως ολα καλά. Καμια ιδεα?

Edited by nassosp
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...