Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά υπάρχει οδηγός για root ;; Ευχαριστώ

 

Δεν χρειάζεται κάποιος οδηγός για το core. Κατεβάζεις το Farmaroot απευθείας στο κινητό, το τρέχεις και είσαι έτοιμος !!! :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Να ρωτησω κατι για το Core ενος φιλου: Του περασα χθες δυο ταινιες σε αναλυση 720p και 1080p αντιστοιχα.Ενω περιμενα οτι θα τις παιζει κανονικα μιας και τα specs του κινητου ειναι κοντα σε αυτα του SII που ειχα εγω, το κινητο τις επαιζε με σπασιματα. Ειτε ο mx player ειτε ο μαμα ειτε καποιος αλλος, ολοι επαιζαν τις ταινιες αλλα με σπασιματα. Το format των ταινιων ειναι 720.Bluray.x264.mp4 και 1080.Bluray.x264.mp4 αντιστοιχα. Ξερει κανεις αν εχει θεμα το κινητο με αυτα τα format η να φταιει κατι αλλο;

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε αλανια!!Λοιπον σκεφτομαι να το αγορασω παιδια...η τιμη ειναι πολυ καλη...βεβαια στο ιντερνετ εχει 136€...τελος παντων...θα ηθελα να ρωτησω ρε μαγκες...να το παρω η οχι;;; ειναι η δεν ειναι μουφααα;;;:confused:
The big pain
Link to comment
Share on other sites

ναι επανακληση κανω δηλαδη οταν μου ριξουν ακυρο καπακι παταω να ξαναπαρει....πριν λιγο καιρο ομως κραταγε και στην επανακληση

αλλαξε κατι ?

 

Στο δικό μου s2 plus me 4.2.2 κάνει ακριβώς το ίδιο που κάνει και σε σένα. Με cosmote αν αυτό λέει κάτι.

Προφανώς πρέπει να ξαναγράφεις το νούμερο ή να το κάνεις edit και να ξαναβάζεις το #31#

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου s2 plus me 4.2.2 κάνει ακριβώς το ίδιο που κάνει και σε σένα. Με cosmote αν αυτό λέει κάτι.

Προφανώς πρέπει να ξαναγράφεις το νούμερο ή να το κάνεις edit και να ξαναβάζεις το #31#

Ειναι θεμα samsung γιατι εμενα μου το κανει με vodafone
Link to comment
Share on other sites

Θεμα κινητου κολλιτε...εγω ειχα ενα LG Optimus L5 και ειχα ακριβως το ιδιο θεμα...απλα πρεπει συνεχεια να κανεις κληση μεσω των επαφων...
The big pain
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, γινεται στο core να δουμε hd movie η βιντεο?

 

όχι πάρε ένα άλλο κινητό! απλά τα πράγματα ;)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε αλανια!!Λοιπον σκεφτομαι να το αγορασω παιδια...η τιμη ειναι πολυ καλη...βεβαια στο ιντερνετ εχει 136€...τελος παντων...θα ηθελα να ρωτησω ρε μαγκες...να το παρω η οχι;;; ειναι η δεν ειναι μουφααα;;;:confused:

 

Όχι! Το κινητό είναι απαράδεκτο και πολύ αργό. Δώσε κάτι παραπάνω και πάρε S3 mini, ή Xperia M (και σε dual sim), Xperia J, Motorola Atrix, xperia L... τι να πω;; Οτιδήποτε εκτός από Core. Το κινητό για τα specs του είναι απαράδεκτα πολύ αργό. Το ZTE Blade με μονοπύρηνο 600mhz πάει καλύτερα με CM. Δεν κατηγορώ το hardware τόσο όσο το software. Η Samsung έκανε πολύ τσαπατσοδουλειά. Έβγαλε ένα φτηνό κινητό ωραίο στο μάτι, που όμως σέρνεται. Αν το λύσουν με κανά update, ίσως γίνει κάτι, αλλά δύσκολο. Εδώ έχουν lag κινητά όπως το S3 και S4...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι τελειο κ ταχυτατο παιδια!!!

 

Μάλλον δεν έχεις χρησιμοποιήσει άλλα android κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις χρησιμοποιήσει άλλα android κινητά.

 

Εσύ έπεσες σε λάθος core, το κινητό είναι τέλειο για τα λεφτά του.

 

Καλύτερο από το s3 mini.

Link to comment
Share on other sites

Όχι! Το κινητό είναι απαράδεκτο και πολύ αργό. Δώσε κάτι παραπάνω και πάρε S3 mini, ή Xperia M (και σε dual sim), Xperia J, Motorola Atrix, xperia L... τι να πω;; Οτιδήποτε εκτός από Core. Το κινητό για τα specs του είναι απαράδεκτα πολύ αργό. Το ZTE Blade με μονοπύρηνο 600mhz πάει καλύτερα με CM. Δεν κατηγορώ το hardware τόσο όσο το software. Η Samsung έκανε πολύ τσαπατσοδουλειά. Έβγαλε ένα φτηνό κινητό ωραίο στο μάτι, που όμως σέρνεται. Αν το λύσουν με κανά update, ίσως γίνει κάτι, αλλά δύσκολο. Εδώ έχουν lag κινητά όπως το S3 και S4...

 

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση...σκεφτηκα καλα αυτα που μου ειπες και κατεληξα να σου κανω εαν επιτρεπετε την εξης ερωτηση...s3 mini η trend plus;;

The big pain
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι τελειο κ ταχυτατο παιδια!!!

 

Μάλλον δεν έχεις χρησιμοποιήσει άλλα android κινητά.

 

Εσύ έπεσες σε λάθος core, το κινητό είναι τέλειο για τα λεφτά του.

 

Καλύτερο από το s3 mini.

 

Έπεσα σε λάθος Core; Έπεσα σε ένα core που χρησιμοποίησα για λίγες μέρες. Μετά έπεσε σε ένα άλλο που δεν είχε καμία διαφορά. Έχω δει πολλά S3 mini και η Samsung το mini το προσέχει γιατί είναι best seller κινητό για αυτήν με πολύ καλό όνομα και πολύ marketing από πίσω, αντιθέτως με το Core.

 

Και σου ξαναλέω, επειδή έχω χρησιμοποιήσει πολλά πολλά πολλά android κινητά και ότι android version έχει υπάρξει, το Galaxy Core είναι πολύ αργό για την εποχή του.

 

Λες ότι είναι τέλειο για τα λεφτά του. Μπορείς να μου πεις πως είναι καλύτερο από αυτά που πρότεινα που είναι στα ίδια λεφτά περίπου;

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση...σκεφτηκα καλα αυτα που μου ειπες και κατεληξα να σου κανω εαν επιτρεπετε την εξης ερωτηση...s3 mini η trend plus;;

 

S3 mini έχει Amoled, την φήμη του, και το support, που μάλλον δεν θα βρεις στο Trend Plus. Μόνο και μόνο για την Amoled, θα έπαιρνα S3 mini. Το Galaxy core ξέχασα να σου πω πως έχει απαράδεκτη οθόνη. Το μόνο του καλό είναι πως είναι μεγαλύτερη.

 

Όμως επειδή τείνει να γίνει διαξιφισμός, αν θες να αποφασίσες μεταξύ κινητών, καλύτερα να απευθυνθείς εδώ

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω οι απόψεις είναι πολλές και διαφορετικές :) και έτσι πρέπει για να κάνουμε συζήτηση και όχι vs.

Η γνώμη μου είναι ότι για τα λεφτά του είναι μια χαρά και κάνει σχεδόν ότι θες εκτός από κάποια πολύ βαριά παιχνίδια, ναι δεν είναι το μικρό αδερφάκι του S3 η s4 αλλά είναι μια χαρά και ας μην ξεχνάμε και την τιμή του S3 mini όταν πρωτοβγήκε.

στην τιμή των λιγότερο από 150 ευρώ πιστεύω ότι είναι μια χαρά, το έχουν και τα δύο αδέλφια και τους έχει βολέψει για απλές καθημερινές χρήσεις και σερφάρισμα .

 

Φιλικά απλά η γνώμη μου χωρίς καμία υπόνοια vs

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω οι απόψεις είναι πολλές και διαφορετικές :) και έτσι πρέπει για να κάνουμε συζήτηση και όχι vs.

Η γνώμη μου είναι ότι για τα λεφτά του είναι μια χαρά και κάνει σχεδόν ότι θες εκτός από κάποια πολύ βαριά παιχνίδια, ναι δεν είναι το μικρό αδερφάκι του S3 η s4 αλλά είναι μια χαρά και ας μην ξεχνάμε και την τιμή του S3 mini όταν πρωτοβγήκε.

στην τιμή των λιγότερο από 150 ευρώ πιστεύω ότι είναι μια χαρά, το έχουν και τα δύο αδέλφια και τους έχει βολέψει για απλές καθημερινές χρήσεις και σερφάρισμα .

 

Φιλικά απλά η γνώμη μου χωρίς καμία υπόνοια vs

 

Ρε παιδιά προφανώς φιλικά γίνονται όλα αυτά. Εγώ το μένος το έχω με την Samsung.... της οποίας είμαι πελάτης 3 χρόνια τώρα με τα galaxy, αλλά εδώ πιστεύω έκανε λάθος. Όπως και με άλλα Samsung "derivatives" που έβγαλε, τύπου s plus, s advance, κτλ. Όλα αυτά τα κινητά, σέρνονται αναλογικά με τα χαρακτηριστικά τους.

 

Για αυτό ξανά ρωτάω, όταν λέτε πως είναι καλό για τα λεφτά του, με τι το συγκρίνετε; Έχετε δοκιμάσει αλλά κινητά σε αυτά τα λεφτά, ή απλά εντυπωσιάζεστε με τα specs;

 

Sent from Tapatalk using LG G2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προφανώς φιλικά γίνονται όλα αυτά. Εγώ το μένος το έχω με την Samsung.... της οποίας είμαι πελάτης 3 χρόνια τώρα με τα galaxy, αλλά εδώ πιστεύω έκανε λάθος. Όπως και με άλλα Samsung "derivatives" που έβγαλε, τύπου s plus, s advance, κτλ. Όλα αυτά τα κινητά, σέρνονται αναλογικά με τα χαρακτηριστικά τους.

 

Για αυτό ξανά ρωτάω, όταν λέτε πως είναι καλό για τα λεφτά του, με τι το συγκρίνετε; Έχετε δοκιμάσει αλλά κινητά σε αυτά τα λεφτά, ή απλά εντυπωσιάζεστε με τα specs;

 

Sent from Tapatalk using LG G2

 

Θα σου πω ότι σε θέμα δυνατοτήτων πιθανών να είναι και κοντά σε ένα xperia p που είχε η γυναίκα μου και ας το πλήρωσα 400 όταν πρωτοβγήκε

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω ότι σε θέμα δυνατοτήτων πιθανών να είναι και κοντά σε ένα xperia p που είχε η γυναίκα μου και ας το πλήρωσα 400 όταν πρωτοβγήκε

 

Ναι, και στο ZTE Blade που κοστίζει 30 ευρώ. Δεν λέει κάτι αυτό. Δυνατότητες έχουν όλα τα κινητά που φοράνε Android. Το θέμα είναι πως για τα λεφτά του και τα specs του, πηγαίνει αργά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και στο ZTE Blade που κοστίζει 30 ευρώ. Δεν λέει κάτι αυτό. Δυνατότητες έχουν όλα τα κινητά που φοράνε Android. Το θέμα είναι πως για τα λεφτά του και τα specs του, πηγαίνει αργά.

 

Οκ οι απόψεις μας είναι η μέρα με την νύχτα :lol:

Μάλλον μου αρκούν μικρότερες επιδόσεις για να θεωρώ κάτι καλό και σίγουρα έχω δουλέψει λιγότερες συσκευές από σένα.....

Όπως και να έχει την δουλειά του την κάνει;) έστω και αργά

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

το κινητο μου γιατι οταν παει 5% σβηνει τελειως ?

μηπως επειδη το αφηνω να ξεφορτιζει τελειως κλαταρε η μπαταρια ?

Link to comment
Share on other sites

το κινητο μου γιατι οταν παει 5% σβηνει τελειως ?

μηπως επειδη το αφηνω να ξεφορτιζει τελειως κλαταρε η μπαταρια ?

 

Φιλε εγω προσωπικα δεν ξερω να σου απαντησω αλλα θα ηθελα αν καποιος μπορει να μας δωσει καποιες συγκεκριμενες πληροφοριες για τη φορτηση και την μπαταρια!Οποιος μπορει ας γραψει κατι!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω προσωπικα δεν ξερω να σου απαντησω αλλα θα ηθελα αν καποιος μπορει να μας δωσει καποιες συγκεκριμενες πληροφοριες για τη φορτηση και την μπαταρια!Οποιος μπορει ας γραψει κατι!
Το να αφήνεις αυτής της γενιάς τις μπαταρίες να ξεφορτίζουν πλήρως είναι εντελώς λάθος πρακτική η οποία μειώνει την απόδοση την διάρκεια ζωής τους. Μπορείτε να φορτίζεται την μπαταρία σας όταν πέφτει κάτω από 50% χωρίς πρόβλημα και μια φορά το μήνα βάλτε να φορτίσει όταν είναι κάτω του 20%.
Link to comment
Share on other sites

Το να αφήνεις αυτής της γενιάς τις μπαταρίες να ξεφορτίζουν πλήρως είναι εντελώς λάθος πρακτική η οποία μειώνει την απόδοση την διάρκεια ζωής τους. Μπορείτε να φορτίζεται την μπαταρία σας όταν πέφτει κάτω από 50% χωρίς πρόβλημα και μια φορά το μήνα βάλτε να φορτίσει όταν είναι κάτω του 20%.
Αρα πρεπει να μαστε με μια πριζα στο χερι
Link to comment
Share on other sites

Αρα πρεπει να μαστε με μια πριζα στο χερι

Προσωπικά το βάζω για φόρτιση το βράδυ και το βγάζω το πρωί και στο τέλος τις μέρας έχω ~30% ακόμα μπαταρία όπου και το ξαναβάζω για φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...