Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μεταξυ αυτου και του s3 mini για την 17χρονη ανηψια μου τι λετε?
To S3 mini να πάρεις φίλε.Τα έχω και τα δύο και θεωρώ καλύτερο έστω και στα σημεία το mini.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To S3 mini να πάρεις φίλε.Τα έχω και τα δύο και θεωρώ καλύτερο έστω και στα σημεία το mini.

 

Και τά δύο φοράνε 4.2? Από lag πως πάνε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής θέμα στο I8262 (duos):

 

Η μια κάρτα που έχω είναι vodafone και η άλλη cosmote, στην sim 2 (cosmote) έχει φάει σκάλωμα η συσκευή και βγάζει σαν πάροχο την vodafone, δοκίμασα το καρτάκι σε άλλη συσκευή και παίζει κανονικά (γράφει cosmote). Τις έχω βγάλει και τις 2 πολλές φορές, έχω κάνει restart την συσκευή άλλες τόσες, έχω αλλάξει θέση στις κάρτες, έχω ψάξει να βρω manually πάροχο από τις ρυθμίσεις της συσκευής, αλλά εκεί αυτό... γράφει vodafone! Δεν αλλάζει με τίποτα!!!

 

Εντωμεταξύ η κάρτα δουλεύει κανονικά, κάνει και δέχεται κλήσεις χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Καμιά βοήθεια να το επαναφέρω...?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

μεταξυ αυτου και του s3 mini για την 17χρονη ανηψια μου τι λετε?

 

Και τά δύο φοράνε 4.2? Από lag πως πάνε;

 

S3 mini. Από lag το Galaxy core καλά πάει, το S3 mini δεν έχει ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής θέμα στο I8262 (duos):

 

Η μια κάρτα που έχω είναι vodafone και η άλλη cosmote, στην sim 2 (cosmote) έχει φάει σκάλωμα η συσκευή και βγάζει σαν πάροχο την vodafone, δοκίμασα το καρτάκι σε άλλη συσκευή και παίζει κανονικά (γράφει cosmote). Τις έχω βγάλει και τις 2 πολλές φορές, έχω κάνει restart την συσκευή άλλες τόσες, έχω αλλάξει θέση στις κάρτες, έχω ψάξει να βρω manually πάροχο από τις ρυθμίσεις της συσκευής, αλλά εκεί αυτό... γράφει vodafone! Δεν αλλάζει με τίποτα!!!

 

Εντωμεταξύ η κάρτα δουλεύει κανονικά, κάνει και δέχεται κλήσεις χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Καμιά βοήθεια να το επαναφέρω...?

 

Ευχαριστώ!

 

Νομίζοντας πλέον ότι είναι θέμα λογισμικού, μιας και όταν έβαλα σε άλλη συσκευή την κάρτα έβγαλε κανονικά cosmote!!! Ξαναπέρασα, μέσω kies, το λογισμικό (MJ2) αλλά πάλι τα ίδια.......

 

Μάλλον θα πρέπει να μεταφερθούν τα δυο μου posts στο αντίστοιχο νήμα του i8262... μετά το είδα.... sorry :) !

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα, πριν δυο μέρες έκανα κάποια updates σε μερικά προγραμματα από το store μέσω wifi.

Αμέσως μετά, κάθε φορά που συνδέομαι σε wifi, μετά από 2-3 δευτερόλεπτα λειτουργίας η οθόνη παγώνει και δεν λειτουργεί τίποτα. Μόνο με restart κρατώντας πατημένο το power button ή βγάλσιμο μπαταρίας και αφού προλάβεις όταν ξαναbootάρει να απενεργοποιήσεις το wifi, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το τηλέφωνο κανονικά. Με το που συνδέεται πάλι σε wifi ξαναμπλοκάρει.

Κάποια ιδέα - βοήθεια?

Το τηλέφωνο πληροφοριακά είναι ήδη rooted, αν η λύση που θα προτείνει κάποιος χρειάζεται root access.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχουμε κανένα νεώτερο για αναβάθμιση του λειτουργικού μας?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν χρησιμοποιησω custom rom τι προβληματα μπορεινα εχω?ή αν το κανω ροοτ.Γενικα εχω δοκιμασει πολλες ρομς τωρα εχω την official rom και βαριεμαι συνεχως το κινητο κ το εναλασω με ενα iphone 4 που εχω.Δεν μπορω να καταληξω καπου.προτασεις?

 

Θα ηθελα να εκφρασω ακομη μια απορια μοθ!Οταν βαζω το καλωδιο φορτισης στο κινητο εκει στο βισμα του κινητου το δικο μου φαινεται να κουνιετε αρκετα .Λετε να εχει ξεχυλωσει η θυρα φορτισης του κινητου?ααα και επισης απο πτωσεις εχει το γυρω γυρω απο το κινητο(το ασημι) bezel νομιζω λεγεται κανει χτυπηματα κ γρατζουνιες.ειναι ευκολο να το παω σε ενα σερβις κινητων και να μου το αλλαξουν?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Νομίζοντας πλέον ότι είναι θέμα λογισμικού, μιας και όταν έβαλα σε άλλη συσκευή την κάρτα έβγαλε κανονικά cosmote!!! Ξαναπέρασα, μέσω kies, το λογισμικό (MJ2) αλλά πάλι τα ίδια.......

 

Μάλλον θα πρέπει να μεταφερθούν τα δυο μου posts στο αντίστοιχο νήμα του i8262... μετά το είδα.... sorry :) !

 

For the record....:

 

Το πρόβλημα το έλυσα με hard reset! Μόνο έτσι λύνεται τελικά, καθώς δοκίμασα διάφορα..... βλέπετε από προηγούμενα posts...!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου έπεσε ενώ ήμουν σε ενα μπάρ και το πάτησε μια δεσποινίς με την τακούνα της.

 

Αποτέλεσμα έσπασε το εξωτερικό (digitizer).

 

Πήρα το επίσημο service της Samsung και μου ζήτησαν για να το φτιάξουν πιο πολλά κι απ όσο κοστίζει να τ αγοράσεις καινούργιο ! :w00t:

 

Έξαψα όλα τα διαθέσιμα service και τελικά κατέληξα στο "make it work" στο Αιγάλεω.

 

Το κινητό φτιάχτηκε (έγινε σαν καινούργιο) σε 2 μέρες και σε πολύ λογική τιμή.

 

Το αναφέρω σαν αναφορά για όποιον θέλει να ξέρει αν του τύχει κάτι ανάλογο.

 

Διαφήμιση τζάμπα δεν κάνω ούτε στη μάνα μου αλλά το καλό να λέγεται.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο απλά;;!!! Σε ευχαριστώ πολύ:) Εγώ νόμιζα πολύ παραπάνω!

 

Μήπως γνωρίζετε επίσης ποιο kies είναι για το core; το απλό ή το kies 3;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε επίσης ποιο kies είναι για το core; το απλό ή το kies 3; Καθώς και Antivirus ποιο πιστευετε ότι είναι καλό;

 

το avast δουλευω εδω και καιρο χωρις προβλημα οσο για το Κies κατεβασε το ποιο προσφατο 2.6.2.14014_7 δεν εχει προβλημα

Edited by notify
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πήρα και εγώ το πολυσυζητημένο core πριν 2 μέρες από ένα skroutzomagazo το οποίο ήταν EU φυσικά και απότι είδα ανοίγοντας το μάλλον για Ολλανδία πήγαινε :p Σαν επιλογή είχε ελληνικό μενού το οποίο και επέλεξα. Μόλις πήγα να στείλω το πρώτο μου sms είδα σαν προεπιλογή ότι είχε ολλανδικά και αγγλικά ως διαθέσιμες γλώσσες αλλά πάτησα αναζήτηση για άλλες γλώσσες και κατέβασα και ελληνικά όπως τα διαθέτει η συσκευή. Το πρόβλημά μου είναι ότι γράφει μόνο κεφαλαία ελληνικά το πληκτρολόγιο SMS και δεν διαθέτει μικρά. Να σημειώσω ότι σε όλες τις άλλες λειτουργίες του κινητού π.χ. ίντερνετ browser, viber, καταχώρηση νέας επαφής, οπου κάνω χρήση του πληκτρολογίου εκεί βγάζει μικρά γράμματα ελληνικά κανονικά.

Κάποια λύση official χωρίς να χρειάζεται root υπάρχει? Γιατί δεν γνωρίζω και δεν θέλω ακόμα να πειραματιστώ με κάτι μη official.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που έχω Ελληνική συσκευή τα sms μόνο με κεφαλαία τα γράφει...

 

Στα άλλα μενού εφαρμογών σου βγάζει και μικρά ομως ε όπως αναφέρω και σε εμένα; Ξέρει κάποιος αν για τα κεφαλαια έχει σχεση το ότι μου γράφει sms μέχρι 160 χαρακτήρες; Η μόνη λύση είναι εγκατάσταση πληκτρολογιου απο το store; (είμαι λίγο άσχετος)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Βλέπω πως όλοι λέτε πως το κινητό αυτό είναι value for money. Φαντάζομαι δλδ πως τα 90 ευρώ που μου ζητάει ένας συγγενής (συσκευή αγορασμένη πριν από ένα μήνα περίπου) είναι όχι απλά καλά, αλλά θα πρέπει να το αγοράσω... χτες;;; :D :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Βλέπω πως όλοι λέτε πως το κινητό αυτό είναι value for money. Φαντάζομαι δλδ πως τα 90 ευρώ που μου ζητάει ένας συγγενής (συσκευή αγορασμένη πριν από ένα μήνα περίπου) είναι όχι απλά καλά, αλλά θα πρέπει να το αγοράσω... χτες;;; :D :D

 

Εγώ το έχω τρεις μέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος. 90 ευρώ και απο δικό σου άνθρωπο μην το σκέφτεσαι! Εγώ το πήρα 130 από skroutz. Το μόνο που έχω να παρατηρήσω μέχρι στιγμής είναι να μην περιμένεις τρελές επιδόσεις σε " βαριά" παιχνίδια. Και εγώ στην αρχή νόμιζα ότι με dual core 1.2 & 1gb ram θα παίζει τα πάντα αλλά κολάει λίγο σε πολύ απαιτητικά games. Κατά τα άλλα στις λοιπές λειτουργίες είναι μια χαρά. Value for money όπως είπες ειδικά στα 90 euro ;-)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω τρεις μέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος. 90 ευρώ και απο δικό σου άνθρωπο μην το σκέφτεσαι! Εγώ το πήρα 130 από skroutz. Το μόνο που έχω να παρατηρήσω μέχρι στιγμής είναι να μην περιμένεις τρελές επιδόσεις σε " βαριά" παιχνίδια. Και εγώ στην αρχή νόμιζα ότι με dual core 1.2 & 1gb ram θα παίζει τα πάντα αλλά κολάει λίγο σε πολύ απαιτητικά games. Κατά τα άλλα στις λοιπές λειτουργίες είναι μια χαρά. Value for money όπως είπες ειδικά στα 90 euro ;-)

 

Την παραμικρή τρελή επίδοση δεν περιμένω, αν σκεφτείς πως μέχρι πριν από 1 μήνα είχα ένα Xperia X8 και τον τελευταίο μήνα ένα LG L3 και το σημαντικότερο παιχνίδι που έχω και "σκίζω" καθημερινά είναι η "αγωνία"!!! :p

 

Τουλάχιστον δεν θα κολλάει το scrolling και δεν θα φοβάμαι να τελειώσει η ενσωματωμένη RAM. :)

Link to comment
Share on other sites

Στα άλλα μενού εφαρμογών σου βγάζει και μικρά ομως ε όπως αναφέρω και σε εμένα; Ξέρει κάποιος αν για τα κεφαλαια έχει σχεση το ότι μου γράφει sms μέχρι 160 χαρακτήρες; Η μόνη λύση είναι εγκατάσταση πληκτρολογιου απο το store; (είμαι λίγο άσχετος)

 

Ακριβως! Τα κεφαλαια ειναι αναγκαστικα για να μπορεις να εχεις 160 χαρακτηρες.

Οτι πληκτρολογιο και να βαλεις δεν αλλαζει κατι.

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...