Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβως! Τα κεφαλαια ειναι αναγκαστικα για να μπορεις να εχεις 160 χαρακτηρες.

Οτι πληκτρολογιο και να βαλεις δεν αλλαζει κατι.

 

Εκεί που νόμιζα ότι δεν γίνεται τίποτα τελικά βρήκα λύση!!κατέβασα από το store το touch pal X και σώθηκα! Γράφει μικρά ελληνικά και στην εφαρμογή μηνυμάτων και έχει εξαιρετική πρόβλεψη αν γράψεις με σύρσιμο! Τέλειο! Έτσι δεν χρειάστηκε να αλλάξω εφαρμογή για μηνύματα και έχω μικρά ακόμα και στους 160 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκεί που νόμιζα ότι δεν γίνεται τίποτα τελικά βρήκα λύση!!κατέβασα από το store το touch pal X και σώθηκα! Γράφει μικρά ελληνικά και στην εφαρμογή μηνυμάτων και έχει εξαιρετική πρόβλεψη αν γράψεις με σύρσιμο! Τέλειο! Έτσι δεν χρειάστηκε να αλλάξω εφαρμογή για μηνύματα και έχω μικρά ακόμα και στους 160 χαρακτήρες.

 

Όπως είναι το Touch Pal είναι και το Swype αλλά και το Swift key για να δοκιμάσεις (το Touch pal βέβαια είναι free!).

Να σε διορθώσω όμως.. το πως θα φτάσει ένα μήνυμα (sms) στον παραλήπτη (κεφαλαία ή μικρά) έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις στην εφαρμογή των μηνυμάτων και όχι με το πληκτρολόγιο!

Επίσης από όταν αρχίσαμε να στέλνουμε μηνύματα (sms) μέσω κινητών συσκευών, ισχύουν τα εξής :

* Χρέωση 160 χαρακτήρων ανά μήνυμα - Κεφαλαία

* Χρέωση 70 χαρακτήρων ανά μήνυμα - Μικρά

 

Για περισσότερες λεπτομέρειες πάντως σχετικά με Πληκτρολόγια κτλ εδώ ;)

- Android - Εφαρμογές: Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου -

 

Edit: Όπως είδα σε ενημέρωσαν σχετικά εκεί :) Αφήνω το μήνυμα προς ενημέρωση των υπολοίπων.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Παιδες χθες εκανα το κινητο factory reset γιατι ετρωγε συχνα κολληματα

οταν το συνδεσα πανω στο kies δε μου βγαζει καν ποια εκδοση λογισμικου εχει πανω και δε μου βγαζει ουτε να κανω τα update που ειχαν βγει...

Μετα το factory reset παιζει να πηρε τα update μονο του η κατι παιζει με το kies ?

ποια ειναι η τελευταια εκδοση βασικου φασματος ?

και επεισης ξερετε αν γινετε το εικονιδιο που πατας για να μπεις στις εφαρμογες απο την αρχικη εικονα αν μπορουμε να το παμε στο κεντρο πχ και οχι τερμα δεξια οπως το εχει ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω τρεις μέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος. 90 ευρώ και απο δικό σου άνθρωπο μην το σκέφτεσαι! Εγώ το πήρα 130 από skroutz. Το μόνο που έχω να παρατηρήσω μέχρι στιγμής είναι να μην περιμένεις τρελές επιδόσεις σε " βαριά" παιχνίδια. Και εγώ στην αρχή νόμιζα ότι με dual core 1.2 & 1gb ram θα παίζει τα πάντα αλλά κολάει λίγο σε πολύ απαιτητικά games. Κατά τα άλλα στις λοιπές λειτουργίες είναι μια χαρά. Value for money όπως είπες ειδικά στα 90 euro ;-)

 

οταν λες βαρια; παιζω real racing 3 χωρις το παραμικρο προβλημα. ποσο πιο βαρια;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το κινητό εδώ και δύο μήνες. Έπεσε σε νερό. Πήγα στο service και μου είπαν πως η εγγύηση ακυρώνεται σε αυτή τη περίπτωση και φυσικά δεν δίνω 200 ευρώ για να το φτιάξουν. Το θέμα είναι πως κολλάει απίστευτα. Σε περίπτωση που αλλάξω rom θα καλυτερεύσει η κατάσταση; Ή μπορεί να γίνει χειρότερα; Δε μπορώ άλλο παιδιά είναι σαν να κρατάω στα χέρια μου το άθλιο και προηγούμενο μου galaxy s duos. :mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το κινητό εδώ και δύο μήνες. Έπεσε σε νερό. Πήγα στο service και μου είπαν πως η εγγύηση ακυρώνεται σε αυτή τη περίπτωση και φυσικά δεν δίνω 200 ευρώ για να το φτιάξουν. Το θέμα είναι πως κολλάει απίστευτα. Σε περίπτωση που αλλάξω rom θα καλυτερεύσει η κατάσταση; Ή μπορεί να γίνει χειρότερα; Δε μπορώ άλλο παιδιά είναι σαν να κρατάω στα χέρια μου το άθλιο και προηγούμενο μου galaxy s duos. :mad::mad::mad::mad::mad::mad:

 

Τι σχέση έχει η ρομ μέ την βουτιά;πέταμα θέλει τώρα δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ρωτήσω κάτι... Αν αφαιρέσω το bloatware από τα system apps με root και εγκαταστήσω έναν task killer το κινητό θα έχει πάλι θέμα; Το σκέφτομαι για δώρο γιατί πραγματικά είναι πανέμορφη συσκευή και έχει και μεγάλη οθόνη αλλά αν είναι να κολλάει με το gmail ανοιχτό στο παρασκήνιο καλύτερα όχι.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως μπορώ να βγάλω μια screenshot?? Έχω το κινητό 4 μέρες και δεν το βρίσκω με τίποτα

 

power button και home button ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει το core για την κορη μου,και θα ηθελα να ρωτησω εαν ξερετε να μου πειτε για μεγαλυτερη μπαταρια απο την εργοστασιακη εαν υπαρχει?
SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει το core για την κορη μου,και θα ηθελα να ρωτησω εαν ξερετε να μου πειτε για μεγαλυτερη μπαταρια απο την εργοστασιακη εαν υπαρχει?

 

όχι δεν υπαρχει κάτι μέχρι τώρα για το συγκεκριμένο μοντέλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως γνωρίζετε πως μπορώ να απενεργοποιήσω την σίγαση εισερχόμενης κλήσης όταν αναποδογυρίζω το κινητό; Στις ρυθμίσεις κλήσεων δεν το βρήκα. Σας ευχαριστώ εκ των προταίρων :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως γνωρίζετε πως μπορώ να απενεργοποιήσω την σίγαση εισερχόμενης κλήσης όταν αναποδογυρίζω το κινητό; Στις ρυθμίσεις κλήσεων δεν το βρήκα. Σας ευχαριστώ εκ των προταίρων :)

 

Αν δεν κάνω λάθος στις ρυθμίσεις - Κίνηση - Γύρισμα για σίγαση/παύση.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς την "κίνηση" ή την ενεργοποιείς ή την απενεργοποιείς....δεν έχει άλλες επιλογές:worry:

 

Αν πατήσεις επάνω στη κίνηση και όχι στο διακόπτη?..

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μήπως γνωρίζετε κάποιο αξιόλογο Τ9 πληκτρολόγιο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν πατήσεις επάνω στη κίνηση και όχι στο διακόπτη?..

 

ΝΑΙ φίλε μου αυτό ήταν.....σε ευχαριστώ πολύ:):):)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μήπως γνωρίζετε κάποιο αξιόλογο Τ9 πληκτρολόγιο;

 

Για να πάρεις καλύτερες απαντήσεις θα σου συνιστούσα να ρωτήσεις εδώ - Android - Εφαρμογές: Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου - :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως γνωρίζετε αν το Core i8260 χρειάζεται ειδική εφαρμογή για μεταφορά εφαρμογών στην SD κάρτα; ή το κάνει αυτόματα αν κριθεί αναγκαίο;

Σας ευχαριστώ εκ των προταίρων:)

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα:confused: Γνωρίζεις πως γίνεται;

 

Κατεβάζεις το Farmaroot απευθείας στο κινητό, το τρέχεις και είσαι έτοιμος !!!

Για τη μεταφορά εφαρμογών στην κάρτα, αν ψάξεις πιο πίσω ή στις σελίδες του android θα βρεις. Προσωπικά δεν έχω ασχοληθεί με αυτό.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά:)

 

Απότι είδα παίρνω λίγο ρίσκο αν κάνω την εγκατάσταση. Δουλεύει σίγουρα, ή το ρισκάρω όντως και θα χαλάσει η συσκευή; :(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...