Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει.Πήγαινε στην sd ή extsd και φτιάξε το φάκελο που θες

ok. το είδα. Απλά ήθελα να δημιουργώ φακέλους μέσα από την εφαρμογή ''συλλογή'' όπως στο s4 αλλά μάλλον δεν υπάρχει εκεί τέτοιος τρόπος

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες στο antutu μου βγαζει 8400 περιπου,καλα ειναι?Καπου ειδα για 9800 περιπου,παιζει ρολο η sd που εχω που ειναι παλια? Edited by mantilas
Link to comment
Share on other sites

Και μένα εκεί παίζει, γύρω στο 8400. Βγάζει κάτι για αδύναμη cpu. Ίσως αν μπορούσαμε να την ανεβαζαμε λίγο θα έβγαζε καλύτερο αποτέλεσμα. Μήπως γνωρίζει κάποιος πώς μπορούμε στο core να πειράξουμε τις ρυθμίσεις cpu.
Link to comment
Share on other sites

Και μένα εκεί παίζει, γύρω στο 8400. Βγάζει κάτι για αδύναμη cpu. Ίσως αν μπορούσαμε να την ανεβαζαμε λίγο θα έβγαζε καλύτερο αποτέλεσμα. Μήπως γνωρίζει κάποιος πώς μπορούμε στο core να πειράξουμε τις ρυθμίσεις cpu.

 

για να γινει αυτο πρεπει ν αλλαξεις κερνελ...κ ο κερνελ να υποστηριζει overclock κατι τετοιο δεν υπαρχει δυστηχως πουθενα...ουτε xda..

Link to comment
Share on other sites

αγορασε γνωστος μου το κινητο και μου ειπε πως το κινητο ειναι μονο για μια sim. εγω ηξερα πως δεχεται και δυο καρτες sim!

 

βγαινουν μηπως μοντελα με μια καρτα και αλλα μοντελα με δυο καρτες?? :wacko:

 

Υ.Γ. δεν εχω πιασει ακομα το κινητο για να το ανοιξω και να δω απο πισω αν εχει οντως μια υποδοχη sim.

Link to comment
Share on other sites

αγορασε γνωστος μου το κινητο και μου ειπε πως το κινητο ειναι μονο για μια sim. εγω ηξερα πως δεχεται και δυο καρτες sim!

 

βγαινουν μηπως μοντελα με μια καρτα και αλλα μοντελα με δυο καρτες?? :wacko:

 

Υ.Γ. δεν εχω πιασει ακομα το κινητο για να το ανοιξω και να δω απο πισω αν εχει οντως μια υποδοχη sim.

Φυσικα.βγαινει σε εκδοση μονης sim και σε εκδοση dual sim.

Link to comment
Share on other sites

Έπιασα και εγώ το Galaxy Core στα χέρια μου...

Απαράδεκτο κινητό. Αργεί πάρα πολύ. Αν δεν βγει AOSP/CM rom, την κάτσαμε!

Link to comment
Share on other sites

Έπιασα και εγώ το Galaxy Core στα χέρια μου...

Απαράδεκτο κινητό. Αργεί πάρα πολύ. Αν δεν βγει AOSP/CM rom, την κάτσαμε!

 

Απλή ερώτηση... γιατί το πήρες άμα ήθελες γρήγορο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Έπιασα και εγώ το Galaxy Core στα χέρια μου...

Απαράδεκτο κινητό. Αργεί πάρα πολύ. Αν δεν βγει AOSP/CM rom, την κάτσαμε!

στα 160€ που κοστίζει δεν υπάρχει καλύτερο. Το έχει η γυναίκα μου και είναι super

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει partition την sd (8gb) σε 2 διαμερίσματα από 4 gb και έχω κάνει σύνδεση όλες τις εφαρμογές μου στο 2ο διαμέρισμα, το οποίο τώρα έχει διαθέσιμα 2,6gb.Όταν πάει να κάνει ενημέρωση στο firefox (που είναι 25 mb) στα 18 mb σταματάει την εγκατάσταση και βγάζει μήνυμα ότι δεν έχει επαρκή αποθηκευτικό χώρο.Έκανα επανεκκίνηση το κινητό, αλλά τα ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει partition την sd (8gb) σε 2 διαμερίσματα από 4 gb και έχω κάνει σύνδεση όλες τις εφαρμογές μου στο 2ο διαμέρισμα, το οποίο τώρα έχει διαθέσιμα 2,6gb.Όταν πάει να κάνει ενημέρωση στο firefox (που είναι 25 mb) στα 18 mb σταματάει την εγκατάσταση και βγάζει μήνυμα ότι δεν έχει επαρκή αποθηκευτικό χώρο.Έκανα επανεκκίνηση το κινητό, αλλά τα ίδια.
Με ποιο τρόπο και σε τι file system έχει κάνει partition την SDcard. Φαντάζομαι μιλάς για την εξωτερική SDcard.
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τρόπο και σε τι file system έχει κάνει partition την SDcard. Φαντάζομαι μιλάς για την εξωτερική SDcard.

Μ'αυτόν http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=358678.

Link to comment
Share on other sites

Το 2ο partition είναι σε Fat32? Μπορείς να παρείς screenshot από την καρτέλα "Επισκόπηση" του Titanium backup να δούμε κάτω που φαινονται τα partition που έχουν γίνει mount και τι χώρος μένει στο καθένα?

Link to comment
Share on other sites

Έπιασα και εγώ το Galaxy Core στα χέρια μου...

Απαράδεκτο κινητό. Αργεί πάρα πολύ. Αν δεν βγει AOSP/CM rom, την κάτσαμε!

 

Λάθος κινητό πήρες στα χέρια σου... Δεν εξηγείται αλλιώς...

Link to comment
Share on other sites

Το 2ο partition είναι σε Fat32? Μπορείς να παρείς screenshot από την καρτέλα "Επισκόπηση" του Titanium backup να δούμε κάτω που φαινονται τα partition που έχουν γίνει mount και τι χώρος μένει στο καθένα?

 

Eπειδή δεν ξέρω να κάνω screenshot, λέει:

ROM συστήματος: 1.34GB(335 MB ελεύθερα)

Εσωτερική+Μέσα: 5.15 GB (535 MB ελεύθερα)

Εξωτ.Κάρτα SD: 3.70GB (2.20 GB ελεύθερα)

Επίσης το 2ο partition είναι σε Fat32

Edited by IASVN
Διόρθωση
Link to comment
Share on other sites

Πατάς συγχρόνως το on/off και το home button (το κεντρικό κουμπί στη πρόσοψη) ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή δεν ξέρω να κάνω screenshot, λέει:

ROM συστήματος: 1.34GB(335 MB ελεύθερα)

Εσωτερική+Μέσα: 5.15 GB (535 MB ελεύθερα)

Εξωτ.Κάρτα SD: 3.70GB (2.20 GB ελεύθερα)

Επίσης το 2ο partition είναι σε Fat32

 

Τα screenshots είναι από το Link2sd

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος να απαντήσει,

 

το κινητό υποστηρίζει την υπηρεσία της κοσμοτε COSMOTE 2in1;

 

(2 γραμμές COSMOTE, 1 λύση! Ενοποιήστε τις σε 1 κάρτα SIM)

Link to comment
Share on other sites

Ακομη την πρωτη φορτιση εχω κανει...πρεπει να κανω 2-3 κυκλους για να μαι σιγουρος...παντως πεφτει γρηγορα στα games που δοκιμασα

 

έχω και γώ το κινητό καναδυό μέρες τώρα, ακόμα στην αρχή.

 

1) όταν λες 2-3 κύκλους φόρτισης μπορείς να περιγράψεις λίγο πιο αναλυτικά τι κάνεις;

2) ποιά νομίζετε καλύτερη πρακτική για σωστη φόρτιση;

3) σήμερα όταν έφτασε το 13% περίπου έβγαλε μήνυμα για φόρτιση. Το έκλεισα και το έβαλα να φορτίσει πλήρως. Οταν το άνοιξα η ένδειξη φόρτισης ήταν στο 96% :blink:

Έχει συναντήσει κανείς άλλος το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

έχω και γώ το κινητό καναδυό μέρες τώρα, ακόμα στην αρχή.

 

1) όταν λες 2-3 κύκλους φόρτισης μπορείς να περιγράψεις λίγο πιο αναλυτικά τι κάνεις;

2) ποιά νομίζετε καλύτερη πρακτική για σωστη φόρτιση;

3) σήμερα όταν έφτασε το 13% περίπου έβγαλε μήνυμα για φόρτιση. Το έκλεισα και το έβαλα να φορτίσει πλήρως. Οταν το άνοιξα η ένδειξη φόρτισης ήταν στο 96% :blink:

Έχει συναντήσει κανείς άλλος το ίδιο;

 

Μην σε απασχολεί αυτό δεν ειναι κάτι σημαντικό...απλά η μπαταριά δεν κρατάει πολύ στο 100% και όταν το έχεις κλειστο μέχρι να ανοίξει πέφτει τόσο!!!! Δεν το φορτίζω ποτέ κλειστό όμως για να μπορώ να σου πω με σιγουριά!!!

Δοκίμασε μια με ανοιχτό το κινητό και πες μας....και αν ακόμα όταν γίνετε πλήρης φόρτιση σου εμφανίζει πάνω αριστερά ένα εικονίδιο με το σύμβολο 100%.

Link to comment
Share on other sites

Τα screenshots είναι από το Link2sd

Απ'οτι φαίνεται το link2sd δουλεύει. Δεν καταλαβαίνω το λόγο που σου βγάζει σφάλμα. Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή Playstore και ξαναπροσπάθησε.

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι φαίνεται το link2sd δουλεύει. Δεν καταλαβαίνω το λόγο που σου βγάζει σφάλμα. Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή Playstore και ξαναπροσπάθησε.

Έκανα format στο 2ο διαμέρισμα και τώρα είναι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος να απαντήσει,

 

το κινητό υποστηρίζει την υπηρεσία της κοσμοτε COSMOTE 2in1;

 

(2 γραμμές COSMOTE, 1 λύση! Ενοποιήστε τις σε 1 κάρτα SIM)

 

Η συσκευή είναι συμβατή με την υπηρεσία 2in1.

 

--Aνδριανός, Customer Care.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...