Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια. Εχω μια ερωτηση!

 

Μου βγαζει το κινητο το error 403. Πηγα στο wi-fi εκανα κλικ και μου εχει στις ρυθμισεις proxy:κανενα και συνδεση HDCP απο κατω. Ειτε το αλλαξω σε static ειτε το αφησω HDCP παλι δεν μπορω να κατεβασω κανενα application απο το play store ουτε να κανω αναβαθμιση. Out of the box το κινητο.

 

Καμια προταση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άμα ξέρεις αγγλικά διάβασε αυτό το άρθρο, έχει όλες τις εκδοχές για το error 403....

 

ΕΔΩ

 

 

http://www.grabaxis.com/how-to-fix-error-403-on-android/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό σχεδόν ένα μήνα και πριν από λίγο είχα πολύ ώρα να το χρησιμοποιήσω και πήγα να πατήσω να δω την ώρα και τα χρώματα της οθόνης ήταν λες και είχαν πολύ περισσότερη αντίθεση. Γνωρίζει κάποιος γιατί έγινε αυτό; Το έχει πάθει κανείς σας; Έκανα επανεκκίνηση και είναι οκ τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό σχεδόν ένα μήνα και πριν από λίγο είχα πολύ ώρα να το χρησιμοποιήσω και πήγα να πατήσω να δω την ώρα και τα χρώματα της οθόνης ήταν λες και είχαν πολύ περισσότερη αντίθεση. Γνωρίζει κάποιος γιατί έγινε αυτό; Το έχει πάθει κανείς σας; Έκανα επανεκκίνηση και είναι οκ τώρα.

 

Είναι εντελώς στιγμιαία αυτά με την οθόνη, δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Εμένα κάνα μήνα πιο πριν μου είχε βγάλει όλη την οθόνη με κάθετες πολύχρωμες γραμμές! Με ένα απλό άνοιξε κλείσε την οθόνη έφευγαν!

Άμα σου βγουν πάνω από φορές τον μήνα τότε μάλλον έχει πρόβλημα η οθόνη και θα το πας στην αντιπροσωπία!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σημερα μπηκα στο ημερολογιο και ειδα οτι εχουν συγχρονιστει ολα τα γενεθλια απο τους φιλους μου στο facebook πως γινετε να το συγχρονισω ξερει κανεις να μου πει ?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σημερα μπηκα στο ημερολογιο και ειδα οτι εχουν συγχρονιστει ολα τα γενεθλια απο τους φιλους μου στο facebook πως γινετε να το συγχρονισω ξερει κανεις να μου πει ?
Ρυθμίσεις--Λογαριασμοί--Facebook. Μια ερώτηση....αφού έχουν συγχρονιστεί τα γενέθλια των φίλων σου, γιατί θες να τα ξανασυγχρονίσεις? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά

 

η RAM όπου έψαξα λένε ότι είναι 1 GB,

το CPU-Z δίνει 842 ΜΒ

το ίδιο και από Ρυθμίσεις -> Διαχειριστής εφαρμογών > ΣΕ ΕΚΤΕΛΕΣΗ

 

τι παίζει εδώ; μας κοροιδεύουν;:mad:

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά

 

η RAM όπου έψαξα λένε ότι είναι 1 GB,

το CPU-Z δίνει 842 ΜΒ

το ίδιο και από Ρυθμίσεις -> Διαχειριστής εφαρμογών > ΣΕ ΕΚΤΕΛΕΣΗ

 

τι παίζει εδώ; μας κοροιδεύουν;:mad:

 

1gb έχεις. Απλά κάποια mb είανι δεσμευμένα για κάποιες λειτουργιές, όπως για την χρήση κάρτας γραφικών, και άλλα από το σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά

 

η RAM όπου έψαξα λένε ότι είναι 1 GB,

το CPU-Z δίνει 842 ΜΒ

το ίδιο και από Ρυθμίσεις -> Διαχειριστής εφαρμογών > ΣΕ ΕΚΤΕΛΕΣΗ

 

τι παίζει εδώ; μας κοροιδεύουν;:mad:

 

Εδώ να προσθέσω ότι το ίδιο συμβαίνει και με τον αποθηκευτικό χώρο μια συσκευής που δεν έχει καμία σχέση με την ονομαστική τιμή!

Τα 16 gb με το ζόρι 12!....μερικα κινητά έχουν και 8gb... (s4)!

Το μάρκετινγκ έτσι είναι!

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις--Λογαριασμοί--Facebook. Μια ερώτηση....αφού έχουν συγχρονιστεί τα γενέθλια των φίλων σου, γιατί θες να τα ξανασυγχρονίσεις? :wacko:
και τι να τα κανω στο κιν μου ?αχρηστα ειναι σιγα.Το θεμα ειναι οτι μπηκα εκει που μου ειπες και ενω λεει οτι δεν εχει συγχρονιστει στο ημερολογειο τα βγαζει

Πως γινετε αυτο ?

Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Μόλις πήρα για τον αδερφό μου το 8260 πως να κοιτάξω το imei της συσκευής για το αν είναι ευρωπαϊκό? Ευχαριστώ

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας....

Έχω το SAMSUNG CORE και θελω να γνωρίζω αν μπορώ ν'αλάξω την μουσική που ακούγεται σε ενεργη κλήση στον συνομιλιτήμου όταν τον βάζω σε αναμονή...

Ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΣΟΣ ειμαι σε απογνωση.Δοκιμασα να περασω cwm recovery και νομιζω πως το πετυχα.Μετα παω να κανω μια ολικη διαγραφη (restore) και απο κει και περα που ανοιγει συνεχεια στο cwm menu.Εχω δοκιμασει τα παντα και δεν βρισκω κανενα τροπο να το επαναφερω.Σας παρακαλω οποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει.Εχω πανικοβληθει!
Link to comment
Share on other sites

Μια λυση ειναι το hard reset. ΘΑ ΣΟΥ ΕΠΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ. Δες το παρακατω βιντεο να δεις πως γινεται:

 

Αλλη λυση ειναι να κανεις μια αναζητηση στους xda. Εκεί κάποιοι βρηκαν πως να λυσουν το πρόβλημα. Αν βρω το λινκ θα το παραθεσω.

Το βρηκα : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2517850

Απο οτι διαβάζω όμως εχουν και άλλοι πρόβλημα.

Πιστευω να καταφέρεις να το διορθωσεις!

Edited by nassosp
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους. Ηρθε η ωρα να αλλαξω κινητο και ειμαι μεταξυ του core dual και του Galaxy s dual 2. Θελω oποσδηποτε κινητο με 2 sim. Βλεπω οτι το Core εχει καπως μεγαλυτερη οθονη, πραγμα που εμενα δεν μου αρεσει. Ειναι καπως μεγαλο για τα γουστα μου. Το Galaxy S ειναι πιο μικρο αλλα εχει και πιο μικρη ram. (768 mb) Eνω βλεπω ιδιους επεξεργαστες. Tι προτεινετε? Αν παρω το Core θα δω διαφορα? Αξιζει τον κοπο η παραπανω ram να συνηθίσω το μεγεθος του? Η χρηση του θα είναι για ιντερνετ, κλησεις, μηνυματα viber, gps εννιοτε, κανα facebook-instagram και ισως καμια αθλητικη εφαρμογη για να περνα η ωρα. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Τοτε θα έπρεπε να ρωτήσεις εδω, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=373318

 

φιλικά... ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΣΟΣ ειμαι σε απογνωση.Δοκιμασα να περασω cwm recovery και νομιζω πως το πετυχα.Μετα παω να κανω μια ολικη διαγραφη (restore) και απο κει και περα που ανοιγει συνεχεια στο cwm menu.Εχω δοκιμασει τα παντα και δεν βρισκω κανενα τροπο να το επαναφερω.Σας παρακαλω οποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει.Εχω πανικοβληθει!

Οπως ειπα και παραπανω το τηλ. δεν ανοιγει απλα μου γραφει ''Samsung galaxy core gt-i8260'' και παραμενει εκει.Αυτο μαλλον σημαινει οτι εχω διαγραψει το official λογισμικο.Το μονο που μπορω να κανω ειναι να μπω στην download mode και cwm recovery(που δεν λειτουργει σωστα νομιζω).Εχει κανεις καμια ιδεα.Με το odin μπορω να περασω την stock rom ?Να το παω στο Γερμανο να το στειλει στην Samsung/?ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?

Link to comment
Share on other sites

Δηλ το hard reset δεν σου δούλεψε?

Δοκίμασες νατο συνδέσεις μέσω kies για επαναφορα?

 

Κοιτα φιλε μαλλον δεν καταλαβες.Δεν εχω προσβαση στο λογισμικο του κινητου.Μπορω να μπω μονο στο cmw recovery(στο οποιο δεν λειτουργουν οι επιλογες) και στο download mode.Απο κει και περα οταν το ανοιγω κανωνικα δειχνει μονο το λογοτυπο του core χωρις να κανει τπτ αλλο.Για αυτο υποθετω πως εχω διαγραψει το official rom.Αν γνωριζει κανεις μηπως υπαρχει τροπος να το εγκαταστησω ξανα!Αν το στειλω στη Samsung θα εχω προβλημα ε?

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα φιλε μαλλον δεν καταλαβες.Δεν εχω προσβαση στο λογισμικο του κινητου.Μπορω να μπω μονο στο cmw recovery(στο οποιο δεν λειτουργουν οι επιλογες) και στο download mode.Απο κει και περα οταν το ανοιγω κανωνικα δειχνει μονο το λογοτυπο του core χωρις να κανει τπτ αλλο.Για αυτο υποθετω πως εχω διαγραψει το official rom.Αν γνωριζει κανεις μηπως υπαρχει τροπος να το εγκαταστησω ξανα!Αν το στειλω στη Samsung θα εχω προβλημα ε?

Δοκίμασε να κάνεις αυτό --> http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=47248918&postcount=3

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις αυτό --> http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=47248918&postcount=3

 

Εκανα τα πρωτα βηματα και τωρα ειμαι να flasharw τη stock rom(Την οποια δεν ξερω σε ποια γλωσσα να κατεβασω)!!!!!!!

Edited by vasilismam
Link to comment
Share on other sites

Εκανα τα πρωτα βηματα και τωρα ειμαι να flasharw τη stock rom(Την οποια δεν ξερω σε ποια γλωσσα να κατεβασω)!!!!!!!

Νομίζω ότι ξέρεις τι να διαλέξεις από εδώ --> http://sampro.pl/firmware/android/samsung-gt-i8260/

Edit: Χμμ... μάλλον δεν δουλεευει το link

 

Edit2: από εδώ ίσως --> http://androidxda.com/samsung-galaxy-core-gt-i8260-stock-rom

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...