Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2. Αυτό που μου λες είναι για ειδοποἰηση, δηλαδή ξυπνητήρι. Το δοκίμασα και δεν κάνει. Εγώ χρειάζομαι ήχο για εισερχόμενο SMS.

 

Ευχαριστώ πάντως !

 

Επειδή έχω το S4 μήπως γίνεται με το ίδιο τρόπο και στο CORE. Το συνδέεις με τον υπολογιστή ή/και βάζεις τον ήχο που θέλεις μέσα στον φάκελο Ringtones.

 

Δες αν δουλέψει έτσι και ενημέρωσε :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια ερωτηση να κανω αν ξερει καποιος να απαντησει ?

εχω συνδεση forthnet και στο χωλ μου εχω βαλει ενα wifi repeater το οποιο ενω ολες οι συσκευες συνδεονται απροβληματισα το core μου πολλες φορες κανει αποσυνδεσεις και πρεπει να κλεισω το wifi του κινητου και να το ξανανοιξω για να συνδεθει με το repeater.Ξερει κανεις που μπορει να οφειλετε αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Πώς δεν το σκέφτηκα ; Δούλεψε ! Απλό και έξυπνο ! Ευχαριστώ ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσον αφορά το 1, επικοινώνησα με τη Samsung και μου είπαν να επαναφέρω τις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Επειδή βαριέμαι λίγο να κάνω backup-restore, εγκατέστησα την εφαρμογή Turn Silent και δουλεύει μιά χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα στη παρεα!!! Μπορω να βαλω καποια αναβαθμιση στο galaxy core.??Βεβαια η εταιαρια δε δινει αλλες για εμας αλλα ταιριαζει καποια να εφαρμωσουμε.???
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα σας προσφατα εκανα root στο τηλεφωνο μου Samsung Galaxy Core GT-I8260 και κατεβασα το minecraft PE το ανοιγω για να παιξω,παω να μπω στον κοσμο μου και την ωρα που φωρτωνει μου πεταει το μυνημα shell ελαβε δικαιωματα superuser επειτα μου κλεινει το παιχνιδι απο μονο του. Εχω κοιταξει για updates του superuser και και μου βγαζει αποτυχια μετα παταω να δοκιμασει ξανα, μου παγωνει το τηλεφωνο και πρεπει να του κανω επανεκινηση. Σας παρακαλω βοηθηστε με.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω παιδακια...πηρα μια θηκη που λεει οτι ειναι smart,δλδ κλεινεις την οθονη και μπαινει σε αλλο mood.δε γινεται ομως με τη μια..χρειαζεται να επιλεξω κατι απο το τηλεφωνο?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το δικο μου ξαφνικα εχασε τη δονηση του απο παντου

του εκανα και factory reset μπας και ειχε φαει κολλημα αλλα τιποτα

τι αλλο παιζει να ναι ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μια ερωτηση..Πως μπορω να δημηουργησω φακελους ειτε στην συλλογη ειτε στην καρτα μνημης και να αποθηκευω τις φωτογραφιες μου πιο ταξινομημενες? Τωρα ολες πανε στην συλλογη και ολες μαζι..Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!

εχω παρει ενα galaxy core το οποιο στις αρχες ηταν μια χαρα αλα μετα απο κανα μηνα αρχισε να μου παρουσιαζει πρβληματα στη συνδεση του wi-fi λεγοντας πως υπαρχει προβλημα πιστοποιησης,το θεμα ειναι πως μετα απο λιγο ξανασυνδεοτανε αλλα υπηρχαν κ περιπτωσεις που περιμενα ωρες εως κ την επομενη μερα να ξανασυνδεθει...ειχε σταματισει αυτο για λιγο καιρο κ ολα ηταν καλα ,αλλα την τελευταια εβδομαδα αρχισε να το ξανακανει και μου χει σπασει τα νευρα...το θεμα ειναι πως πηρε κ ο αδερφος μου ενα galaxy s3 mini αλλα ποτε δεν του εχει βγαλει το συγκεκριμενο προβλημα ...επισης για τελειωμα εχω δοκιμασει καθε λυση οπως επανακινιση της συσκευης,διαγραφη δικτυου της hol και νεα επανασυνδεση απ τις ρυθμισεις οπως και ρεσταρτ ακομα και ρεσετ του ρουτερ ...παιζει να χει θεμα το ασυρματο του κινιτου μου γτ κατι αλλο δεν μπορω να συμπαιρανω...εχω κοιταξει για νεα εκδοση λογισμικου απο κινητο αλλα και μεσω Kies

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις την ευκαιρία, δοκίμασε το σε κάποιο άλλο ρούτερ (άλλη μάρκα).

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,θα ηθελα να ρωτησω εχει καποιος καποια εμπειρια απο την smartec?ευχαρηστω
εγω.γιατι ?
Link to comment
Share on other sites

απλα θα ηθελα να ρωτησω πως ειναι η εξηπηρετηση γτ σκεφτομαι να παω το δικο μου κινητο διοτι μου βγαζει ενα προβλημα στις κλησεις πολλεσ φορες δεν μπορω να παρω τηλ.θα το εχω ετοιμο συντομα η θα περιμενω βδομαδες?

έχεις κάνει πρώτα ένα hard reset?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες στην παρεα.... μια ερωτηση θελω να κανω... Εμεις στο Galaxy core gt i8262 για unbrick τι Firmeware πρεπει να επιλεξω απο αυτη την λιστα?

 

 

http://samsung-updates.com/device/?id=gt-i8262

Link to comment
Share on other sites

απλα θα ηθελα να ρωτησω πως ειναι η εξηπηρετηση γτ σκεφτομαι να παω το δικο μου κινητο διοτι μου βγαζει ενα προβλημα στις κλησεις πολλεσ φορες δεν μπορω να παρω τηλ.θα το εχω ετοιμο συντομα η θα περιμενω βδομαδες?
Kαι γω ειχα το ιδιο προβλημα πριν καιρο και τελικα δεν ηταν θεμα συσκευης αλλα θεμα παροχου και συγκεκριμενα cosmote
Link to comment
Share on other sites

a ok τοτε σε ευχαριστω...οποτε μαλλον δεν θα χρειαστει να κανω κατι
δοκιμασε το με αλλο παροχο να δεις αν σου κανει τα ιδια

εγω εκανα φασαρια με τη samsung για το ιδιο θεμα μου αλλαξανε συσκευη και παλι εκανε τα ιδια οποτε εβαλα μεσα vodafone και ειναι υπερκοπλε απο τοτε

απλα αν σου δειχνει οτι εχεις φουλ σημα και δε σου ανοιγει γραμμη το σημα σου ειναι εικονικο.παρε και δωσε βλαβη και χωσ τους τα

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/2450mAh-High-Capacity-Gold-Replacement-Battery-for-Samsung-Galaxy-Core-i8260-/221494036273?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item339212c731

 

να το τολμήσω; έχει βάλει κανένας μεγαλύτερη μπαταρία το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερες θα ηθελα να ρωτησω εχω θεμα με τo touch του κινητου αλλα δεν ξερω μηπως ειναι και θεμα λειτουργικου ... το touch μου υπερβολικα συχνα παγωνει και πρεπει ν πατησω το κουμπι πλαγια δεξια του κλειδωματος και να το ξεκλειδωσω παλι για να ανταποκριθει....δεν ξερω αν φταινε τα applications που κατεβαζα( ουκ ολιγα...περισσοτερο παιχνιδια) του εχω κανει 3 hard reset αλλα παλι το ιδιο προβλημα δεν ξερω αν φταιει η εκδοση λογισμικου 4.1.2 οταν το πρωτο πηρα βεβαια δεν ειχε θεμα ..

 

μπορειτε μηπως να βοηθησετε παρακαλω?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερες θα ηθελα να ρωτησω εχω θεμα με τo touch του κινητου αλλα δεν ξερω μηπως ειναι και θεμα λειτουργικου ... το touch μου υπερβολικα συχνα παγωνει και πρεπει ν πατησω το κουμπι πλαγια δεξια του κλειδωματος και να το ξεκλειδωσω παλι για να ανταποκριθει....δεν ξερω αν φταινε τα applications που κατεβαζα( ουκ ολιγα...περισσοτερο παιχνιδια) του εχω κανει 3 hard reset αλλα παλι το ιδιο προβλημα δεν ξερω αν φταιει η εκδοση λογισμικου 4.1.2 οταν το πρωτο πηρα βεβαια δεν ειχε θεμα ..

 

μπορειτε μηπως να βοηθησετε παρακαλω?

 

Κάποιο παιχνίδι/εφαρμογή το προκαλεί, αν ήταν hardware δεν θα ξεκολλούσε.

Δοκίμασε το startup manager και δες ποιές εφαρμογές ξεκινάνε αυτόματα. Συνήθως τα παιχνίδια προκαλούν πρόβλημα λόγω ram. Αν το έχεις κάνει root απλά όρισε τη να μην ξεκινάει, αν όχι απεγκατέστησε τη και πιθανότατα θα στρώσει. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι δεν έχει ασχοληθεί κανείς να βάλει custom rom, σωστά ? Δεν έχει αναφερθεί, εκτός κι αν έχω χάσει κάποιο ποστ...

 

Επίσης αν ενδιαφέρεται κανείς, υπάρχει ένα petition που άνοιξε από κάποιον ιταλό για να αναβαθμιστεί το κινητό σε 4.2.2 επίσημα από τη Samsung....δεν θα ήταν άσχημο να ψηφίσετε όσοι ενδιαφέρεστε..

 

το λινκ είναι εδώ

 

Χθές που ψήφισα είχε 250 ακόμη....

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Σήμερα πήρα πρώτη μέρα το Galaxy Core :) και βρήκα αυτόν τον οδηγό για root

 

http://dottech.org/148596/how-to-root-samsung-galaxy-core-gt-i8260-gt-i8262-on-androud-4-1-2-jelly-bean-guide/

 

όμως στην επανεκκίνηση δεν μου έβγαλε το εικονίδιο SuperSU.

Link to comment
Share on other sites

Για πάμε με το petition... έχουν μείνει 237....

 

@aggelosrg ακολούθησες όλα τα βήματα κανονικά ? Στο home screen δεν στο βγάζει ή στο app list ?

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η συζήτηση για "σπασμένες" εφαρμογές δεν επιτρέπεται στο myphone γι'αυτό και διαγράφτηκαν τα μηνύματα που σχετίζονταν με αυτό . Επίσης για απορίες σχετικά με apps απευθυνόμαστε εδώ.

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με κατι τετοια το favicon του myphone μπορει κάλλιστα να δειχνει μια στρουθοκάμηλο με το κεφάλι μέσα στην άμμο. Δε ζήτησα από κάποιον να μου βρει κάτι παράνομο, για να μου τη λες έτσι. Άλλωστε έχω δει άπειρες ερωτήσεις -περισσότερο ή λιγοτερο συγκαλυμμένες -σαν κι αυτή που ανέφερες να απαντώνται. Ή κάνω λάθος? Τεσπα, καλή καρδιά. ..
Acer X960 Windows Mobile 6.1 --> Samsung Galaxy Core Duos i8262 --> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...