Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ακομη την 4.2.2 εχω. Μου έβγαλε βεβαια μια ενημερωση 520mb αλλα δε την εκανα ακομη. Θα πρεπει να κανω factory reset μετα την εγκατασταση για να κατσει καλυτερα ή δε παιζει ρολο;

 

Υ.γ. γτ δε μου βγαζει την προβλεψη λεξεων εδω ενω στα μηνυματα την εχω κανονικα ;

 

Παντως η μπαταρια δινει ρεστα ,ειναι κολλημενη στο 100% εδω κ 2,5 ωρες με 20 λεπτα οθονη

Τη στιγμη που το κινητο σου δεν ειναι ακομη "φορτωμενο" δεν νομιζω να ειναι απαραιτητο το factory reset.... αλλα εγω ειμαι της γνωμης να το κανεις, και να στησεις το κινητο σου μια και καλη και να 'χεις το κεφαλι σου ησυχο!

Παντως με την kit kat το κινητο γινεται πιο smooth και αρκετα πιο γρηγορο απο πριν!

Ολα αυτα ομως εχουν ενα μικρο τιμημα στη μπαταρια.

Η αυτονομια παραμενει παλι σε παρα πολυ καλα επιπεδα (οι περισσοτεροι βγαζουμε γυρω στις 6 ωρες οθονη) αλλα με την 4.2.2 ηταν.... σημειο αναφορας, χτυπας 8 ωρες για πλακα :D.

Το κινητο ειναι "κορυφη", ευχομαι να το ευχαριστηθεις!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλο σχετικα καταστημα ειναι εχω παρει και εγω απο εκει και αρκετοι φιλοι μου και απο εδω παιδια!! Η τιμη που λες ειναι για καινιυργιο κινητο σφραγισμενο!!Να προσεξεις οτι ειναι ευρωπαικο μοντελο αν και 99.9% λογικα ολα κλα.Αυτο το μαγαζι δεν εχει doa ομως αν θες doa θα πρεπει να ψαξεις καποιο αλλο στο σκρουτζ που να εχει. Αν δεν σε νοιαζει προχωρα το !! ;) ;)

 

Ακόμα και ένα κατάστημα αν δεν έχει doa, είναι υποχρεωμένο να σου το αλλάξει αν δεν καλύπτει τις ανάγκες σου. Ψάξε διάβασε τις νέες ευρωπαικές οδηγίες/νόμους.

Link to comment
Share on other sites

Τη στιγμη που το κινητο σου δεν ειναι ακομη "φορτωμενο" δεν νομιζω να ειναι απαραιτητο το factory reset.... αλλα εγω ειμαι της γνωμης να το κανεις, και να στησεις το κινητο σου μια και καλη και να 'χεις το κεφαλι σου ησυχο!

Παντως με την kit kat το κινητο γινεται πιο smooth και αρκετα πιο γρηγορο απο πριν!

Ολα αυτα ομως εχουν ενα μικρο τιμημα στη μπαταρια.

Η αυτονομια παραμενει παλι σε παρα πολυ καλα επιπεδα (οι περισσοτεροι βγαζουμε γυρω στις 6 ωρες οθονη) αλλα με την 4.2.2 ηταν.... σημειο αναφορας, χτυπας 8 ωρες για πλακα :D.

Το κινητο ειναι "κορυφη", ευχομαι να το ευχαριστηθεις!

 

Ωραια θα το κανω. Απο bootloader ή απο τις ρυθμισεις;

Ξερεις κατι γι την προβλεψη λεξεων που ρωταω ;

Κ γιατι δε μπορω να ταξινομησω τις αγαπημενες μου επαφες στο γραφικο στοιχειο οπως θελω ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάθε βράδυ ενώ έχω την επιλογή "Αθόρυβη λειτουργία" απενεργοποιημένη, παρόλα αυτά ενεργοποιείται από μόνη της. Καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάθε βράδυ ενώ έχω την επιλογή "Αθόρυβη λειτουργία" απενεργοποιημένη, παρόλα αυτά ενεργοποιείται από μόνη της. Καμία ιδέα?

 

Αναφέρουν παρόμοια προβλήματα κάποιοι αυτό στο xda στην v20f, προσωπικά δεν μου έχει συμβεί.

Link to comment
Share on other sites

Όντως κ εγώ με v20f το παθαίνω. Πήγαινε στις ρυθμίσεις αυτόματου θορύβου κ εκεί κριτικάρει τις μερες που έχει μαρκαρισμενες.εμένα έτσι σταμάτησε.
Link to comment
Share on other sites

Τη στιγμη που το κινητο σου δεν ειναι ακομη "φορτωμενο" δεν νομιζω να ειναι απαραιτητο το factory reset.... αλλα εγω ειμαι της γνωμης να το κανεις, και να στησεις το κινητο σου μια και καλη και να 'χεις το κεφαλι σου ησυχο!

Παντως με την kit kat το κινητο γινεται πιο smooth και αρκετα πιο γρηγορο απο πριν!

Ολα αυτα ομως εχουν ενα μικρο τιμημα στη μπαταρια.

Η αυτονομια παραμενει παλι σε παρα πολυ καλα επιπεδα (οι περισσοτεροι βγαζουμε γυρω στις 6 ωρες οθονη) αλλα με την 4.2.2 ηταν.... σημειο αναφορας, χτυπας 8 ωρες για πλακα :D.

Το κινητο ειναι "κορυφη", ευχομαι να το ευχαριστηθεις!

 

Factory reset εχουμε πει ειναι απαραιτητο ακομα και οταν αγοραζετε,για να μν εχει κολληματα στην πορεια,και ειδικα μετα απο update

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Οταν εισαι μεσα στο μενου με τις εφαρμογες αντι να γυριζουν οι εφαρμογες ρολοριστα

να γυριζουν σαν σελιδες,το ψαχνω και δεν το βρισκω.

Link to comment
Share on other sites

Factory reset εχουμε πει ειναι απαραιτητο ακομα και οταν αγοραζετε,για να μν εχει κολληματα στην πορεια,και ειδικα μετα απο update

 

Ωραια παιζει ρολο απο που θα το κανουμε;

Link to comment
Share on other sites

Ωραια παιζει ρολο απο που θα το κανουμε;

Πέρασε πρώτα όλα τα update και μετά κάνε factory reset από τις ρυθμίσεις. Καλορίζικο και καλοδούλευτο.

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειπα να βαλω το xposed framework...(to εχω κανει ηδη ρουτ εννοειται..)

 

οταν παω να κανω εγκατασταση ο framework, μου λεει να κανω backup ωστε αν brickarei να το επαναφερω

με ποια προγραμματα να κανω backup και με ποιο προγραμμα επαναφορα κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ένα θέμα εδώ κ κάτι μέρες. ..κάποια στιγμή ενώ χρησιμοποιώ το κινητό παγώνει η οθόνη κ ενώ πατάω πάνω της δεν ανταποκρίνεται.όταν πατήσω το power off Και μετά power on συνέρχεται τι συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω το lg g2 και απο πισω εχει ενα αυτοκολλητο οπου γραφει το s/n και το IMEI.Εχω τις παρακατω ερωτησεις:

1.Τι ακριβως χρησιμευει αυτο?

2.Λετε αν φυγει με το καιρο να εχω καποιο προβλημα με την εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος με το τελευταίο firmware (D80220F) να μου πει πως μπαίνει σε download mode γιατί εγώ με το volume + όσο και αν προσπαθώ με βγάζει σε φόρτιση.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος με το τελευταίο firmware (D80220F) να μου πει πως μπαίνει σε download mode γιατί εγώ με το volume + όσο και αν προσπαθώ με βγάζει σε φόρτιση.

 

Γίνεται με τον ίδιο τρόπο που γινόταν και με τις προηγούμενες εκδόσεις firmware.

 

1) Σβήνουμε το κινητό.

2) Πιέζουμε το Volume Up (και το κρατάμε πατημένο)

3) Συνδέουμε το USB στη συσκευή (εξακολουθώντας να κρατάμε πατημένο το Volume Up)

 

Voila!!

 

Μόλις το ξαναδοκίμασα στο δικό μου για επιβεβαίωση. :-)

Link to comment
Share on other sites

Τοτε εχω να κανω με κατι χειροτερο .... φοβαμε ότι μετα το ρουταρισμα εχασα και το download αλλα και το recovery - hard reset.

Δεν παιζει τιποτα από όλα αυτά ...!

Link to comment
Share on other sites

Με την εγγύηση σίγουρα δεν θα έχεις πρόβλημα, αφού το Imei είναι κι αλλού γραμμένο. Το βγάζεις άφοβα. Εγώ το έχω κολλημένο στο κουτί του έτσι για να το θυμάμαι :cool:
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Αφου είσαι rooted μπορείς να ξαναπερασεις το recovery me Autorec.
Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Τοτε εχω να κανω με κατι χειροτερο .... φοβαμε ότι μετα το ρουταρισμα εχασα και το download αλλα και το recovery - hard reset.

Δεν παιζει τιποτα από όλα αυτά ...!

Και αφού είσαι root με το quick boot μπορείς να μπεις σε download mode

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή κι επιμονή!

Εγώ δεν μπορούσα με τίποτα να "επιστρέψω" σε stock rom αφού είχα φορτώσει την Cloudy G3. Δεν έμπαινε σε download mode με τίποτε το κινητό. Άρχισα να πιστεύω πως άλλαξε ο τρόπος για να μπω στο συγκεκριμένο mode λόγω του flashαρίσματος του firmware του G3. Δοκίμασα να μπω σε download mode με τον τρόπο του G3, αλλά τζίφος. Τελικά με τα πολλά κάποια στιγμή έπιασε (με Volume Up) φόρτωσα την 20f, αλλά κόλλησα σε boot loop. Flashαρα την 20d και το κινητό πλέον ξεκινούσε αλλά κολλούσε με μηνύματα του τύπου "Unfortunately, System UI has stopped." Τελικά, δοκίμασα να flashάρω Jelly Bean (10A) firmware, έτσι ώστε να φορτώσω από την αρχή bootloader και να ξεμπλοκάρει το κινητό.

Συνεπώς.. κουράγιο. Είναι πολύ δύσκολο να brickάρει το LG2.

Απλά θέλει υπομονή κι επιμονή!

Link to comment
Share on other sites

Τοτε εχω να κανω με κατι χειροτερο .... φοβαμε ότι μετα το ρουταρισμα εχασα και το download αλλα και το recovery - hard reset.

Δεν παιζει τιποτα από όλα αυτά ...!

 

Τελικα εβαλα το Autorec και μετα το 1το reboot με εβγαλε επιτελους σε download mode (volume+ )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...