Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest Dimi_Arap
Δοκιμασε να κάνεις factory reset αν γίνεται. Τι έκδοση της stock Rom φοραγες πριν κάνεις το root;

Ε το κνητό το πήρα προχθές λογικά την stock δεν πρέπει να φοράει???

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα factory reset και τπτ φτάνει μέχρι το Logo της LG και μετά πάλι το ίδιο :/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ε το κνητό το πήρα προχθές λογικά την stock δεν πρέπει να φοράει???

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα factory reset και τπτ φτάνει μέχρι το Logo της LG και μετά πάλι το ίδιο :/

 

εννοει v20d η v20f κτλ

Link to comment
Share on other sites

Κανείς ρε παιδιά..??? :(

 

Ψάξε στο xda. Υπάρχουν θέματα για το πως να μπεις σε download mode αν κάτι στραβώσει!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κανείς ρε παιδιά..??? :(

Διάβασε τους οδηγούς για το τζι2.

Βρες το στα μηνύματά μου άμα θες. Εγώ κατάφερα να το επαναφέρω. Διάβασα τους οδηγούς στο γιουτιουμπ, κατέβασα φλας τουλ και λοιπα και με βοήθησε και η πρώτη σελίδα του θρεντ που σε παραπέμπω.

 

Ειδικός δρν είμαι ουτε καν, αφού τώρα που αποφάσισα να βάλω την Φ που είναι καλή αναβάθμιση μάλλον δεν θα την βάλω γιατί δεν ξέρω μήπως είμαι ρουτ.

Ήμουν ρουτ και τι κόλλησα, το επανέφερα στην εργοστασιακη 20Β και μετά μου εγραφε ενα πρόγραμμα γισ ρουτ, ότι δεν έχω δικαιώματα ρουτ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω πως τις έχει τις ρυθμίσεις....

Πας στην εφαρμογή των email, settings, πάντως πάνω στο λογαριασμό σου και μετά στο update schedule να δεις να έχει την επιλογή push ή ώθηση

Link to comment
Share on other sites

Guest Dimi_Arap

Καλησπέρα...τελικά δεν μπόρεσε να το κάνει αυτός απο τον γερμανο...

Πρέπει να διαγράφτηκε το λογισμικό παιδιά...Υπάρχει περίπτωση να το βάλω???χρειάζομαι το κινητό..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...τελικά δεν μπόρεσε να το κάνει αυτός απο τον γερμανο...

Πρέπει να διαγράφτηκε το λογισμικό παιδιά...Υπάρχει περίπτωση να το βάλω???χρειάζομαι το κινητό..

 

Σου έχω απαντήσει πιο πάνω... Πρώτα δες τους οδηγούς εδώ στο φόρουμ. Αν δεν μπορέσεις, ψάξε στο xda για το πως να μπεις σε download mode αν κάτι έχει πάει στραβά και βάλε επίσημο firmware με το flashtool 2014... Στο xda είναι όλα όσα θες! Και εδώ link και διαδικασίες από εκεί παραθέτουμε

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Guest Dimi_Arap
Σου έχω απαντήσει πιο πάνω... Πρώτα δες τους οδηγούς εδώ στο φόρουμ. Αν δεν μπορέσεις, ψάξε στο xda για το πως να μπεις σε download mode αν κάτι έχει πάει στραβά και βάλε επίσημο firmware με το flashtool 2014... Στο xda είναι όλα όσα θες! Και εδώ link και διαδικασίες από εκεί παραθέτουμε

Σε ποιό θέμα είναι η οδηγίες στο forum εδω??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...τελικά δεν μπόρεσε να το κάνει αυτός απο τον γερμανο...

Πρέπει να διαγράφτηκε το λογισμικό παιδιά...Υπάρχει περίπτωση να το βάλω???χρειάζομαι το κινητό..

Δοκίμασε να το συνδέσεις με LG support tool.Μήπως σου περασει επίσημο firmware.

Link to comment
Share on other sites

Guest Dimi_Arap
Δοκίμασε να το συνδέσεις με LG support tool.Μήπως σου περασει επίσημο firmware.

Το σύνδεσα...Πάτησα Εγκατάσταση προγράμματος οδήγησης USB και κατέβασα για το μοντέλο μου αυτό π έλεγε..τώρα τι κάνω??Δεν το βρίσκει το κινητό μου με τπτ

Edited by Dimi_Arap
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χαιρετε, την 20f την εχετε λαβει ολοι; γιατι εγω με παρτιδα 402 γερμανικο ακομα τιποτα

 

Με Ελληνικο Unbranded ακομα τπτ..Eιμαι με την 20d ακομα.

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Guest Dimi_Arap
Επειδή δεν ξέρω καλά αγγλικά και δεν μπορώ να βγάλω άκρη με την σελίδα που μ είπατε..είναι εύκολο να μου πείτε ακρι΄βως που να πάω να δω???
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια σκεφτομαι να αγορασω το 16gb.

Ειδα στο skroutz και εχει ενα καταστημα που λεγεται kaizershop και το εχει στα 290,90 ευρω.

Αυτο το καταστημα ειναι εμπιστο? ειναι καινουριο ή μεταχειρισμενο το κινητο?

Αν μπορειτε απαντηστε μου συντομα γιατι σε λιγες μερες θα το χτυπησω :shoot:

 

Ευχαριστω!

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια σκεφτομαι να αγορασω το 16gb.

Ειδα στο skroutz και εχει ενα καταστημα που λεγεται kaizershop και το εχει στα 290,90 ευρω.

Αυτο το καταστημα ειναι εμπιστο? ειναι καινουριο ή μεταχειρισμενο το κινητο?

Αν μπορειτε απαντηστε μου συντομα γιατι σε λιγες μερες θα το χτυπησω :shoot:

 

Ευχαριστω!

 

Καλο σχετικα καταστημα ειναι εχω παρει και εγω απο εκει και αρκετοι φιλοι μου και απο εδω παιδια!! Η τιμη που λες ειναι για καινιυργιο κινητο σφραγισμενο!!Να προσεξεις οτι ειναι ευρωπαικο μοντελο αν και 99.9% λογικα ολα κλα.Αυτο το μαγαζι δεν εχει doa ομως αν θες doa θα πρεπει να ψαξεις καποιο αλλο στο σκρουτζ που να εχει. Αν δεν σε νοιαζει προχωρα το !! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλο σχετικα καταστημα ειναι εχω παρει και εγω απο εκει και αρκετοι φιλοι μου και απο εδω παιδια!! Η τιμη που λες ειναι για καινιυργιο κινητο σφραγισμενο!!Να προσεξεις οτι ειναι ευρωπαικο μοντελο αν και 99.9% λογικα ολα κλα.Αυτο το μαγαζι δεν εχει doa ομως αν θες doa θα πρεπει να ψαξεις καποιο αλλο στο σκρουτζ που να εχει. Αν δεν σε νοιαζει προχωρα το !! ;) ;)

 

 

 

Μπορεις να μου προτηνεις κανενα καλο μαγαζι που να εχει και doa?

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου προτηνεις κανενα καλο μαγαζι που να εχει και doa?

 

Μπες στο σκρουτζ και κοίτα ένα ένα τα μαγαζία τα περισσότερα το γράφουν και όσα όχι τους παίρνεις τηλέφωνο.. Ένα που θυμάμαι ότι έχει πρέπει να είναι το bird phone αλλά το έχει ποιο ακριβό.. Γιαυτό ψαξτα ένα ένα καλύτερα..!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

για λιγες ωρες ακομη το lg g2 32ari απο expansys στα 360 με μεταφορικα πληρωμενα για οποιον ενδιαφερεται....

και αποτι γνωριζω ειναι ευρωπαικα κομματια ολα του expansys

 

http://www.expansys.com.gr/deal-of-the-day/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Κάτοχος και γω ενός G2 απο χτες και εχω μια απορία...

Η εφαρμογή "Σημείωση" πως συγχρονιζει με τις σημειώσεις που εχω στο Gmail μου?

Και αν αυτή δεν το κάνει, υπάρχει μήπως κάποια άλλη?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απο σήμερα το πρωι και εγώ κάτοχος του κινητού 32 ,γερμανικό,unbranded.

Μέχρι τώρα όλα δείχνουν να δουλεύουν άψογα . Λίγο χειροτερο σήμα παρατήρησα με το htc που είχα μέσα στο Σπίτι άλλα τπτ σημαντικό. Το gps κλειδώνει πολύ γρήγορα όχι μεσά στο Σπίτι βέβαια και το θεωρώ λογικό αλλά η Ίσχυς του είναι με βαση την γνώστη εφαρμογή 38-41 το μεγαλυτερο που είδα. Δε ξέρω αν πιστεύετε οτι υστερεί.

Τρίξιμο καθόλου στην πλάτη , μονο ενα μικρο συντονισμό ίσως κάποιος αισθητήρας οτάν το χτυπάω απο το πλαι στις 2 πανω γωνίες του.Απο κάτω απολύτως συμπαγές.

Πολύ ωραία οθόνη αλλά έχω την αίσθηση οτι έχει μια αμελητέα διάφορα στο ποσο smooth είναι σε σχέση με το one s μου (προς το χειροτερο):D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απο σήμερα το πρωι και εγώ κάτοχος του κινητού 32 ,γερμανικό,unbranded.

Μέχρι τώρα όλα δείχνουν να δουλεύουν άψογα . Λίγο χειροτερο σήμα παρατήρησα με το htc που είχα μέσα στο Σπίτι άλλα τπτ σημαντικό. Το gps κλειδώνει πολύ γρήγορα όχι μεσά στο Σπίτι βέβαια και το θεωρώ λογικό αλλά η Ίσχυς του είναι με βαση την γνώστη εφαρμογή 38-41 το μεγαλυτερο που είδα. Δε ξέρω αν πιστεύετε οτι υστερεί.

Τρίξιμο καθόλου στην πλάτη , μονο ενα μικρο συντονισμό ίσως κάποιος αισθητήρας οτάν το χτυπάω απο το πλαι στις 2 πανω γωνίες του.Απο κάτω απολύτως συμπαγές.

Πολύ ωραία οθόνη αλλά έχω την αίσθηση οτι έχει μια αμελητέα διάφορα στο ποσο smooth είναι σε σχέση με το one s μου (προς το χειροτερο):D

Του περασες την Kit Kat φανταζομαι!

Δε νομιζω να φοραει Jelly Bean 4.2.2;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακομη την 4.2.2 εχω. Μου έβγαλε βεβαια μια ενημερωση 520mb αλλα δε την εκανα ακομη. Θα πρεπει να κανω factory reset μετα την εγκατασταση για να κατσει καλυτερα ή δε παιζει ρολο;

 

Υ.γ. γτ δε μου βγαζει την προβλεψη λεξεων εδω ενω στα μηνυματα την εχω κανονικα ;

 

Παντως η μπαταρια δινει ρεστα ,ειναι κολλημενη στο 100% εδω κ 2,5 ωρες με 20 λεπτα οθονη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...