Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, ξέρουμε αν θα μας δώσει η LG το UI του G3 με την 4.4.2 ή 4.4.4?

 

μπα...δεν νομιζω.το παιρνουμε μονοι μας(xda)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα απο το κινητό στα 296... και είναι άψογο!

Τριξίματα τίποτα και μόλις το τσέκαρα για gps με gps test και μ εβγαλε κατευθείαν in view 17 και in use 8 δορυφόρους από το μπαλκόνι μου...

407 6FR unbranded.Το έκανα και update σε 4.4.2 ...20f !

Edited by dsgeo
Nokia 3330, Nokia 6230, Nokia 6300, LG GT505, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Nexus, LG G2,LG G4
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα απο το κινητό στα 296... και είναι άψογο!

Τριψίματα τίποτα και μόλις το τσέκαρα για gps με gps test και μ εβγαλε κατευθείαν in view 17 και in use 8 δορυφόρους από το μπαλκόνι μου...

407 6FR unbranded.Το έκανα και update σε 4.4.2 ...20f !

Καλοριζικο φιλε μου....καλοδουλευτο!

Ολοκαινουργια παρτιδα παντως, μπραβο, και κατευθειαν και 20f, μια χαρα.

Οσο αφορα το gps δοκιμασε το και με καποιο πλοηγο (navigon, igo, sygic κ.α.) να κανεις πλοηγηση για να δεις μηπως σου κανει αποσυνδεσεις (πολυ συνήθες προβλημα παλαιων παρτιδων) αν και δε νομιζω να εχεις θεμα!!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα απο το κινητό στα 296... και είναι άψογο!

Τριψίματα τίποτα και μόλις το τσέκαρα για gps με gps test και μ εβγαλε κατευθείαν in view 17 και in use 8 δορυφόρους από το μπαλκόνι μου...

407 6FR unbranded.Το έκανα και update σε 4.4.2 ...20f !

Αν χρησιμοποιείς σκαιπ και σου είναι εύκολο, μπορείς να μας αν στην έκδοση F δουλεύει καλά?

 

Οι παλιοί κάτοχοι έχουμε πρόβλημα με το λογισμικό πριν την f kai κολλάει το σκαιπ στην βιντεοκληση. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς σκαιπ και σου είναι εύκολο, μπορείς να μας αν στην έκδοση F δουλεύει καλά?

 

Οι παλιοί κάτοχοι έχουμε πρόβλημα με το λογισμικό πριν την f kai κολλάει το σκαιπ στην βιντεοκληση. Ευχαριστώ.

 

skype-viber όλα κομπλέ δουλεύουν.

Στο κουτί του ήταν με την 4.4.2 e και μετά πήρε την f.

Nokia 3330, Nokia 6230, Nokia 6300, LG GT505, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Nexus, LG G2,LG G4
Link to comment
Share on other sites

skype-viber όλα κομπλέ δουλεύουν.

Στο κουτί του ήταν με την 4.4.2 e και μετά πήρε την f.

 

Έκανες δηλαδή κλήσεις με βίντεο χωρίς πρόβλημα;

Όχι μόνο ήχο γιατί στο βίντεο κόλλαγε η Δ.

 

Αμα μου επιβεβαιώσεις περνάω στην Φ. Και εγώ 6ΦΡ έχω και μου εχει βγαλει ειδοποιηση για την Φ.

 

Συνκατοχοι περναω απο πανω στην 20Β την 20Φ;

Θα έχω πρόβλημα αν δεν κανω φορματ;

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμή γύρω στο 1λεπτο δεν είχα θέμα....

Στο viber όλα τέλεια.

Τώρα.... η επιλογή είναι δική σου!

Nokia 3330, Nokia 6230, Nokia 6300, LG GT505, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Nexus, LG G2,LG G4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θεωρώ προφανές ότι ρουτάροντας τη συσκευή μου μπορώ να κάνω τα πλήκτρα αφής αναδυόμενα και όπως επίσης να ελέγχο πλήρως-αποτελεσματικά το led. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω σε αυτούς που είναι ήδη root είναι αν μπορούν να ελέγχουν τη λειτουργία των πίσω κουμπιών έντασης. Πχ να πατάς συνεχόμενα το πάνω και να ανοίγει μια οποιαδήποτε από τις εφαρμογές επιλέξω η τουλ μια από τις εφαρμογές συστήματος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θεωρώ προφανές ότι ρουτάροντας τη συσκευή μου μπορώ να κάνω τα πλήκτρα αφής αναδυόμενα και όπως επίσης να ελέγχο πλήρως-αποτελεσματικά το led. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω σε αυτούς που είναι ήδη root είναι αν μπορούν να ελέγχουν τη λειτουργία των πίσω κουμπιών έντασης. Πχ να πατάς συνεχόμενα το πάνω και να ανοίγει μια οποιαδήποτε από τις εφαρμογές επιλέξω η τουλ μια από τις εφαρμογές συστήματος.

 

πως τα κανεις αναδυομενα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες με στοκ 20f και root τηλεφωνο, οταν παω μεσω trickster mod να αλλαξω κερνελ και να βαλω interactive το τηλεφωνο κανει reboot και ο κερνελ δεν αλλαζει παρολο που εχω βαλει να διατηρειται μετα απο επανεκκινηση...

Εχει κανεις καμια ιδεα?

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

20f για 6gr ακομα τιποτα!

Τώρα τους πήρα πάλι τηλέφωνο "το γνωρίζουμε αλλά δεν έχουμε ενημέρωση πότε θα πάρετε αναβάθμιση"

Την άλλη εβδομάδα θα βγω πάλι εξωτερικό και προφανώς θα πληρώσω άλλα 300 -400 ευρώ σε τηλέφωνα ή θα κουβάλησε ΚΑΙ άλλη συσκευή, το πιο πιθανό. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΑΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ. ...απίστευτο! !!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τους πήρα πάλι τηλέφωνο "το γνωρίζουμε αλλά δεν έχουμε ενημέρωση πότε θα πάρετε αναβάθμιση"

Την άλλη εβδομάδα θα βγω πάλι εξωτερικό και προφανώς θα πληρώσω άλλα 300 -400 ευρώ σε τηλέφωνα ή θα κουβάλησε ΚΑΙ άλλη συσκευή, το πιο πιθανό. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΑΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ. ...απίστευτο! !!

Γτ δεν την κατεβάζεις μόνος σου;Αυτή που έβαλα Εγώ από Xda χάνεις το ρικοβερι κ είσαι πάλι στοκ.Αν θες κανεις κ ρουτ πριν χάσεις το ρικοβερι. Προϋπόθεση να γίνεις ρουτ ,ρικοβερι κ μετά φλασαρεις την ρομ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τρόποι υπάρχουν και είμαι σίγουρος ότι αν κεράσω έναν καφέ ένα παλικάρι από εδώ μέσα θα μου το κάνει τούμπανο. ..

Την LG που πλήρωσα κιόλας. ...που είναι ;;;

Το κινητό δεν το αλλάζω γιατί με εξυπηρετεί πολύ, αν διορθώσουμε και αυτό, έμεινα μαζί του αλλά 2 χρόνια άλλα μη μας κοροϊδεύουν κιόλας. ...ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να περάσω τελικά την 20f μέσω ΟΤΑ. Απλά θα ήθελα να ρωτήσω όσους έκαναν την αναβάθμιση αν παρατήρησαν διαφορά στην μπαταρία. Δηλαδή αν μειώθηκε η αυτονομία σε σχέση με παλιότερες εκδόσεις. Επίσης καλό είναι να γίνει factory reset πριν, μετά ή πριν και μετά την αναβάθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Γτ δεν την κατεβάζεις μόνος σου;Αυτή που έβαλα Εγώ από Xda χάνεις το ρικοβερι κ είσαι πάλι στοκ.Αν θες κανεις κ ρουτ πριν χάσεις το ρικοβερι. Προϋπόθεση να γίνεις ρουτ ,ρικοβερι κ μετά φλασαρεις την ρομ

Μεσω recovery την περασες τη rom: Οχι με flash tool;

Ειναι δηλαδη η ιδια rom (επισημη 20F) που μπορεις να την περασεις με recovery;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να περάσω τελικά την 20f μέσω ΟΤΑ. Απλά θα ήθελα να ρωτήσω όσους έκαναν την αναβάθμιση αν παρατήρησαν διαφορά στην μπαταρία. Δηλαδή αν μειώθηκε η αυτονομία σε σχέση με παλιότερες εκδόσεις. Επίσης καλό είναι να γίνει factory reset πριν, μετά ή πριν και μετά την αναβάθμιση?

 

Η αυτονομια ειναι μια χαρα εγω στις 81 ωρες το φορτισα με ενεργη οθονη 3 ωρες και 52 λεπτα.ΟΣΟ για τον εργοστασιακο μηδενισμο δεν βλεπω που χρειαζεται εγω δεν εκανα τπτ απο την ωρα που πηρε την εφ μεσω ΟΤΑ.:happy:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μεσω recovery την περασες τη rom: Οχι με flash tool;

Ειναι δηλαδη η ιδια rom (επισημη 20F) που μπορεις να την περασεις με recovery;

Ναι φίλε. Την είχε φτιάξει για ρικοβερι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε. Την είχε φτιάξει για ρικοβερι

 

εγω με ελληνικο με v20d+root μπορω?link υπαρχει?θα πρεπει να ξαναστησω εφαρμογες απο την αρχη?

Link to comment
Share on other sites

εγω με ελληνικο με v20d+root μπορω?link υπαρχει?θα πρεπει να ξαναστησω εφαρμογες απο την αρχη?

Πρέπει να περάσεις ρικοβερι το οποίο μετά θα το χάσεις . βέβαια την ώρα φλασαρισματος φλασαρεις κ το ρουτ και είσαι έτοιμος. Μετά χάνεται το ρικοβερι μιας κ είσαι στοκ. Επίσης θα το στήσεις από την αρχή εννοειται.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περάσεις ρικοβερι το οποίο μετά θα το χάσεις . βέβαια την ώρα φλασαρισματος φλασαρεις κ το ρουτ και είσαι έτοιμος. Μετά χάνεται το ρικοβερι μιας κ είσαι στοκ. Επίσης θα το στήσεις από την αρχή εννοειται.

 

χμμμ ολα του εχω κανει ρεκοβερυ δεν καταφερα ποτε!θα δω...ισως και να περιμενω να βγει επισημα!φανταζομαι δεν εχει τρελες διαφορες!ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περάσεις ρικοβερι το οποίο μετά θα το χάσεις . βέβαια την ώρα φλασαρισματος φλασαρεις κ το ρουτ και είσαι έτοιμος. Μετά χάνεται το ρικοβερι μιας κ είσαι στοκ. Επίσης θα το στήσεις από την αρχή εννοειται.

Φίλε prioxxx εγώ πέρασα την επίσημη open Italy 20f μέσω του οδηγού που υπάρχει εδώ στο forum για πέρασμα stock firmware και λειτουργούν όλα μια χαρά...

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Φίλε prioxxx εγώ πέρασα την επίσημη open Italy 20f μέσω του οδηγού που υπάρχει εδώ στο forum για πέρασμα stock firmware και λειτουργούν όλα μια χαρά...

Ναι είναι ένας άλλος ένας τρόπος.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...