Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημερα.Για να κανω χρηση δωρεαν MB ιντερνετ απο Qcard στη συσκευη τι πρεπει να τσεκαρω;Εχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παίδες παράκληση. Εντάξει 715 σελίδες δεν είπαμε να τις διαβάσετε. Αλλά στις τελευταίες 10 πρέπει ανά δεύτερη ίσως και ανά σελίδα ένας να ρωτάει τι γίνεται στην 20f με Skype και λοιπές τέτοιου είδους εφαρμογές. Έχοντας λάβει και κάποιες λίγες απαντήσεις. Είναι απαραίτητο να ρωτάτε όλοι? Έχει καταντήσει εκνευριστικό! Στην τελική αν είσαι στην 20d έτσι κ αλλιώς έχεις πρόβλημα, χειρότερα δεν γίνεται οπότε δοκίμασε 20f. Αλλιώς πάρα πολύ εύκολα βάζεις όποια στοκ έκδοση θές εσύ με το flashtool 2014.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παει πάνω κάτω κανονικά και δε δουλεύει το touch

 

Καλο μηνα σε ολους!!! Αν ειναι ετσι οπως τα λες πας για service..!!!Δοκιμασε πρωτα μια επαναφορα εργοστασιακων και αν δεν στρωση το προβλημα σιγουρα service!!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει ήδη αλλο ο φίλος πάει για σέρβις :D

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που είστε σε 20F μπορείτε να μπείτε σε download mode με τον κλασικό τρόπο , οπως και πριν ;

 

Ρε παίδες παράκληση. Εντάξει 715 σελίδες δεν είπαμε να τις διαβάσετε. Αλλά στις τελευταίες 10 πρέπει ανά δεύτερη ίσως και ανά σελίδα ένας να ρωτάει τι γίνεται στην 20f με Skype και λοιπές τέτοιου είδους εφαρμογές. Έχοντας λάβει και κάποιες λίγες απαντήσεις. Είναι απαραίτητο να ρωτάτε όλοι? Έχει καταντήσει εκνευριστικό! Στην τελική αν είσαι στην 20d έτσι κ αλλιώς έχεις πρόβλημα, χειρότερα δεν γίνεται οπότε δοκίμασε 20f. Αλλιώς πάρα πολύ εύκολα βάζεις όποια στοκ έκδοση θές εσύ με το flashtool 2014.

 

Δεν ξέρω γιατί και το έχω ξαναρωτήσει , αλλά δεν μου μπαίνει σε download mode μετα από ΟΤΑ ανβάθμιση από V20b σε V20f. Τα πάντα είναι stock. Χωρίς root. Οπότε άκυρο δυστυχώς το flashtool 2014 για εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που είστε σε 20F μπορείτε να μπείτε σε download mode με τον κλασικό τρόπο , οπως και πριν ;

Κατεβασε AutoRec , καντο install και προσπαθησε παλι να μπεις σε download mode...

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί και το έχω ξαναρωτήσει , αλλά δεν μου μπαίνει σε download mode μετα από ΟΤΑ ανβάθμιση από V20b σε V20f. Τα πάντα είναι stock. Χωρίς root. Οπότε άκυρο δυστυχώς το flashtool 2014 για εμένα.

 

Δοκίμασες συνεχόμενες φορές!!! Εμένα πολλές φορές χρειάζεται 2-3 φορές για να μπει. Εννοώ ότι αν περάσει σε bootanimation, πατάω power παρατεταμένα πριν μπει στο λειτουργικό για να κάνει reboot και ξαναδοκιμάζω με τα πλήκτρα.

Επίσης άμα θες κάνε root και με το quick boot μπες σε download mode και έτσι έχεις και flash tool 2014

 

Κατεβασε AutoRec , καντο install και προσπαθησε παλι να μπεις σε download mode...

 

Δεν είναι root, άρα δεν μπορεί αν τρέξει το autorec για να βάλει custom recovery για να μπει σε download mode μέσω recovery αλλά δεν χρειάζεται κιόλας. Με quick boot κάνει τη δουλειά του αρκεί να ρουταριστεί μόνο

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί το hotmail Μου δεν συγχρονίζει αυτόματα και μόνο όταν ανοίξω την εφαρμογή συγχρονίζει κ μου έρχονται τα mail...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί το hotmail Μου δεν συγχρονίζει αυτόματα και μόνο όταν ανοίξω την εφαρμογή συγχρονίζει κ μου έρχονται τα mail...

 

Έχει τσεκάρει να έχεις push τα email σου???

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή? Τι ακριβώς πρέπει να κάνω?

Δεν ξέρω που ακριβώς... Δεν τις ρυθμίσεις της εφαρμογής και συγχρονισμού και τις ρυθμίσεις στο email σου.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που ακριβώς... Δεν τις ρυθμίσεις της εφαρμογής και συγχρονισμού και τις ρυθμίσεις στο email σου.

Δεν καταλαβαίνω πως τις έχει τις ρυθμίσεις....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι root, άρα δεν μπορεί αν τρέξει το autorec για να βάλει custom recovery για να μπει σε download mode μέσω recovery αλλά δεν χρειάζεται κιόλας. Με quick boot κάνει τη δουλειά του αρκεί να ρουταριστεί μόνο

Ναι εχεις δικιο πρεπει να εισαι root πρωτα...Απαντησα βιαστικα.... :rolleyes:

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παλληκάρια αν ειναι το κινητο χωρις προστασια οθονης γρατζιουνιεται ευκολα ή εχει gorilla glass?

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε AutoRec , καντο install και προσπαθησε παλι να μπεις σε download mode...

 

Δοκίμασες συνεχόμενες φορές!!! Εμένα πολλές φορές χρειάζεται 2-3 φορές για να μπει. Εννοώ ότι αν περάσει σε bootanimation, πατάω power παρατεταμένα πριν μπει στο λειτουργικό για να κάνει reboot και ξαναδοκιμάζω με τα πλήκτρα.

Επίσης άμα θες κάνε root και με το quick boot μπες σε download mode και έτσι έχεις και flash tool 2014

 

 

 

Δεν είναι root, άρα δεν μπορεί αν τρέξει το autorec για να βάλει custom recovery για να μπει σε download mode μέσω recovery αλλά δεν χρειάζεται κιόλας. Με quick boot κάνει τη δουλειά του αρκεί να ρουταριστεί μόνο

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά.

Το download mode υπάρχει κανονικά, απλά δεν ξέρω γιατί δεν μου το εμφανίζει πια στην V20f με το volume up + plug in το καλώδιο. Και λέω ότι υπάρχει κανονικά διότι με το LG Mobile Support tool μπορώ να κάνω επαναφορά συστήματος , οπότε κατεβαζει και μου flashάρει την V20f και αυτό το κάνει αυτόματα , κάνοντας reboot και μπαίνοντας στο download mode από μόνο του.

 

Ξαναδοκίμασα πάλι να εγκαταστήσω όμως την V20f μεσω ΟΤΑ , αφού πρώτα έκανα downgrade σε jelly bean (από το LG Flash tool 2014) και πάλι δεν μπορεί να μπει σε download mode.

Αναρωτιέμαι αν άλλαξε ο συνδυασμός των πλήκτρων στην V20f για να μπεις καποιος σε download mode ή είναι κάποιο θέμα του ΟΤΑ .

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παλληκάρια αν ειναι το κινητο χωρις προστασια οθονης γρατζιουνιεται ευκολα ή εχει gorilla glass?

Το κινητο εχει gorilla glass 2....

Το εχω 9 μηνες και δεν εβαλα ποτε προστασια οθονης, δεν βαζω ποτε, σε κανενα κινητο μου γιατι δεν μ' αρεσει η αισθηση, μονο μια απλη θηκουλα και αυτη οταν βγαινω εξω, μες στο σπιτι τη βγαζω κ' αυτη..... το κινητο δεν εχει το παραμικρο.

Ειναι αθικτο, και πισω και στη οθονη.

Στη δουλεια το κουβαλαω μεσα σε τσαντακι μεσης!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μια απο τα ιδια το εχω παντα σε τσαντακι μεσης χωρις αλλα αντικειμενα μεσα οποτε να το αφησω ετσι.Ευχαριστω.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η 20f ειναι πραγματικα σημαντική αναβάθμιση. Ρολλαρει πολυ καλύτερα σε ολα. Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα.
Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Guest Dimi_Arap
Έκανα root το κινητό με το Towelroot και δεν ανοίγει τώρα...Μου βγάζει μαύρη οθόνη και πάνω αριστερά λέει κάτι με άσπρα γράμματα...Θέλω βοήθεια επειγόντως...
Link to comment
Share on other sites

Επειγόντως βοήθεια...Έκανα root και δεν ανοίγει το κινητό και πρέπει να πάω δουλειά..

Μπες download mode και και κάνε flash μέσω lg flash tool 2014 μια επίσημη Rom. Όταν λες "δεν ανοίγει" φαντάζομαι εννοείς ότι μένει κολλημένο στο σήμα της LG.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά.

Το download mode υπάρχει κανονικά, απλά δεν ξέρω γιατί δεν μου το εμφανίζει πια στην V20f με το volume up + plug in το καλώδιο. Και λέω ότι υπάρχει κανονικά διότι με το LG Mobile Support tool μπορώ να κάνω επαναφορά συστήματος , οπότε κατεβαζει και μου flashάρει την V20f και αυτό το κάνει αυτόματα , κάνοντας reboot και μπαίνοντας στο download mode από μόνο του.

 

Ξαναδοκίμασα πάλι να εγκαταστήσω όμως την V20f μεσω ΟΤΑ , αφού πρώτα έκανα downgrade σε jelly bean (από το LG Flash tool 2014) και πάλι δεν μπορεί να μπει σε download mode.

Αναρωτιέμαι αν άλλαξε ο συνδυασμός των πλήκτρων στην V20f για να μπεις καποιος σε download mode ή είναι κάποιο θέμα του ΟΤΑ .

Μπορεί να λέω και πατάτα αλλά γιατί έχω τον εντύπωση ότι είναι volume down + power + plug....?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να λέω και πατάτα αλλά γιατί έχω τον εντύπωση ότι είναι volume down + power + plug....?

Είναι σίγουρα volume up + plug in. Αυτό ήταν τουλάχιστον μέχρι την V20b και αυτό τον τρόπο περιγράφουν όλοι οι οδηγοί για να μπεις σε download mode.

Δεν ξέρω αν στην v20f άλλαξε κάτι, γι αυτό ρωτάω!

Link to comment
Share on other sites

Guest Dimi_Arap
Μπες download mode και και κάνε flash μέσω lg flash tool 2014 μια επίσημη Rom. Όταν λες "δεν ανοίγει" φαντάζομαι εννοείς ότι μένει κολλημένο στο σήμα της LG.

Όχι περνάει το λογότυπο της LG και μετά μένει μαύρη οθόνη και πάνω αριστερά έχει κ΄τι άσπρα γράμματα που λένε

{880} Fastboot mode started

{910} udc_start()

{1070}-reset-

{1080}-portcharge-

{1120} fastboot: processing comads

Είδα ένα βίντεο στο youtube και το έκανα το download mode αλλά δεν γίνεται τπτ..

Link to comment
Share on other sites

Όχι περνάει το λογότυπο της LG και μετά μένει μαύρη οθόνη και πάνω αριστερά έχει κ΄τι άσπρα γράμματα που λένε

{880} Fastboot mode started

{910} udc_start()

{1070}-reset-

{1080}-portcharge-

{1120} fastboot: processing comads

Είδα ένα βίντεο στο youtube και το έκανα το download mode αλλά δεν γίνεται τπτ..

Δοκιμασε να κάνεις factory reset αν γίνεται. Τι έκδοση της stock Rom φοραγες πριν κάνεις το root;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...