Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού τους άκουσες να λένε οκ από το Service μην ανησυχείς για κάτι.

 

Επειδή είμαι λίγο ψείρας και καχύποπτος, επικοινώνησα ο ίδιος και με procordia και μου επιβεβαίωσαν γραπτώς ότι

με καλύπτουν για 2 έτη αρκεί το κινητό να μην έχει βραχεί ή σπάσει. :)

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μολις είδα οτι στο quick remote για τα κλιματιστικα μου δίνει επιλογές μόνο lg kai Samsung. Συμβαίνει και σε άλλους ; μπορώ να κανω κατι; Φοραω cloudystock 2.1 me stock kernel!

 

Καλημερα.Αμα εχεις Ασιατικη συσκευη ειναι λογικο να εχεις μονο 2 εταιρειες γιατι εγω εχω Hong Kong συσκευη που δεν εχει πολλες επιλογες στο quick remote ουτε καν επιλογη στα δικτυα για 4g και ετσι αναγκαστηκα και φλασαρα την open Germany V20D που τα εχει ολα.;)

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Για το Skype που λες ίσως είναι θέμα της εφαρμογής της ίδιας.Όσο για την αθόρυβη λειτουργία σε εμένα δουλεύει κανονικά.Σίγουρα είναι θέμα της αναβάθμισης όπως το περιγράφεις.Τώρα για το μπορείς να κάνεις είτε να το πας στο σέρβις που κατά τη γνώμη μου είναι πιο ενδεδειγμένο, από την άποψη ότι δεν υπάρχει πιθανότητα να χάσεις την εγγύηση,ή μπορείς να το κάνεις downgrade δλδ να περάσεις το προηγούμενο λογισμικό.Αν δεν ξέρεις πως να το κάνεις καλύτερα να μιλήσεις με κάποιον που ξέρει.Βέβαια αν μπορείς να ζήσεις με αυτό να μην μπαίνει σε αθόρυβη λειτουργία μπορείς να το αφήσεις και έτσι αν δε σε πειράζει για να μην ταλαιπωρείσαι τζάμπα.Έφοσον έχεις εγγύηση το πας στην LG αν δεν έχεις βρες κάποιον αν δε ξέρεις να σου κάνει downgrade στο λογισμικό.Τα ίδια ισχύουν και για το φίλο που έχει θέμα με τα ακουστικά συν του ότι μπορεί να δει μήπως είναι θέμα των ίδιων των ακουστικών να δοκιμάσει δλδ και άλλα ακουστικά μήπως είναι κάτι τέτοιο αν και σε σένα υπάρχει πιθανότητα να είναι και θέμα υλικού όχι λογισμικου.Σε κάθε περίπτωση τα ίδια ισχύουν και για σένα.Εφόσον έχει εγγύηση το πας στην LG αν δεν έχει downgrade στο λογισμικό.Από την άλλη μπορείτε να περιμένετε λίγο μήπως κυκλοφορήσει νέα αναβάθμιση λογισμικού που να διορθώνει το πρόβλημα. Edited by Mike_ks94
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Αμα εχεις Ασιατικη συσκευη ειναι λογικο να εχεις μονο 2 εταιρειες γιατι εγω εχω Hong Kong συσκευη που δεν εχει πολλες επιλογες στο quick remote ουτε καν επιλογη στα δικτυα για 4g και ετσι αναγκαστηκα και φλασαρα την open Germany V20D που τα εχει ολα.;)

 

Ευρωπαϊκή είναι η συσκευή μου. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι Φοραω cloudystock 2.1

Edited by TAZ_DEV

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Οσοι εχετε κανει update την τελευταια αναβαθμιση στις συσκευες σας με το Knock Code αν πατε στο Quick Remote θα δειτε οτι προστεθηκε επιτελους το τηλεχειριστήριο του Nova (λειτουργει αψογα) και του Οτε TV το οποιο δεν εχω δοκιμασει επιπλεον εχουν μπει και αλλες εταιρειες απο οτι ειδα.Το αναφερα γιατι εχει γραφτει σε προηγουμενα ποστ και ισως ενδιαφερει μερικους απο το topic.

Τι να σου πω δεν ξέρω από custom rom γιατί δεν το έχω ροοταρι ποτέ το κινητό.Ρώτησε κανένα αλλά μέλος εδώ σίγουρα θα ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε mplamplakas οπως λεει και ο costas41 επειδη δεν καταλαβαινω ακριβως τι ρωτας αν εισαι ηδη σε 4.4 και σου ηρθε το μικρο update αυτο με το knock code τοτε δεν χρειαζεται hardf reset.Αν εισαι σε 4.2.2 και πας τωρα σε 4.4 τοτε ναι πριν και μετα την αναβαθμιση πριν και μετα hard reset για να κατσει καλα.Τα προγραμματα ολα θα ειναι στο play store σου-gmail σου βιντεο φωτο κλπ χειροκινητα στο pc και μετα τα ξαναπερνας , επαφες sms κλπ apk με συγχρονισμο gmail η βαζεις αυτην την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.idea.backup.smscontacts απτο store και κανεις εσυ απο εκει οτι back up θες !!! ;) ;)

 

Όντως, δεν εξήγησα: έχω την 4.2 ακόμα.

Το hard reset είναι το ίδιο με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή καμία σχέση; Αν όχι, ποια είναι η διαδικασία του;

 

Επίσης 2 πραγματάκια ακόμα:

1. Τα προγράμματα απλά θα πρέπει να τα ξανακατεβάσω από play store, έτσι δεν είναι;

2. Εντάξει με τις επαφές στο gmail, αλλά παίρνω και τα sms από εκεί; (Το apk τι είναι; )

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια.

 

 

EDIT:

Και κάτι άλλο. Πώς θα γίνει να αλλάξω τον τρόπο που αποθηκεύονται οι φωτογραφίες; Π.χ.να αποθηκεύονται με ημερομηνία ή να υπάρχει τρόπος να συνεχίζει την αρίθμηση από εκεί που σταμάτησε πριν την επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων, γιατί με την αρίθμηση που έχει τώρα, ύστερα από μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, ο "μετρητης" ξεκινάει πάλι απ' την αρχή, έτσι θα έχω διαφορετικές φωτογραφίες με το ίδιο όνομα και άντε να τις μετονομάζεις μία μία...

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχει προβλημα..το κινητο εφαγε νερο...δεν μπορεσα να βγαλω την μπαταρια..τωρα ειναι νεκρο..λετε να γινει κατι με την εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

έχω θέμα με την εγκατάσταση του e-mail της HOL :(.

Κάπου διάβασα στο forum ότι υπάρχει πρόβλημα γενικότερα με τους λογαριασμούς της HOL στο G2

 

Αν έχει κάποιος καταφέρει να εγκαταστήσει e-mail της HOL ας κάνει το κόπο να καταγράψει τις ρυθμίσεις.

 

Τελικά μετά από πολλές προσπάθειες και δοκιμές τα κατάφερα να εγκαταστήσω το e-mail της HOL:)

Οι ρυθμίσεις στο G2 είναι λίγο διαφορετικές σε σχέση με αυτές που αναφέρει η HOL.

 

Όποιος έχει πρόβλημα με τη HOL ας μου στείλει μήνυμα ή ας ποστάρει στο forum για να του πω τι να κάνει

Link to comment
Share on other sites

Το gps του lg g2 ειναι μεγαααλο θεμα :) (υπαρχει εδω στο myphone αντιστοιχο thread με το προβλημα του gps). Πολλα παιδια εχουν προβλημα (ενας εξ' αυτων και 'γω), οι περισσοτεροι ειχαμε θεμα με αδυνατο σημα και αποσυνδεσεις κατα την πλοηγηση. Εγω να φανταστεις εκανα επεμβασεις και στο hardware με αρκετη βελτιωση! Κανε αν θες μια βολτα εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=383382 νομιζω παντως τα παιδια που ειχαν ιδιο προβλημα με σενα το εστειλαν service και διορθωθηκε.

 

θα σου προτεινα να το στειλεις service...ειχα και εγω το ιδιο θεμα με εσενα και το εστειλα...πλεον μια χαρα ολα :)

 

Καλησπερα παιδια ευχαριστω για το ενδιαφερον σας!

 

Το κινητο το πηγα στην procordia σημερα εφοσον του εκανα hard reset και εξακολουθουσε να μην δουλευει το gps

Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχει προβλημα..το κινητο εφαγε νερο...δεν μπορεσα να βγαλω την μπαταρια..τωρα ειναι νεκρο..λετε να γινει κατι με την εγγυηση?

 

Ψάξε στο google τι να κανεις αν πεσει νερο στο τηλεφωνό σου. Οι περισσότεροι λένε να το κλείσεις εντελως και να το αφήσεις πολλές ώρες μέσα σε ρύζι για να απορροφήσει την υγρασία. Εύχομαι να σου λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει αν το προλάβεις πριν προκληθεί κάποιο βραχυκύκλωμα. Αν δεν το προλάβεις κλαφ'τα Χαράλαμπε... Δυστυχώς αν έχει εισχωρίσει νερό στην πλακέτα θα το δουν στο σέρβις και θα σε πετάξουν εκτός εγγύησης. Εδώ σε πετάνε πολλές φορές από την ατμοσφαιρική υγρασία που εκτίθεται το κινητό (call me arvato)... Πάντως δεν χάνεις κατι να δοκιμάσεις το κόλπο με το ρύζι (εκτός από μισό κιλό ρύζι)... :)
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχει προβλημα..το κινητο εφαγε νερο...δεν μπορεσα να βγαλω την μπαταρια..τωρα ειναι νεκρο..λετε να γινει κατι με την εγγυηση?

 

Ότι είπαν και οι από πάνω :)

Επίσης για εγγύηση μην περιμένεις πολλά, όλοι οι αισθητήρες υγρασίας πρέπει να έχουν πάει βόλτα. Αν ο ύπνος σε ρύζι δεν βοηθήσει (άστο τουλάχιστον μια μέρα), αναγκαστικα θα πρέπει να το πας στο service. Μπορείς να το ανοίξεις να δεις εάν υπάρχει κάποιο εμφανές πρόβλημα, αλλά υπάρχει ο κίννδυνος να κάνεις περισσότερο κακό παρά καλό...

Link to comment
Share on other sites

@vanas πάνω που είχα ηρεμήσει μου βάζεις φωτιές! :cry:

 

Μακάρι να κάνω λάθος ή να έχουν αλλάξει τα πράγματα. Τους πήρες τηλέφωνο και τους είπες ότι έχεις συσκευή αγορασμένη από Ταϊβάν και σου είπαν κανένα πρόβλημα ή τους έδωσες imei;

Link to comment
Share on other sites

παιδια διαβασα το παρακατω αρθρο γνωριζει καποιος κατι?

http://www.xblog.gr/tha-kykloforisei-to-lg-g2-32gb-stin-ellada-kai-ti-paizei-me-tin-eggyisi/

το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα.. Και το θέμα είναι ότι αυτό έγινε στα χέρια του αδερφού μου και δεν του έκοψε καν να τα κλείσει... Οπότε η κατάσταση είναι δύσκολη.. Θα το τσεκάρω αυτό με το ρύζι και βλέπουμε.. Ευχαριστώ για τη βοήθεια!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Επειδη προκειται να κανω μια αγορα της τελευταιας στιγμης θελω να μου πειτε μονο καποια βασικα πραγματακια. Θελω να παρω το 16αρι απο Kaizershop. Αναφερεται οτι ειναι ευρωπαικο. Ειδα καποιοι ειχαν προβλημα με το ραδιο, με 4g, εκτος Ευρωπης εισαγωγης κλπ. Τι πρεπει να προσεξω και να τους τονισω για να το παρω;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Επειδη προκειται να κανω μια αγορα της τελευταιας στιγμης θελω να μου πειτε μονο καποια βασικα πραγματακια. Θελω να παρω το 16αρι απο Kaizershop. Αναφερεται οτι ειναι ευρωπαικο. Ειδα καποιοι ειχαν προβλημα με το ραδιο, με 4g, εκτος Ευρωπης εισαγωγης κλπ. Τι πρεπει να προσεξω και να τους τονισω για να το παρω;

 

Πρόβλημα με το ράδιο παρουσιάζουν κάποιες ρομ, όχι η μαμα. Πρόβλημα με 4g έχουν οι t-mobile συσκευές με σύνδεση cosmote, πρέπει να περάσεις τις ρυθμίσεις με το χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω. Αρα αν παρω απο kaizershop δε θα εχω καποιο προβλημα;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να κάνω λάθος ή να έχουν αλλάξει τα πράγματα. Τους πήρες τηλέφωνο και τους είπες ότι έχεις συσκευή αγορασμένη από Ταϊβάν και σου είπαν κανένα πρόβλημα ή τους έδωσες imei;

 

Όταν ήμουν στο μαγαζί πήραμε τηλ και με το imei της συσκευής μας είπαν ότι το κινητό καλύπτεται κανονικά από εγγύηση.

Όταν τους έστειλα mail για να το έχω και γραπτώς η procordia μου απάντησε ότι καλύπτει το 16αρι για 2 χρόνια με την απόδειξη αγοράς αρκεί να μην είναι βρεγμένο ή σπασμένο.

Έκανα χθες και την αναβάθμιση σε kitkat και όλα πήγαν καλά.

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως μπορω να μεγαλώσω το μέγεθος των εικονιδίων στο τηλ? είμαι μαμισια σε ολα

 

Αν πατήσεις παρατεταμένα μια συντόμευση σου βγαίνει δίπλα ένα πινέλο. Πάτα το και θα δεις την επιλογή. Αλλιώς θελεις ροοτ και να αλλάξεις το dpi.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελευταίο update εφαρμογων του κιτκατ μου βγαζει μηνυμα ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η IncallUI ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ και δεν βλέπω ποιος με παίρνει τηλέφωνο (ουτε μπορω να απαντήσω)

 

 

καμια ιδέα?

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς την καλοσύνη/όρεξη να γράψει σε ένα ποστ τα πιο συνηθισμένα bugs και προβλήματα που έχουν εμφανιστεί ,μικρά ή μεγάλα, στην συγκεκριμένη συσκευή? Θέλω να το πάρω αυτές τις μέρες και θέλω να είμαι λίγο προετοιμασμένος για το τι μπορεί να αντιμετωπίσω.

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς την καλοσύνη/όρεξη να γράψει σε ένα ποστ τα πιο συνηθισμένα bugs και προβλήματα που έχουν εμφανιστεί ,μικρά ή μεγάλα, στην συγκεκριμένη συσκευή? Θέλω να το πάρω αυτές τις μέρες και θέλω να είμαι λίγο προετοιμασμένος για το τι μπορεί να αντιμετωπίσω.

Με το τελευταίο update Για το LG g2 θα έλεγα πως τα πράγματα λειτουργούν μια χαρά. ...Το μόνο αρνητικό θα έλεγα που προσωπικά δεν με νοιάζει είναι το θέμα που έχει με την λήψη φωτογραφιών το βράδυ. ...Όποιος πιστεύει ότι έχει και κάτι άλλο ας το προσθέσει...

Υ.Γ Επίσης σε κάποιες συσκευές αργεί να εμφανίσει ποιος σε καλεί στην οθόνη...(στην δικιά μου συσκευή το κάνει...)

Αυτά θα έλεγα είναι τα προβλήματα που παραμένουν. ...

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...