Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Ως κάτοχος του συγκεκριμένου τηλεφώνου και επειδή βλέπω 605 σελίδες στο θέμα, θα ήθελα να με διευκολύνει κάποιος και να με ενημερώσει αν παρατηρούνται προβλήματα με την αναβάθμιση σε 4.4.2 ΚΙΤ ΚΑΤ? Έχω το ελληνικό μοντέλο D802 και με την 4.2.2 που είχε από το κουτί του αλλά και ένα update 60mb που έκανε κάποια στιγμή, λειτουργεί άψογα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά. Ως κάτοχος του συγκεκριμένου τηλεφώνου και επειδή βλέπω 605 σελίδες στο θέμα, θα ήθελα να με διευκολύνει κάποιος και να με ενημερώσει αν παρατηρούνται προβλήματα με την αναβάθμιση σε 4.4.2 ΚΙΤ ΚΑΤ? Έχω το ελληνικό μοντέλο D802 και με την 4.2.2 που είχε από το κουτί του αλλά και ένα update 60mb που έκανε κάποια στιγμή, λειτουργεί άψογα.

 

Φίλε η αναβάθμιση αξίζει με Χίλια. Ποιο smooth, κινητό ποιο γρήγορο γενικά, αλλά ποιο άμεσο knock on, με περισσότερη μνήμη ραμ ελεύθερη, ποιο καλό φοκους και με knock code τώρα με το τελευταίο μικρό update της, 4.4.2. Απλά must be a για μένα είναι να κάνεις όπως και εγώ και οι περισσότεροι και πριν το update και μετά ένα hard reset για να κάτσει καλά!!! Προχωρά...

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ως κάτοχος του συγκεκριμένου τηλεφώνου και επειδή βλέπω 605 σελίδες στο θέμα, θα ήθελα να με διευκολύνει κάποιος και να με ενημερώσει αν παρατηρούνται προβλήματα με την αναβάθμιση σε 4.4.2 ΚΙΤ ΚΑΤ? Έχω το ελληνικό μοντέλο D802 και με την 4.2.2 που είχε από το κουτί του αλλά και ένα update 60mb που έκανε κάποια στιγμή, λειτουργεί άψογα.

Εννοειτε οτι η 4.4.2 ειναι πολυ καλυτερη σαν λειτουργια δεν το συζηταμε!! Το μονο αρνητικο (επειδη ρωτησες) ειναι η λιγο περισσοτερη καταναλωση μπαταριας, αλλα αν σ' αρεσεις το smoothnes και η ταχυτητα.... αξιζει!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ! Την αναβάθμιση την κάνατε ΟΤΑ να φανταστώ..είναι καλύτερα να το rootάρω ή να την περάσω official?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Σήμερα επιχείρησα να χρησιμοποιήσω το gps του κινητού για πρώτη φορά και παρατήρησα οτι δε λειτουργεί!

Κατέβασα και τις εφαρμογές (GPS status, GPS test) για να δω τι συμβαίνει και παρατήρησα απο τις εφαρμογές οτι δεν κλειδώνουν καθολού οι δορυφόροι. Γνωρίζει κανείς τι άλλο μπορώ να κάνω; ή να απευθυνθώ στο service;

 

Τι μηνα κατασκευής είναι;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα και στο θεμα με το ταμπλετ.αλλα με ενδιαφερει και απο δω..υπαρχει τροπος απομακρυσμενου ελεγχου,βλεποντας πληρως την οθονη;;;το Teamviewer δε δουλευει οπως πρεπει...ειτε απο pc ειτε απο ταμπλετα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να βοηθήσει ; ενώ κάνω τα πάντα σωστά βήμα βήμα με βάση τον οδηγό εδώ στο φόρουμ για να βάλω στοκ firmware τρώω πόρτα από το LG support tool λέγοντας μου ότι φοράω την τελευταία έκδοση. Να σημειωθεί ότι δεν είμαι root ( έχω T-Mobile 4.4.2 και θέλω να αλλάξω σε ελληνική 4.4.2 ):(

 

Ζητώ συγνώμη που δε το ποστάρω στο άλλο topic αλλά παιδιά μία βοήθεια άμα μπορείτε - όλοι τα έχετε καταφέρει, δε μπορώ να βρω που είναι το δικό μου λάθος ( μάλιστα λειτουργεί και η πρώτη μέθοδος σε μενα ) - μονο σε μένα δε λειτουργεί . Χίλια ευχαριστώ

 

 

* αν βοηθάει έχω windows 8 στο pc ( όχι 8.1 )

Edited by Wolfox

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

εμενα ακομα η αναβαθμιση με το knock code,δεν ξερω αν διορθωνει και κατι αλλο...αληθεια κανει και κατι αλλο?

ουτε με οτα ουτε και με pc.

μηπως φταιει που ειμαι root?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εμενα ακομα η αναβαθμιση με το knock code,δεν ξερω αν διορθωνει και κατι αλλο...αληθεια κανει και κατι αλλο?

ουτε με οτα ουτε και με pc.

μηπως φταιει που ειμαι root?

 

Και σε εμένα δεν έχει έρθει και είμαι τελείως Stock. Γαλλική συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ πρόβλημα, ακολούθησα τη 2η μέθοδο και αυτό το βίντεο

 

Πρόσεξε ν'αλλάξεις τα permissions στα αρχεία όπως δείχνει το βίντεο. Αυτό ήταν το πρόβλημα μου και δεν προχωρούσε η εγκατάσταση.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ πρόβλημα, ακολούθησα τη 2η μέθοδο και αυτό το βίντεο

 

Πρόσεξε ν'αλλάξεις τα permissions στα αρχεία όπως δείχνει το βίντεο. Αυτό ήταν το πρόβλημα μου και δεν προχωρούσε η εγκατάσταση.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου, θα το δοκιμάσω το απόγευμα ! βήμα βήμα - καλη μου τύχη :worry:

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Εχω βγάλει κανά δυο νυχτερινές χωρίς φλας και με τις default ρυθμίσεις. Καλές βγήκανε με τη διαφορά ότι επειδή λειτουργεί η σταθεροποίηση εικόνας χαλάνε οι λεπτομέρειες.

 

Προσπαθώ να ανεβάσω φωτό αλλά δεν τα καταφέρνω.

Edited by leas
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα δεν έχει έρθει και είμαι τελείως Stock. Γαλλική συσκευή.

 

Εγώ πέρασα χειροκίνητα την ελληνική στο Γάλλο μου. Όλα καλά, μέχρι στιγμής δεν έχω δει και κανένα πρόβλημα και δεν έχω κανει ρεσετ σε εργοστασιακές. (unrooted)

TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλώς σας βρήκα.

 

Μόλις παρέλαβα απο Kaizer το G2 αποτι κατάλαβα ειναι σειρά 403 κ λέει 6NL Black Black να υποθέσω πως ειναι ολλανδικό?

επίσης ειναι στην έκδοση 4.2.2 να κανω update se v20b η θα κλειδωθεί καμιά baseband κ δεν θα μπορώ να κάνω root? :)

Edited by dourios
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν θέλει κάποιος πίσω καπάκι αυθεντικό σε μαύρο χρώμα έχω ένα που κάθεται αχρησιμοποίητο στη συσκευασία του.

Ιδανικό για όποιον έχει συσκευή με τριγμούς.

Το δίνω 30€ με τα έξοδα αποστολής δικά μου.

 

http://s10.postimg.org/756rsavix/i015662_lg_d802_kryt_baterie_52e0a132c88d9.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τον καλύπτει η εγγύηση;

 

 

Σιγουρα ναι. Το λιγοτερο που δινουν ειναι 6 μηνες για φορτιστη - μπαταρια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με την οθονη ενεργοποιησεις/απενεργοποιησης...λοιπον αν αγγιζω δυο φορες την οθονη απενεργοποιητε κανονικα...οταν αγγιζω παλι δυο φορες για να ξυπνισει το κιν. δεν ενεργοποιητε η οθονη,τι γινεται ποιος μπορει να βοοιθησει

 

Επαθα ακριβως το ιδιο αφου πέρασα την ευρωπαική open. Το κινητό φορούσε την 4.4.2 sea και το πηγα στην 4.4.2 EUR. (πραγμα που αποτι κατάλαβα δε το συνηστουσαν, να πας πχ απο SEA σε EUR) Αρα πρεπει να ειναι software (σε εμενα). Βρήκες τρόπο να δουλέψει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπον, βρήκα τη λυση! αντιγραφω απο ενα ξένο site

 

There is a solution; (not sure about it, my friend had the same problem and he fixed it with this method)

 

Open dialer menu and type;

5689#*980# (Sprint)

3845#*801# (T-Mobile)

3845#*803# (AT&T Canada)

3845#*802# (International)

3845#*800# (At&T)

3845#*980# (Verizon)

 

And when hidden menu is showed up, go to "Settings"

and go to "Update Touch Firmware".

The touchscreen won't work until after 5 seconds, Wait for it and if touchscreen gets working, exit the menu.

Lock the phone and try knocking on the screen, It should be working

Link to comment
Share on other sites

Έχω κανονικά σήμα 3g αλλά οταν στo network mode βάζω GSM/WCDMA auto, αυτό επιμένει να μένει στο 2g και να μην γυρνάει σε 3g τις πιο πολλές φορές. V20b είμαι έκδοση λογισμικού.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια το g2 μου ενω παλαιοτερα συνδεοταν με το ρουετ τωρα τιποτα,Να πω οτι το iphone to ipad kai to pc συνδεονται κανονικα.το g2 ενω δεχετε το κωδικο μου γραφει προβλημα ταυτοποιησης. Και δε συνδεεται.Καμια γνωμη κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Οσοι εχετε κανει update την τελευταια αναβαθμιση στις συσκευες σας με το Knock Code αν πατε στο Quick Remote θα δειτε οτι προστεθηκε επιτελους το τηλεχειριστήριο του Nova (λειτουργει αψογα) και του Οτε TV το οποιο δεν εχω δοκιμασει επιπλεον εχουν μπει και αλλες εταιρειες απο οτι ειδα.Το αναφερα γιατι εχει γραφτει σε προηγουμενα ποστ και ισως ενδιαφερει μερικους απο το topic.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Οσοι εχετε κανει update την τελευταια αναβαθμιση στις συσκευες σας με το Knock Code αν πατε στο Quick Remote θα δειτε οτι προστεθηκε επιτελους το τηλεχειριστήριο του Nova (λειτουργει αψογα) και του Οτε TV το οποιο δεν εχω δοκιμασει επιπλεον εχουν μπει και αλλες εταιρειες απο οτι ειδα.Το αναφερα γιατι εχει γραφτει σε προηγουμενα ποστ και ισως ενδιαφερει μερικους απο το topic.

 

και πριν μια χαρά λειτουργούσε

Link to comment
Share on other sites

Settings > Networks > Tethering & networks > Mobile networks > Network mode. Αν εκεί δε σου έχει το LTE το G2 έχει Ασιατική ROM.

 

Μπορεί να μην έχει το LTE 4G στο menu αλλά στα αυτοκόλλητο που είχε κολιμένα πάνω στο κινητό είχε αυτοκόλλητο LTE 4G!

Μήπως υπάρχει σε κρυφό μενού;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην έχει το LTE 4G στο menu αλλά στα αυτοκόλλητο που είχε κολιμένα πάνω στο κινητό είχε αυτοκόλλητο LTE 4G!

Μήπως υπάρχει σε κρυφό μενού;

Ναι, και στο δικό μου έτσι είναι. Κατέβασε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=net.andirc.lteonfoff για να μη μπαίνεις συνέχεια στο κρυφό μενού.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...