Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το κανει παντα...εχω κανει και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τιποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η rom ειναι μαμα,δεν το εχω πειραξη καθολου

Πάνε ρυθμίσεις=> γενικές=> χειρονομίες=> ξετσέκαρε/τσέκαρε την ενεργοποίηση οθόνης, κάνε και μια βαθμονόμηση του αισθητήρα, στο τέλος του ίδιου μενού και πες μας αν έγινε τίποτα.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τιποτα και παλι.....τι αλλο μπορω να κανω;

 

αν δε δουλεύει ούτε με επαναφορά ρυθμίσεων τότε μάλλον είναι hardware πρόβλημα και θα πρέπει να το πας στο service

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

 

 

Μετά από πολύ ψάξιμο, τελικά έχω μάλλον καταλήξει στο G2 (για αρχές του άλλου μηνα).

Το καλύτερο value for money, τέλεια χαρακτηριστικά, οθονάρα, με λίγα λόγια κινητάρα!

 

 

Μερικές ερωτήσεις παρακαλώ:

 

 

  1. Καταρχάς, το G2 που θα αγοράσω, καλύτερα να είναι unbranded;
    Ρωτάω, διότι, πολλά σκρουτζομαγαζα (αυτά με τη πιο φτηνή τιμή 315-320€)
    πουλάνε G2 που είναι γερμανικής vodafone, T-Mobile, κτλ.
    Αν, αγοράσω ένα τέτοιο, και, με το που το πάρω το φλασάρω σε greek version (από εδώ), δεν θα γίνει το ίδιο με unbranded;
     
    Επίσης καλυτερα να είναι παρτίδας 402+ (ή καλύτερα 403+), έτσι;
    Αυτό, γράφεται και στο κουτί της συσκευής ή μονο μέσα στο μενου;
    Δηλ. μπορώ να το ρωτήσω αυτό απ' το τηλέφωνο στο κατάστημα;
     
     
  2. Διαβάζω ότι σε μερικά παιδιά στo forum, μετά από (σχετικά μικρή -όπως περιγράφουν-) πτώση, τους ράγισε/έσπασε κατευθείαν η οθόνη, και ότι θέλει πολλά € η αντικατάσταση (αφού δεν θα ισχύει η εγγύηση).
    Είναι τελικά το G2 τόσο εύθραυστό?
    Σκέφτομαι το ZTE Blade III που έχω τώρα, τις λίγες φορές που έχει πέσει, και δεν έπαθε απολύτως τίποτα...
     
     
  3. Ποσο καιρό το έχετε εσείς? Σας έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα?
    Διάβασα εδώ ότι έκανε reboot απο μόνο του.

 

 

Ευχαριστώ πολύ

Edited by darkblue
Link to comment
Share on other sites

Τότε το μόνο που σου μένει να κάνεις, είναι να βάλεις το τελευταίο firmware update που προσθέτει το knock code, αν δε το έχεις κάνει ήδη, μπας και στρώσει, αλλιώς ....σέρβις!!!
Link to comment
Share on other sites

firmware update πως θα το κανω γιατι ειμαι λιγο ασχετος...αν μπορεις βοηθεισε με

Στους περισσότερους έχει έρθει μέσω OTA, η έκδοση 4.4.2, v. D80220d-EUR-XX.

Δες αν έχεις κάποια ενημέρωση από το κέντρο ενημέρωσης ή το LG PC SUITE....

Αν όχι, πες μας τι έκδοση έχεις και τι χώρα προέλευσης;;;

Link to comment
Share on other sites

Βρε πλακα εκανα. Αμεσως πεσατε να με φατε. Χαλαρωστε λιγο. Με κατι sony ericsson που ειχα παλιοτερα το reboot πηγαινε συννεφο. Αλλα μαλλον θα ακουσω τη συμβουλη του φιλου παραπανω και θα στειλω ψυγειο και τηλεοραση. Μπορει να ειναι κολλητικο.

 

αν εχεις sony ericsson x8 δεν ειχε reboot.. αθανατο τηλεφωνο,kernel alfs και rom prime hd.xaxaa

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας.

 

 

Μετά από πολύ ψάξιμο, τελικά έχω μάλλον καταλήξει στο G2 (για αρχές του άλλου μηνα).

Το καλύτερο value for money, τέλεια χαρακτηριστικά, οθονάρα, με λίγα λόγια κινητάρα!

 

 

Μερικές ερωτήσεις παρακαλώ:

 

 

  1. Καταρχάς, το G2 που θα αγοράσω, καλύτερα να είναι unbranded;
    Ρωτάω, διότι, πολλά σκρουτζομαγαζα (αυτά με τη πιο φτηνή τιμή 315-320€)
    πουλάνε G2 που είναι γερμανικής vodafone, T-Mobile, κτλ.
    Αν, αγοράσω ένα τέτοιο, και, με το που το πάρω το φλασάρω σε greek version (από εδώ), δεν θα γίνει το ίδιο με unbranded;
     
    Επίσης καλυτερα να είναι παρτίδας 402+ (ή καλύτερα 403+), έτσι;
    Αυτό, γράφεται και στο κουτί της συσκευής ή μονο μέσα στο μενου;
    Δηλ. μπορώ να το ρωτήσω αυτό απ' το τηλέφωνο στο κατάστημα;
     
     
  2. Διαβάζω ότι σε μερικά παιδιά στo forum, μετά από (σχετικά μικρή -όπως περιγράφουν-) πτώση, τους ράγισε/έσπασε κατευθείαν η οθόνη, και ότι θέλει πολλά € η αντικατάσταση (αφού δεν θα ισχύει η εγγύηση).
    Είναι τελικά το G2 τόσο εύθραυστό?
    Σκέφτομαι το ZTE Blade III που έχω τώρα, τις λίγες φορές που έχει πέσει, και δεν έπαθε απολύτως τίποτα...
     
     
  3. Ποσο καιρό το έχετε εσείς? Σας έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα?
    Διάβασα εδώ ότι έκανε reboot απο μόνο του.

 

 

Ευχαριστώ πολύ

παρε το αφοβα..τωρα ολες οι παρτιδες ειναι καινουριες,402,403!!!για branded δεν νομιζω,στην αρχη υπηρχαν πολλα..τα branded γραφουν στο κουτακι τους πανω t- mobile η οποιας αλλης εταιριας ειναι..

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Στους περισσότερους έχει έρθει μέσω OTA, η έκδοση 4.4.2, v. D80220d-EUR-XX.

Δες αν έχεις κάποια ενημέρωση από το κέντρο ενημέρωσης ή το LG PC SUITE....

Αν όχι, πες μας τι έκδοση έχεις και τι χώρα προέλευσης;;;

Εγώ με 6FR ακόμα δεν υπάρχει η τελευταία ενημέρωση :( .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Καινούριος G2ωτης εδώ , εστειλα για απόσυρση το 4S. Παρελαβα τη περασμένη Τετάρτη, παρτιδα 403, 6FR/Γάλλος.

 

Ακόμα δεν εχει ερθει απντεητ επισημα και εδω, στην εκδοση 20Β προς το παρον.

 

Το κινητό είναι τούμπανο, μη το ματιασω.

Edited by alexis2044
TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Καινούριος G2ωτης, παρελαβα τη περασμένη Τετάρτη, παρτιδα 403, 6FR/Γάλλος.

 

Ακόμα δεν εχει ερθει απντεητ επισημα, στην εκδοση 20Β προς το παρον.

 

Sorry ρε μαγγες αλλα την παρτιδα που την βλεπουμε??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Sorry ρε μαγγες αλλα τη παρτιδα που την βλεπουμε??

 

Πανω στο κουτακι, στο αυτοκολλητο που λεει το μοντελο, S/N κλπ. Τα τρια πρωτα ψηφια του S/N είναι η παρτίδα.

 

Για χώρα προέλευσης κοιτας για 1 νουμερο κ δυο χαρακτηρες κάπου στο ιδιο αυτοκόλλητο, πχ εγω που εχω 6FR ειμαι Γάλλος.

TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εγω το φορτιζω με 2.1Α και φορτιζει σε 45 λεπτα απο εντελώς άδειο απλα οταν το συνδέω λεει αργ φόρτιση ενω φορτιζει γρήγορα .δεν εχω τον γνησιο και με το samsung 1Α φορτιζε αργα.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα γράφει input:100-240V-200Ma 50-60Hz

output:5V-1A lps

Τώρα θα βάλω έναν ο οποίος λέει

100-240V

50-60Hz 0.3A

output 5.0V-1.8A o οποίος λέει travel adapter

Αντε να δούμε.Πάντως εντύπωση προκαλεί και ο χρόνος φόρτισης που είναι αναλογικά αρκετός.Και στην αρχή υπέθεσα πώς λόγω μεγάλης μπαταρίας θέλει περισσότερη ώρα.Ελπίζω να έχουμε κάποια πρόοδο...τα ρεύματα μου μέσα....:D

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα γράφει input:100-240V-200Ma 50-60Hz

output:5V-1A lps

Τώρα θα βάλω έναν ο οποίος λέει

100-240V

50-60Hz 0.3A

output 5.0V-1.8A o οποίος λέει travel adapter

Αντε να δούμε.Πάντως εντύπωση προκαλεί και ο χρόνος φόρτισης που είναι αναλογικά αρκετός.Και στην αρχή υπέθεσα πώς λόγω μεγάλης μπαταρίας θέλει περισσότερη ώρα.Ελπίζω να έχουμε κάποια πρόοδο...τα ρεύματα μου μέσα....:D

 

Ο πρωτος που αναφερεις δεν ειναι ο δικος του! Στανταρ αυτο! 5V/1A με τίποτα! Αν το φορτιζες μ' αυτον γι' αυτο σου αργούσε. Κακο βεβαια δεν του εκανες. Μαλλον καλο θα ελεγα και αν δεν σε ενοχλει ο παραπανω χρονος συνέχισε μ' αυτον. Ειναι καλυτερα για την μπαταρια και πολλοι λενε οτι εχουν παρατηρησει μεγαλυτερη αυτονομια με αργη φόρτιση.

 

Ο δευτερος ειναι ο μαμά. Στα 1.8Α.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να διαβάζουμε και τα προηγούμενα σχόλια πριν συνεχίσουμε κάτι το οποίο ο ίδιος που το έγραψε είπε ότι έκανε πλάκα.

 

προφανώς και το κατάλαβα, γι' αυτό και το συνέχισα.......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου. Και εγώ ευτυχής κάτοχος του G2 εδώ και τέσσερις ημέρες. Οφείλω να ομολογήσω πως όλα τα threads για το εν λόγω τηλέφωνο έως τώρα μου χρησίμευσαν για την επίλυση διάφορων αποριών μου. Θα ήθελα να ρωτήσω όμως εάν η παρτίδα του κινητού περιέχει κάποιες αναβαθμίσεις στο κινητό ή όχι διότι διαβάζω τα σχόλια που αναφέρουν για την παρτίδα 401+ και μου εγείρεται η παραπάνω απορία. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν και η χώρα προέλευσης παίζει κάποιο ρόλο ή όχι.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου. Και εγώ ευτυχής κάτοχος του G2 εδώ και τέσσερις ημέρες. Οφείλω να ομολογήσω πως όλα τα threads για το εν λόγω τηλέφωνο έως τώρα μου χρησίμευσαν για την επίλυση διάφορων αποριών μου. Θα ήθελα να ρωτήσω όμως εάν η παρτίδα του κινητού περιέχει κάποιες αναβαθμίσεις στο κινητό ή όχι διότι διαβάζω τα σχόλια που αναφέρουν για την παρτίδα 401+ και μου εγείρεται η παραπάνω απορία. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν και η χώρα προέλευσης παίζει κάποιο ρόλο ή όχι.

 

Παιζει ρολο η χωρα προελευσης για το OTA/LG Suite update, οχι η παρτιδα.

TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Google experience launcher. Δουλεύει μια χαρά και θα έχεις και το Ok Google.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!

 

Παρατήρησα ότι Αφού έκανα αναβάθμιση σε 4,4 σταμάτησαν να λειτουργούν οι χειρονομίες ελέγχου (δεξιά αριστερά για αλλαγή χρονου αναπαραγωγής, πάνω κάτω για αυξομείωση ήχου κλπ) στα βίντεο που βλέπω στον browser! Πριν την αναβάθμιση λειτουργούσε κανονικά!

Το κατήργησε η lg ή μπορώ να κάνω κάτι για να το επαναφερω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανες μετά την αναβάθμιση?

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Όχι, πέρα από αυτό το ψεγάδι δεν μου έχει παρουσιάσει τίποτα άλλο οπότε το έχω αφήσει γιατί βαριέμαι να ξανασεταρω το τηλέφωνο!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...