Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό θα είναι..θα ελεγα να το κανεις για να αποφύγεις και αλλα πιθανά θεματακια..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάλιστα.επειδή γενικότερα ψωνίζω από το εξωτερικό γι αυτό και οι δύο φορτιστές αναφέρουν το όνομα του καταστήματος όπου και το πήρα,γι αυτό είχα μπερδευτεί.ειδομεν.αν και τώρα τελευταία κατά την διάρκεια της κλίσης κάτι μυστήρια ακούγονται μέσα από το ακουστικό αλλά ίσως να μου φαίνεται...σαν να είναι έτοιμο να χαλάσει.ακούγεται βαθιά μέσα ένα τακ τακ.περίεργα πράγματα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είμαι νέος κάτοχος και μέχρι στιγμής είμαι ενθουσιασμένος.

Έχω μόνο μια απορία. Όταν συνδέω ακουστικά το αριστερό κάνει ένα θόρυβο για μερικά δευτερόλεπτα. Μετά σταματάει. Μόλις πατήσω οτιδήποτε στην οθόνη ξεκινάει κτλ.

Όταν πραγματοποιώ κλήση δεν έχω πρόβλημα.

Το έχει συναντήσει κάποιος άλλος.

Να το επιστρέψω στα πλαίσια του DOA?

Edited by CKB
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου προφανώς είναι κλειδωμένο σε πάροχο. Αν σε ενδιαφέρει το 4g μπορείς να βάλεις ελληνική ρομ και να είναι όλα κομπλέ. Αν θες 3g μόνο τότε πέρασε τα στοιχεία του παρόχου σου χειροκίνητα. Για μένα όμως κάνε τον οδηγό που υπάρχει εδώ στο site και βάλε ελληνική ρομ και θα είσαι κομπλέ. Είναι πολύ εύκολο...

 

Σε ευχαριστώ πολύ Άλεξ. Περασά χειροκινητά τα στοιχεία του παρόχου και δουλευεί μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Ειμαι καινουργιος στο φορουμ. Εχω παρει εδω και ενα μηνα το LG G2 και ειμουνα πολυ ευχαριστιμενος μεχρι που εκανε το τελευταιο update... Απο τοτε το skype δεν λειτουργει καθολου καλα, κρασαρει συνεχεια απο τη στιγμη που σινδεω τα ακουστικα. Γενικα το κινητο απο τοτε υπολειτουργει και δεν καταλαβαινω το γιατι. Ας με βοηθισει καποιος εαν εχει παρατιρισει κατι παρομοιο στο δικο του LG G2 μετα το update. :(:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είμαι νέος κάτοχος και μέχρι στιγμής είμαι ενθουσιασμένος.

Έχω μόνο μια απορία. Όταν συνδέω ακουστικά το αριστερό κάνει ένα θόρυβο για μερικά δευτερόλεπτα. Μετά σταματάει. Μόλις πατήσω οτιδήποτε στην οθόνη ξεκινάει κτλ.

Όταν πραγματοποιώ κλήση δεν έχω πρόβλημα.

Το έχει συναντήσει κάποιος άλλος.

Να το επιστρέψω στα πλαίσια του DOA?

 

Είναι bug που εισήχθη με το update σε 4.4.2. Και αντικατάσταση να το κάνεις, θα το έχει και το νέο τηλέφωνο, μιας και είναι θέμα software. Με το patch που στελνει σιγά σιγά σε όλους η LG, έκδοση 80220D, λέγεται ότι έχει διορθωθεί.

 

Μπορείς να περιμένεις να σου στείλει το patch η LG μέσω του updater του κινητού ή του LG PC Suite, είτε να το κάνεις μόνος με χρήση οδηγού εδώ.

Edited by alexis2044
TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Υποστηριζει OTG= φλασακια η κ εξ.card readers (για σκληρους δεν γνωριζω).

Εγώ πάντως που του έβαλα αυτό, δεν κατάλαβε καν ότι συνέδεσα κάτι...

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση το βαζω σε αθορυβη λειτουργια αλλα τιποτα δεν το δεχετε....

λειτουργη κανονικα όχι αθόρυβα μπενω και μεσα στο μενου αλλα τιποτα....

εχει κανεις το ιδιο πρoβλημα η μονο εγω....?

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επικοινωνια που ειχα με το τμημα υποστηριξης της lg με ενημερωσαν οτι οντως εχουν παραπονα για το συγκεκριμενο προβλημα στα g2 εχουν ενημερωσει την εταιρια και αναμενουν update που θα το διορθωνει, τωρα κατα ποσον θα ερθει update απο lg αυτο ειναι ενα θεμα.......
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση το βαζω σε αθορυβη λειτουργια αλλα τιποτα δεν το δεχετε....

λειτουργη κανονικα όχι αθόρυβα μπενω και μεσα στο μενου αλλα τιποτα....

εχει κανεις το ιδιο πρoβλημα η μονο εγω....?

 

Εγω εκανα factory reset πριν και μετα το φλασαρισμα περασα την Γερμανικη (DEU/GERMANY) V20D και ολα κομπλε.Αμα περιμενα απο την LG να βγαλει OTA η στο PC με LG Suite καλα κρασια τον Αυγουστο.;)

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση το βαζω σε αθορυβη λειτουργια αλλα τιποτα δεν το δεχετε....

λειτουργη κανονικα όχι αθόρυβα μπενω και μεσα στο μενου αλλα τιποτα....

εχει κανεις το ιδιο πρoβλημα η μονο εγω....?

 

Εχω και εγω αυτο το προβλημα οταν παω να το κανω αθορυβο απο την slide bar.Πηγαινε μεσα στις ρυθμισεις και ανοιγοκλεισε το μερικες φορες οχι ομως απο το εικονιδιο με το διακοπτη αλλα απο εκει που εχει τα γραμματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!

 

Παρατήρησα ότι Αφού έκανα αναβάθμιση σε 4,4 σταμάτησαν να λειτουργούν οι χειρονομίες ελέγχου (δεξιά αριστερά για αλλαγή χρονου αναπαραγωγής, πάνω κάτω για αυξομείωση ήχου κλπ) στα βίντεο που βλέπω στον browser! Πριν την αναβάθμιση λειτουργούσε κανονικά!

Το κατήργησε η lg ή μπορώ να κάνω κάτι για να το επαναφερω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Είσαι σίγουρος ότι παίζει με το video player της LG και όχι κάποιον άλλο? Μόνο αυτός υποστηρίζει τις χειρονομίες. Έχοντας πει αυτό βέβαια, προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει εάν λειτουργούν :).

 

Εγώ πάντως που του έβαλα αυτό, δεν κατάλαβε καν ότι συνέδεσα κάτι...

 

Έχεις κάποιο file manager να δεις εάν έχει κάνει mount to στικάκι? Υπάρχουν και εφαρμογές όπως το stickmount που σε βοηθούν να διαχειριστείς τις OTG συσκευές σου.

 

μετα την αναβαθμιση το βαζω σε αθορυβη λειτουργια αλλα τιποτα δεν το δεχετε....

λειτουργη κανονικα όχι αθόρυβα μπενω και μεσα στο μενου αλλα τιποτα....

εχει κανεις το ιδιο πρoβλημα η μονο εγω....?

 

Ο σίγουρος τρόπος που χρησιμοποιώ χωρίς να ψάχνω sliders είναι long press power button -> δόνηση ή αθόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που του έβαλα αυτό, δεν κατάλαβε καν ότι συνέδεσα κάτι...

 

εχω συνδεσει εξωτερικο σκληρο δισκο που χρειαζεται 975 ma για spin up και δεν ιδρωσε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι. Η μπαταρια το logo που ειναι διπλα απο την ωρα, βασικα και τα υπολοιπα logo που ειναι πανω, μεχρι χθες ηταν μπλε, σημερα μετα την αναβαθμιση εγιναν ολα ασπρα. Ξερει κανεις γιατι? Μηπως συμπεριλαμβανεται μεσα στην αναβαθμιση ή εγινε κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι. Η μπαταρια το logo που ειναι διπλα απο την ωρα, βασικα και τα υπολοιπα logo που ειναι πανω, μεχρι χθες ηταν μπλε, σημερα μετα την αναβαθμιση εγιναν ολα ασπρα. Ξερει κανεις γιατι? Μηπως συμπεριλαμβανεται μεσα στην αναβαθμιση ή εγινε κατι αλλο?

 

Λόγω της αναβάθμισης. Στην ΚΚ είναι λευκά τα εικονίδια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εγώ έχω κινητό 32GB από TWN (Taiwan) και η τελευταία έκδοση λογισμικού που είναι διαθέσιμη είναι η D80220A. Σκέφτομαι να φλασάρω τη γερμανική D80220D.

Αν περάσω τη γερμανική θα παίρνω ειδοποιήσεις στο κινητό για τα νέα updates του λογισμικού; Και αν ναι αυτές οι ειδοποιήσεις θα αφορούν καινούριο λογισμικό με βάση το IMEI (Taiwan στην περίπτωσή μου) ή με βάση το λογισμικό που έχω φλασάρει (Γερμανία);

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εγώ έχω κινητό 32GB από TWN (Taiwan) και η τελευταία έκδοση λογισμικού που είναι διαθέσιμη είναι η D80220A. Σκέφτομαι να φλασάρω τη γερμανική D80220D.

Αν περάσω τη γερμανική θα παίρνω ειδοποιήσεις στο κινητό για τα νέα updates του λογισμικού; Και αν ναι αυτές οι ειδοποιήσεις θα αφορούν καινούριο λογισμικό με βάση το IMEI (Taiwan στην περίπτωσή μου) ή με βάση το λογισμικό που έχω φλασάρει (Γερμανία);

Μετα το φλασαρισμα αλλης ρομ απο αυτη που ειχε το κινητο δεν δουλευουν τα ota updates το τσεκαρα εγω καθως ειχα την γερμανικη φλασαρα την ελληνικη και δεν μου ηρθε ποτε η D80220D ως update και ετσι την φλασαρα εγω μονος μου...
Link to comment
Share on other sites

1,2,3. Παρτο άφοβα..ότι καλύτερο είναι.

παρε το αφοβα..τωρα ολες οι παρτιδες ειναι καινουριες,402,403!!!για branded δεν νομιζω,στην αρχη υπηρχαν πολλα..τα branded γραφουν στο κουτακι τους πανω t- mobile η οποιας αλλης εταιριας ειναι..

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Ναι να το πας πίσω είναι προβληματικό το ακουστικό. Και σε μένα χάλασε ο φρτιστής σε ένα μήνα και αντικαταστάθηκε πλήρως από την LG.

 

Δεν θα αλλάξει κάτι και με νέο τηλέφωνο. Είναι πρόβλημα της stock ROM σε 4.4.2. Αναφέρεται να επιλύεται με το update 80220D.

 

Πηγή:

XDA 1 XDA 2

TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μετα το φλασαρισμα αλλης ρομ απο αυτη που ειχε το κινητο δεν δουλευουν τα ota updates το τσεκαρα εγω καθως ειχα την γερμανικη φλασαρα την ελληνικη και δεν μου ηρθε ποτε η D80220D ως update και ετσι την φλασαρα εγω μονος μου...

 

Τότε θα κάνω λίγο υπομονή μπας και βγει η D80220D για TAIWAN. Αλλιώς θα πρέπει να μπαίνω κάθε τρεις και λίγο στα forums να δω αν βγήκε καινούρια έκδοση. Και τώρα που είναι καινούριο το κινητό μπορεί να το κάνω γιατί είναι καινούριο και ψήνομαι ακόμα. Αν βγει σε 3 μήνες καινούριο update δεν θα το πάρω κάν χαμπάρι.

 

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο φίλε em_seven, τι διαφορές είδες από τη γερμανική στην ελληνική ROM; Είχε τίποτα applications ειδικά για Ελλάδα;

Edited by Pantos1
Link to comment
Share on other sites

Τότε θα κάνω λίγο υπομονή μπας και βγει η D80220D για TAIWAN. Αλλιώς θα πρέπει να μπαίνω κάθε τρεις και λίγο στα forums να δω αν βγήκε καινούρια έκδοση. Και τώρα που είναι καινούριο το κινητό μπορεί να το κάνω γιατί είναι καινούριο και ψήνομαι ακόμα. Αν βγει σε 3 μήνες καινούριο update δεν θα το πάρω κάν χαμπάρι.

 

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο φίλε em_seven, τι διαφορές είδες από τη γερμανική στην ελληνική ROM; Είχε τίποτα applications ειδικά για Ελλάδα;

Εγω ειχα branded t-mobile και περασα την ελληνικη οταν βγηκε η κιτ κατ γιατι της t-mobile ειχε ενα προβλημα με το 4g εκτος απο κατι apps της t-mobile και του σηματος οταν ανοιγει το κινητο δεν υπαρχει αλλη διαφορα... παντως αν βγαινει update σιγουρα θα το μαθαινεις αμεσως απο εδω ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εγώ έχω κινητό 32GB από TWN (Taiwan) και η τελευταία έκδοση λογισμικού που είναι διαθέσιμη είναι η D80220A. Σκέφτομαι να φλασάρω τη γερμανική D80220D.

Αν περάσω τη γερμανική θα παίρνω ειδοποιήσεις στο κινητό για τα νέα updates του λογισμικού; Και αν ναι αυτές οι ειδοποιήσεις θα αφορούν καινούριο λογισμικό με βάση το IMEI (Taiwan στην περίπτωσή μου) ή με βάση το λογισμικό που έχω φλασάρει (Γερμανία);

Για τσέκαρε για update, μόλις ανέβηκε η καινούρια ROM εδώ http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κανένα καλό θέμα-ταπετσαρία kitkat σαν το nexus 5 που να κάνει κ να λειτουργεί στο G2.Eυχαριστώ!

 

Φίλε μπες στο θρεντ του xda στην ενότητα του g2 themes εκεί θα βρεις αρκετά ενδιαφέρον θέματα...!!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...