Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το οτι τηλέφωνο σου είναι εισαγωγής δεν παίζει ρόλο. Μήπως έκανες εγκατάσταση κάποια εφαρμογή μετα την αναβάθμιση και σου παρουσίασε αυτο το θέμα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά εχω φάει απίστευτο ξενέρωμα με την ποιοτητα κατασκευης στο πίσω καπάκι. τριζει εντονα και εχει αρκετό βαθούλωμα όταν το πιέζεις ελαφρώς κάτω απο το volume down. εννοείται δεν μου εχει πέσει ποτέ κάτω ουτε το χτύπησα πουθενά, αν το πάω πίσω θα μου το αντικαταστήσουν ή ολα ειναι έτσι;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εχω φάει απίστευτο ξενέρωμα με την ποιοτητα κατασκευης στο πίσω καπάκι. τριζει εντονα και εχει αρκετό βαθούλωμα όταν το πιέζεις ελαφρώς κάτω απο το volume down. εννοείται δεν μου εχει πέσει ποτέ κάτω ουτε το χτύπησα πουθενά, αν το πάω πίσω θα μου το αντικαταστήσουν ή ολα ειναι έτσι;

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα και στο δικό μου, παρτίδα 309. Αγόρασα ένα αυθεντικό καπάκι, το έβαλα και πλέον όλα φίνα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Εϊμαι σχεδόν έτοιμος να παραγγείλω το G2 και ο προβληματισμός μου είναι αν θα πάρω το 16άρι ή το 32άρι. φαντάζομαι ότι το ερώτημά μου έχει καλυφθεί στο παρόν topic αλλα το 32άρι καλύπτεται από την LGHellas?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Εϊμαι σχεδόν έτοιμος να παραγγείλω το G2 και ο προβληματισμός μου είναι αν θα πάρω το 16άρι ή το 32άρι. φαντάζομαι ότι το ερώτημά μου έχει καλυφθεί στο παρόν topic αλλα το 32άρι καλύπτεται από την LGHellas?

Ευχαριστώ

 

Δυστυχώς δεν καλύπτεται φίλε μου η έκδοση των 32 GB.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα... Πάω για το 16άρι τότε! Ευχαριστώ πολύ

 

Καλυτερα για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο..!!! Αν τωρα βγαζεις πολλες φωτο βιντεο κλπ ισως σου φανουν λιγα!!!Εσυ αποφασιζεις!!

 

Πως γίνεται να μη χάσεις τα προγράμματα που έχεις εγκαταστήσει στο κινητο και να τα ξαναπεράσες ύστερα απ' το δεύτερο hard reset;

 

Aν είσαι ήδη με 4.4 δε χρειάζεται να κάνεις επαναφορά για να εγκαταστήσεις τη νέα έκδοσή της. Μια χαρά δουλεύει και χωρίς. Hard resert κάνουμε από έκδοση σε έκδοση και αυτό πάλι δεν είναι απαραίτητο αλλά απλά είναι καλό να γίνεται. Αλίμονο αν σε κάθε bug fix ή σε μια μικρή αναβάθμιση της ίδιας έκδοσης έπρεπε να γίνει hard resert.

 

Φιλε mplamplakas οπως λεει και ο costas41 επειδη δεν καταλαβαινω ακριβως τι ρωτας αν εισαι ηδη σε 4.4 και σου ηρθε το μικρο update αυτο με το knock code τοτε δεν χρειαζεται hardf reset.Αν εισαι σε 4.2.2 και πας τωρα σε 4.4 τοτε ναι πριν και μετα την αναβαθμιση πριν και μετα hard reset για να κατσει καλα.Τα προγραμματα ολα θα ειναι στο play store σου-gmail σου βιντεο φωτο κλπ χειροκινητα στο pc και μετα τα ξαναπερνας , επαφες sms κλπ apk με συγχρονισμο gmail η βαζεις αυτην την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.idea.backup.smscontacts απτο store και κανεις εσυ απο εκει οτι back up θες !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια το g2 μου ενω παλαιοτερα συνδεοταν με το ρουετ τωρα τιποτα,Να πω οτι το iphone to ipad kai to pc συνδεονται κανονικα.το g2 ενω δεχετε το κωδικο μου γραφει προβλημα ταυτοποιησης. Και δε συνδεεται.Καμια γνωμη κανεις?

 

Έχεις δοκιμάσει να "ξεχάσεις" το δίκτυο και να το προσθέσεις από την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα... Πάω για το 16άρι τότε! Ευχαριστώ πολύ

 

Ρωτα σε σκρουτζομαγαζο γιατι καποιοι τα 32αρια τα καλυπτουν τα ιδια τα μαγαζια και οχι η ελλας LG. Aν στο καλυπτει καταστημα παρε 32

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

εχω ταιβανέζικο G2 και μόλις κατέβηκε μια 25ΜΒ αναβάθμιση λογισμικού , και μου έβαλε το knock code. δεν το θέλω και δεν το χρησιμοποιώ , απλά μου φαίνεται οτι το διπλό πάτημα για ξύπνημα συσκευής δουλευει καλύτερα; ή είναι ιδέα μου;
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα.

Σήμερα πήρα κι εγώ το G2 από skroutzομάγαζο.

Ενώ στο τηλέφωνο μου είπαν ότι είναι Ευρωπαϊκής Ένωσης, το κουτί γράφει πάνω 6WT.

Το έψαξα και αυτό σημαίνει ότι είναι από Ταϊβάν. Το βιβλιαράκι και το μενού όταν το άνοιξα ήταν όλα

Κινέζικα (ή μάλλον Ταϊβανέζικα). Αυτό σημαίνει ότι δεν είναι EU. Θα έχω θέμα με την εγγύηση στην Ελλάδα?

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα.

Σήμερα πήρα κι εγώ το G2 από skroutzομάγαζο.

Ενώ στο τηλέφωνο μου είπαν ότι είναι Ευρωπαϊκής Ένωσης, το κουτί γράφει πάνω 6WT.

Το έψαξα και αυτό σημαίνει ότι είναι από Ταϊβάν. Το βιβλιαράκι και το μενού όταν το άνοιξα ήταν όλα

Κινέζικα (ή μάλλον Ταϊβανέζικα). Αυτό σημαίνει ότι δεν είναι EU. Θα έχω θέμα με την εγγύηση στην Ελλάδα?

 

Τους το πας πισω , ζητάς χρήματα πίσω και το παίρνεις από αλλού. Η εγγύηση είναι πανευρωπαική. Ποιο μαγαζί ήταν ;

Link to comment
Share on other sites

Τους το πας πισω , ζητάς χρήματα πίσω και το παίρνεις από αλλού. Η εγγύηση είναι πανευρωπαική. Ποιο μαγαζί ήταν ;

 

Tο πήρα από: tokinito.gr

Ξενέρωσα τόσο πολύ!

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Tο πήρα από: tokinito.gr

Ξενέρωσα τόσο πολύ!

 

Δεν εχεις και άδικο όταν κοροιδευουν ότι πουλούν Ευρωπαική συσκευή. Πήγαινε αύριο σε αυτούς και εννοειται απαίτησε αλλαγή. Και πες μας αν έχεις όρεξη την εμπειρία σου μετά.

Link to comment
Share on other sites

Tο πήρα από: tokinito.gr

Ξενέρωσα τόσο πολύ!

 

Καλά αυτοί οι άνθρωποι δεν διαβάζουν λίγο τα forum? Δεν καταλαβαινουν οτι χαλάνε το ονομα του μαγαζιού τους...

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπανε οτι στις ρομ της T-mobile οταν εχεις ενεργοποιημενο το 4G λειτουργει κανονικα απλα δεν σου βγαζει κανενα εικονηδιο!

ενω οταν εχεις 3G δειχνει κανονικα τα σηματα Η, G, κτλ!!

ισχυει κατι τετοιο??

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτοί οι άνθρωποι δεν διαβάζουν λίγο τα forum? Δεν καταλαβαινουν οτι χαλάνε το ονομα του μαγαζιού τους...

 

Πήγα σήμερα στο μαγαζί για να τους εξηγήσω ότι το κινητό είναι για Ταϊβάν, η Ταϊβάν δεν είναι EU

και δε θα καλύπτομαι από εγγύηση. Πήραν τηλ. την arvato και την procordia μπροστά μου και σύμφωνα

με το IMEI της συσκευής καλύπτεται κανονικά από 2 χρόνια εγγύηση. Τους το ζήτησα και γραπτώς και μόλις

μου το έστειλαν με email. Δε με χαλάει αν το κινητό προοριζόταν για Ταϊβάν ή Ζιμπάμπουε, αρκεί να ξέρω ότι

αν πάθει κάτι θα είμαι καλυμμένος για 2 χρόνια. Αχρείαστοι να είναι!

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στο μαγαζί για να τους εξηγήσω ότι το κινητό είναι για Ταϊβάν, η Ταϊβάν δεν είναι EU

και δε θα καλύπτομαι από εγγύηση. Πήραν τηλ. την arvato και την procordia μπροστά μου και σύμφωνα

με το IMEI της συσκευής καλύπτεται κανονικά από 2 χρόνια εγγύηση. Τους το ζήτησα και γραπτώς και μόλις

μου το έστειλαν με email. Δε με χαλάει αν το κινητό προοριζόταν για Ταϊβάν ή Ζιμπάμπουε, αρκεί να ξέρω ότι

αν πάθει κάτι θα είμαι καλυμμένος για 2 χρόνια. Αχρείαστοι να είναι!

 

16αρι πήρες έτσι?γιατί τα 32αρια δεν καλύπτονται από εγγύηση εδω,εκτός και αν σε καλύπτει το ίδιο το μαγαζί όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

16αρι πήρες έτσι?γιατί τα 32αρια δεν καλύπτονται από εγγύηση εδω,εκτός και αν σε καλύπτει το ίδιο το μαγαζί όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω!

 

Πήρα 16αρι λευκό. Μου τόνισαν ότι το λευκό και το μαύρο 16αρι καλύπτονται από εγγύηση.

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στο μαγαζί για να τους εξηγήσω ότι το κινητό είναι για Ταϊβάν, η Ταϊβάν δεν είναι EU

και δε θα καλύπτομαι από εγγύηση. Πήραν τηλ. την arvato και την procordia μπροστά μου και σύμφωνα

με το IMEI της συσκευής καλύπτεται κανονικά από 2 χρόνια εγγύηση. Τους το ζήτησα και γραπτώς και μόλις

μου το έστειλαν με email. Δε με χαλάει αν το κινητό προοριζόταν για Ταϊβάν ή Ζιμπάμπουε, αρκεί να ξέρω ότι

αν πάθει κάτι θα είμαι καλυμμένος για 2 χρόνια. Αχρείαστοι να είναι!

 

Τα εκτός Ευρώπης 16άρια δεν καλύπτονται από εγγύηση της εδώ αντιπροσωπείας. Προφανώς το τηλέφωνο σου είναι ευρωπαϊκό. Κορέα γράφουν όλα γιατί η LG είναι κορεάτικη εταιρεία και γιατί εκεί κατασκευάζονται. Κάπου στη συσκευασία λέει το χρώμα, εκεί με 3 σύμβολα (γράμματα ή γράμματα και αριθμούς) αναφέρει την χώρα προορισμού. Αν αναφέρει χώρα Ανατολής και το imei είναι ευρωπαϊκό τότε έγινε αλλαγή συσκευασίας για κάποιο λόγο. Αν ψάξεις λίγο θα βρεις το site που σου δείχνει, βάζοντας το imei την χώρα προορισμού. Όλα αυτά έχουν αναφερθεί πολλές φορές οπότε δεν θα είναι δύσκολο να το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα 16αρι λευκό. Μου τόνισαν ότι το λευκό και το μαύρο 16αρι καλύπτονται από εγγύηση.

 

Δεν ξέρω πότε η Taiwan μετακόμισε στην Ευρώπη όπως σου είπαν από τι μαγαζί, αλλά μπράβο στον procordia που κάλυπτει και παραεισαγωγης. Μετά το iPhone είναι η πρώτη φορά που το ακούω να καλύπτουν εγγύηση από άλλη ήπειρο.

 

@vanas : Είναι Άλλο το παιδί που έλεγε για Κορέα! Σε άλλο thread;)

Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πότε η Taiwan μετακόμισε στην Ευρώπη όπως σου είπαν από τι μαγαζί, αλλά μπράβο στον procordia που κάλυπτει και παραεισαγωγης. Μετά το iPhone είναι η πρώτη φορά που το ακούω να καλύπτουν εγγύηση από άλλη ήπειρο.

 

@vanas : Είναι Άλλο το παιδί που έλεγε για Κορέα! Σε άλλο thread;)

 

Οκ μπερδεύτηκα. και να πιστέψω τώρα ότι καλύπτει ασιατικά μοντέλα ;;;!!!!!!!!! Κάτι παίζεται εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Οκ μπερδεύτηκα. και να πιστέψω τώρα ότι καλύπτει ασιατικά μοντέλα ;;;!!!!!!!!! Κάτι παίζεται εδώ.

 

@vanas πάνω που είχα ηρεμήσει μου βάζεις φωτιές! :cry:

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

@vanas πάνω που είχα ηρεμήσει μου βάζεις φωτιές! :cry:

 

Αφού τους άκουσες να λένε οκ από το Service μην ανησυχείς για κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...